Birçok insanda görülen çok sık görülen cilt sorunlarından biri de kahverengi lekelerdir. Renk, birçok durumda açık kahverengiden koyu kahverengiye ve hatta kırmızıya kadar değişebilir. Bir kişinin yüzünde bu sorunla karşılaşmasının sayısız nedeni vardır, ancak en yaygın olanlarından biri güneşe maruz kalmadır..

Sorunun orta yaşlarda başlaması nedeniyle yaşlılık lekeleri olarak da bilinir. Ana oluşum alanı yüzdür, ancak eller, bacaklar, kollar ve omuzlarda da ortaya çıkabilir. Yüze donukluk ve çirkinlik getirir ve uygun ve hızlı tedavi gerektirir..

Ciltte Kahverengi Lekelerden Nasıl Kurtulur

Aynı konuda size yardımcı olmak için aşağıdaki listede düzenli olarak kullanılabilecek en iyi ipuçları, öneriler ve tedavi fikirleri yer almaktadır..

1. Yoğurt Uygulaması:

Her gün yaklaşık 20 dakika boyunca kahverengi lekelere az yağlı yoğurt sürün. Kuruduktan sonra soğuk su ile yıkanabilir. Ayrıca yoğurdu uygulayabilir ve sonuçları almak için bütün bir gece bırakabilirsiniz..

2. Aloe Vera Kullanımı:

Aloe Vera’nın taze sıkılmış jelinden biraz alın ve kahverengi lekelere iyice uygulayın. Bu, cilde nazikçe masaj yapılmalı ve soğuk su ile durulanmadan önce yarım saat bekletilmelidir. Kahverengi lekeler tedavisinde gözle görülür sonuçlar elde etmek için bu en az 1-2 ay boyunca günde iki kez yapılmalıdır..

3. Limon Suyu:

Limon suyunun doğal ağartma özellikleri, ciltteki çirkin kahverengi lekelerden kurtulmanın mükemmel bir yoludur. Su ile durulamadan önce limon suyunu etkilenen bölgeye 30 dakika uygulayın. Bu her gün iki kez yapılmalıdır. Hassas bir cildiniz varsa limon suyunu su ile seyrelttiğinizden emin olun..

4. Hint Yağı Faydaları:

Hint Yağı Faydaları

Hint yağının iyileştirici özellikleri, onu ciltteki kahverengi lekeler sorununu tedavi etmek için mükemmel bir sıvı haline getirir. Yağın bir kısmını temiz bir pamuğa alın ve lekelere uygulayın. Bir süre hafifçe masaj yapın. Sabah bir kez ve gece yatmadan önce bir kez yapılmalıdır..

5. Sandal Ağacı Kullanın:

Sandal ağacının sahip olduğu antiseptik ve yaşlanma karşıtı özellikleri onu ciltteki kahverengi lekelerden kurtulmak için ideal bir doğal ürün haline getirir. Tek yapmanız gereken sandal ağacı ve su veya sandal ağacı, gül suyu ve gliserin ile taze bir macun yapıp etkilenen bölgelere uygulamak. Bu kurumaya bırakılmalıdır. Ardından soğuk suyla durulama yapılmalı ve bu işlem sorun azalıncaya kadar günde iki kez yapılmalıdır..

6. Ayran:

Ayran, tüketildiğinde sadece vücuda büyük fayda sağlamakla kalmayan, uygulandığında kahverengi lekelerin tedavisini de sağlayan bir içecektir. Bu, noktalara pamuk topu kullanılarak uygulanabilir ve birkaç dakika sonra yıkanabilir. Birkaç hafta içinde gözle görülür bir fark göreceksiniz.

7. Papaya:

Papayadaki enzimler, ciltte yaklaşık 20 dakika boyunca rendelenmiş papaya kullanarak ve ardından ılık suyla durulayarak kahverengi lekeleri tedavi etmek için kullanılabilir. Günde 2 kez yapılmalı.

8. Soğan Suyu:

Taze soğan suyunu çıkarın ve kahverengi lekelere günde 3 kez uygulayın. Asidik ve ağartma özellikleri, kahverengi lekelerin birkaç hafta içinde kademeli ancak etkili tedavisine yardımcı olacaktır..

9. Kırmızı Kuş üzümü:

Olgunlaşmamış ve ezilmiş kırmızı kuş üzümü balla alın ve yavaşça kahverengi lekelere masaj yapın. Bu, ılık su ve biraz limon suyu ile durulamadan önce 30 dakika bekletilmelidir. Bu günde bir kez yapılmalı.

Ciltteki Kahverengi Lekelerden Nasıl Kurtulur