Garnet, sertliği ve mükemmel ustalığı ile popüler olan eski renkli değerli taşlardan biridir. Seçim yaparken kesinlikle sizi çıldırtacak olan çeşitli tonlarda ve boyutlarda gelirler. Hepsi ortak bir kristal yapısı taşırlar; ancak kimyasal bileşimleri birbirinden farklıdır. 9 ana tip granat taşı dışında, farklı özelliklerde yararlanabileceğiniz 9 farklı tip bulunmaktadır..

En İyi Garnet Değerli Taşları ve Faydaları:

Şartları ve diğer özellikleri ile birlikte birkaç garnet değerli taş.

1. Almandit Garnet Değerli Taş:

Almandit Garnet Değerli Taş

Bu kırmızı granat taşı, kırmızının enerjisi ve tutkusunun birleşimidir. Ayrıca Maddi Gerçeğin taşı olarak da bilinen cinsel potansiyeli, doğurganlığı, sevgiyi vb. sembolize eder ve her türlü fiziksel ve duygusal sorunların iyileştirilmesinde kullanılır. Almandit garnet, Kova’nın doğal doğum taşıdır..

2. Andradit Garnet Değerli Taş:

Andradit Garnet Değerli Taş

Bu taş kalsiyum, demir ve silikatın bir kombinasyonudur. Taş, erkekte gücü, dayanıklılığı ve cesareti dengelemek için kullanılır. Farklı Andradit türleri arasında demantoid, Melanit ve Topazolit bulunur. Koyu zeytin, koyu sarı ve parlak siyah gibi çeşitli renklerde taşı seçebilirsiniz..

3. Trendy Garnet Değerli Taş:

Trendy Garnet Değerli Taş

Nadir bulunan bu değerli taş gece ve gündüze göre kahverengimsi, turuncu, gül pembesi vb. tonlarda gelmektedir. Ocak ayında doğanlar için granat doğum taşı yüzükleri şeklinde en iyi ikinci evlilik yıldönümü hediyesi olabilir. Bilgeliği, dostluğu ve farkındalığı sembolize eder..

4. Demantoid Garnet Değerli Taş:

Demantoid Garnet Değerli Taş

Bu yeşil granat taşı diğer granat taşlarından daha yumuşak ve değerlidir. Talepler, nişan yüzüğü yapımında çok kullanıldığı için inanç, sebat ve gerçeği sembolize eder. Kötülüğe karşı koruma, sağlığı koruma ve hastalıkları tedavi etme gücüne sahiptirler. Ayrıca güvenli bir yolculuk için taşınırlar..

5. Grossularit Garnet Değerli Taş:

Grossularit Garnet Değerli Taş

Grossüler granat olarak da bilinen Grossularite Garnet, koyu sarı, turuncu, kırmızı, kırmızı, yeşil ve altın gibi tonlarda yaygın olarak bulunur. Afrika yeşim taşı, tarçın taşı ve tsavoritten erişilebilen bu değerli taş, garnet taşı kolye yapımında yaygın olarak kullanılmaktadır. Taş maneviyatımızı ve gücümüzü verir ve bu nedenle iş adamlarına geniş çapta yeteneklidir..

6. Hessonit Garnet Değerli Taş:

Hessonit Garnet Değerli Taş

Hessonit granat, metafizik enerjilerle dolu bir taştır. Garnet, yaratıcılığın ve tutkunun bir sembolüdür. Aynı zamanda cinsel organlar, bağırsak, mesane ve dalak ile ilgili problemler için de en iyi şifa taşıdır. Bu nedenle değerli taş, garnet doğum taşı kolye yapımında yaygın olarak kullanılır ve çoğunlukla yaratıcı sanatçılara hediye edilir..

7. Mali Garnet Değerli Taş:

Mali Garnet Değerli Taş

Mali, hibrit çeşitlerle yapılmış harika bir değerli taştır. Bu değerli taş, son derece net olduğu için yüzük, kolye, küpe vb. takı tasarımlarının yapımında yaygın olarak kullanılmaktadır. Yeşil granat taşı, brüt ve andradit granat taşlarının birleşimidir. Değerli taş sevgiyi, doğurganlığı, maneviyatı vb..

8. Spessartine Garnet Değerli Taş:

Spessartine Garnet Değerli Taş

Spessartine Garnet, taşıdığı renk nedeniyle Mandarin garnet olarak da adlandırılır. Taş birkaç olumlu titreşimle gelir ve bu nedenle zihnin analitik kısmı için en iyi şifa taşıdır. Garnet taşlı yüzük içsel dinginlik verir ve bu nedenle öfke dolu insanlara da önerilir..

9. Uvarovite Garnet Değerli Taş:

Uvarovite Garnet Değerli Taş

Bu nadir bulunan şifalı taş, kalsiyum, krom ve silikatın bir kombinasyonudur. Uvarovite, ilkbaharda doğanlar için doğum taşı ve büyük bir servet kaynağıdır. Değerli taş bireyselliği, sakinliği, barışı, gücü ve çok daha fazlasını sembolize eder..

Garnet değerli taşların faydaları listesi, kan dolaşımını düzenlemeyi, kan eksikliğini iyileştirmeyi, kanı detoksifiye etmeyi, akciğerleri, dalağı ve omurgayı güçlendirmeyi, depresyonu veya her türlü zehirli etkiyi azaltmayı, hemoglobin sayısını artırmayı ve çok daha fazlasını içerir..