Hayatınızda mutlaka en az bir kez Epsom tuzu banyosu veya ıslanma yapmış olmalısınız. Epsom tuzu, çeşitli faydalar için duşta veya ıslatmada kullanılan banyo tuzlarından biridir. Haricen kullanıldığında birçok hedefe ulaşmanızda size yardımcı olan doğal ürünlerden biridir. Diğer minerallerle birlikte magnezyum, kas kontrolü, enerji üretimi ve vücuttan toksinlerin atılması dahil olmak üzere vücut için gerçekleştirilmesi gereken birçok önemli özelliğe sahip olan bir mineraldir. Mineral magnezyumdan yararlanmak için, bu mineralden büyük miktarlarda içeren Epsom tuzundan daha iyi bir ürün yoktur..

Epsom tuzlarını banyoya dahil etmeden önce yapılacak en iyi şey, kişinin sahip olabileceği çeşitli faydalar hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmaktır. Bu, Epsom tuzlarına çok daha kolay güvenmelerine yardımcı olacaktır. Aşağıdaki listeye göz atın:

En İyi Epsom Tuzunun Faydaları:

Stresi azaltan ve birkaç başka fayda sağlayan doğal bir bileşen arayanlar için Epsom tuzu doğru seçimdir. Epsom tuzunun faydaları ve cilt, saç ve sağlık için kullanımları için aşağıdaki kılavuzu okuyun.

1. Toksinleri Temizler:

Epsom tuzlarının ve ondan hazırlanan banyonun bilinen faydalarından biri de vücuttan toksinlerin atılması şeklinde gelir. Zararlı maddeleri vücuttan uzaklaştırır ve kan dolaşımında ağır metallerin olmamasını sağlar. Bu, temizlenmiş bir sistem için dört gözle beklemek için bir avantajdır..

2. Kalp Sağlığına Yardımcı Olur:

Epsom tuzlarının kalp için bazı büyük faydaları vardır. Buna dolaşım sistemi de dahildir. Damar sertliğini önlemenin yanı sıra her türlü kan pıhtılarını azaltır ve kalp atışlarını dengeler. Ayrıca kan basıncını düşürür. Ancak, bu faydalar için sadece harici olarak kullanılmalıdır..

3. Vücudun İnsülin Kullanmasına Yardımcı Olur:

Epsom tuzları, vücudun salgılanan insülini daha fazla kullanma kabiliyetine sahip olmasını sağlar, böylece vücudun diyabetin şiddetini kontrol etmesine yardımcı olur ve aynı zamanda insanlarda bu sorunun ortaya çıkmasını önler. Artan diyabet vakaları ile bu, gerçekten etkili olduğu kanıtlanabilecek bir faydadır..

4. Enflamasyonu Tedavi Eder:

Epsom tuzları, anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Bununla vücutta kas ağrısına ve kramplara neden olan iltihaplanma ve şişliklerin tedavisinde yardımcı olabilir. Bu tedavi doğaldır ve her türlü vücut ağrılarında %100 etkilidir..

5. Besin Emilimini Artırır:

Profesyonellere göre Epsom tuz banyoları, temel besinlerin emiliminin söz konusu olduğu durumlarda vücudu daha yetenekli hale getirir ve vücut ve kişinin genel refahı için daha faydalı hale getirir..

6. Migrenleri İyileştirir:

Epsom tuzları, basit yöntemlerden biriyle migren baş ağrılarını hafifletebilir veya iyileştirebilir. Aynı zamanda sorunun önlenmesine yardımcı olur ve benzersiz özellikleri ile onu uzak tutar..

7. Stresi Azaltır:

Her gün banyoda Epsom tuzları kullanmanın temel faydası, beden ve zihin üzerindeki stresin azalmasıdır. Magnezyum, doğal bir stres gidericidir ve Epsom tuzlarında büyük miktarlarda bulunur. Beyinde, ruh halini artıran faydalara yardımcı olan serotonin adı verilen kimyasalın uyarılmasına yardımcı olur. Vücudun ve zihnin rahatlama ve esenlik hissi verir..

8. Oksijen Kullanımını Artırır:

Epsom tuzları, kan damarlarındaki stresin giderilmesine yardımcı olduğu ve ayrıca kan basıncını kontrol ettiği için vücutta uygun oksijen akışını sağlamaya yardımcı olur ve organların düzgün çalışması için bu önemli gereksinimi daha iyi kullanmasına yardımcı olur..

9. Kabızlığı Tedavi Eder:

Dahili olarak alınırsa, Epsom tuzu kolon sistemini temizlemeye yardımcı olabilir. Tuzlar daha çok bağırsak hareketlerinin düzenlenmesine yardımcı olan bir müshil gibidir. Bu, dışkıların sistemden kolayca geçmesini sağlar ve böylece kabızlığı giderir..

10. Kaslar ve Sinirler İşlevselliği

Epsom tuzunun vücuttaki elektrolitleri düzenlediği çeşitli araştırmalarla kanıtlanmıştır. Sinirlerin, kasların ve enzimlerin düzgün çalışmasını sağlarlar. Aynı zamanda güçlü bir magnezyum kaynağıdır. Magnezyum insan vücudundaki önemi ile bilinir. Magnezyum vücudumuzdaki yaklaşık 300 önemli enzimi düzenler ve kasların düzgün çalışması, enerji üretimi ve toksinlerin yok edilmesi için ayrılmaz bir bütündür..

11. Güzellik ve Saç:

Epsom tuzu birçok kişi tarafından peeling ürünü olarak kullanılmaktadır. Zeytinyağı ile birlikte kullanılabilir ve ölü deriyi çıkarmak için çok iyi bir ovma yapar. Epsom tuzu cilde naziktir ancak çok etkili bir vücut peelingi bileşenidir. Aynı zamanda çok etkili bir yüz temizleyici olabilir. Normal yüz yıkama veya masaj kreminizle karıştırın, birkaç dakika masaj yapın ve soğuk suyla durulayın. size temiz ve taze bir yüz verir. Siyah noktalardan kurtulmaya da yardımcı olur. Bir çay kaşığı dolusu Epsom tuzu ile 3 damla iyot karışımını ½ su bardağı kaynar su ile karıştırıp pamukla siyah noktalara uygulayın..

Epsom tuzu, normal saç kreminizi hacim veren bir saç kremi haline getirebilir. Sadece eşit oranlarda saç kremi ve Epsom tuzu ekleyin ve şampuandan sonra saç kremi olarak kullanın. Saçtaki yağın azalmasına yardımcı olur ve onlara hacim kazandırır..

12. Arterlerin Önlenmesi ve Kan Pıhtılaşması:

Sağlıklı arterler daha az kan pıhtılaşması, plak oluşumu ve arter duvarı hasarı sağlar. Epsom tuzu vücuttaki kan akışını iyileştirir ve ayrıca arterlerin elastikiyetini artırır. Vücutta ve özellikle kalbe yakın arterlerde kanın pıhtılaşmasını engellerler. Böylece ani kalp krizi riskini ortadan kaldırırlar..

13. Ev Tutma Kullanımları:

Epsom tuzu, çeşitli ev temizlik amaçları için kullanılır. Banyo fayanslarını temizlemek için kullanılır ve çamaşır makinelerinde deterjan birikir. Ayrıca bebek yağı ile karıştırılarak etkili bir el yıkama olarak kullanılırlar. İnsanlar ayrıca onlardan kurtulmak için sümüklü böceklerin giriş kaynağına Epsom tuzu serperler. Fayans ovma için eşit miktarda zemin temizleyici ve tuzu karıştırın ve kullanın. Deterjan kalıntılarını çamaşır makinesinden çıkarmak için, çamaşır makinesindeki sıcak suya biraz Epsom tuzu ekleyin ve yıkama/ıslatma/yıkama modunda çalıştırın..

Epsom Tuzları, gülümsemeniz için her zaman bir dizi neden sağlayan bir şeydir. Bu doğal ürüne eklenen faydaların listesi sonsuzdur ve gerçekten etki gösteren bir şeydir. Stres altında olanlar için bu daha çok raflarında ara sıra kullanmaları gereken bir nimet gibidir..