Bir insan her zaman değerli taşlara hayrandır. Değerli taşlar, istediğiniz gibi kullanabilmeniz için gevşek olarak mevcuttur. Değerli taşlar değerli ve yarı değerlidir. Değerli taşlar çok pahalı ve nadirdir. Öte yandan, gevşek yarı değerli taşlar sıradan insan için uygun fiyatlı ve kolayca temin edilebilir. Bu değerli taşları olduğu gibi saklayabilir, hatta yüzük veya kolye gibi takı olarak bile kullanabilirsiniz..

Görüntüler ile Cazip Gevşek Taşlar Yüzükler:

Bu doğal gevşek taşlar her zaman insanı huzur ve mutlulukla kutsar. Bu değerli taşlar oldukça avantajlıdır ve doğal olarak Dünya’nın kucağında bulunur..

1. Gevşek Yakut Değerli Taş:

Gevşek Yakut Değerli Taş

Bu gevşek değerli taş Yakut olarak bilinir. Değerli taşların kralı olarak kabul edilir. Bu nadir değerli taş, muhteşem bir renge ve mücevher için en iyi seçeneğe sahip. Daha ince niteliklere ve mükemmel sertliğe sahiptir. Bu değerli taş sert ve dayanıklıdır.

2. Gevşek Safir Değerli Taş:

Gevşek Safir Değerli Taş

Yüzük için en iyi gevşek taştır. Safirlerin mavi, sarı, yeşil ve pembe renkleri mevcuttur. En çok arzu edilen değerli taştır ve değeri boyutuna bağlıdır. Bu değerli taşı kesmek için büyük beceri ve deneyim gereklidir. Her gün giyilebilir.

3. Gevşek Alexandrite Değerli Taş:

Gevşek Alexandrite Değerli Taş

Bu değerli taş esas olarak Rusya’da bulunur. Bu doğal gevşek değerli taş, renk kalitesi nedeniyle çok çekici. Bu değerli taşlar, değişen ışıklar altında rengini değiştirme konusunda şaşırtıcı bir kaliteye sahiptir. Mum ışığında kırmızıya, elektrik ışığında mora dönecektir. Bu en nadir değerli taş.

4. Gevşek Ametist Değerli Taş:

Gevşek Ametist Değerli Taş

Bu gevşek değerli taş, mor, koyu kırmızımsı mor ve mavimsi menekşe gibi çeşitli renklerde mevcuttur. Koyu renkli ametistler daha değerlidir. Bu değerli taşın size iyi şanslar ve duş sevgisi verdiğine inanılıyor. Ametist için asil renk zengin mordur ve nadirdir.

5. Gevşek Opal Değerli Taş:

Gevşek Opal Değerli Taş

Bu gevşek doğal değerli taş popülerdir ve çeşitli çekici renklerde gelir. Opaller ısıdan korunmalı ve dikkatli kullanılmalıdır. Bu taşın renk kalitesi çok zengin ve güzeldir. Avustralya bu değerli taşın kurucusudur..

6. Gevşek Peridot Değerli Taş:

Gevşek Peridot Değerli Taş

Bu değerli taş gevşek sadece bir renkte mevcuttur, yani yeşil. Yerin derinliklerinde bulunur. Peridot kelimesinin anlamı ‘bol’ yani sahibine bolca neşe ve sevgi verir. Yüzük ve bilekliklerde kullanılabilir. Rengi onun önemli önemidir.

7. Gevşek Tanzanit Değerli Taş:

Gevşek Tanzanit Değerli Taş

Bu gevşek değerli taş Tanzanitin adı, Doğu Afrika eyaleti Tanzanya’nın adını almıştır. Sadece orada bulunur ve bu nedenle pahalı olabilir. Bu olağanüstü değerli taşın kullanımı çok hassastır ve ısıyla parçalanabilir..

8. Gevşek Topaz Değerli Taş:

Gevşek Topaz Değerli Taş

Bu, genellikle sarı renkte bulunan gevşek yarı değerli taştır. Isı ile temas ettiğinde maviye döner. Topaz, sert ve dayanıklı değerli taş olarak kabul edilir. Topaz zehire yaklaştığında rengini değiştirir. Bu kolayca bozulabilir, bu nedenle dikkatli davranmanız gerekir.

9. Gevşek Turmalin Değerli Taş:

Gevşek Turmalin Değerli Taş

Bu gevşek yarı değerli taş, eşsiz bir renk çeşitliliğine sahiptir. Farklı renk Turmalin için farklı isimler vardır. Kırmızı Turmalin ‘rubellit’, pembe ‘şok edici pembe’, iki renkli turmalin ‘bi renkli’ ve ikiden fazla da ‘çok renkli’ olarak bilinir..

Gevşek değerli taşlar, faydaları anlaşılırsa çok değerlidir. Mükemmel seçildiğinde üzerinize nimetler yağdırabilir. Bu gevşek değerli taşlar şu anda oldukça talep görüyor. Kuyumcular orijinal olduklarını söyleyerek değerli taşlar satıyorlar. Ancak gerçek bir değerli taş elde etmek kolay değildir. Gerçek olanı elde etmek pek mümkün değil. Halen bu değerli taşlar laboratuvarlarda kimyasal karışımlar yardımıyla üretilmektedir. Onlar da gerçekmiş gibi muamele görseler de.