Susam taneleri:

Bir asırdan fazla bir süredir, belki de sadece bir asırdan fazla bir süredir, susam tohumlarının harikalarıyla tanıştık. Tohumlar sadece içlerindeki yüksek miktarda besin nedeniyle değil, aynı zamanda sağladığı acıma direnci seviyeleri nedeniyle tüketilmesi en iyisidir. Susam tohumlarının faydalarından bahsetmeden önce, sahip olduğu besin değerine bir göz atalım. Bu nedenle lütfen bu kılavuzu okuyun ve aynı konuda iyi bilgi sahibi olun..

Susam Tohumları - Faydaları ve Kullanımları

Susam tohumları var

 • Manganez
 • Bakır
 • Kalsiyum
 • Demir
 • Magnezyum
 • triptofan
 • Çinko
 • Lif
 • tiamin
 • B6 vitamini
 • fosforlu
 • Protein

Susam Tohumunun Önemli Noktaları:

Pişirmeyi sevenler için ve hamurun üzerine doğal serpmek istiyorsanız, aynı şekilde susam da deneyin, hatta lezzet ve estetik için patateslerinizin üzerine biraz serpin. Küçükler ama çok gevrekler ve bol miktarda besin değerine sahipler, size anlatacağımız en iyi avantajlar. Ancak burada bir özet!

 • Susam tohumlarında bol miktarda kalsiyum, fosfor, bakır ve manganez gibi mineraller bulunur..
 • İçeriğindeki çinko ve kalsiyum sayesinde kemik ve dişler güçlü tutulur..
 • İçeriğindeki çinko sayesinde saç ve cilt sağlıklı tutulur.
 • Susam tohumu kandaki kötü kolesterol seviyelerini düşürmeye yardımcı olur.
 • Susam tohumlarında bol miktarda E vitamini bulunur..
 • Susam tohumlarının her iki tür için de diyabeti azaltmak için birçok gücü vardır..
 • Susam tohumu stresi ve hipertansiyonu da hafifletmeye yardımcı olur.
 • Susam tohumları, yaşlanma sürecini azaltan ve serbest radikallerin verdiği hasarı tersine çeviren antioksidanlara sahiptir..
 • Susam yağı bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Bu Tohumlar, çeşitli pişirme seçenekleri ve mutfaklar için kullanılabilir..
 • Susam tohumları sindirim sistemini mutlu ediyor.
 • Susam tohumları bağırsak hareketlerine yardımcı olur.
 • Susam tohumları kolonu ve bağırsakları temizler.
 • Susam tohumları kan basıncını düşürmeye yardımcı olur.
 • Susam tohumları kan şekerini düşürmeye yardımcı olur.
 • Susam tohumları cinsel libido ihtiyaçlarına yardımcı olur.
 • Susam tohumları bir anti kanser ajanı olarak yardımcı olur.

Susam Tohumunun Sağlığa Faydaları:

Susam tohumlarının en iyi özellikleri burada verilmiştir ve bir tohumun nasıl bu kadar çok sağlık yararı sunabildiğine şaşıracağınız için hepsini kesinlikle oldukça ilginç bulacaksınız..

1. Saç ve Cilt İçin:

Merhaba güzel cilt ve sağlıklı saçlar, susam sayesinde. Tohumun içinde kolajen üretimine yardımcı olan çok fazla çinko vardır ve bu da kabarık saçlara ve cildin sıkılığına yardımcı olur. Özellikle tohumlardan elde edilen yağ, yatıştırıcı çentikler, kesikler, yanıklar ve yaralar ve saç derisi enfeksiyonlarına da yardımcı olur. Susam tohumları ve yağı saç ve yüz paketleri olarak kullandığınızda artık cilt ve saç sorunları yok.

2. Yüksek Proteinler:

Susam tohumları ölçülü tüketildiğinde vücut için yüksek proteinler garanti edilir. Sağlık uzmanları, bir ons tohum tüketildiğinde vücuda yaklaşık dört gram protein geldiğini söylüyor. Bu, vücudun iyi çalışması için proteinlere ihtiyaç duyan vejetaryenler için mükemmeldir.

3. Diyabeti İyileştirir:

Diyabetin tehlikelerini azaltın, günlük diyetinizde bir ons susam bulundurun. Tohum, her iki türde de korkunç hastalıkla mücadeleye yardımcı olacak magnezyum ve diğer minerallere sahiptir. Çalışmalar ve araştırmalar, tohumların ve yağının, özellikle tip 2 diyabetten muzdarip olanlar için bir anti-diyabetik ilaç gibi davrandığını göstermektedir. Uzmanlar, kan şekeri seviyelerini düşürmeye yardımcı olduğunu söylüyor.

4. Kan Basıncını Azaltın:

Her gün bir ons susam tüketerek kan basıncını düşürün. Şeker hastalığı olan kişilerde hipertansif sorunları azaltmaya yardımcı olan susam tohumlarının yağıdır ve mevcut magnezyum da kan basıncını düşürmeye yardımcı olur..

5. Sağlıklı Sağlık:

Susam tohumları tüketildiğinde kalp sağlıklı ve mutlu kalır ve ayrıca insanların aterosklerotik lezyonlar gibi durumlardan korunmasına yardımcı olur. Susam tohumları iltihabı yenmeye yardımcı olur ve aynı zamanda kalp sağlığına yardımcı olan ve kalp sorunları riskini ortadan kaldıran bir anti-aterojeniktir.

6. Vücut Parçaları İçin İyi:

Uzmanlar, susam tohumları yediğimizde ve özellikle radyasyon hasarlarından DNA’nın korunduğunu söylüyor. Sağlık uzmanları, susam yağı veya tohumları günlük olarak tüketildiğinde dalak ve bağırsakların bile iyi durumda tutulduğunu söylüyor.

7. Kanserleri İyileştirir:

Anti-kanser ajanı, tohumların ne olduğudur, çünkü içlerinde magnezyum ve diğer minerallerle birlikte fitat bulunur. Araştırmalar ve dergiler, günlük susam tohumu ve yağı tüketimi ile tümörlerin veya kansere neden olan hücrelerin öldürülebileceğini göstermektedir. Magnezyum vücut için önemlidir ve bu da kanserle savaşan ana minerallerden biridir..

8. Güçlü Kemikler:

Tohumlar tüketildiğinde veya susam yağı topikal olarak veya yemek pişirmek için kullanıldığında daha güçlü kemikler sağlanır. Bunun nedeni, susam yağının kemik yoğunluğu eksikliklerini yenmek için önemli olan çinkoya sahip olmasıdır. Buna ek olarak, tohumlarda kalsiyum vardır ve hepimiz kalsiyumun daha güçlü kemiklere ve dişlere yardımcı olduğunu biliyoruz..

9. Sağlıklı Sindirim:

Susam tohumları tüketildiğinde veya yağı yemeklik ihtiyaçlar için kullanıldığında sindirim sistemi mutlu tutulur. Bunun nedeni, kolonu ve sindirim sistemini temizleyen ve her sabah bağırsak hareketlerini kolaylaştıran liflerin bulunmasıdır..

10. Artritle Savaşır:

Bu konuda yapılan bir takım araştırmalara göre susam tohumlarının artrit tedavisinde oldukça faydalı olduğu tespit edilmiştir. Doktorlar ve kemik uzmanları, artrit tedavisi için en faydalı ve doğal yollardan biri olduğu için kendilerine artrit sorunları ile gelen hastalara bu meyveyi tüketmelerini önermektedir. Tohumun iyi miktarda bakır içeriği vardır ve bu özel mineral, artrit gibi birçok hastalıkla savaşmasına ve bu ağrıya neden olan birincil faktörü köklerden yok etmesine izin verir. Ayrıca kemikleri güçlendirebilir ve kan damarlarının fonksiyonlarını geliştirebilir..

11. Anemi ile Mücadele:

Anemiden muzdaripseniz, susam tohumlarının sizin için en iyi şeylerden biri olduğu söylenebilir. Bu tohumlar, anemi semptomlarıyla o kadar etkili bir şekilde savaşır ki, sizin için ne kadar iyi çalıştığını kendiniz anlayabilirsiniz. Susam tohumları, kansızlıkla savaşmanın en iyi doğal yollarından biri olarak kabul edilir ve bu, susam tohumlarının sağlığa en iyi faydalarından biridir. Bu tohumlar yüksek miktarda demir içerir ve sizi kansızlığın neden olduğu zayıflıktan kurtarabilir. Hala susam tüketmek için bir neden arıyorsanız, bu tohumları tüketmek için birçok nedenden en iyisi bu olabilir..

12. Alkolizm Nedeniyle Karaciğer Hasarıyla Mücadele Edin:

Eğer bir alkolikseniz ve bu sıvı zehrin düzenli kullanımından dolayı karaciğerinize uzun yıllar boyunca ciddi şekilde zarar verdiyseniz, susam tohumları bu zor zamanda size yardımcı olacaktır. Karaciğeri onarabilir ve oldukça etkili bir şekilde tedavi edebilir. Tohumlar, alkolün neden olduğu karaciğer hasarını tedavi etmek için en eski ve en güvenilir gıdalardan biridir. Bu besinin içindeki elementler vücudumuz için o kadar faydalıdır ki sadece karaciğeri tedavi etmekten başka birçok fonksiyona hizmet edebilirler. Bu, susam tohumlarının en iyi ve en güvenilir sağlık yararlarından biridir..

13. Cilt Sorunlarıyla Savaşır:

Susam tohumlarının kırışıklıklar gibi yaşlanma belirtilerini tedavi etmede etkili olduğu iyi bilinmektedir. Bu tohumları günlük olarak yerseniz, gülümsemeden önce iki kez düşünmezsiniz, çünkü kırışıklıklara neden olabilir. Birçok kadın bunu yapıyor. Belli bir yaşa geldiklerinde, kırışıklıkları önlemek için kalplerini gülümsemekten kaçınırlar. Cilt ne kadar az gerilirse, kırışıklık olasılığı o kadar az olur. Susam tohumlarının birçok kadın için oldukça başarılı olduğu kanıtlanmıştır ve birçok güzellik tutkunu şaşırtıcı bir şekilde bu doğal yönteme yapay ürünlerden çok daha fazla güvenmektedir..

14. Diş Sağlığı:

Susam tohumlarının dişlerinizle ilgili farklı sorunlara da yardımcı olabileceğini biliyor muydunuz? Bu tohumlardaki çinko ve bakır içeriği daha iyi ve daha sağlıklı dişleri teşvik edebilir ve tüm harika nedenlerden dolayı bu, diş bakımı için gerçekten iyi olan, doğal olarak bulunan en iyi gıdalardan biri olarak kabul edilir. Bu, susam tohumlarının en iyi faydalarından biridir..

15. Radyasyondan Korunma:

Bu, susam tohumlarıyla ilgili en ilginç gerçeklerden biridir. Tohumlar sizi radyasyondan koruyabilir. İşte nasıl çalıştığı! Bu tohumlar, aynı kategoriye giren doğal olarak bulunan diğer gıdalar için oldukça sıra dışı olan sesamol adı verilen bir bileşikle birlikte gelir. DNA’mızla oldukça rahat bir şekilde karışır ve en üst düzeyde bakım sağlar. Kendinizi laboratuvarlardan veya sadece cep telefonlarından her türlü radyasyon sorunundan korumak istiyorsanız, susam tohumları kurtarıcınızdır. Bu radyasyon gerçeği, bu tohumların en iyi özelliklerinden biridir ve bu doğal olarak bulunan gıda ile ilgili en önemli şeylerden biridir..

16. Kas Ağrılarını Azaltın:

Kas ağrılarınızı tedavi etmek için en doğal ürünlerden birine ihtiyacınız varsa, susam tohumları sizin için en iyisidir. Doğal olarak en yararlı elementlerden bazılarını içerirler ve harika özellikleri nedeniyle tüketebileceğiniz en iyi yiyeceklerden biridir. Yararlı element içeriğinden dolayı kas iyileşme süreci artar ve bu amaçla yemek hepimiz için gerçekten faydalı hale gelir. Daha önce tartışıldığı gibi şiddetli inflamasyonla da başa çıkabilir..

17. Protein İçeriği:

Susam tohumları zengin bir protein kaynağıdır ve bu nedenle bu besin daha çok fiziğine önem veren kişiler tarafından tüketilir. Her türlü fiziksel protein ihtiyacınıza yardımcı olabilecek bir meyveye sahip olmak istiyorsanız, susamın protein içeriği mutlaka işinize yarayacaktır. Daha önce tartışıldığı gibi, bu protein içeriği metabolik fonksiyonların iyileştirilmesine de yardımcı olur..

18. Kalbe İyi Gelir:

Susam tohumları her zaman kalp için güzelce çalışıyor. Bu tohumlar, kalbe son derece iyi olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış en iyi doğal elementlerden bazılarıyla yüklüdür ve eğer kötü bir kalbin farklı semptomlarını tedavi etmek için en iyi doğal yollara ihtiyacınız varsa, o zaman susam tohumları kesinlikle gelecektir. kullanışlı.

19. Bebek Sağlığı:

Susam tohumları her zaman hamile bir anne için en iyi yiyeceklerden biridir. Tohumlar bebeğin sağlığını korur ve anne ne güzel yerse bebeğe de aynı şekilde fayda sağlar. Şimdiye kadar, susam tohumlarının en iyi sağlık faydalarından biri..

20. Göz Bakımı:

Görme sorunlarınız varsa, susam tohumları da aynı şekilde size yardımcı olabilir. Bu tohumlardaki farklı doğal elementler, gözleri oldukça güçlü hale getirebilir ve kişinin vizyonunu da iyileştirebilir. Bu alandaki uzmanlar tarafından göz problemi olan kişilere en çok tavsiye edilen besinlerden biridir..

Bu yazıda susam tohumlarının en iyi faydalarından bazılarını tartıştık. Umarım bu susam tohumlarının ne kadar önemli olduğunu ve neden sık tüketilmesi gerektiğini anlamanız için yeterlidir. Sağlıklı ve güçlü bir yaşam tarzı sürdürmeye istekliyseniz, susam tohumu bunun için size yardımcı olacaktır. Sağlıklı beslendiğinizde ve çok su içtiğinizde vücudunuz zinde kalır ve hayatınızın sonraki aşamalarında size teşekkür eder. Şimdi kendinize iyi bakın ve sonsuza dek sağlıklı yaşamı kutlayın..