Değerli taşlar, mücevher tasarımı için her zaman çekici olmuştur. Bunlar arasında Topaz popüler bir değerli taştır. Topaz, Kasım ayının doğum taşıdır. Yüksek oranda bulunur, dayanıklıdır ve çeşitli renklerde bulunur. Topaz taşının rengi ne kadar derinse değeri de o kadar fazladır. Rengi daha az olan topaz değerli taşlar düşük değerli ve kolay bulunurken.

topaz değerli taşlar

Kasım Doğum Taşı Topaz Faydaları ve Anlamları:

Topaz adı, turuncu renkli topaz taşına gerçekten yakışan ateş anlamına gelen sanskritçe tapas kelimesinden gelir. Piyasada bulunan farklı topaz burç taşı türleri ve faydaları aşağıdadır..

1. İmparatorluk Topaz Değerli Taş:

İmparatorluk Topaz Değerli Taş

Birkaç topaz değerli taşı arasında, imparatorluk Topaz en değerli ve pahalı değerli taştır. İki tonda görünse de, temelde altın sarısıdır. Taşa gündüz bakarsanız, altın görünümlü turuncu pembe, lamba ışığında pembemsi kırmızı görünür. Sevgiyi, korumayı, zenginliği ve iyileştirici gücü sembolize eder..

2. Değerli Topaz Değerli Taş:

Değerli Topaz Değerli Taş

Bu değerli taş Brezilya’da oldukça bulunur. Kristal sarı renkte mevcut olup, değerli mücevher yapımında yaygın olarak kullanılmaktadır. Sert bir taş, diğer insan yapımı değerli topaz taşlarından daha çekici ve değerlidir. Asaleti, maneviyatı, cömertliği ve gücü sembolize eder..

3. Doğal Mavi Topaz Değerli Taş:

Doğal Mavi Topaz Değerli Taş

Mavi topaz değerli taşlar gerçek değerli taş değildir. Bu harika rengi elde ettikleri kimyasal bir işlemden sonra elde edilirler. Bu nedenle, aynı zamanda ucuzdurlar. Görülen mavi renklerin çeşitli tonları gök mavisi, Sierra mavisi, elektrik mavisi, açık mavi, Londra mavisi vb.’dir. Parlak ve yaygın olarak bulunan mavi taş sakinliği, barışı, uyumu ve rahatlamayı simgeler..

4. Beyaz Topaz Değerli Taş:

Beyaz Topaz Değerli Taş

Buzul topazı olarak da bilinir, sizi bir elmasla karıştırabilir. Şeffaf ve nettir. Yekaterinburg’da yüksek oranda bulunur ve mevcut en saf taştır. Buzul taşı ile yapılan takılar benzersiz ve çarpıcı bir görünüm verir. Gümüş değerli taş saflığı, gerçeği, pozitif enerjiyi ve maneviyatı sembolize eder..

5. Dumanlı Topaz Değerli Taş:

Dumanlı Topaz Değerli Taş

Dumanlı kuvars olarak da adlandırılan, çeşitli yerlerde yaygın olarak bulunur. Turuncu ve sarı ile renklendirilmiş dumanlı topaz değerli taşlar gerçek değildir ancak gerçek topaz taşlarıyla tutulursa kafanızı karıştırabilir. Negatif etkiyi veya enerjiyi önlemek veya ortadan kaldırmak için çok aşınırlar. Dumanlı taş sevdiklerinize hediye edildiğinde iyi şanslar, refah ve zenginlik getirir..

6. Mistik Topaz Değerli Taş:

Mistik Topaz Değerli Taş

Tüm Topaz türleri arasında mistik Topaz, saf topaz’a benzer. Terazi, Yengeç ve Kova burçlarının burcudur. Mistik topazın iyileşme gücü sağladığı için cilde yakın giyilmesi gerektiğine inanılmaktadır. Nezaket, empati ve şefkati sembolize eder. Tutkuyla bir şeyler elde etmek isteyen sevgililer için çok değerlidir..

7. Azotik Topaz:

Azotik Topaz

Renkli bir gökkuşağı değerli taşı, uzun yıllardan beri önemli bir taştır. Birkaç desen ve tasarımda mevcuttur. Mistik topaz ile oldukça benzer olduğu için kolayca karıştırılabilir. Gerçek dostluğu, iffeti, mutluluğu ve umudu sembolize eder. Farklı mücevher tasarımlarıyla süslendiğinde asil bir görünüm verir..

8. Topaz Mor Değerli Taş:

Topaz Mor Değerli Taş

Mor topaz değerli taş, dünya çapında yaygın olarak bulunan bir değerli taştır. Karar vermek için önemli bir taştır. Hediye edildiğinde, alıcıya iyi şanslar, zenginlik ve bir duanın enerjisini getirir. Ayrıca insanı çeken negatif enerjiyi durdurduğu için korumayı da sembolize eder..

9. Kızlar için Sitrin Topaz veya Kahverengi Topaz:

Kızlar için Sitrin Topaz veya Kahverengi Topaz

Sitrin topaz değerli taşları üç renkte bulunur. Biri altın rengi, uçuk sarı ve koyu turuncu. Bu taşın Kasım kızları için değerli ve uğurlu olduğu söylenir. Bayanlar için takı tasarımında yaygın olarak kullanılmaktadır. Sitrin aşkı, dostluğu, iffeti ve kadınsılığı simgeler..

Topaz değerli taşlar modaya uygun ve oldukça moda. Farklı renk tonları onları daha çekici ve akılda kalıcı kılar. Mücevherat için en çok kullanılan topaz mavi topazdır..