Kendine ait büyük bir eve sahip olmak çoğumuzun hayalidir. Lüks konut sahibi olma vizyonu, onlara yüksek net değer sağlayan, hevesli kentsel nüfusun çoğunda yükselişte. Bu tip konaklama için en iyi seçeneklerden biri villadır. Villa tasarımları, yüzme havuzu, bahçe, spor salonları ve çok daha fazlası gibi lüks olanaklarla evi çevreleyen geniş arazi ile göz kamaştırıyor..

Genellikle şehrin eteklerinde yer alan A villa, tek bir aileye ev sahipliği yapar ve zevkinize göre dekore edilebilir. En iyi villa tasarımlarından bazıları için bu makaleyi inceleyelim..

Resimlerle En İyi Villa Tasarımları:

Beğendiğinizi tamamlamak için uygulayabileceğiniz modern ve şık Villa tasarımlarını sunuyoruz:

1. Çağdaş Villa Tasarımı:

Çağdaş Villa Tasarımı

Sade minimalizm ile temiz çizgiler, çağdaş bir villa tasarımının çarpıcı özelliklerinden bazılarıdır. Bu tasarım, 1920’lerden 1950’lere kadar popüler olan mimariyi modern bir dokunuşla güzel bir şekilde kucaklıyor. Şık modern villa tasarımı, mevcut trendin sürekli gelişen mimari tarzlarının bir temsilidir..

2. İspanyol Villa Tasarımı:

İspanyol Villa Tasarımı

Villa tasarım planlarınızda teraslar, balkonlar ve güneşlenme terasları, çatı terasları varsa, şüphesiz bir İspanyol villa tasarımına bakıyorsunuz demektir. Bu güzel mekanın kesintisiz iç ve dış yaşam alanları çok güzel görünüyor. Bu tek katlı bina, büyük bir yüzme havuzuna ek olarak olağanüstü aydınlatmanın eklenmesiyle daha da yükseltilmiştir..

3. Küçük Villa Tasarımı:

Küçük Villa Tasarımı

Bir villa sahibi olmak çoğumuzun hayalidir. Bu küçük villa tasarımı, bir sitenin lüksünü seven ancak fazla yer kaplamak istemeyen insanlar için mükemmel bir seçenektir. Bu tasarım, evin etrafında küçük bir bahçe, aracınız için park yeri vb. gibi bir villanın tüm mimari unsurlarına sahiptir. Evin renk kombinasyonu ve şık görünümü zarif bir şekilde öne çıkıyor..

4. Dubleks Villa Tasarımı:

Dubleks Villa Tasarımı

Bu güzel villa tasarımı, bir evde iki ünite bulabileceğiniz mükemmel bir dubleks örneğidir. Çok aileli bir ev. Bu tasarımlar, tercihinize göre üst üste veya yan yana olmak üzere birden çok şekilde düzenlenebilir. Dubleks villa tasarımının bir diğer benzersiz özelliği de hem içten hem de dıştan girişlerin olmasıdır..

5. 3D Villa Tasarımı:

3D Villa Tasarımı

Bu villa ön tasarımı, binanıza 3d görünümde bir göz atmanızı sağlar. İki katlı yapı, binanın yan ve ön kısmında kullanılan karmaşık 3 boyutlu tasarımları öne çıkarıyor. Bu evin güzelliği, evin etrafına güzel bitkilerin yerleştirilmesiyle daha da artırıldı. Bu villada belirli bir teras bulunmamakla birlikte, en üst katta bazı açık alanlar sağlanmaktadır..

6. Akdeniz Villa Tasarımı:

Akdeniz Villa Tasarımı

Villa tasarımınızın dış cephesine bir Akdeniz stili uygulamak istiyorsanız, bu mükemmel bir seçenektir. Sade ve romantik estetiğe sahip kırmızı kiremitli çatı, bu Villa stilinin standart özelliklerinden bazılarıdır. Bu Villa, stil, rahatlık, sadelik ve cesareti birleştiren doğal malzemelerin kapsamlı kullanımının ideal bir temsilidir..

7. İtalyan Villa Tasarımı:

İtalyan Villa Tasarımı

Bir İtalyan villa tasarımının görünümünde konum hayati bir rol oynar. Mekanın ortasında veya bir ucunda bulunan bir kule, onu en iyi villa tasarımlarından biri yapıyor. İtalyan villalarının benzersiz özelliği, onları zarif bir şekilde öne çıkaran asimetrik stildir. Bu tarz villaların popülaritesi tüm dünyada artıyor.

8. İkiz Villa Tasarımı:

İki Yataklı Villa Tasarımı

Çok fazla komşudan bıktıysanız, bir villada yaşama hayaliniz varsa ancak bütçeniz yetersiz görünüyorsa, ikiz villa en iyi seçim olabilir. Yeterince mahremiyete, bahçeye, birçok geniş odaya sahip olmak, çok fazla para ödemeden müstakil bir villanın tüm avantajlarını elde edersiniz. Bir komşunun ailesiyle bir duvarı paylaşmak zorunda kalmanın güvenliğiyle istediğiniz tüm mahremiyeti elde edebilirsiniz..

9. Resort Villa Tasarımı:

Resort Villa Tasarımı

Bir tatil beldesinin inzivasında vakit geçirmeyi seviyorsanız, bu modern Villa’nın iç tasarımı en iyi seçenektir. Bir tatil köyüne benzeyen villalarınızı tasarlayarak, mekanın dış cephesinin doğal güzelliğini avantajınıza kullanabilirsiniz. Açık bir yüzme havuzunun eklenmesi, alanın güzelliğini yükseltir ve eve daha fazla gitmek istemenizi sağlar.!

10. L Şekilli Villa Tasarımı:

L Şekilli Villa Tasarımı

Tek katlı bir bina olmasına rağmen, bu, alanın her santimini etkin bir şekilde kullanarak size geniş bir alan sağlayan beş bhk villa tasarımının mükemmel bir örneğidir. Bir taraftaki büyük, şeffaf cam duvar, size alt katta ön bahçesi ve özel yüzme havuzu olan geniş bir oda verir. Bazı çim sandalyeler yerleştirerek evinizin ve çevresinin güzelliğinin tadını çıkarabilirsiniz..

11. Modern Villa Tasarımı:

Modern Villa Tasarımı

Ultra modern olanaklarla modern ve sofistike görünen bir villayı seven bir insan olduğunuzu varsayalım. Bu iki katlı villa tasarımı, güncel mimari desenlere olan sevginizi temsil etmeyi düşünebileceğiniz mükemmel bir seçenektir. Bir tarafında bulunan 3d desen, yapıya eşsiz bir güzellik katmaktadır. Bol aydınlatma ve yeşillik ile daha da yükseltilmiştir..

12. Amerikan Tarzı Villa Tasarımı:

Amerikan Tarzı Villa Tasarımı

Birçoğumuzun Amerikan tarzı villalar hakkında ya mimarlık dergilerinden ya da dizilerden kısa bir fikri var. Bu, Amerikan Villasının güzel bir şekilde temsil edildiği yerin mükemmel bir örneğidir. İkiz bir villa gibi, bu tür bir inşaat, aile ile yaşamak kadar mahremiyeti seven büyük bir aile tarafından da kullanılabilir. Bu tip villalar sadece dışarıdan güzel görünmekle kalmaz, aynı zamanda çok fazla para harcamadan size ev sahibi olma hissi verir..

13. Avrupa Tarzı Villa Tasarımı:

Avrupa Tarzı Villa Tasarımı

Avrupa tarzı villa tasarımı denilince akla ilk gelen taş kaplı duvarlardır. Büyük bir eve sahip olmanın lüksünün yanı sıra, bu mimari tasarım evinize rustik bir his verir. Villanın önünde yerleşik bir garaja sahip güzel bir çim sadece muhteşem görünmekle kalmaz, aynı zamanda büyük bir ev sahibi olma hayalinizi canlı tutar.!

14. Konut Villa Tasarımı:

Konut Villa Tasarımı

Bu, genellikle lüks yerleşim bölgelerinde bulunan mükemmel villa tasarımının en iyi örneklerinden biridir. Binanın dış cephesinin sıcak ve yumuşak renk düzeni, Villa’ya yerleştirilen parlak çiçekli camları yükseltiyor. Bu tip villalar genellikle bir aileyi lüks bir şekilde kolayca barındırabilecek beş ila altı odaya sahiptir..

15. Son Villa Tasarımları:

Son Villa Tasarımları

Stilist ve karmaşık tasarım çalışmalarında belirli bir zevke sahip bir kişiyseniz, bu son villa tasarımı en iyi örnek olabilir. Bu tek katlı villa tasarımı güzel görünüyor, ancak cam kapılar şıklığa etkili bir şekilde katkıda bulunuyor. Her iki katta da küçük bir veranda, görünüme katkıda bulunur. Sizinki çocuksuz bir evse, alçak cam korkuluk tercih edin, tavan ışıklarına ek olarak zarif bir şekilde yansıtın.

Başlangıçta, eski bir Roma üst sınıf kır evi olan bir villa, insanların zevklerine göre önemli ölçüde gelişmektedir. Kınamak ve kasaba evlerinin aksine, Villa tasarımları lüks olanaklar isteyen bekar aileler içindir. Umarım bu makale, doğru olanı tamamlamadan önce bazı villa tasarımları hakkında size net bir fikir verir..