Değerli taşlar doğal olarak bulunur ve bazıları yeryüzünde nadiren bulunur. Aşağıda, bazılarının fiyatı ile yeryüzünde meydana gelen bazı nadir değerli taşlar listesi gösterilmektedir. Arzularınız için herhangi birini satın alın.

Resimlerle Fortune Nadir Değerli Taşlar:

En Son Tasarımlardaki en iyi 9 Şanslı Nadir Değerli Taş yüzüğümüze bakın. Bu Nadir Değerli Taşlardan isteğinize göre seçin.

1. Pembe Yıldız Değerli Taş:

Pembe Yıldız Değerli Taş

Değerli taş, dünyada mayınlı bu taşların az sayıda olması nedeniyle bir yıldızın varlığından dolayı nadir bulunan bir taştır. Pembe yaygın olarak bulunanlardan biridir ve böyle bir taşı satın alırken sadece ağırlığına değil, aynı zamanda vücut rengine, görünürlüğüne ve terismin yoğunluğuna da dikkat edin..

2. Tanzanit Mavi Değerli Taş:

Tanzanit Mavi Değerli Taş

Bu, Kuzey Tanzanya’daki Kilimanjaro’nun eteklerinde bulunan çok değerli bir mücevherdir. Kullanılabilirliği sınırlıdır ve muhtemelen 20-30 yıl içinde çıkarılacaktır. Taşın bu kadar arzu edilmesinin ve ayrıca bu rengin çok parlak ve çekici olmasının nedeni budur..

3. Taaffeite Değerli Taş:

Taaffeite Değerli Taş

Taaffeite, bu taşın kesilmiş ve cilalı bir örneğini keşfeden gemolog Richard Taaffe’nin adını almıştır. Sadece bir avuç değerli taş bulundu, bu da onları gerçek bir koleksiyoncu mücevheri yapıyor. Renksizden lavantaya kadar çok sayıda renkte bulunurlar ve genellikle Srilanka ve Tanzanya’da bulunurlar. Dünyadaki en nadir ve değerli taşlardan biridir..

4. Siyah Opal Değerli Taş:

Siyah Opal Değerli Taş

En nadir opal türü, Avustralya’da Yeni Güney Galler’deki yıldırım sırtında bulunan siyah opaldir. Taş, parlak bir renk oyununa sahiptir, karanlık taşlarda ateş, kıtlıkları ile birlikte büyük miktarda değer kazanmalarına neden olur..

5. Benitoit Değerli Taş:

Benitoit Değerli Taş

Bu, Kaliforniya’daki San Benito Nehri yakınında bulunur, Benitoite maviden mora bir değerli taştır. UV ışıklarının altında parlak bir kireçli mavi renk verir. Kaliforniya’nın resmi mücevheridir ve mücevherlerde satılır, ancak sınırlı boyutlarda mevcuttur..

6. Bixbite Değerli Taş:

Bixbite Değerli Taş

Taş aynı zamanda kızıl zümrüt olarak da bilinir ve genellikle Utah ve New Mexico’da bulunur ve taş için tek ticari maden Utah’ın wahwah dağlarında bulunur. Çok pahalı ve nadiren bulunan bir mücevher, bu, altından 1000 kat daha değerli olarak derecelendirilmiştir. Kesme taşlar bile karat başına 10.000$ gibi yüksek bir fiyata satılıyor..

7. Alexandrite Değerli Taş:

Alexandrite Değerli Taş

Değerli taş adını Rusya’nın yıldızı Alexander 2’den almıştır, bu, Rusya’nın ural dağlarındaki yataklardan çıkarılmıştır. Renkleri kırmızıdan yeşile değişen renk değiştiren bir taştır. Bazı ülkelerde piyasada var ama yine de en nadide taşlardan biri..

8. Jadeite Değerli Taş:

jadeit taşı

Bu değerli taş derin, yarı saydam yeşil bir renge sahiptir ve Myanmar’ın bazı bölgelerinde değerli ve nadiren bulunan bir mücevherdir. İmparatorluk jadeiti, düzenlenen müzayedelerin çoğunda milyonlarca fiyata satıldı..

9. Musgravit Değerli Taş:

musgravit taşı

Taşın rengi yeşilimsi griden mora kadar değişir. Avustralya’da keşfedildi ve hala aynı kıtanın bazı bölgelerinde bulunuyor ve bu da onu dünyada nadiren bulunan bir taş yapıyor ve ayrıca karat başına yaklaşık 3500 $ fiyatla satılıyor..

Liste, dünyadaki nadir değerli taş yüzüklerden haberdar olmanızı sağlamak içindir ve uygun fiyatlı listenize girmeleri durumunda evinizi antikalarla süslemek için bunları satın almanıza izin vereceğinden emin olabilirsiniz.!