En iyi yolu ve yüksekliği nasıl artıracağınızı bulmak için mi takıldınız? Uzun olmanın bireyin kendisi hakkında nasıl hissettiğini geliştirebileceğini biliyoruz. Kısa boylu insanlar, özellikle erkekler, bu konuda bilinçli olabilir ve bu konuda daha az güvende hissedebilirler. Genetik, büyük ölçüde bir kişinin boyunu belirler, ancak mutlaka tek belirleyici değildir. Vücutta İnsan Büyüme Hormonu (HGH) olarak bilinen bir boy düzenleyici hormon vardır. Hipofiz bezi HGH üretir ve uzun kemikler ve kıkırdak gelişimi için önemlidir..

Yüksekliği Hızlı Artırmanın Kolay Yolları

Hamilelikte sigara kullanımı, yetersiz doğum sonrası bakım, düşük doğum ağırlığı ve ergenlik dönemindeki olumsuz sağlık gibi çeşitli değişkenler, boyun belirlenmesinde birincil rol oynamaktadır. İnsanlar genellikle yetişkinliğe girdiklerinde büyümeyi bıraktıklarına inanırlar. Ancak 18 yaşına girdikten sonra bile, bir kişi birkaç santim daha uzun olabilir. Bazı sağlıklı alışkanlıkları yaşam tarzınıza entegre ederek bu başarılabilir. Bu yüzden sizin için bazı ipuçlarımız ve yüksekliği doğal yoldan artırmanın yolları var..

İyi bir boy, kişinin kişiliği söz konusu olduğunda her zaman güçlü bir noktadır. Hayatın çeşitli alanlarında güzel görünümün gerekli olduğu bir çağdayız. Güzellik geliştirilebilir; pek çok yeni kozmetik yenilik sayesinde; ancak boy kalıtsaldır ve şimdiye kadar yüksekliği artırmak için pek bir şey icat edilmemiştir..

Evde Boyu Artırmanın Yolları

Ancak boy, kişiliğinizin çok önemli bir parçasıdır. Ancak yükseklik açısından kimse köklü bir değişiklik yapamaz. Biraz daha fazla yükseklik elde etmek için uygulanabilecek özel çözümler var. Hayır, icat edilmiş herhangi bir kozmetik prosedürden bahsetmiyoruz. İstediğiniz yüksekliğe herhangi bir stres yaşamadan ulaşmanıza yardımcı olabilecek çeşitli egzersizlerden bahsediyoruz. Bu yazımızda boyunuzu hızlı bir şekilde arttırmanın prosedürünü anlattık..

Evde Yükseklik Nasıl Artırılır

Öncelikle kadın ve erkekte özellikle boy uzamasını etkileyen faktörlerin neler olduğunu bilmelisiniz. Her şeyden önce, bir kişinin boyunu etkileyen faktörleri anlayalım. Evet, bir kişinin boyunu etkileyen birkaç faktör, özellikle genler.

Yüksekliği Arttıran Faktörler:

genler:

Genlerin kilo, ten rengi, vücut yapısı, saç rengi ve tabii ki boy gibi bir kişinin fiziksel özelliklerinin çoğundan birincil olarak sorumlu olduğu söylenir. Boy artışından başka hangi faktörlerin sorumlu olduğunu bize bildirin.

18 yaşında boy nasıl uzar? İnsanlar arasındaki boy farkının yaklaşık yüzde 60 ila 80’ini genetik faktörler belirlerken, başta beslenme olmak üzere çevresel etkiler yüzde 20 ila 40’a atfedilebilir..

hormonlar:

Bir sonraki düşünce hormonlardır – hormonlar vücudun büyümesinde önemli bir rol oynar. Hormonlar, vücudun çeşitli organlarının aktivitesiyle ilgilenir. Vücudun belirli organlarının aktivite miktarına karar verirler. Endokrin bezleri hormon üretir ve kan dolaşımına gönderilir. Bu sayede hormonlar bir kişinin büyümesinde çok hayati bir rol oynar..

Hipofiz bezi, büyüme hormonu (insan büyüme hormonu veya HGH olarak da adlandırılır) dahil olmak üzere çeşitli özel hormon türleri üreten beynimizin içindeki bir yapıdır. Büyüme hormonu rolleri, boyumuzu etkilemeyi ve kaslarımızı ve kemiklerimizi oluşturmaya yardımcı olmayı içerir..

Beslenme:

Bir insanın büyümesi için beslenme çok önemlidir. Erken çocukluktan itibaren, çocuğun boy uzamasına katkıda bulunan uygun yiyeceklerle uygun şekilde beslenmesi gerekir..

Yanlış beslenme bir çocuğun beline inç ekleyebilirken, doğru diyet çocuğun boyuna inç ekleyebilir..

Yarış:

Kişinin ırkı, yüksekliğe büyük ölçüde katkıda bulunur. Irksal faktörler, farklı insanlarda fiziksel görünüm açısından farklılığa neden olur. Vücut yapısı, gözler, saç rengi ve boy artışı, bireyin ait olduğu ırka bağlıdır..

Kirlilik:

Araştırmalar, kirliliğin insanlar için pek çok soruna yol açtığını ve bunun temel olarak insan büyümesinde yol açtığı zarardan kaynaklandığını kanıtladı. Kirlilik insan gelişimini her anlamda olumsuz etkiliyor.

Böylece bir bireyin boy uzamasına etki eden faktörleri anladık, artık bir insanın boyunu en doğal şekilde artırmanın yollarını ve en az 2 inç boy uzatmanın yollarını bize bildirin..

Yüksekliği Doğal Olarak Artırmanın En İyi Yolları:

Aşağıda, yüksekliği artırmak için çok yararlı olan en iyi ipuçları ve yöntemler bulunmaktadır..

 1. Boyu Artırmak İçin Sağlıklı Diyet.
 2. Boyu Artırmak İçin Gıda Ürünleri.
 3. Boy Uzatmak İçin Bitkisel Çözüm.
 4. Boy Artışı İçin İyi Duruş.
 5. Doğal Olarak İyi Boy Kazanmak İçin Yoga.
 6. Yüksekliği Artırmak İçin Basit Egzersizler.
 7. Daha Uzun Büyümek İçin İyi Uyku.
 8. D Vitamini Dozunuzu Alın.
 9. Vücudunuzu Nemli Tutun.
 10. Daha Uzun Görünmek İçin Nasıl Giyinilir? İpuçları & Hileler.
 11. Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirin.
 12. Güveninizi Oluşturun.
 13. Daha İyi Bir Boy İçin Kaçınılması Gerekenler.
 14. Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları.

1. Sağlıklı Diyet:

Boyu Artırmak İçin Sağlıklı Diyet

Boy uzunluğu genetik olarak belirlense de büyümenin bazı dış değişkenlere bağlı olduğu ve bunlardan birinin beslenme olduğu da bilinen bir gerçektir. Yetersiz boy, yetersiz beslenme nedeniyle yavaş büyümenin bir sonucu olabilir. Bu nedenle, iyi yapılandırılmış bir vücuda sahip olmak için dengeli bir diyet uygulamak, özellikle ergenlik yıllarında büyüme koşullarını iyileştirmek için kesinlikle gereklidir. Optimum boy ve vücut ağırlığına ulaşmak için uygun beslenme ve egzersiz gereklidir. Optimum boy ve vücut ağırlığına ulaşmak için yeterli diyet ve egzersiz gereklidir. Güçlü kaslar, bağlar ve tendonlar oluşturmak için vücudunuzun farklı türde besinler aldığından emin olun..

Doğru yemek, kastettiğimiz şey çünkü yemek yemek, herkesin çok fazla telaşa kapılmadan yapacağı bir şey. Ama ne yediğiniz önemli. Önemli olan yiyeceğin miktarı değil, kalitesidir. En başından itibaren, diyetinizin tüm doğru şeyleri içerdiğinden emin olun ve elbette günlük yemek yemek için düzenli bir zaman ayırdığınızdan emin olun. Bir sürü yeşil yapraklı sebzenin yanı sıra süt ürünlerini de ekleyin. Sağlıklı bir diyet, çocuklar için de boy uzamasına öncülük edebilecek tüm sebzeleri ve bazı süt ürünlerini içerir..

Vücut için gerekli olan bol miktarda kalsiyum sağlarlar. Diyetinizin proteinler, vitaminler, kalsiyum, magnezyum, çinko ve fosfor içerdiğinden emin olun, çünkü bunlar bir kişinin boyunu uzatmak için temel gereksinimlerdir. Ayrıca diyetinize balık, tavuk, yumurta, soya fasulyesi, Yulaf ezmesi, patates, fasulye, havuç vb. Bunun dışında fındık da boy uzatmak için çok iyidir..

Her türlü gazlı içeceğe, aşırı şekere ve doymuş yağlara HAYIR demelisiniz. Vücudun ihtiyaç duyduğu besinleri doğru zamanda alması ve bunun metabolizmayı iyileştirmesi için günde altı öğün yemek planına uyulması tavsiye edilir. Düzenli olarak daha az gıda tüketmek vücutta daha az yağın depolanmasını sağlayacaktır. Bunun sonucunda kişinin boyu doğal olarak artacaktır..

2. Boyunuzu Artıracak Gıda Ürünleri:

Sağlık uzmanları, günlük diyete belirli türde yiyecekler ekleyerek, boyun birkaç santim artırılabileceğini düşünüyor. Sadece belirli yiyecekleri belirli bir şekilde nasıl yemeniz kilo vermenize yardımcı olabilir; Aynı şekilde bazı yiyecekler boyunuzu uzatır. Burada bu tür gıda ürünlerini ve nasıl yenileceğini çözmeye çalıştık. Ayrıca, yüksekliği artırmak için bu tür gıda maddelerini desteklemek için katı bir fiziksel aktivite rutini gerektirir..

Aşağıda, 16 yaşında veya herhangi bir yaşta nasıl daha uzun boylu olacağımız konusunda bize yardımcı olacak bazı yiyecekler ve gıda ürünleri ile birlikte diğer tüm kurallar ve egzersizler bulunmaktadır..

A) Süt ve Süt Ürünleri:

Boy Büyümesi İçin Süt Ürünleri

Özellikle kız veya erkek çocuklar için boy uzatmanın en iyi yolu, her gün iki bardak süt ve ayrıca peynir, tereyağı, lor, pane ve benzeri diğer süt ürünlerini tüketmektir. Süt ve ürünlerinin vücuda güç veren, kemik ve kas gelişimine yardımcı olan her türlü gerekli besinleri içerdiği söylenir. Sütte ve diğer tüm süt ürünlerinde bulunan ana besinler proteinler, kalsiyum ve A, B, D ve E Vitaminleridir. Bunlar sadece çocuklar için değil, gençler ve diğer insanlar için de iyidir..

Yumurtaları çırp:

Boyu Uzatmak için Yumurta

Bize boy uzatmanın en iyi yolunu söyleyen tek bir liste, içindeki yumurtaların iyiliğinden bahsetmeden tamamlanamaz. Yumurta, piyasada bulunan en ucuz protein kaynağıdır. Yumurtalar protein, kalsiyum, D vitamini ve Riboflavin olarak da bilinen D2 vitamini gibi değerli besinleri içerir. Bunlar, güç sağladıkları ve ayrıca kemik yoğunluğu gelişimine yardımcı oldukları için çok faydalıdır. Yumurtayı yemenin yolları vardır ve en iyisi sert kaynatmaktır. Şimdi, eğer yağ bilinciniz varsa ve aynı şeyi tüketmek istemiyorsanız, en iyi sonucu almak için yumurtanın sarısını bırakıp beyazını veya albümin kısmını düzenli olarak tüketebilirsiniz..

C) Tavuk:

Hızlı Büyümek için Tavuk

25 yaşından sonra nasıl boy uzatılacağına dair bir çözüm mü istiyorsunuz? Tavuk, yaşınızın üzerinde olsanız bile boy uzatmak için sihirli bir ipucudur. 24 veya 25 yaşın üzerindeyseniz, tavuk, ilerlemenin en iyi yoludur. Vücutta kas ve doku oluşumunu ve gelişimini hızlandırmak için çok hızlı kaynaklar olan bazı sihirli doğal protein içeriğine sahiptir. En iyi sonucu almak için bu tavuğu bol yağ ve baharatla pişirmemelisiniz çünkü bu şekilde hem kilo alırsınız hem de baharat ve yağdan dolayı besin değeri düşer. Her gün en az 65 gram tavuk tüketmelisiniz..

D) Soya ve Soya Ürünleri:

Boyu Artıracak Soya Ürünleri

Bu, tavuk ve yumurta tüketmek istemeyen ama yine de birkaç santim uzatmak isteyen veya 5 inç boyunu nasıl büyüteceğini öğrenmek isteyen vejetaryenler için en iyi haber. Soya fasulyesi boy uzatmanın en iyi yollarından biridir ve bunu her gün diyetinize en az 55 gram eklemelisiniz. Soya fasulyesi temel besinleri içerir ve tam bir besin ürünüdür. Soya fasulyesi ve ürünlerindeki besinler arasında proteinler, yapraklar, lif, vitaminler ve karbonhidratlar bulunur. Fasulyeleri gece boyunca ıslatabilir ve daha sonra tüketmek için kaynatabilir veya günlük salata ve çorbalarınızın bir parçası haline getirebilirsiniz. Soya sütü ve tofu da eşit derecede iyidir.

E) Muzun Faydaları:

Uzun Büyümek için Muz

Bu, kötü olduğunu bildiğimiz bir meyvedir çünkü bunun tüketimi nedeniyle kilo alırız. Ancak muzun faydaları her zaman bu dezavantajın üstesinden gelir. Meyve potasyum, manganez ve kalsiyum açısından çok zengindir. Muzda ayrıca kemik ve kaslardaki kalsiyumun azalmasını önleyen ve sodyumun kemiklerdeki olumsuz etkisini önleyen birçok probiyotik bakteri vardır. Muz, boy uzamasının yanı sıra doğal saç kremi olarak da bilinir ve mide-bağırsak problemlerinize iyi gelir..

F) Harika Yulaf Ezmesi:

Evde Yüksekliği Artırmak İçin Yulaf Ezmesi

Yulaf ezmesi ile doğal olarak boyunuzu nasıl artıracağınızı bilmek ister misiniz? Bu, yüksekliği artırmaya yardımcı olan ve aynı zamanda kemik kapasitesinin oluşturulmasına yardımcı olan bir başka vejetaryen bileşendir. Yulaf ezmesi, kemik yoğunluğunu ve kütlesini artıran ve ayrıca vücuttaki kasları ve dokuları onaran zengin lif ve protein kaynaklarıdır. Yulafta bol miktarda bulunan amino asitler yeni doku oluşumuna da yardımcı olur. Yulaflı tarifler de hazırlaması zahmetsiz ve bazen çok lezzetli. Yakında boyunuzu uzatmaya çalışıyorsanız, normal öğünlerinize bunun en az 50 gramını dahil etmeyi unutmayın..

G) Çılgın Masallar:

Yüksekliği Büyümek için Kuruyemiş ve Tohumlar

Kuruyemişler ve tohumlar, özellikle boyunuzu uzatmanın bazı yollarını bulmaya çalışıyorsanız, günlük yemek planınızın düzenli bir parçası haline getirilmelidir. Kaju, badem, kayısı, antep fıstığı, kabak ve keten tohumu ve diğerleri gibi fındık ve tohumlarda da temel mineraller vardır. Bunlar büyüme hormonlarının artmasına yardımcı olur, böylece daha uzun olma sürecini hızlandırır. Bu mineraller ayrıca vücutta yeni dokuların oluşmasına yardımcı olur. Bu kuruyemişleri ve tohumları salatalarınıza, çorbalarınıza ve smoothielerinize de eklemeyi deneyin. Ayrıca bir macun yapıp sütünüze ekleyerek hoş bir tat ya da atıştırmalık olarak da kullanabilirsiniz..

H) Yeşillik Yiyin:

Daha Uzun Büyümek için Yeşiller

Yeşil sebzelerle 21 yaşından sonra nasıl daha uzun büyüyeceğinizi mi merak ediyorsunuz? Yeşil yapraklı sebzeler, her yaştan insanda kas ve doku onarımı ve ayrıca büyüme gelişimi için çok yararlı olan çeşitli besinler, mineraller, vitaminler ve proteinler içerdikleri için boy uzatmanın en iyi yollarından biridir. Ayrıca yeşil yapraklı sebzeler de bizi zinde ve sağlıklı tutmak için iyidir. Biraz daha uzun olmamızı sağlayacak bazı sebzeler ıspanak, kara lahana, bezelye, lâhana salatası ve çok daha fazlasıdır..

I) Balık Tabağı:

Yüksekliği Artırmak için Balık Tabağı

Hepimiz balık yemeyi severiz ve özellikle deniz balıkları ise hayır diyemeyiz. İyi haber şu ki, ton balığı, sardalye ve somon gibi balıklar da içlerindeki her türlü mineralle boy uzatmanın mükemmel yollarıdır. Balık, diğer gıdalardan besinleri emmeye yardımcı olan ve sırayla büyüme ve boy gelişiminden sorumlu olan hormonları aktive etme sürecine yardımcı olan birçok mineral ve protein içerir. Balıklarda bulunan besinler ve mineraller ayrıca zamanla ve yaşa bağlı olarak yıpranan kemik ve kasların onarılmasında da yardımcı olur..

3. Ashwagandha Çözümü:

Yükseklik Artışı İçin Ashwagandha Çözümü

20 yaşından sonra nasıl boy uzatılacağına dair bu çözümü duymuş olabilirsiniz? Peki, nedir?

Bu, ergenlerde boy uzatmak için en etkili bitkisel ev ilaçlarından biridir ve bu bileşen herhangi bir farmasötik veya eczaneden satın alınabilir..

Bilimsel olarak Withania Somnifera olarak bilinen bu, Hint Ginsengi olarak da bilinir ve yüksekliği arttırmanın mükemmel bir yoludur. Bu bir gıda maddesi değil, kurutulmuş ve toz halinde kullanılması gereken bir bitkidir. Bunda, yüksekliği artırmaya yardımcı olan ve ayrıca kemikleri ve dokuları koruyan birçok mineral vardır. Bu dönemde yağlı ve baharatlı yiyecekler tüketmediğinizden emin olmalısınız..

 • Toz haline getirilmiş Ashwagandha’yı bir bardak inek sütü ile karıştırın ve buna biraz şeker ekleyebilirsiniz..
 • Bu içeceği 45 gün boyunca her gün yatmadan önce için ve farkı görün..

Ashwagandha Kullanırken Özel Tavsiyeler:

 • Aşırı kahve ve çay tüketiminden kaçının.
 • Sigara ve alkolden kaçının.
 • Uyuşturucu bağımlılığını durdur.

4. İyi Duruş:

Birkaç İnç Artırmak için İyi Duruş

Yüksekliğin nasıl artırılacağı da doğru duruş duruşuna bağlıdır. İyi bir duruşun ardından, bir kişinin kişiliğinde çok fazla fark yaratabilir. Kötü bir duruş, vücudunuza oldukça olumsuz sonuçlar verecektir. Her zaman başınızın ve boynunuzun eğilme veya eğilme hariç tamamen hizalandığından emin olun. Kötü bir duruş, pratik olarak omuriliği etkilemeye ve kişide standart yüksekliği düşürmeye neden olur. Düz bir duruşla düzgün bir duruşun korunması, vücudunuzun uygun şekilde büyümesine ve yüksekliğine ulaşmanıza yardımcı olacaktır..

Güçlü bir sırt, 2 inç kadar yüksek durmanızı sağlar, yuvarlak omuzlarla yürümek ve kambur bir sırt sizi olduğunuz kadar uzun göstermez ve zamanla bu kalıcı boy kaybına bile neden olabilir..

2-3 inç eklemek için aşağıdaki noktaları aklınızda bulundurun:

 • Yürürken sırtımızı dik, başımızı dik ve omuzlarımızı aşağıda ve geniş tutmak (çanta taşıyorsanız yükü hafifletin).
 • Otururken, eğilmeden, sırtınızı dik tutarak, ısrarlı bir çaba rutin olarak bu alışkanlığı kazanacaktır..
 • Ayakta dururken bacaklarınızı açın ve ellerinizi vücudunuza yakın tutarken düz durun (ellerinizi cebinizde tutmak omuzlarınızın çökmesine neden olur).
 • Sırtınızı batıracak kadar yumuşak olmayan ve eşit olmayan vücut yağ dağılımını tetikleyecek kadar sert bir yatak alın..

5. Doğal Olarak İyi Boy Kazanmak İçin Yoga:

Doğal Olarak İyi Boy Kazanmak İçin Yoga

Yoga Asanaları ile erkekler / kızlar için boy nasıl uzar? Emin değil?

Yapay, kimyasal veya cerrahi teknikler olmadan boyunuzu uzatmanın belki de en etkili yollarından biri düzenli olarak yoga yapmaktır. Sadece boyunuzu uzatmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda optimum vücut ağırlığına ulaşmanızı sağlar, ayrıca kendinizi huzurlu ve odaklanmış hissetmenizi sağlar. Özünde, yoga gelişmiş fiziksel ve zihinsel sağlığa yol açabilir.

Birkaç asana, özellikle omurga ve sırt kaslarına odaklanır. Bu tür yerlerde gerilimi serbest bırakarak kemiklerinizin güçlenmesini sağlar ve büyümeyi desteklemek için vücudunuzu genişletmeye yardımcı olurlar. Böyle bir asana, vücudu strese sokmadan maksimum sınırlarına kadar esneten Surya Namaskar’dır. Bunun gibi egzersizler, eğer bunları sık sık uygularsanız, kısa sürede boyunuzu uzatmanıza yardımcı olabilir..

Boyunuzu uzatmak için iyi bir antrenman seçmeniz ve uygun şekilde yapmanız oldukça önemlidir. Egzersiz, egzersiz veya yoga gibi herhangi bir biçimde olabilir. Sizin için rahat olanı seçin ve düzenli olarak uyguladığınızdan emin olun. Bir kişinin zihinsel ve fiziksel yeteneğini geliştirmek için özel olarak tasarlandığından, özellikle yoga yapmanın daha faydalı olduğu kanıtlanmıştır..

Kobra pozu (Bhujangasana), ağaç pozu (Vrikshasana), dağ pozu (Tadasana), üçgen pozu (Trikonasana), hoş poz (Sukhasana) gibi yoga pozları, kişinin boyunu uzatmak için özel olarak tasarlanmıştır. Bir başka çok faydalı asana, vücudun genel refahıyla ilgilenen Surya Namaskara’dır. Yoga yararlıdır ve yüksekliğin nasıl artırılacağı konusunda hızlı sonuç egzersizi verir..

 • Surya Namaskar:

Bu asana, kronolojik olarak gerçekleştirilen 12 farklı duruştan oluşur..

 • Tadasana:

Tadasana, kollarınızı, omurganızı ve bacaklarınızı güçlendirmek için temel yoga asanasıdır..

 • Trikonasana:

Bu yoga asana, dengenizi arttırmaya yardımcı olur. Asana, üçgen poz olarak bilinir ve size iyi bir duruş sağlar..

 • Sukhasana:

Sukhasana’nın merkezi konum olduğu varsayılır ve diğer pozlar da buradan kaynaklanır. Bu duruş sayesinde, kalçalarınızı ve belinizi tonlamanın yanı sıra nefesinizi kontrol edebileceksiniz..

 • Adho Mukha Svanasana:

Bu özel asana, aşağı bakan köpek olarak da bilinir. Bu özel asana, boynunuza ve yüzünüze doğru kan akışını artırmaya yardımcı olur..

 • Bidalasana veya Kedi Pozisyonu:

Bu asanayı takiben omuriliğiniz ileri ve geri yönlerde genişleyecektir. Omurgadaki her bir kıkırdak diski uzatır ve sonuçta yüksekliği arttırır..

 • Chakrasana veya Tekerlek Konumu:

21 yaşından sonra bile bu, yüksekliğe ulaşmanıza yardımcı olabilir. Bu uygulamayı sürdürmek için öne ve arkaya eğilmeniz gerekir. Egzersiz, vücudunuzun omuriliği yumuşatmasını ve birkaç inç daha uzatmasını sağlar..

 • Sarvangasana ve Baş Duruşu:

Her ikisine de Shirshasana denir ve bu pozlar yerçekimini tersine çevirmeyi içerir. Bu doğrudan hipofiz bezine baskı uygular..

6. Boyu Artırmak İçin Basit Egzersizler:

Yüksekliği Artırmak İçin Basit Egzersizler

Boyu uzatmak için pek çok yolumuz var. Bunlarda boyunuzu uzatmanıza yardımcı olacak birçok egzersiz var. Bunlardan bazıları aşağıda listelenmiştir:

İp atlama, bardan sarkma ve vücudunuzu parmak uçlarınızda esnetme gibi basit egzersizler, düzenli egzersiz rutininizin bir parçası olmalıdır. Ayrıca basketbol, ​​futbol, ​​yüzme gibi spor aktiviteleri de boy uzatmak için faydalıdır..

i) A Çubuğuna Asılı:

Yükseklik Kazanmak için Asılı Egzersiz

Erkekler veya kadınlar için boy uzamasının cevabını bilmek istiyorsanız, aşağıdaki alıştırmaları takip edin. Gününüzün çoğu zaman dikey pozisyonda geçirilir. Yerçekimi büyümek için büyük bir engeldir çünkü eklemleri sıkıştırır, omurgayı sıkıştırır, kıkırdakları kırar ve bunun sonucunda kısalırsınız..

Bu nedenle, bir çubuğa asmak gibi basit bir egzersizle daha uzun olma şansınızı artırabilirsiniz. Bu egzersiz, düzenli olarak yapılırsa, aksi takdirde yapamayacağınız fazladan 2 inç elde etmenize yardımcı olacaktır. Bu egzersizi yaparak, alt gövdenizin ağırlığı ile omurganızı pratik olarak esnetmiş olursunuz..

Yön:

Yatay bir çubuk alın, sıkıca tutarak üzerine asılacak yükseklikte yerleştirin ve vücudunuzun tamamen uzamasına izin verin. Kendinizi serbestçe baş aşağı asana kadar dizlerinizi yavaşça bükün. Bu pozisyonda en az 20 dakika bekleyin ve birçok kez tekrarlayın..

ii) Pelvik Kayma:

Uzun Büyümek için Pelvik Kayma

Bu egzersiz çok yaygındır ve beden eğitimi hocalarının en sevdiği egzersizlerden biridir. Bu, omurganızın yanı sıra kalçalarınızın da çok fazla gerilmesini gerektiren basit bir egzersizdir..

Yön:

Sırt üstü yatın, omuzlarınızı ve kollarınızı sıkıca yere koyun. Dizlerinizi yavaşça bükün ve ayaklarınızı mümkün olduğunca kalçalarınıza yaklaştırın. Pelvisinizi yukarı doğru itecek şekilde sizi geriye doğru bükün. Bu pozisyonu başlangıçta en az 20 saniye koruyun ve ardından sayımı artırın..

iii) Kuru Karada Yüzme:

Alternatif Bacak Tekme egzersizi veya kuru arazi egzersizi belinize odaklanır..

Yön:

Vücudunuz tamamen uzatılmış halde karnınıza yatın. Kollarınızı düz bir şekilde öne koyun ve avuç içlerinizin yere bakmasını sağlayın. Sol kolunuzu sağ kolunuza göre çok daha yükseğe kaldırın, sağ bacağınızı mümkün olduğunca yerden kaldırın. Diğer bacağınızı yerde düz tutun. Konumu iyi 4 ila 5 saniye koruyun. Bundan sonra diğer bacağınızı kaldırın ve egzersizi tekrarlayın..

iv) Yüzme:

Boy uzatmak için yüzmek

Boyunuzu uzatmak istiyorsanız yüzmek çok tavsiye edilen bir egzersizdir..

Açıkça kişinin boyunu yükseltmeyi amaçlayan birkaç egzersiz olmasına rağmen, yüzme gibisi yoktur. Erken yaşta başlanırsa, iyi boy büyümesine son derece katkıda bulunabilir..

Ancak bir yetişkinseniz, başlamak için çok geç değil. Yüzme, vücudunuzun ihtiyaç duyduğu genel boy uzatma egzersizini aldığından emin olmanın harika bir yoludur. Yüzme, kasları güçlendirmeyi ve geliştirmeyi amaçlayan tam bir vücut egzersizidir. Boyunuzu doğal olarak artırmak istiyorsanız kurbağalama egzersizi yapmalısınız. Faydalarından yararlanmak istiyorsanız haftada en az 4-5 gün günde iki saat yüzmeniz önerilir..

v) İp Atlama:

Yüksekliği Artırmak İçin İp Atlama

İp atlama olarak da bilinen ip atlama, sadece eğlenceli bir oyun değil, aynı zamanda yükseklik kazanmanın en iyi yoludur. Zıplarken daima vücudunuzun düz olduğundan ve omurganızın ve sırtınızın gergin olduğundan emin olun. İp atlama egzersizi, alt bacaklarınızda kemik kütlesi oluşturmaya yardımcı olur ve bu, sonunda boy artışına katkıda bulunur. Yüksek hızlı bir aktivitedir.

Vücudunuzdaki tüm kasları ve bağları atlarken gerilir ve büzülür. Bu onların elastik olmalarına ve sonunda gerilmelerine neden olur. Atlarken vücudunuz aynı zamanda omurganın kaslarını da gerer ve tamamen dik durur. Atlarken sürekli diz bükme, baldır kaslarının dikey olarak genişlemesini sağlar. Atlamak aynı zamanda kemik kütlesini uzatarak artırır. Bu nedenle, atlama birkaç inç kazanmanıza yardımcı olabilir. Atlamanın bir başka etkisi de tüm vücudumuzu inceltmesidir. Daha ince bir vücuda sahip olduğunuzda daha uzun görünüyorsunuz.

7. Daha Uzun Büyümek İçin İyi Uyku:

Daha Uzun Büyümek İçin İyi Uyku

Vücut sağlığı için sağlıklı bir yaşam sürdürülmelidir. Peki uykunun nasıl kilolu olunacağıyla bir bağlantısı var mı? Harika bir yaşam için uyku çok önemlidir. Mükemmel bir uyku için sağlıklı beslenmeniz ve sağlıklı bir yaşam tarzı izlemeniz gerekir. Yetersiz uyku veya rahatsız edici bir yarı uyku gecesi, bir kişinin sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir..

Boy uzatmak için uyku kalitesi çok önemli! Niye ya? Eh, çünkü dinlenme sırasında dokunun yenilenmesi gerçekleşir. Bunun yanı sıra vücuttaki büyüme hormonları kişinin uykusu sırasında üretilir. Geceleri iyi bir uyku çekemiyorsanız, dinlenmek ve geceleri huzur içinde uyumak için şu ipuçlarını kullanın:

 • Yatmadan hemen önce bir fincan papatya çayı için. Bu zihninizi rahatlatacak ve ayrıca uykuya neden olacaktır..
 • Uyumadan hemen önce ılık bir banyo yapın ve farkı hissedebileceksiniz. Çeşitli araştırmalara göre, vücut sıcaklığındaki ani bir düşüş uykuyu tetiklemeye yardımcı olur..

8. D Vitamini Dozunuzu Alın:

D Vitamini ile Boyunuzu Artırın

D vitamini, bir kişinin kemiklerinin gelişimi için çok önemli bir maddedir. D vitamini ayrıca iskeletin yapısı için de gereklidir. Kemikler tarafından emilir ve büyüme hormonlarının etkisini göstermesi için daha güçlü bir yapı oluşturmak ve sizin daha fiziksel olarak gelişmeniz için kalsiyum gibi diğer besinlerle birlikte çalışır. Doğal olarak en iyi D vitamini kaynağı güneştir. Günlük D vitamini dozunuzu almanın en iyi ve en kolay yolu biraz güneş ışığına maruz kalmaktır..

Sabah erken güneş ışığı en iyi D vitamini kaynağıdır. Vücudunuzun doğru miktarda D vitamini alabilmesi için her gün en az bir saat doğrudan güneş ışığı altında geçirmeniz önerilir. Ayrıca güneşin UV ışınlarına ve diğer zararlı ışınlara maruz kalmamak için sabahları mümkün olduğunca erken saatlerde doğrudan güneş ışığı altında dışarı çıktığınızdan emin olmalısınız..

Vücut ayrıca diğer ortamlar yoluyla D vitamini emebilir. D vitamini açısından zengin gıda ürünleri arasında süt, yumurta, balık, peynir vb. Etkili D vitamini takviyeleri de eczanelerde kapsül şeklinde bulunabilir. Bazı sebzeler D vitamini açısından çok zengindir, bu da boyumu uzatmak için çok faydalıdır..

9. Vücudunuzu Nemli Tutun:

Hızlı Büyümek için Vücudunuzu Nemli Tutun

Su, yüksekliğin nasıl artırılacağı konusunda bir başka kritik ve değerli şeydir..

Su, en alçakgönüllü boy uzatan ev ilaçlarından biridir. Bununla birlikte, boyunuzu uzatıyormuş gibi görünen büyüme takviyelerinden daha az etkili değildir..

Su vücut için çok önemlidir. Vücut, atılması gereken birçok toksin içerir ve su bu süreçte yardımcı olur..

Vücudunuz doğru çalıştığında, sağlığınızda ve dolayısıyla büyüme hızınızda anında bir değişiklik görebilirsiniz..

Günde 2 litre su içilmesi tavsiye edilir. Bu, vücudun iyi nemlenmesini sağlayacak ve metabolizmayı da kontrol edecektir. Vücudun iyi bir yüksekliğe ulaşmak için uygun metabolizmaya sahip olması gerekir. Yanlış metabolizma boy gelişimini engeller.

Sağlıklı bir sindirim sistemi için de su gereklidir; büyüme için besinlerin vücuda emildiği ortam. Fark edilebilir bir etki görmek için her gün 2 litre su içmek en iyisidir. Ayrıca kereviz, salatalık, karpuz gibi su açısından zengin besinler de yiyebilirsiniz..

10. Daha Uzun Görünmek İçin Nasıl Giyinilir? İpuçları & Hileler:

Zaten kısaysanız ve daha uzun görünmek istiyorsanız, bunu dikey tasarımlarda giyinerek yapabilirsiniz. Daha uzun görünme izlenimi verecek.

Bunun dışında, erkeklerin ve kadınların daha uzun görünmesi için giyinme ipuçları hakkında biraz daha bilgimiz var:

Daha Uzun Görünmek İçin En İyi 6 Kadın Moda İpuçları:

 1. Mini etek veya elbise giymek her zaman görünümünüzü daha uzun gösterecektir..
 2. Ayakkabılarınızı pantolonunuz/kot pantolonunuzla renklendirin.
 3. Tek parça kıyafet giyin.
 4. Sonbahar ve kış aylarında sağlam uzun bir palto giyin.
 5. Tek renk kıyafet giyin.
 6. Daha uzun görünmenizi sağlayan ayak bileği kayışları olmayan ayakkabılar giyin.

Erkeklerin Daha Uzun Görünmek İçin Giyinebileceği 6 Yol:

 1. İyi oturan giysiler giyin.
 2. Vücuda yüksek konumlandırılmış aksesuarlar ekleyin.
 3. Kemerleri, yelekleri (yelekleri) ve uzun saçları hendekleyin.
 4. Bel düğmesini (düğme duruşu) ceketinizin göbeğinin üzerinde tutun.
 5. Daha kısa ceketler giyin ve pantolonun paçalarını kırmayın.
 6. Tek renkli giysiler giyin.

11. Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirin:

Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirin

Çeşitli araştırmalar, çocukluktaki belirli hastalıkların da bodur büyümenin bir nedeni olabileceğini ortaya koymuştur. Ayrıca, atalarınız ve nerede büyüdüğünüz, beslenme ve tıbbi bakım (yaklaşık yüzde 20) boyunuzu belirleyecektir. Bu nedenle bağışıklık sisteminin düzgün çalışmasını sağlamak hayati önem taşır. Bu, rutin bağışıklama ve dengeli besleyici bir diyet tüketerek kolayca elde edilebilir. Güçlü bir bağışıklık sistemi için sağlıklı beslenmenin şart olduğu unutulmamalıdır..

Bu nedenle günlük diyetinize bol miktarda meyve, sebze, kepekli tahıllar ve baklagiller ekleyin. Bağışıklık sisteminin düzgün çalışmasını sürdürmek için diyetinizden sağlıklı bir dozda C vitamini, omega-3 yağ asitleri ve antioksidanlar almak önemlidir. Kötü beslenme, stres, yetersiz uyku bağışıklığınızı etkileyebilir, bu nedenle sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürerek daha güçlü bir bağışıklık kazanın..

12. Güveninizi İnşa Edin:

Büyümek için Güveninizi İnşa Edin

Kısa iseniz, paranoya, aşağılık ve aşırı güvensizlik duygularınız olabilir..

Ancak, iyi bir yükseklik istiyorsanız, güven seviyenizi yüksek tutmanız gerekir..

Ayrıca, daha uzun boylu birinin durumunda özgüven eksikliği bu dünyada hiçbir yerde yoktur. Bu nedenle, özgüveni baştan öğretmek önemlidir. Bu, okulda ve kulüpte fiziksel aktivitelere daha fazla katılmanıza yardımcı olacak ve hobilerinizi seçmede veya ilgi alanlarınızı takip etmede belirleyici bir rol oynayacak. Güveninizi artırarak, boyunuz ne olursa olsun kendiniz için bir iz bırakabileceksiniz. Bu, bir ayda boy uzamasının en basit cevabı değil mi??

13. Ek İpuçları/ Yükseklikte Daha İyi Bir Artış İçin Kaçınılması Gereken Birkaç Şey:

Boy uzamasını artırmak için kaçınmanız gereken birkaç şey var, bunlar:

a) Sigara ve İçki İçmekten Kaçının:

Yükseklik Kazanmak için Sigara İçmekten ve İçmekten Kaçının

Sigara gelişiminizi engelleyecek. Nesiller boyu ebeveynlerden çocuklara geçen bir uyarıdır. Fakat bu iddia bilim tarafından destekleniyor mu? Araştırmacılar, sigara dumanının, bazen sizi şaşırtabilecek şekillerde, bir kişinin yaşamı boyunca büyümeyi etkileyebileceğini keşfettiler. Ancak sigara dumanının çocuklar ve doğmamış bebeklerin gelişimi için en büyük tehdidi oluşturması şaşırtıcı olmamalıdır..

Herkesin bildiği gibi sigara ve içki sağlığa zararlıdır. Mesele şu ki, sigara içen kişi sigaraya o kadar bağımlı hale geliyor ki, bu alışkanlığın sonuçlarını unutuyor veya görmezden geliyor. Bahsettiğimiz etkiler elbette vücudumuzun hayati organlarına verdiği zararlardır. İçme ve sigara bağımlılığı, bir kişinin boy uzunluğu açısından büyümesine müdahale edebilir. Büyük bir yükseklik elde etmeyi hedefliyorsanız, o zaman kesinlikle sigara içme alışkanlıklarınıza veda etmelisiniz. 20 yaşından sonra boy nasıl uzatılır, insanların içme ve sigara içme gibi rutin eylemlerine bağlıdır..

b) Büyüme İnhibitörlerine Hayır Deyin:

Boy Uzatmak İçin Büyüme İnhibitörlerine Hayır Deyin

Boyumuzu büyü gibi nasıl artıracağımızı iddia eden birkaç büyüme önleyici veya hap var. Yüksekliğin iki hafta içinde bu şekilde artırılamayacağını anlayın. Bu doğal bir süreçtir ve bunu başarmamıza yalnızca doğal şeyler yardımcı olabilir. Bu doğal olmayan hapları almak sadece vücudunuza zarar verebilir ve aynı zamanda birçok yan etkiye neden olabilir. Herhangi bir büyüme hormonu tüketmek de sağlık için çok kötüdür; bodur büyümeye veya gerilemeye de neden olabilir.

Yetişkinler sentetik büyüme hormonu kullanarak daha hızlı büyüyemezler. Yüksek dozlar uzatmak yerine kişinin kemiklerini kalınlaştıracaktır..

c) Kafeinden Kaçının:

Boyunuzu Uzatmak İçin Kafeinden Kaçının

Kafein alımı herkesin bildiği gibi vücuda çok zararlıdır. Çok fazla kafein boy uzaması sürecine müdahale edebilir ve vücudu çeşitli şekillerde olumsuz etkileyebilir. Kafein ayrıca bir kişinin uyku düzenine de müdahale eder..

Peki bu nasıl oluyor? Kafein günün ilerleyen saatlerinde tüketilirse, uykuya dalmada güçlük, toplam uyku süresinin azalması, yavaş dalga uykusunun azalması, sınırlı büyüme hormonu salınımı ve bodur büyüme ile sonuçlanabilir..

d) Steroidlerden kaçının:

Yüksekliği Artırmak için Steroidlerden Kaçının

Steroidler, özellikle küçük çocuklarda ve gençlerde kemik büyümesini kesinlikle değiştirir..

Hala büyümesi gereken ergenlerde, steroid kullanımı büyümeyi engelleyebilir ve kemiklerin, eklemlerin ve kasların tam gelişimini engelleyebilir..

e) Fazla Şekerden Kaçının:

Boy Uzatmak İçin Fazla Şekerden Kaçının

Şeker de sağlığa çok zararlıdır. Aşırı şeker kullanımı da bodur yüksekliğe neden olabilir. Bir kişinin aşırı şeker alımı, bireyin fizyolojik süreçlerine müdahale edecektir. Kalsiyumun depolanması ve kullanılmasının normal işleyişine izin vermez..

Özellikle çocuklar için: Çok fazla şeker yemek tek başına çocuğunuzun büyümesini engellemez, ancak çocuğunuz çok fazla şekerli yiyecek veya şekerli içecekler gibi besinler tüketiyorsa, diğer besleyici açıdan zengin yiyecekler pahasına yerse. olmalı, şeker alışkanlığı çocuğun boyunu etkileyebilir. Çocuğunuzun karnı şekerle doluysa, düzgün büyümesi için ihtiyaç duyduğu tam tahıllar, yağsız protein, meyveler, sebzeler ve süt ürünlerinin dengeli kombinasyonuna yer olmayabilir. Bebeklerin ve bebeklerin mideleri küçüktür, bu nedenle onları besin açısından zengin gıdalarla doldurmak çok önemlidir..

Bunlar, yüksekliğin nasıl artırılacağına ilişkin birçok seçenek. Bunları hayatınızda uygulayabilir ve kelimenin tam anlamıyla büyük zirvelere ulaşabilirsiniz! Genler değiştirilemeyen bir şeydir, bu yüzden her şeyden önce pratik olarak düşünmeniz gerekir ve bu nedenle boyunuzu uzatmak için mümkün olan en pratik şeyleri sizin için listeledik. Özetlemek gerekirse, yapmanız gereken tek şey çok sağlıklı ve temiz bir yaşam tarzı izlemek. Sağlıklı ve besleyici yiyecekler yiyin, düzgün uyuyun, egzersizleri düzenli yapın ve tüm yapay şeylere hayır deyin. Azim ve sabır sonunda sizi başarıya götürebilir.

Bir yandan, gerçekten de boyumuzun gerçekten elimizde olmadığı ve birkaç ay içinde boy uzatmanın çok daha zor olduğu bir yer. Bununla birlikte, size yardımcı olacak bu test edilmiş ve kanıtlanmış yolları deneyebilirsiniz..

Artık yüksekliği nasıl hızlı bir şekilde artıracağınıza dair bir çözümünüz olduğuna göre, endişelenmeyin, harekete geçin! İyi bir diyet, egzersiz veya spor, yoga asanaları ve gerekli miktarda uyku içeren uygun bir program oluşturun. Bu, çabaladığınız hayati inçleri kazanmanıza yardımcı olacaktır. Bize bu gönderiden nasıl faydalar elde ettiğinizi anlatın. Yüksekliği arttırmanın başka bir en iyi yolunu biliyor musunuz? Yorumlarınızı aşağıda bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları:

S1. 15 Yaşında Büyümeyi Durdurmak Mümkün mü??

Cevap: Büyümeyi durdurmak her yaşta mümkündür. Büyümeyi bıraktığınız yaş çoğunlukla genetik tarafından belirlenir… Erken çiçek açan biriyseniz (12 yaşından önce ergenliğe başlıyor ve 12 yaşından önce gelişme atağı alıyorsanız), 14-16 yaşında büyümeyi bırakmanız muhtemeldir..

S2: 26’dan Sonra Boy Artırılabilir mi??

Cevap: 26 yaşından sonra daha uzun veya daha uzun büyümek imkansız değildir. Ancak belirli bir yaştan sonra (24 yaşından küçük) büyüme hormonlarının sınırlı üretimi nedeniyle bilimsel olarak çok zordur, ancak yüksekliğin yükselmesine izin vermek için doğal girişimler yapılmaya devam edilebilir..

S3. Sabah Esneme Egzersizi Boyunuzu Uzatır mı??

Cevap: Her sabah yataktan kalkar kalkmaz birkaç esneme yapın ve esneterek boyunuzu uzatın. Yüzme, pilates gibi vücudunuzu esneten egzersizler yaparak da boyunuzu uzatabilirsiniz. Sağlıklı bir diyet yapın, her gün esneme yapın ve vücudunuzun büyümesine yardımcı olmak için 7-9 saat uyuduğunuzdan emin olun..

S4. Güneş Işığı Boyunuzu Artırır mı??

Cevap: Yeni araştırmaya göre, yetersiz D vitamini gelişimi engelleyebilir ve ergenlik döneminde kilo alımını teşvik edebilir. Güneşin bol olduğu Kaliforniya’da bile, büyümelerinin zirvesinde olan kadınlarda D vitamini eksikliğinin, daha büyük vücut kütlesine ve daha kısa boylara neden olduğu keşfedildi. Evet, sadece kemiğimizin daha güçlü ve daha uzun olmasını istediği için güneşten D vitamini almakla kalmıyoruz, bu da daha uzun büyümeye yol açıyor, aynı zamanda hayatta kalmak için güneş ışığına her şeyden daha fazla ihtiyacımız var..

S5. Hangi Egzersizler Boy Artışını Önleyebilir??

Cevap: Baş üstü halter, boy uzamasını durdurabilir. Ağır ağırlıkları omuzların ve başınızın üzerinden kaldırmak, boy uzamasını durdurabilir. 20 yaşından sonra ağırlık kaldırmaya başlama zamanıdır. Egzersize erken yaşta başlamak istiyorsanız, boy uzatmak için en iyi egzersizler yoga ve esnemedir. Koşmak, atlamak, yüzmek, bisiklete binmek vb. sporlardır ve bunun dışında badminton, tenis, futbol gibi her türlü aktif spor boy uzatmak için mükemmeldir..

S6. Bir Erkek için Spor Salonunda Vücut Geliştirme Boyu Büyümesini Etkileyebilir mi??

Cevap: Vücut geliştirme, boy uzamasını engellemez veya olumsuz etkilemez. Büyüme plakalarına erken kapanmalarına neden olacak kadar erken baskı uygularsanız, uygun olmayan ağırlık çalışması gelişiminizi durdurabilir. Bu aynı zamanda kötü kondisyon, çok ağır ağırlıklar ve eğitim sırasında denetim eksikliğinden de kaynaklanabilir. İnsan erkek 22 yaşına kadar gelişebilir, bu nedenle doğal olarak daha uzun boylu büyümek için yukarıdaki yöntemlerden herhangi birini deneyebilirsiniz..

S7. Şınav Boyu Büyümeyi Durdurur mu??

Cevap: Hayır, mekik ve şınav boy gelişimini engellemez. Sadece hedeflenen kaslar etkilenir. Uzun boylu olmak istiyorsanız kaçınmanız gereken tek şey, ağırlık antrenmanı yapmaya kalkışmamak; 18 yaşından önce kesin değil çünkü olgunlaşmamış kemiklerdeki büyüme plakası yaralanmaları büyümeyi engelleyebilir.