Modern günlerin hareketsiz olması ve yaşam tarzlarının daha yoğun ve tembel hale gelmesiyle birlikte, birçok insan aşırı kilolu. Fazla kilo vücutta hacimliliğe neden olabilir ve size sarkık alanlar verebilir. Bu kadar kas kütlesinin kıyafetlerinizden dışarı fırlaması oldukça utanç verici olabilir. Birçok kişinin başvurduğu popüler bir çözüm, kendilerini spor salonlarına kaydettirmektir. Ancak, spor salonları oldukça pahalıdır ve herkes onlar için ödeme yapamayabilir. Ama yol orada bitmiyor. Bu yazıda, bir servet harcamadan evde nasıl tonda bir vücuda sahip olunacağını tartışacağız. Erkek ve kadın için nasıl tonda vücut elde edeceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Vücudunuzu Evde Nasıl Tonlandırırsınız:

Aniden yeni, iyi görünme çılgınlığı, insanların takip etmeyi seçtiği, kendi kendine belirlenmiş bir önceliktir ve bugün bu makalede, abartılı makinelere çok fazla harcamak zorunda kalmadan bu önceliği nasıl dikkatli bir şekilde uygulayacağımız hakkında konuşacağız..

Evde Formda Bir Vücuda Nasıl Ulaşılır?

1. Bir Beslenme Uzmanına Danışma:

Vücudunuzu sabitlemek ve tonlamak için ilk hazırlık, tam olarak ne yapılması gerektiğini bilmektir. Izgara peynirli bir sandviç üzerinde fitness dergilerini okuyun ve o sosisli sandviçle ziyafet çekerken bazı fitness şovlarını izleyin. Planınızı harekete geçirmeden önce kendinizi iyi araştırın. Tonlama rutini bir kez başladığında, her zaman istediğiniz tonlu yırtık görünümü elde etmek için kendi kendinize uygulanan baskı olacağından, sürerken özgürlüğünüzün tadını çıkarın. Kalkıştan önceki ilk ve en önemli şey kendinize uygun bir spor salonu bulmak ve muhtemelen bir diyetisyen veya beslenme uzmanına danışmaktır..

2. Alışkanlıkların Değişimi:

Eskiden günde üç öğün yemek, ağır bir kahvaltı ve hafif bir öğle yemeği ve yine ağır bir akşam yemeğiydi, ancak daha sıkı ve formda bir vücut istiyorsanız, bu tam tabak yemeklerini azaltmanız ve küçük gezilere daha fazla konsantre olmanız gerekir. buzdolabı ve geri. Hareket halindeyken yemek şu anda en iyisidir. Sabaha bir meyve ya da öylesine başlayın, zeytinyağlı küçük bir salata brunch’ı yapın ve ardından hafif bir öğle yemeği, belki bir parça fileto. Akşam atıştırmalığı biraz protein içeceği ve geri kalanı doyurucu bir akşam yemeği olabilir..

3. Diyet Kontrolü:

Antrenmanla birlikte, beslenme veya diyetisyeninizin adımlarını takip edin ve kendinizi dudak şapırdatma ikramları konusunda daha az erişilebilir hale getirin. Yoğun bir antrenmandan hemen sonra bir duble peynirli burger size hiç yardımcı olmaz. Bunun için, vücudunuzun enerjiden veya gerekli besinlerden yoksun kalmaması için ne yemeniz gerektiğini bilmeniz ve aynı zamanda, herhangi bir endişe duymadan vücudunuzu basitçe sıkılaştırabilmeniz veya tonlayabilmeniz için yağ ve benzeri maddelerden kaçınmanız gerekir. Bunun için kırmızı et ve tavuk, vejetaryenler için birincil gereksinim ve tofu ve bir sürü sebzedir. Tatlılar için, akşam yemeğinde hamur işleri, çikolatalar veya gazoz yerine sade yoğurtlar veya ev yapımı lorlar olmamalıdır..

4. Tuzu kesin:

Tuz, modern yaşam tarzındaki ana suçludur. Yüksek sodyum seviyeleri su içeriğini koruyabilir ve vücuda fazla ağırlık katabilir. Tuz içeriğini azaltmak, kan basıncınızı düşürmenize ve ayrıca vücudunuzdaki tüm istenmeyen suyu boşaltmanıza yardımcı olabilir. Az egzersiz ve tuzsuz yiyeceklerle, güzel bir vücuda sahip olma hayalinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz..

5. Alıştırmalar

Vücudunuzu sıkılaştırmanın birincil yollarından biri, o ünlü flabı kaybetmek veya yağınızı vücut kütlesine dönüştürmektir. Her iki durumda da yağın gitmesi gerekiyor, bunun için hazırlıklar yapın. Temel adımlardan biri, spor salonunda pratik yaparken kendinizi rahat hissetmeniz için ağırlıklı olarak ısınma ve esneklik artırıcılar içeren serbest el egzersizleri yapmaya başlamaktır. Esneme, ev egzersizi ve mekik hareketlerini tercih edin, elinizle serbest bırakın ve ardından spor salonuna geçin. Şimdi tercih etmeniz gereken belirli vücut sıkılaştırıcı egzersizler var ama her şeyden önce koşu bantları. Bu, harekete geçmenize yardımcı olacaktır. Ardından ağırlıkları kullanmaya başlayın ve kelebekleri, dibleri veya bench pressleri deneyin. Hem erkek hem de kızların tercih edebileceği bir şey olan yüzme ve güç yoga ile birlikte bisiklete binen ve dib yapan kızlar için.

6. Yoga:

Yoga, tonda bir vücut elde etmek için başka bir güçlü mekanizmadır. Yoga sadece vücudunuzu esnetmenize ve yağ yakmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda zihninizi rahatlatmanıza da yardımcı olur. Stresten uzak durmak kilo vermenin en önemli faktörlerinden biridir. Yoga ile zihninizi ve bedeninizi kontrol ederek odaklanmaya devam edebilir ve oyalanmalardan uzak durabilirsiniz. Bazı asanalar hızlı kilo vermenize ve sıkı bir vücuda sahip olmanıza yardımcı olur..

7. Stresten Uzak Durun:

Vücut yağını azaltmanın ve sıkılaştırmanın iyi bir yolu, günlük rutininizden biraz zaman ayırmak ve günün sonunda kendinizi üzdüğünüzden emin olmaktır. İyi bir gece uykusu eksikliği, kilo alımının önde gelen nedenidir. Stres ve depresyon da öyle, bu yüzden hafta sonları ziyaret ederek veya kısa bir tatile çıkarak biraz stres atmaktan çekinmeyin..

Tonlu bir vücut elde etmek çok fazla özveri ve sabır gerektirir. Sadece bir gecede olamaz. İyi sonuçlar elde etmek için en az 6-8 ay boyunca sıkı bir diyet ve egzersiz rejimini takip etmek gerekir. Ayrıca bu sonuçların kişiden kişiye değiştiğini unutmayın. Bazıları için 8 aydan uzun sürebilir. Bir beslenme uzmanına danışmak ve vücudunuzu analiz ettirmek çok önemlidir. Bu, hedef belirlemede yardımcı olabilir. Hedeflere zamanında ulaşmak ve motive olmak için gerçekçi hedefler belirlemeniz gerekir. Özellikle böyle bir hedefe ulaşmaya çalışırken, güçlü motivasyon seviyelerine ve çok fazla sıkı çalışmaya ihtiyacınız var..