Shea Yağı Nedir?

Birçok kozmetik endüstrisinde Shea yağı kullanımı bol miktarda bulunur. Bunun nedeni, cilde birçok yönden yardımcı olabilecek mineral ve vitaminlerin bolluğudur. Uzmanlar, ultra rafine ve ham Shea yağı bile alabilir, her ikisinde de tutarlılık aynıdır, ancak ilkinin ikincisinden daha az vitamin içereceğini söylüyor uzmanlar..

Güzellik ve Cilt Bakımı İçin Shea Yağı Faydaları

Shea yağı yumuşaktır, çok yönlüdür ve cilde kolayca karışabilir. Ayrıca cildi sinir bozucu elementlerden korur ve cilt hücrelerini serbest radikallerden de korur. Sağlık ve güzellik uzmanları, bunun dışında Shea yağının A ve E gibi bol miktarda vitamin içerdiğini ve ayrıca iltihap oluştuğunda ve mikropların cilde saldırdığı durumlarda kullanılmasının iyi olduğunu söylüyor. Aşağıdakilerden herhangi birine sahipseniz, Simply Shea yağı size yardımcı olabilir.

 • yanıklar
 • yaralar
 • yara izleri
 • Dermatit
 • Sedef hastalığı
 • Kepek
 • deri çatlağı
 • kırışıklıklar
 • kuru cilt
 • ölü hücreler
 • düşük kan dolaşımı
 • güneşin zararlı UV ışınlarından kaynaklanan cilt sorunları ve daha fazlası

Kaynaklar, Shea yağının cildin elastikiyetine ve cildin nem seviyelerinin korunmasına yardımcı olan bol miktarda yağ asidi içerdiğinden cildin nemlendirilmesine yardımcı olabileceğini söylüyor. Bu gün ve çağda, o zamanki büyükanneden bir ipucu alarak, şirketler de Shea yağı kullanıyor;

 • sabunlar
 • şampuanlar
 • yaşlanma karşıtı kremler
 • makyaj malzemeleri
 • losyonlar
 • masaj yağları ve daha fazlası.

Shea Yağı Çeşitleri:

Tüm Shea yağı türlerinin aynı olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Bir sonrakinden daha iyileştirici özelliklere sahip olanlar var. Tereyağı ne kadar eski olursa, gücü de o kadar az olur. Shea yağı diğer doğal bileşenlerle karıştırıldığında, gücü de azalır..

İçinde “Shea yağı” yazan ürünlere kanmayın çünkü içindeki gerçek miktar çok küçük olacaktır. Shea yağı satın almak pahalı değildir, ancak orijinalini ucuza aldığını iddia eden çevrimiçi kaynaklara dikkat edin. Çevrimiçi veya başka bir kaynaktan satın almadan önce, müşterilerin sitenin meşruluğu, portaldaki ürünlerin kalitesi ve müşteri referansları hakkında söylediklerini okuduğunuzdan emin olun. Bu, orijinal haliyle shea yağı seçerken iyi bilgilendirilmiş olmanızı sağlar..

“Shea yağı” yazan veya “Shea yağı” bulunan etikete baktığınızda, içerik listesinde “en” olmalıdır ve ancak o zaman ürünü almalısınız. Etiket, içerik listesinde “en” olarak Shea yağına sahip değilse, ürünü görmezden gelin ve başka bir yere bakın. Malzemelerinizi bilin ve sonra ihtiyacınız olanı satın alın ve bu konuda daha fazla bilgi sahibi olmak için, bu tür bilgiler hakkında çok şey söyleyen çevrimiçi kaynakları kontrol edin..

Güzellik uzmanlarıyla, hatta doktorunuzla veya bütünsel bir uzmanla konuşun, onlar size Shea yağını orijinal ve orijinal haliyle nereden alabileceğinizi söyleyecektir. Shea yağı olduğunu iddia edenlerin hepsi aslında doğru şey değil. Bu yüzden herhangi bir satın alma yapmadan önce farkında olun, böylece vücudunuz ve cildiniz, satın aldığınız orijinal ürünlerden zarar görmez..

Shea Yağı Cilt ve Yüz İçin Kullanımları & Saç:

Çeşitli sağlık nedenleriyle Shea yağı kullanmak iyi olabilir ve etkilerin gösterilmesi için geçen sürenin değişebileceğini de bilmelisiniz. Her neyse, işte Shea yağının bazı faydaları, bu nedenle lütfen okumaya devam edin ve aynı konuda bilgili olun..

 • Vücut ve yüz cildi nemlendirilmiş.
 • Kuru kafa derisi ve cilt bakımı yapıldı.
 • Cilt döküntüsü halledilir.
 • Bebek bezi döküntüsü halledildi.
 • Artık cilt soyulması yok.
 • Kırışıklıklar ve lekeler halledilir.
 • Güneş yanıkları tedavi edildi.
 • Tıraş yanıkları, çentikler ve kesikler halledildi.
 • Sert cilt bakımı, özellikle topuklarda.
 • Bakımlı streç işaretleri.
 • Egzama tedavi edildi.
 • Cilt tonu dengeli.
 • Yara izi halledilir.
 • Cilt ve saç derisinin kimyasal tahrişi halledilir.
 • Akne bakımı yapıldı.
 • Saç sorunları halledilir.

1. Cilt Bilgesi:

Shea yağı kullanımdayken, cildiniz size bol bol teşekkür eder. A, E ve F gibi vitaminler sayesinde cilt artık sağlıklı ve temiz olacaktır. Güneşten, yüz çizgilerinden ve kırışıklıklardan dolayı cildinin zarar görmesinden muzdarip olanlar, Shea yağında bulunan F vitamini, cildi gençleştirmeye ve korumaya yardımcı olabilir..

2. Saç Bilgesi:

Kuru ve yıpranmış saçlar için alay edilmekten ve alay edilmekten bıktınız, Shea yağı sürün ve herkesi susturun. Shea yağındaki yağlar yüksek miktarlardadır, bu da saçı sağlıklı, parlak ve parlak yapan şeydir. Saç köklerine nüfuz eder ve kafa derisindeki ölü gözenekleri de açar..

3. Vücut Bilgesi:

Shea yağı, vücudu güneşten korumaya yardımcı olan sinnamik asit içerir. Ayrıca kronik inflamasyon sorunları ve romatizma sorunu olanlara da yardımcı olur..

4. Hasarlı ve Kuru Saçlar:

Shea yağının hasarlı ve kuru saçlara yardımcı olabileceği bilinmektedir. Folikülleri ve kökleri zamanla hava şartlarından, kırılganlıktan ve kuruluktan da onarır. Shea yağındaki yağlar saça ve saç derisine kolay ve hızlı bir şekilde emilir, aynı zamanda nemlendirir ve nemlendirir..

5. Antioksidan Özellik:

Sheabutter, vücudumuzu zararlı hastalıklardan koruyan ve ayrıca cilt ve saç durumlarımızı iyileştiren yüksek antioksidan içeriğine sahiptir. A, E vitamini ve ayrıca kateşinler, karite yağından sağlanan antioksidanları harekete geçirir. Ayrıca sinamik asit, UV ışınlarının neden olduğu hasardan cilt kalitesini iyileştirmeye yardımcı olur. Antioksidanlar, serbest radikallerin neden olduğu hasarı iyileştirir ve dolayısıyla vücut kondisyonumuzu da iyileştirir..

6. İyileştirme Kalitesi:

Shea yağı ayrıca hepsi hızlı iyileşme özelliği sağlayan linolenik, palmitik, stearik ve oleik asitler gibi bitki sterolleri ve yağ asitlerinden oluşur. Yaraların veya herhangi bir yara izinin hızlı iyileşmesini sağlar. Bu bileşenler esas olarak cilt sorunları için çok önemlidir ve bu nedenle cilt koşullarımızı iyileştirir. Cilt soyulması, kızarıklıklar, yara izleri, cilt yanıkları, çatlaklar, böcek ısırıkları vb. tedavisi yalnızca ham shea yağı ile tedavi edilebilir..

7. Anti-inflamatuar Özellik:

Artrit, iltihaplanmadan kaynaklanır; bu nedenle shea yağı, kas yorgunluğunu da azaltan anti-inflamatuar özelliğe sahip olduğu için bu şekilde yardımcı olabilir. Bu anti inflamatuar kalite aynı zamanda cildimiz için de faydalıdır. Yukarıda bahsedildiği gibi, shea yağı, temelde ona bu özelliği sağlayan sinnamat asidi içerir. Vücudumuzda tümör gelişimini engelleyen lupeol sinnamat adı verilen başka bir bileşik.

8. Güneş Işınlarından Korunma:

Cildimizdeki güneş yanığı ham sheatter kullanılarak azaltılabilir ve ayrıca ekranımızı cilt kanserine neden olan zararlı radyasyondan koruyarak doğal bir ürün olan güneş kremi görevi görür. Hem yaz aylarında hem de kış mevsimlerinde faydalıdır. Kış mevsiminde cildimiz için faydalı bir nemlendirici görevi görür..

9. Yaşlanma Karşıtı Faydaları:

Antioksidanlar esas olarak yeni hücrelerin üretimini teşvik etmeye yardımcı olur ve dolayısıyla bize yaşlanma karşıtı faydalar sağlar. A ve E vitamini, cilt kalitemizi iyileştirmek için ana besinlerdir. Shea yağının nemlendirici özelliği cildin gevşemesini azaltarak kırışıklıkları ve yüz çizgilerini azaltır. Ayrıca cildimizi besler ve parlaklık sağlar..

10. Bebek Bakımı:

Bu doğal element, bebek bakımı için mükemmel bir tamamlayıcıdır. Shea yağı bebeklerin cildini yumuşatır ve bebeklerin hassas cildi için mükemmel bir nemlendirici görevi görür. Bebeklerin hassas cildindeki kızarıklıkları da iyileştirir..

11. Dudak Bakımı:

Ana bileşen olarak shea yağı içeren dudak balmı uygulanarak kuruluk ve çatlamış dudak etkileri azaltılır. Çatlamış dudaklar kış mevsiminin en büyük sorunudur ve uygulamak size nemlendirici etki sağlar. Kuru cilde sahip olanlar ve kuruluktan muzdarip olanlar kuru havalarda kullanabilirler..

12. Saç Koruması:

Shea yağı cildimizi UV ışınlarından korurken saçlarımızın korunmasına da yardımcı olur. Zararlı güneşin radyasyonu ve hava kirliliği ve su kirliliği gibi diğer hava koşulları saçlarımıza zarar verir. Bu nedenle, shea yağı, zorlu koşullardan ve ayrıca ısı etkisinden koruma sağlamak için saçlarımızda ekstra bir kaplama oluşturur..

13. Nemlendirici görevi görür:

Shea yağı, cildimiz ve saçlarımız için de faydalı olan ve kuruluk etkisini azaltan doğal bir nemlendiricidir. Yağlılık yapmadan uzun süre kalıcı nemlendirme etkisine sahiptir. Saç köklerini nemlendirir, böylece saç kremi görevi görür..

14. Saç Yumuşatıcı:

Shea yağı bize yumuşak ve ipeksi saç telleri sağlamaya yardımcı olur. Bu saçlarımızı parlak ve kolay yönetilebilir hale getirir. Shea yağı ayrıca saç hasarını canlandırarak saçlarımızı besler..

Shea yağını kabul etmemizin en iyi kullanım alanları ve avantajları bunlardır. Duygularınızı bizimle paylaşmak isterseniz, aşağıya yazmaktan veya yorum yapmaktan çekinmeyin. Düşüncelerinize gerçekten uyuyoruz. Bugün biraz olsun unutma!