Opal, Sanskritçe Pupal kelimesinden gelen ve Avustralya’nın doğal değerli taşı olan bir kelimedir. Uygun bir yapıya sahip olmayan ancak tüm özelliklere sahip bir çeşit Silika Mineralidir. Aşk ve lüksün faydaları ile bilinir. Güzellik, zenginlik, zarafet ve çekicilik taşıdır. Opal taşlarının sahip olduğu özel bir özellik, bir miktar ışığa maruz kaldıklarında ışığı dağıtmalarıdır..

Genellikle opal değerli taşlar sütlü veya berrak bir görünüme sahiptir ancak sarı, kırmızı, siyah, kahverengi, menekşe vb. gibi farklı renklerde olabilir. Opal değerli taşlardan yapılan takılar çoğunlukla yüzük, bilezik ve kolye olarak takılır. Opal taşların en çok modelleme, güzel sanatlar, moda endüstrisi ve cazibe endüstrisi alanlarındaki kişiler için faydalı olduğu kanıtlanmıştır. İşleri yaratıcılık ve hayal gücü ile ilgili olanlar için opal değerli taşlar onlar için idealdir..

Opal Değerli Taşların Farklı Türleri:

İşte en iyi 9 opal değerli taş ve faydalarının bir listesi.

1. Doğal Beyaz Opal Değerli Taşlar:

Doğal Beyaz Opal Değerli Taşlar

Bu büyüleyici taş, doğal opalin uzun süredir kullanıldığını ve ruhsal, nazik ve kozmik özellikleri nedeniyle genellikle insanlara bağlı olduğunu kanıtlayan geniş bir tarihe sahiptir. Çiftlerin hayatına tutku ve sevgi katar. Çoğu insan doğal taşı tercih etmez çünkü bu taşın hayatlarına kötü şans getirdiğine inanır, ancak süt ve otelcilik sektöründe çalışanlar için faydalı olduğunu kanıtlar..

2. Siyah Opal Değerli Taşlar:

Siyah Opal Değerli Taşlar

Cinsel çekiciliği arttırdığı ve daha yüksek astrolojik deneyimler sağladığı için en popüler ve çok beğenilen değerli taştır. Canlı ve yoğun renkler gösterme özelliğine sahiptir. Siyah opal taşının gövdesi koyu griden siyaha kadar değişmektedir..

3. Ateş Opal Değerli Taşları:

Ateş Opal Değerli Taşlar

Ateş opal, spiritüalist özellikleri ve canlı tonları ile anılan en yetenekli opal taşları arasında öne çıkıyor. Sıcak parıltısı ve ateşli görünümü, ateş opallerinin parlak turuncu tonunu ihmal edemeyen tüm taş severlere hitap ediyor. Bir insan karakterini dönüştürür.

4. Çikolata Opal Değerli Taş:

Çikolata Opal Değerli Taş

Chocolate Opal, kahverengi bir gövdeye sahiptir ve bu nedenle eşsiz bir değerli taştır. Volkanik kül katmanları içinde bulunur ve gelişir ve bir nodül grubuna bağlanır. Temelde opaklığa karşı yarı saydamdır. Ateşe benzer özelliklere sahiptirler, ancak daha sonra çok minimum sıcaklık seviyelerinde işlem görürler..

5. Sentetik Opal Değerli Taş Faydaları:

Sentetik Opal Değerli Taş Faydaları

Sentetik Opaller veya laboratuvar yapımı opaller” insanlar tarafından yapılmıştır. Birkaç sentetik, özellikle gerçek opal gibi görünüyor. Her durumda, çoğu, parlak bir ağa yerleştirilmiş ince folyo parçaları veya geometrik şekilli ateş çizgileri ve noktaları gibi görünen bir yangın tasarımı ile zahmetsizce tanınır..

6. Harlequin Değerli Taş Opal:

Harlequin Değerli Taş Opal

Harlequin opal, elmas veya dikdörtgen şeklinde renk işaretlerini gösteren taştır..

7. Değerli Opal Değerli Taş Faydaları:

Değerli Opal Değerli Taş Faydaları

Çeşitli noktalardan bakıldığında parlak tonlar yanıp söner. muhteşem sarı, turuncu, yeşil, mavi, kırmızı veya mor gibi. Değerli opal taşın cazibesi, gölgeleme gücüne, farklılıklara, tutarlılığa ve her kenardan görülebilme kapasitesine dayanmaktadır. Dilek taşı olarak kabul edilir..

8. Matrix Opal Değerli Taş Faydaları:

Matrix Opal Değerli Taş Faydaları

Temel olarak, matris opal kelimesi kaba veya bitmiş değerli taşlar için kullanılır. Ana veya ana kaya ile değerli taşların birleşimidir. Matrix opal korku veya keder sırasında deneyimi artırır, duyguları azaltır ve teselli sağlar.

9. Mavi Taş Opal:

Mavi Değerli Taş Opal

Mavi renk opal, sakinliği ve dinginliği temsil eder. Kullanıcı mavi renkli opal değerli taş giydiğinde, huzur için kendini doğayla ilişkilendirebilecektir..

Bir opal, spektrumun tek bir rengini gerekli yoğunluk ve kalitede yanıp söndüğü için en harika değerli taşlardan biridir. Astrolojik bakış açısına göre opal taşlar insanlara güçlerini, tutkularını, güzelliklerini artırarak ve hayatlarını daha kolay ve mutlu kılarak fayda sağlar..