Hint yağı, hint fasulyesinden elde edilen, müshil, yağlayıcı olarak kullanılan ve yağ bazlı ürünlerin üretiminde kullanılan uçuk sarı bir yağdır. ilk başladı. Doğumu tetiklemenin birçok doğal yolu olmasına rağmen, hint yağı kadar etkili çok az bileşik vardır..

Kabızlık İçin Hint Yağı Nasıl Kullanılır??

Birçok kişi, özellikle doktorlar, hint yağının düzenli olarak kullanılmasına karşıdır. Günlük rutininizi düzenlemek için hint yağına ihtiyacınız varsa, soruna doğru şekilde bakmıyor demektir. Hint yağının aşırı kullanımı sıvı ve elektrolit dengesizliğine ve diğer komplikasyonlara neden olabilir..

Kabızlık için hint yağı kullanımı çok dakik olmalıdır.!

Kabızlık, daha az su içme alışkanlığı nedeniyle birçok insan arasında çok yaygın bir sorundur! Son birkaç gündür tuvalete gitmediyse ve dışkı sıkışmasına yaklaşıyorsa, yani hızlı hareket etmelisin. Başka bir gün beklememelisin. Hint yağı yardımcı olabilir.

Kabızlık için hint yağı

Kabızlık krizi sırasında, önerilen günlük hint yağı alımı yetişkinler için bir yemek kaşığı ve çocuklar için bir çay kaşığıdır! Hint yağı aç karnına alınmalıdır, sabah kalktığınızda alınırsa en iyi sonucu verir..

Dozunuzu aldıktan sonra, ilk tuvalete gitme dürtüsünden önce 4 ila 6 saat ara verin. Hint yağı ayrıca patlayıcı ishale neden olabilir. Ayrıca tuvalete birden fazla kez gitmeniz gerekebilir, bu yüzden tuvaletlerden veya tuvaletlerden çok uzağa gitmeyin! Yuttuktan sonraki saatlerde tuvalete hızlı erişiminiz olduğundan emin olun..

Yağın tadı çok rahatsız edici. Portakal veya bir çeşit meyve suyu gibi az miktarda ekşi aroma ile karıştırmak veya burnunuzu sıkıştırıp yutmak isteyebilirsiniz. Özellikle Çocuklar önerilen miktarı almakta zorlanacaklar! Kabızlığı gidermek için Hint Yağı kullanımı, Eski Mısır zamanlarına kadar izlenebilir. Amerika’da Hint Yağı kullanımı, öncülerin günlerine kadar uzanır. Seyahat eden tıp adamları, kabızlıktan mide ekşimesine kadar her şeyi tedavi etmek için Hint Yağı ile alkolün bir kombinasyonunu sattılar..

Günümüzde Hint Yağı hala dahili olarak kronik kabızlık için uyarıcı bir müshil olarak kullanılmaktadır. Harici olarak çeşitli cilt tahrişlerinde, saç dökülmesinde ve endüstriyel olarak boyalardan yağlayıcılara kadar her şeyde kullanılır..

Uyarı: Hamileyseniz kabızlık için hint yağı kullanmayın!

Aşağıda, hint yağı kullanarak kabızlıktan nasıl kurtulacağınıza dair 4 basit adım tartışılmaktadır..

Aşama 1:

Hint yağı dozu bir yetişkin ve bir çocuk için farklıdır. Dozaj ayrıca kabızlık seviyesinde de olabilir! Dozaj her zaman bir doktor veya eczacı tarafından uygun reçete ile alınmalıdır. Eğer herhangi birinden talimat alamıyorsanız, yetişkin iseniz bir kaşık hint yağı yani 4,92 mililitre, çocuk iseniz bir kaşık alıyorsanız yani 2,46 mililitre alabilirsiniz..

Adım 2:

Şimdi günde bir kaşık mı yoksa 3 ila 7 gün arasında bazı aralıklarla mı alacağınıza karar vermelisiniz. Bu aynı zamanda kabızlığınızın şiddetine de bağlı olabilir. En iyi sonucu almak için eczacınız tarafından verilen talimatları izlemeli ve sabahları aç karnına almalısınız..

Aşama 3:

Yağı almak için uygun bir ölçü kaşığı alın. Gerekenden fazlasını alıyormuşsunuz gibi, büyük bir telaşa kapılabilirsiniz! Yağı doğrudan yediğiniz yemekle (kahvaltı) alamıyorsanız, yağı karıştırabilirsiniz, ancak sonuçlar gerektiği kadar iyi olmaz..

4. Adım:

7 gün içinde kabızlıktan kurtulamazsanız doktorunuza başvurun! Kabızlıkla ilgisi olmayan başka bir problemin hastası olabilirsiniz..