Ruby, pembe ila kan kırmızısı renkli bir değerli taştır. Kırmızı renk, esas olarak krom elementinin varlığından kaynaklanır. Yakut, değerli taşlardan biri olarak kabul edilir. Bir Ruby’nin kalitesi rengine, kesimine ve berraklığına göre belirlenir. Dünyanın en pahalı Ruby’si Sunrise Ruby’dir. Onlar sevginin, tutkunun, canlılığın ve gücün taşlarıdır..

Yakut taşı faydaları da vardır. Karar verirken rehberlik eder ve hayallerini gerçekleştirmeye yardımcı olur. Hatta vücudu, özellikle de kalp problemlerini iyileştiren iyileştirici gücü vardır. Böylece pek çok fayda ile yakut taşlar süslenir.

Yakut Değerli Taşlı Mücevherat:

Fayda sağlamak ve elbette güzel görünmek için cilde temas eden çeşitli mücevherlerle süslenmiştir. En iyi yakut mücevherlerden bazıları aşağıda belirtilmiştir..

1. Yakut Taşlı Maang Tikka:

Yakut Taşlı Maang Tikka

Düğün gibi uğurlu durumlarda gelin bu maang tikka’yı yakut taşlarla süsleyebilir. Bu maang tikka, kırmızı renkli kıyafetle mükemmel bir şekilde eşleşecek ve onu güzel gösterecek. Bu yakut taş maang tikka’yı sadece gelin değil, diğer kadınlar da geleneksel elbise üzerine giyebilir..

2. Erkekler ve Kadınlar için Değerli Taş Yüzükler:

Erkekler ve Kadınlar için Değerli Taş Yüzükler

Günlük giyilebilecek en küçük ve aksesuar yüzüktür. Yakut taşının tüm faydalarından yararlanmak için cilde temas eden yakut yüzüklere sahip olmalısınız. Gümüş yüzük kasalı taş yakut figür üzerinde güzel görünecek.

3. Yakut Taş Bilezikler:

Yakut Taşlı Bilezikler

Yakut taşlı bileklikler çeşitli desenlerde tasarlanmıştır. Çok şık görünüyorlar ve giyildiğinde ışıl ışıl parlıyorlar. Muhteşem görünmek için herhangi bir yaş grubu tarafından geleneksel kıyafetler üzerine giyilebilir..

4. Tasarımcı Yakut Bilezikler:

Tasarımcı Yakut Bilezikler

Günlük olarak yakut takmak istiyorsa, bilezikler iyi bir seçenektir. Bilezik, üzerinde yakut bulunan altın veya gümüş olabilir. Boncuk gibi görünen bütün bir yakut bileklik olabilir. Berrak kristalleriyle çok canlı görünüyorlar.

5. Yakut Değerli Taşlı Zincir:

Yakut Değerli Taşlı Zincir

Yakut zincirler hafiftir ve günlük hayatta giyilebilir. Zincirler gümüş, altın veya platin olabilir. Yakutla birlikte elmaslar da eklendiğinde zincir daha güzel görünecek. Her şey gibi parlarlar ve bir kişiliğe çekicilik katarlar..

6. Kızlar için Yakut Küpeler:

Kızlar için Yakut Küpeler

Küpeler kadınların güzelliğine güzellik katar. Değerli taşlı yakut, küpe takıldığında insanı muhteşem gösterir. Tüm kıyafetler üzerinde çalışmak için diğer değerli taşlarla karıştırılabilirler ve o zaman eşleştirme gerekmez..

7. Gümüş Sarkık Yakut Mücevherat:

Gümüş Sarkık Yakut Takı

Sarkık, özellikle değerli taşlı bir yakut olduğunda tüm dikkatleri üzerine çeker. Sarkık olarak tek bir yakut taş göz kamaştırıcı görünüyor ve tüm boyun güzelliğini kaplıyor.

8. El Yapımı Yakut Taşlı Kolye:

El Yapımı Yakut Kolye

Kolyede yakut taşlar beğeni topluyor. Farklı tasarım ve desenlerde mevcutturlar. Kundan ve diğer taşlar da daha güzel görünmesi için eklenir. Kolyeler, ağır ve şık görünmesi için bir, iki veya birden fazla ipten oluşur..

9. Yakut Değerli Taş Burun Pimi :

Yakut Değerli Taş Burun İğnesi

Yakutlu burun iğnesi, görünümü tamamen farklı kılar. Farklı yüzlere yakışan çiçekli, ilmekli ya da diğer desenlerde olabilir ama yakut her yüze yakışır..

Doğal yakut, hemen hemen tüm bireyleri kendine çeken değerli bir taştır. Genellikle bolluk ve zarafete atfedilen ve aynı zamanda iyi bir sebeple değerli bir taştır. En kaliteli yakut, güvercin kanı kırmızısına sahiptir ve ince ve keskin kesim ve şekil ile temas halinde çok pürüzsüzdür..

Yakut mücevher olarak takılabilir. Gümüş, altın ve platin içine gömülebilir. Takılar vücuda fayda sağlayacak şekilde süslenebilecek yüzük, küpe vb. olabilir..