Egzotik Kivi meyveleri ile dolup taşan pazarda, onları tüketmenin farklı yollarını merak edebilirsiniz. Bu meyveyi tatmanın yaygın yolu, bütün olarak yemek veya bir meyve salatasına eklemektir. Kivilerin de sıkılabileceğini pek kimse bilmez! Kivi suyu artık birçok restoran ve sağlık kafesinin menülerine ekleniyor! Bu meyve suyunun lezzeti, sunduğu iyilikle birleştiğinde, onu sağlık bilincine sahip insanlar arasında favori bir içecek haline getiriyor. Haydi kivi suyunun inanılmaz faydalarını yakından inceleyelim ve ayrıca evde yapmak için tarifimize göz atalım..

Sağlık, Saç ve Saç İçin İnanılmaz Kivi Suyu Faydaları; Deri

Kivi Suyu Nedir??

Kivi suyu, Kivi meyvelerinin posasının karıştırılmasıyla yapılır. Yapıldığı meyvenin rengine bağlı olarak, bu meyve suyunun rengi yeşilden koyu sarıya kadar herhangi bir yerde olabilir. Kivi suyu doğal olarak tatlı ve keskin bir tada sahiptir ve meyveler olgun ve ekşi olmadıkça fazla şekere ihtiyaç duymaz. Meyvenin tohumları, pürüzsüz dokulu bir meyve suyu yapmak için etiyle birlikte ezilir..

Kivi Suyu Sizin İçin İyi mi??

Kivi meyveleri, vücudun iyiliği için çok önemli olan Vitamin C, K, E, Folat ve Potasyum gibi birçok hayati besin ile doludur. Ayrıca oksidasyon nedeniyle vücutta hücre hasarını önlemek için önemli olan antioksidanlar ve flavonoidler açısından da zengindir. Kivi suyu, uygun sindirime yardımcı olmasının yanı sıra görüşünüzü iyileştirmeye de yardımcı olur..

Kivi Suyu Kalorileri:

Kivi, düşük kalorili fakat yoğun besleyici bir meyvedir. İnanılmaz lezzetli ve sulu. Kivi suyu servis için sadece 42 kaloriye sahiptir ve ayrıca şekerlerde oldukça küçüktür. Bununla birlikte, diyet gereksinimlerinin bir parçası olarak insan vücudu için gerekli olan vitamin ve mineraller açısından zengindir..

Kivi Suyu Besin Değerleri:

Bir porsiyon kivi vücudumuza aşağıdaki miktarlarda besin sağlar:

 • Diyet lifi: 2 gram
 • Sodyum: 2 gram
 • Potasyum: 215 mg
 • karbonhidratlar: 10 gram
 • şekerler: 6.2 gram
 • C vitamini: %107 (DV’nin)
 • Kalsiyum: DV’nin %2’si
 • A vitamini: %1
 • Demir: %1

Evde Kivi Suyu Nasıl Yapılır??

Kendinize bir bardak lezzetli meyve suyu yapmak için bu basit Kivi Suyu tarifinde verilen adımları izleyin:

Gerekli şeyler:

 • Kivi Meyveleri – 2
 • Buz Küpleri – Birkaç

İşlem:

 • Kiviyi akan suda iyice yıkayın.
 • Kivi’yi soyun ve dış bulanık tabakayı çıkarın.
 • İçindeki yeşil eti küçük dilimler halinde kesin..
 • Buz küpleri ile birlikte bir karıştırıcıya yerleştirin..
 • Doğru kıvama gelene kadar iyice karıştırın.
 • Suyu süzün ve içeceğinizin tadını çıkarın.
 • Daha fazla tat ve sağlık için bu meyve suyuna elma, kereviz de ekleyebilirsiniz..

Kivi pahalı meyvelerden biri olabilir, ancak beraberinde getirdiği faydalar nedeniyle kesinlikle yaşam tarzına dahil edilmeye değer. Neden kivi suyu içmeniz gerektiği hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu kılavuzu okumaya devam edin..

Ev Yapımı Kivi Suyu Nasıl Saklanır??

Kivi suyunu saklamanın en iyi yolu, buzdolabına yerleştirilmiş bir cam kaptadır. Meyve suyunu oda sıcaklığında daha uzun süre bırakmak, onu kokmuş ve içilemez hale getirebilir. Doğal bir meyve suyudur ve suyunun hazırlandıktan sonra 2-3 gün içinde tüketilmesi tavsiye edilir..

Günde Ne Kadar Kivi Suyu İçebilirim?

Kivi suyunun günlük önerilen porsiyon boyutu, 2 Kivi meyvesi ile yapılan 1 bardak meyve suyudur. Bir Kivi meyvesi daha artırabilirsiniz. Bu miktarı aşan herhangi bir şey aşırı tüketime yol açarak istenmeyen sağlık sorunlarına yol açabilir. Ayrıca, meyve suyu diyetinize eklemeyi planlamadan önce doktorunuza danışmanız tavsiye edilir.!

Sağlık ve Cilt İçin En İyi Kivi Suyu Faydaları & Saç:

Kivi suyunun sağlık, saç ve cilt için en iyi 13 faydasını ayrıntılı olarak anlayalım:

Kivi Suyunun Sağlığa Faydaları

Kivi Suyunun Sağlığa Faydaları:

Burada kivi meyve suyunun sağlık açısından en önemli 8 faydasını listeledik. Onlara bir göz atalım.

1. Solunum Problemlerini Tedavi Eder:

Her gün kivi suyu içmenin solunum sistemi ile ilgili her türlü sorun ve hastalığı tedavi ettiği bilinmektedir. Buna astım, nefes darlığı ve uzun süreli öksürük dahildir. Meyve suyunun taze olduğundan ve yapay şeker içermediğinden emin olun. Bu size bu cephede birçok fayda sağlayacaktır..

2. Kalbiniz İçin Sağlıklı:

Araştırmacılara göre, düzenli olarak kivi suyu tüketen kişilerin kardiyovasküler problem riskleri daha düşük. Sadece kan pıhtılaşma problemlerinden uzak durmaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda kan basıncını düşürür ve dengeler. Bu sorunların her ikisi de aksi takdirde ciddi kalp sorunlarına yol açabilir. Bu, vuruşların ve saldırıların da korunmasına yardımcı olacaktır..

3. Anti İnflamatuar Özellikler:

E vitamini ve polifenoller, kivi suyundaki vücuttaki iltihabı tedavi edebilen ve artrit kadar ciddi sorunları tedavi edebilen anti-inflamatuar enzimlerden bazılarıdır. Bununla ilişkili her türlü iltihap ve ağrı kivi suyu alımı ile tedavi edilebilir..

4. Stresle Savaşır:

Kivi suyu sadece vücuttaki elektrolitlerde doğru dengeyi sağlamaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda vücuttan ve zihinden gelen stresle savaşmaya da yardımcı olur. Serotonin kivide bulunan ve ruh halini iyileştirdiği bilinen bir enzimdir. Bu aynı zamanda sizi depresyona girmekten de uzak tutacaktır..

5. Uyku İndükleyicisi:

Uykusuzluk çekiyorsanız ve uyumakta zorluk çekiyorsanız, Kiwi size yardımcı olabilir. Araştırmaya göre kivi, tıbbi faydaları olan bir güç merkezidir ve iyi bir uykuya neden olan birçok antioksidan ve serotonin içerir. İyi uyumak için yatmadan önce iki kivi tüketilmesi tavsiye edilir..

6. Kilo Kaybı İçin Kale Suyu:

Kilo kaybı için kivi suyu mükemmel faydalarından biridir. Bu, vücuda vitamin ve mineral sağlayan, ancak kalori sayımını azaltan düşük kalorili bir içecektir. Kivi suyu, mevcut vücut yağınızı yakmanıza yardımcı olmasa da, vücudunuza fazla kalori eklemeden size tam bir his verebilir..

7. Sindirimi Artırır:

Kivi suyu daha iyi sindirime yardımcı olur, böylece besinlerin daha iyi emilmesini sağlar. Özellikle yeşil kivi ile yapılan meyve suyu, kompleks proteinleri bile sindirebilen ve midenizdeki yükü azaltan Actinidin adlı bir enzime sahiptir. Günde bir bardak kivi suyu midenizi hafif ve rahat hissettirebilir.!

8. Bağırsakları Korur:

Kivi suyu, posa ile tüketildiğinde bol miktarda diyet lifi içerir. Bu, bağırsakları atık maddelerden temizleyerek kabızlığı tedavi eder. Kanıtlanmamış olmasına rağmen, kivi meyve suyunun daha iyi sindirim ve sindirim sisteminizin sağlığı için önemli olan probiyotiklerin veya bağırsak bakterilerinin etkilerini taklit ettiği bilinmektedir.!

Kivi Suyunun Cilde Faydaları:

Burada cilt için en iyi 3 kivi suyu faydasını listeledik. Onlara bir göz atalım.

9. Kırışıklıklarla Mücadele Eder:

Kivi suyunun cilde faydaları arasında en önemli olanı yaşlanma belirtileriyle mücadele etmektir! Kivi suyundaki zengin antioksidan seviyeleri, cildi sıkılaştırmak ve hasara neden olan ve kırışıklık gibi yaşlanma belirtilerine yol açan serbest radikallerin temizlenmesini sağlamak için mükemmeldir. Ticari ürünlerden çok bir bardak kivi suyu size cilt gençliği için değerli bir şey verecektir..

10. Cildi Aydınlatır:

Kivi suyu, sistemi serbest radikallerden ve kirden ve tehlikeli sudan arındırarak cildi içten temizler, cildi aydınlatır, daha net hale getirir ve parlaklık katar. Canlı bir cilde sahip olmanın en doğal yollarından biri kivi suyu içmektir..

11. Yaraları Tedavi Eder:

Kivi suyunda, hücrelerin ve dokuların onarımını hızlandırmaya yardımcı olabilecek iyi miktarda potasyum vardır. Bu, yaraların çok daha hızlı ve etkili bir şekilde iyileşmesine yardımcı olur. Sadece yaralar için değil, aynı zamanda cildi enfeksiyon ve yara izi de dahil olmak üzere herhangi bir sorundan iyileştirmek için piyasada bulunan herhangi bir merhem ve kremden kesinlikle daha güçlüdür..

Kivi Suyunun Saç İçin Faydaları:

Burada saç için en iyi 2 kivi meyve suyu faydasını listeledik. Onlara bir göz atalım.

12. Saç Uzatma İçin Kivi Suyu Kullanımları:

Kivi suyundaki besinlerin E vitamini seviyeleri, saç büyümesini arttırmada işe yarayacak olan şeydir. Vücuttaki E vitamini ihtiyacını karşılayarak saçlar çok hızlı uzayabilir. Bu hedefe gözle görülür bir şekilde ulaşmak için bir bardak kivi suyuna ihtiyaç vardır. Bu her gün rutin olarak yapılmalıdır.

13. Saçınızın Parlamasını Sağlar:

Saçları seyreltilmiş kivi suyuyla yıkayarak, saçın parlaklığının ve sağlığının iyi ve fazla çaba harcamadan geri kazanılması kolayca sağlanabilir..

Kivi Suyunun Yan Etkileri:

Kivi’nin birçok faydası olsa da, meyvenin potansiyel yan etkileri de vardır. Sadece nadir durumlarda bu meyve bazıları için zararlıdır, ancak diğer reaksiyonlar hayati tehlike oluşturmayabilir. Kivi suyu tüketimi şunlara neden olabilir:

 • Kaşıntılı boğaz
 • şişmiş dil
 • Kusma
 • kurdeşen
 • Yutma güçlüğü
 • asitlik
 • Dermatit
 • Bazı ilaçlarla, özellikle mantar önleyicilerle etkileşim
 • Kanama şansını artırabilir

Kivi suyunun cilt, saç ve sağlık için faydalarını okuduktan sonra şaşırdınız mı? Yani millet! Bir dahaki sefere alışverişlerinizi yapmak için meyve pazarına gittiğinizde, eve biraz yeşil iyilik getirmeyi unutmayın! Kivi, yerel olarak bulunan diğer meyvelere kıyasla benzersiz olan keskin ve sulu tadı için büyük talep görmektedir. Son derece lezzetli kivi suyu, rengi, dokusu ve aromasıyla tükürük salgılamanızı sağlar. Lezzetini seveceğinize ve sağlık için içeceğinize eminiz! Bu konuda ne hissettiğinizi yorumlarda bize bildirin!