Eidami per istoriją, brangakmeniai taip pat vaidino svarbų vaidmenį ritualuose ir mituose. Skirtingi akmenys turi savo unikalią spalvą ir reikšmę. Jie turi savo galią, gimtinę ir svarbą žmogaus gyvenime. Istorijoje atrasti keli brangakmeniai, o kai kuriuos neseniai pasauliui pristatė archeologai.

Brangakmenių tipai

Brangakmenių tipų sąrašas anglų kalba:

Pažvelkime į įvairių rūšių brangakmenius, kuriuos galima rasti rinkoje.

1. Aleksandritas arba birželio gimimo brangakmenis:

Aleksandritas arba birželio gimimo brangakmenis

Tai taip pat žinoma kaip stebuklingas brangakmenis, nes jis keičia spalvas pagal matymo laiką. Dienos metu jo spalva yra mėlyna su samanos žalios spalvos efektu. Naktį lempos šviesoje jis tampa raudonas su aviečių spalva. Jis buvo atrastas Irako kalne 1930 metais, taip pat yra Brazilijoje, Šri Lankoje ir Rytų Afrikoje.

 • Svarba: Tai stiprina intuiciją ir vaizduotę. Taip pat padeda tapti kūrybingam.

2. Ametistas arba vasario brangakmenis:

Ametistas arba vasario brangakmenio akmuo

Plačiai prieinamą ir gražią spalvotą akmenį galima gauti kelių formų. Nuostabi perlo spalva mums tokia patraukli, kad tinka ir auksui, ir sidabrui. Tikrai nuostabus akmuo jūsų spintoje yra vasario akmuo. Brangakmenio papuošalai su šiuo akmeniu suteikia nuostabią jūsų asmenybės išvaizdą.

 • Svarba: Tentas graikų ir romėnų bendruomenės tikėjimas sumažina Bacchus galią ir padeda dėvėtojui galvoti apie geresnį sprendimą.

3. Akvamarinas / kovo mėnesio gimimo akmuo:

Akvamarinas / kovo gimimo akmuo

Pats pavadinimas informuoja, kad akmens spalva yra jūros mėlyna. Akmuo yra labai naudingas kovo mėnesį gimusiems žmonėms. Tai taip pat yra brangakmenis, kuris išlygina dviejų santykius ir todėl yra puiki dovana ką tik susituokusioms poroms.

 • Svarba: Šis puikus perlas simbolizuoja viltį, sveikatą, turtus ir ištikimybę. Brangakmenio spalva taip pat simbolizuoja gyvenimą po mirties, ty amžinąjį.

4. Citrininis brangakmenis:

Citrininis perlas

Citrinos geltonos arba oranžinės rudos spalvos akmuo taip pat yra įvairių patrauklių formų. Tai taip pat lengvai prieinama už prieinamą kainą. Akmens ryškumas žvelgia į saulę, todėl manoma, kad tai yra jos dovana. Spalva daro jį ryškią, kai yra nusagstyta auksiniais papuošalais.

 • Svarba: Manoma, kad citrinos akmuo buvo nešamas siekiant apsaugoti nuo gyvačių ir blogio nuodų. Tai taip pat simbolizuoja sėkmę ir klestėjimą.

5. Deimantas arba balandžio mėnesio gimimo akmuo:

Deimantas arba balandžio mėn

Tarp kelių brangakmenių rūšių sunkiausi yra deimantai. Žavisi visame pasaulyje, jie yra labai patrauklūs tiek vyrams, tiek moterims, nusagstytiems auksu, sidabru ar platina. Jie yra įvairių dydžių ir spalvų; sakoma, kad jie susidarė, kai žaibas trenkė į uolas ir stipriai pasisuko žemės gelmėse.

 • Svarba: Tai labiausiai žavima dovana poroms, nes ji simbolizuoja amžiną meilę ir troškimą.

6. Smaragdas arba gegužės gimimo akmuo:

Smaragdas arba gegužės gimimo akmuo

Smaragdas yra vienas iš rečiausių brangakmenių. Žalia brangakmenio spalva yra tamsiai žalia su melsvu atspalviu. Juose visada yra intuicija, o tai reiškia apgamą. Taip pat manoma, kad senovės mumijos buvo padarytos su smaragdu šalia kaklo, o tai reiškia amžiną jaunystę.

 • Svarba: Smaragdas yra pavasario ir Veneros akmuo. Tai simbolizuoja meilę, atgimimą ir vaisingumą.

7. Blizgus citrinos geltonas akmuo:

Blizgus citrinos geltonas akmuo

Įkvėpti gamtos, šie deimantai taip pat žinomi kaip išgalvotas spalvų deimantas. Jie yra reti ir yra šaltų spalvų, tokių kaip ryškiai geltona, šviesiai rožinė, dangaus mėlyna, oranžinė, ruda, konjakas ir tt.

 • Svarba: Akmuo simbolizuoja ugnį, blizgesį, jėgą ir jėgą.

8. Granatas arba sausio mėnesio gimimo akmuo:

Granatas arba sausio mėnesio gimimo akmuo

Šis unikalus akmuo brangakmenių sąraše yra įvairių spalvų, todėl jis taip pat vadinamas vaivorykštės akmeniu. Galima įsigyti Rusijoje, Afrikoje, Šri Lankoje, Namibijoje ir Rododendruose, kurių spalvos yra raudonos, žalios, oranžinės, rožinės ir violetinės. Dėl šios priežasties jis plačiai naudojamas kaip dovanų akmuo.

 • Svarba: Tai simbolizuoja apsaugą, nes padeda išvengti košmarų ir nelaimingų atsitikimų keliaujant.

9. Jade:

Jade

Sakoma, kad nefrito brangakmenis yra karališkasis akmuo, nes senovėje jis buvo dygliuotas didžiųjų imperatorių karūnose. Brangakmenių juvelyriniai dirbiniai su nefritu taip pat yra gerai žinomi bendruomenėje, pvz., „Darbar“ ir „Maharajas“. Tai lygus ir žvilgantis akmuo, taip pat galimas rausvos, levandų ir baltos spalvos.

 • Svarba: Sakoma, kad nefritas yra apsaugos, vaisingumo ir klestėjimo simbolis.

10. Lapis Lazuli akmuo:

Lapis Lazuli akmuo

Pats žodis lapis lazuli apibūdina akmens spalvą. Tai reiškia mėlyną akmenį. Šis akmuo taip pat žinomas kaip karališkasis akmuo, nes senovėje jį vertino karaliai ir karalienės. Galimi du atspalviai – dangaus mėlyna ir vandenyno mėlyna – jie vienu žvilgsniu pritraukia jį.

 • Svarba: Brangakmenis yra svarbus norint išlaikyti galūnes sveikas ir apsaugoti sielą nuo baimės ir pavydo.

11. Mėnulio akmens brangakmenis:

Mėnulio akmens brangakmenis

Manoma, kad brangakmenių sąraše esantis krištolo akmuo susidarė iš šalto vėjo iš mėnulio. Tarp įvairių spalvų Mėnulio akmuo su mėlynos spalvos blizgesiu yra puikus akmuo, turintis didžiausią aiškumą. Jis lengvai pasiekiamas Indijoje ir Madagaskare.

 • Svarba: Pagal spalvą jis simbolizuoja taiką, turtus ir ištikimybę.

12. Morganito brangakmenis:

Morganito brangakmenis

Akmuo, kurį myli beveik visos žemės moterys, yra morganinis. Jis tiekiamas tokiomis spalvomis kaip rožinė ir persikų, o tai suteikia jūsų išvaizdai vėsumo. Kadangi jis tinka tiek sidabrui, tiek auksui, jis yra dominuojantis juvelyrikos pramonės akmuo.

 • Svarba: Akmuo dėl savo raminančio poveikio simbolizuoja dieviškumą, meilę, klestėjimą ir žavesį.

13. Onikso brangakmenis:

Onikso brangakmenis

Kada nors galvojote, kad dėvi juodą akmenį! Štai jūs su juodu, bet madingu brangakmeniu oniksu. Tai niekada nėra madinga ir todėl yra didelė paklausa. Naudotojui tai suteikia elegantišką išvaizdą. Taip pat galima įsigyti tokių spalvų kaip ruda, raudona ir balta, tačiau labai pageidautina juodos spalvos.

 • Svarba: Oniksas yra apsauginis akmuo nuo blogio ir mirties kumelių nešėjui.

14. Opalas:

Opalas

Taip pat žinomas kaip brangakmenių karalienė, opalas yra gražiausias perlas tarp įvairių brangakmenių. Galima įsigyti vaivorykštės atspalvių, kurių spalvos yra mėlynos ir žalios, raudonos ir geltonos spalvos blyksniai ir tt Bet koks atspalvis suteikia tikrovišką išvaizdą. Juodasis opalas, kuris yra retas, taip pat yra subtilus akmuo, kuriam labiausiai patinka.

 • Svarba: Spalio mėnesio gimimo akmuo yra geriausia vestuvių dovana ir simbolizuoja viltį, nekaltumą, tyrumą, ištikimybę, ištikimybę ir pasitikėjimą.

15. Paraiba turmalinas:

Paraiba turmalinas

Tarp įvairių brangakmenių sąrašo „Paraiba“ turmalinas yra pats brangiausias ir brangiausias brangakmenis. Paraibos vandenynai yra vienintelė vieta, kurioje galite rasti šių akmenų. Tai suteikia jūros mėlynos ir žalios spalvų derinį.

 • Svarba: Akmuo simbolizuoja grožį, stabilumą, dvasingumą, kūrybiškumą ir dievišką meilę.

16. Perlas arba birželio gimimo akmuo:

Perlas arba birželio gimimo akmuo

Manoma, kad perlas yra dievų ašara. Tai vienintelis brangakmenis, kurį galima rasti gyvame padare – jūros kriauklėse. Tai pats žaviausias ir brangiausias akmuo. Originalius perlus sunku gauti, todėl dirbtiniai perlai yra įvairių spalvų. Juvelyriniams dirbiniams jie suteikia klasikinę išvaizdą.

 • Svarba: Kaip ir perlas, jis simbolizuoja tyrumą, dvasingumą, išmintį, vientisumą, moteriškumą ir kt.

17. Peridotas arba rugpjūčio gimimo akmuo:

Peridotas arba rugpjūčio gimimo akmuo

„Peridot“ yra vienas iš nedaugelio brangakmenių, kurie yra vienos spalvos, žalios žalios spalvos. Jį galima įsigyti iš Pakistano, Kinijos, Mianmaro ir Arizonos. Įvairių formų papuošalų kolekcija pakyla į naują lygį. Jis taip pat yra prieinamas ir lengvai prieinamas.

 • Svarba: Manoma, kad šio brangakmenio dėvėtojas įgyja gydymo galią ir yra apsaugotas nuo košmarų.

18. Rubelito akmuo:

Rubelito akmuo

Kitas šio nuostabaus akmens pavadinimas yra raudonas turmalinas. Akmens spalva yra rožinės ir raudonos rubino derinys. Akmuo šviečia panašiai tiek dienos šviesoje, tiek lempos šviesoje. Manoma, kad jis stimuliuoja širdies čakrą ir žmogaus šaknies čakrą, nes yra susijęs su žeme ir širdimi.

 • Svarba: Akmuo simbolizuoja tobulumą, aistrą, gyvenimą ir energiją. Tai taip pat emociškai suteikia ramybės ir pusiausvyros dėvėtojo gyvenime.

19. Rubinas/liepos gimimo akmuo:

Rubinas/liepos gimimo akmuo

Brangakmenių karalius rubinas senovėje visada buvo mėgstamiausias karalių ir karalienių. Pagrindinis šio brangakmenio akcentas yra jo nešiojamų spalvų įvairovė. Labai prieinamas Birmos, Mianmaro ir Tanzanijos slėniuose, jis labai naudojamas įvairių formų brangakmenių papuošalams gaminti..

 • Svarba: Pati rubino spalva rodo, kad jis simbolizuoja aistrą, meilę, dieviškumą, drąsą ir emocijas. Gavęs dovaną, jis atneša sėkmės ir laimės gavėjui.

20. Safyras arba rugsėjo gimimo akmuo:

Safyras arba rugsėjo gimimo akmuo

Žodis safyras nurodo akmens spalvą, violetinę-mėlyną. Jų galima įsigyti daugelyje vietų visame pasaulyje, tačiau brangiausių yra Mianmare, Kašmyre ir Šri Lankoje. Jie yra įvairių spalvų ir formų ir yra vienas iš nedaugelio brangių brangakmenių. Jie suteikia elegantišką išvaizdą, kai yra papuošalų dizaino.

 • Svarba: Safyras simbolizuoja sąžiningumą, grynumą, pasitikėjimą ir ištikimybę. Taigi tai gali būti geriausia dovana įsimylėjus jūsų meilę.

21. Spinelis/rugpjūčio gimimo akmuo:

Spinelio/rugpjūčio gimimo akmuo

Spinelių spalva yra panaši į rubino spalvą, todėl jie taip pat žinomi kaip rubino dukra. Retai prieinami, jie taip pat yra įvairių spalvų ir tekstūrų. „Studded in Jewellery“ dėvėtojui jie suteikia karališką išvaizdą.

 • Svarba: Yra tvirtas įsitikinimas, kad špinelio dėvėtojas yra apsaugotas nuo žalos, liūdesio ir gali skirtis santykiuose.

22. Tanzanitas arba gruodžio gimimo akmuo:

Tanzanitas arba gruodis Birthstonas

Tai vienintelis akmuo brangakmenių sąraše, prieinamas mėlynos aksominės spalvos ir violetinių atspalvių. Jis taip pat prieinamas tik vienoje vietoje, tai yra Kilimandžaro kalnas Kenijoje. Akmuo yra įvairių formų ir spalvų, todėl jis yra palankus papuošalų dizainui.

 • Svarba: Magiškas akmuo yra labai veiksmingas psichiniam stabilumui. Tai suteikia post energijos kovoti su neigiamu. Tai taip pat padeda atrasti save.

23. Topazas arba lapkričio gimimo akmuo:

Topazas arba lapkričio gimimo akmuo

Brangakmenis, kurį galima įsigyti įvairių šaltų spalvų, yra topazas. „Imperial Topaz“ oranžinės ir rožinės spalvos derinys yra brangiausias topazo brangakmenis. Akmuo atrodo nuostabiai, todėl puikiai atrodo papuošalai, pagaminti iš aukso ir sidabro.

 • Svarba: Senovės žmonės tikėjo, kad topazas turi galimybę išgydyti ir apsaugoti. Tai stebuklingas akmuo, kai tik pažvelgi į jį; tu tuo susižavi.

24. Turkis/ gruodžio gimimo akmuo:

Turkis/ gruodžio gimimo akmuo

Sakoma, kad turkis yra raudonplaukio kiaušinis. Jis yra skaidrus, skaidrus ir prieinamas šaltomis ir ramiomis spalvomis. Jie taip pat žinomi kaip matrica, nes jie suteikia panašų į voratinklį dizainą. Tai seniausias akmuo, kurį karūnos ir karalienės nešiojo ant karūnų ir suknelių.

 • Svarba: Sakoma, kad mėlynas turkis turi galią išgydyti ir nešti naudotojui gerovę, sėkmę ir turtus bei apsaugoti jį nuo piktų akių.

25. Cirkonis/ gruodžio gimimo akmuo:

Cirkonis/ gruodžio gimimo akmuo

Akmuo yra įvairių spalvų, tokių kaip jūros mėlyna, žalia, geltona, oranžinė ir tt. Akmuo yra retas ir taip pat prieinamas, todėl jis yra labai populiarus brangakmenių papuošaluose. Tai seniausias brangakmenis žemėje ir randamas daugiausia plutoje. Žmonių kūnas gruodžio mėnesį nešioja mėlyną cirkonį.

 • Svarba: Tai padeda savininkui atskirti košmarus ir tyliai miegoti. Tai taip pat suteikia klestėjimo, garbės, pagarbos sau, išminties ir padidina jausmą mylėti tave.

Manoma, kad dėvėdami tinkamą, jums patartiną brangakmenį, gausite naudos iš kelių gyvenimo problemų. Taip pat yra brangakmenių, tokių kaip Larimer, variscite, jaspis, eolitai ir kt., Kurie taip pat yra naudingi jūsų gyvenime. Taigi suraskite savo tobulą brangakmenį ir sutvarkykite savo gyvenimą.