Zayıflamanın yeme şeklimizle çok ilgisi var. Sağlıklı bir diyeti yönetmek ve düzenli bir yemek planı sürdürmek, hedef kilomuza mümkün olan en hızlı şekilde ulaşmamızı sağlayabilir..

Salatalar, muhtemelen uygun beslenme seviyelerini korurken kilo yönetmenin en iyi yoludur. Ama her zaman geviş getiren hayvanlar gibi çiğneyip durduğumuz sıkıcı ve tatsız parçalar değiller. Neyi sevdiğimize bağlı olarak ilginç ve eğlenceli olabilir.

Zayıflamak İçin Diyet Tablosu

Doğru miktarda besinsel faydaları kontrol altında tutabilmek için salatanıza nelerin girdiğini bilmek önemlidir. En önemli malzemelerimiz yeşillerimiz, sarılarımız ve kırmızılarımızdır. Yiyecek ne kadar renkli ve doğal olursa, daha doyurucu ve sağlıklı bir yemek şansı o kadar iyi olur. En iyi doğal çeşnilerin yağlara maruz kalmadan gelişmesini sağlamak için pansumanı mümkün olduğunca düşük ve yağsız tutun..

İşte doğanın bize sunabileceği besinlerden en iyi şekilde yararlanacak bazı basit tarifler..

Havuç ve Kuru Üzüm Salatası:

Zayıflamak için Diyet Tablosu - Havuç ve kuru üzüm salatası

Havuç A Vitamini, Beta karoten, antioksidanlar, eser miktarda C Vitamini sağlar ve son derece lif bakımından zengindir ve bu nedenle 100 gram bir öğüne sadece 41 kalori ekleyebilir. Ceviz vücudumuzun ihtiyaç duyduğu esansiyel yağları ve E Vitamini içerir. Kuru üzüm antioksidan özellikleri taşır ve doğal bir tatlandırıcı görevi görür. Bir çiseleyen zeytinyağı ile birlikte görkemli bir gevrek yemek yapabilirler..

Kırmızı Tatlı Ekşi Salata:

Kırmızı Tatlı ve Ekşi Salata

Karpuzların kötü LDL kolesterol oluşumunu engellediği bilinmektedir ve bu nedenle kalp rahatsızlığı geçmişi olanlar için mükemmeldir. Aynı zamanda yaklaşık %85’i sudur ve bu nedenle yemeğe neredeyse hiç kalori eklemez. Domates, kalsiyum ile birlikte A, C ve K vitaminleri açısından zengindir. Bu bağışıklığımızı arttırır ve flabın kesilmesine yardımcı olur. Besin açısından zengin ve son derece sağlıklı bir diğer katkı maddesi ise keten tohumudur. Salataya gevrek ve temel Omega yağ asitlerini eklemek için beyaz susamla birlikte bir tutam kızartın. Doyurucu ve doyurucu bir yemek elde etmek için sohbet masala ve limonla karıştırın..

Hareket Halinde Detoks İçeceği:

Zayıflamak için Diyet Tablosu - Detoks İçeceği

Toksinleri atmak, herhangi bir diyetin ayrılmaz bir parçasıdır. Bu yüzden diyet yaparken tüm gazlı ve kafeinli içeceklere hayır derken, işte kahve molalarımız arasında her zamanki tatlı içeceği canımız çektiğinde yanımızda taşıyabileceğimiz ve içebileceğimiz bir detoks ilacı bulmalıyız. Bu içeceğin ana bileşenleri Karpuz, salatalık, limon, nane yaprakları ve sudur. Tüm malzemeleri geceden 2 litre su ile bir kavanozda zevkinize göre demleyin. Ertesi sabah zevkinize göre ayarlayın.

Karpuz, vücudumuzdaki amonyak yan ürünlerinin izlerini temizlemeye yardımcı olan ve böylece karaciğer ve böbrekleri daha sağlıklı hale getiren ve metabolizmayı hızlandıran bir amino asit olan organik bileşik sitrülin içermesine yardımcı olur. Limon ve narenciye içeriği, sindirim yollarını temizlemeye ve asit reflülerini önlemeye yardımcı olacaktır. Nane safra akışını iyileştirir ve mide kaslarını gevşetir. Bu daha iyi sindirim ile sonuçlanır ve tekrar metabolizmayı iyileştirir. Etkili bir metabolizma, yağ kaybetme ve onu lif ve su ile temizleme şansının daha yüksek olmasını sağlayacaktır..

Berry Yoğurt Lokumu:

Zayıflamak için Diyet Tablosu - Berry Yoğurt Lokumu

Tatlılar ayrıca düzenli diyetlerin ve özellikle kilo verme diyetlerinin bir parçası olabilir. Sadece mütevazı asılı ekşi peyniri alın ve ona tatlı çilek, böğürtlen, ahududu ve biraz badem gevreği ile doyurucu bir karışım ekleyin. Tatlı ve ekşi lor, herhangi bir diyet yemeğine mükemmel bir son. Doğal olarak tatlı ve keskindir. Süt için alternatifleri vardır ve laktoz intoleransı olanlar için bile süt ürünlerine izin verilir..

Umarız biz tok ve mutlu kalırken bunların yağları etkili bir şekilde azaltmamıza yardımcı olur..