Ar žinote, kad japonų lūkesčiai yra didžiausi pasaulyje? Vidutinis japono vyro amžius yra 78 metai, o moters – 85 metai. Net ir esant dideliam stresui, geriant, rūkant ir taršai, japonai išgyvena likusį pasaulį. Pagrindinė magija yra dieta, kurios jie laikosi. Tradicinė japonų dieta apima šviežią, lengvai paruoštą maistą. Japonų maiste akcentuojamas natūralaus ingrediento skonio ir skonio išsaugojimas. Kiekvienas patiekale naudojamas elementas yra skirtas didvyriams išsiskirti, o ne naudoti didelę prieskonių ir pagardų dozę. Sužinokite, kodėl japoniška dieta pripažinta sveikiausia pasaulyje.

Kaip japonų dieta prailgina žmogaus gyvenimo trukmę?

Japonų dietos privalumai:

Japonų dieta laikoma sveikiausia dieta pasaulyje. Jame yra mažai riebalų ir daug maistinių medžiagų. Peržiūrėkite keletą geriausių japonų dietos privalumų:

1. Mažesnis cholesterolio maistas japonų mityboje:

Japonų dieta nėra kepta. Jūs nesiruošiate mėgautis vištienos kepsniu Japonijoje. Tradiciškai japonai vartoja labai mažai raudonos mėsos. Kadangi širdies ligos atsiranda dėl per didelio trigliceridų ir cholesterolio kaupimosi, nerasite jokios japoniškos dietos, susidedančios iš maisto, kuriame yra sočiųjų riebalų. Jie taip pat įtraukia didesnį imbiero kiekį į savo mitybą, o tai padeda sumažinti cholesterolio kiekį.

2. Japonų mityboje yra maisto, kuris gali sumažinti vėžio riziką:

Japonijoje labai mažai mirčių nuo vėžio. Nors priežastis nėra visiškai žinoma, mokslininkai tikėjo, kad žaliosios arbatos vartojimas sumažina vėžio riziką. Žalioji arbata yra iš to paties augalo, kaip ir juodosios arbatos (camellia sinsensis), tačiau tai yra nefermentuota forma. Šioje nefermentuotoje formoje yra daug antioksidantų, žinomų kaip polifenoliai, kurie kovoja su radikalais, atsakingais už nenormalų vėžinį ląstelių augimą.

3. Jūros piktžolės japonų mityboje:

Japonai turi labai menkus maisto išteklius. Tai paskatino paruošti dietą, kurioje gausu jūros dumblių. Šios jūros dumbliai yra turtingas mineralų, tokių kaip jodas, baltymas, vitaminas C, A, B12 ir mikroelementai, šaltinis.

4. Žuvis japonų mityboje:

Japonai kasdien valgo žuvį. Žuvis yra turtingas omega 3 riebalų rūgščių šaltinis. Jie yra būtini sveikam jūsų kūno augimui ir vystymuisi. Jie naudingi keliais būdais, pavyzdžiui, sunkių ligų (vėžio, artrito, širdies ligų) prevencija, smegenų funkcionavimas ir kiti.

5. Ryžiai kaip pagrindinis maisto produktas japonų mityboje:

Baltieji ryžiai, pagrindinis japonų maistas, turi didelę maistinę vertę. Nors ryžiai yra labai kaloringi, japonai nepriauga svorio dėl mažo kaloringumo garnyro, okazu.

6. Soja kaip neatskiriama japonų dietos dalis:

Daugelyje tradicinių japonų kalbų rasite daug sojos. Tai yra tofu, shoyu (sojos padažas), edamame (žalios sojos pupelės), miso (pupelių pasta) ir natto (fermentuotos sojos pupelės). Kadangi sojoje yra daug baltymų ir mažiau riebalų, ji yra labai sveika. Taip pat manoma, kad soja gali sumažinti kraujospūdį ir cholesterolio kiekį.

Japonų mitybos planas:

Japonų maisto dietos planas populiarėja dėl naudos sveikatai, ypač dėl svorio. Pagrindinė japonų dietos taisyklė yra teikti pirmenybę kokybei, o ne kiekybei. Vartojant mažas porcijas kelių elementų, galima mėgautis kiekvieno ingrediento skoniu ir pasiekti pasitenkinimą.

Įprastas planas apima šiuos japonų dietos receptus:

Pusryčiai:

 • 1 taurė Miso taurė
 • 1 kietai virtas kiaušinis
 • Vienas mandarinų vaisius
 • 1 puodelis žaliosios arbatos

Pietūs:

 • 1 puodelis garintų baltųjų ryžių
 • 1 porcija garuose virtų daržovių
 • 1 porcija keptos lašišos
 • 1 puodelis žaliosios arbatos

Užkandis:

 • 1 „Fuji Apple“

Vakarienė:

 • 1 puodelis Miso sriubos
 • 1 lėkštė suši asortimento su sojos padažu
 • 1 puodelis makaronų
 • Teriyaki daržovės su tofu

Japonų dietos atsargumo priemonės:

Nors japoniška mityba yra labai sveika, prieš valgymo planą reikia žinoti tam tikrus dalykus. Japonų maistas gali netikti visiems, ypač pradinėse dietos fazėse. Patikrinkite kai kuriuos japonų dietos privalumus:

 1. Japonų dieta susideda iš mažų porcijų. Taigi, būtinai įtraukite daugiau elementų, kad patenkintumėte alkį.
 2. Japonų maiste yra mažai magnio. Todėl rekomenduojama vartoti magnio papildus.
 3. Dėl didelio sojų padažo vartojimo gali padidėti natrio kiekis.
 4. Japonų maiste naudojamas vasabis yra labai aštri šaknis. Geriau apriboti naudojimą.
 5. Japoniška dieta nerekomenduojama sportininkams, nes joje yra labai mažai angliavandenių.
 6. Per didelis žaliosios arbatos vartojimas gali sukelti viduriavimą ir skrandžio sutrikimus

Japonų dieta yra apie holistinį valgymą. Mėgautis maistu apima visus jūsų pojūčius. Japoniškas maistas yra ne tik malonumas burnai, bet ir malonumas akims. Pateikimo laikas yra ilgesnis nei tikrasis maisto gaminimo laikas. Taip vizualiai džiuginsite įvairias spalvas ir tekstūras. Be to, pagrindinė nykščio taisyklė – lėtai valgyti gali žymiai sumažinti persivalgymą ir padeda natūraliai mesti svorį. Japonų maistas yra susijęs su pagarba tikriems gamtos skoniams ir maistui kuo šviežesniam