Arkadaşlar hayattaki en iyi yoldaşlardır. Hayatta gerçek dostu olmayanlar için yalnızlık ve hüzün vardır. Arkadaşlar, kendi başımıza seçip seçtiğimiz kişilerdir ve bu onları daha özel ve benzersiz kılar. Arkadaşlarla çevrili insanların her zaman bir şeyler paylaşacak birileri olacaktır. Kötü zamanlarında etraflarında insanlar olacak. Ancak çoğumuz arkadaş edinme ve ömür boyu bizimle kalma sanatını bilmiyoruz..

Arkadaş Nasıl Bulunur?

Bu kılavuz, nasıl arkadaş bulacağınıza ve çok daha sağlıklı ve mutlu bir hayat yaşayacağınıza dair basit ve etkili ipuçlarıyla size yardımcı olmak içindir..

Daha Fazla Sosyalleşin:

Arkadaş edinme konusunda en önemli olan şey, sosyalleşmek ve mümkün olduğunca insanlarla tanışmaktır. Yeni insanlarla ne kadar çok etkileşim kurarsanız, ilgi alanlarınız hakkında o kadar hızlı bilgi edinebilir ve onlarla arkadaş olabilirsiniz. Evde oturmak, arkadaş bulma hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmaz. Bunu yapmak için oraya gitmelisin!

Ortak İlgi Alanlarını Arayın:

Beğendiğiniz organizasyonlara veya hobi gruplarına katılın. Burada ortak ilgi alanlarına sahip insanları bulacaksınız ve böylece iyi bir şekilde jelleşebileceksiniz. İnsanlarda aynı ilgiyi aramak çok daha etkili bir şekilde arkadaş bulmanıza yardımcı olacaktır. Yeni bir çağ teknolojisi, arkadaş edinmenize yardımcı olabilecek sosyal ağ siteleri biçiminde de geliyor. Beğendiğiniz grupları ekleyebilir ve buna göre arkadaş arayabilirsiniz..

Herkese Dostça Yaklaşın:

İster bir yabancıyla ister bir tanıdıkla konuşuyor olun, insanlara yaklaşımınızın arkadaşça olduğundan emin olun. Onlarla konuşurken gülümseyin ve her biriyle göz teması kurun. Bu, insanları olumlu kişiliğinize çekecek ve size arkadaşlıklarını sunacaktır. Sıkılmış, somurtkan veya ilgisiz görünmek yalnızca insanları sizden uzaklaştıracaktır. İyi hisler verin ve kalabalığın içinde ne kadar iyi arkadaş bulduğunuzu görün.

Bir konuşma yap:

Bir grupta bir konuşma başlatın. Genel konular ve ilgi alanları hakkında daha fazla konuşun. Aynı ilgiye sahip olacak kişiler kendilerini konuşmaya dahil edecek ve arkadaşça bir düzeyde daha iyi bağlantı kurabileceksiniz. Bire bir konuşmada, onlara iltifat etmeye veya ortak hedefler hakkında konuşmaya çalışın, bu, kişinin arkadaş olmaya ne kadar yakın olduğunu anlamanıza yardımcı olacaktır. Fazla çaba harcamadan arkadaş bulmak için iyi bir ipucu.

İyi Bir Giriş Yapın:

Ne zaman yeni insanlarla tanışıyorsanız, kendiniz ve ilgi alanlarınız hakkında iyi bir tanıtım yapmaya çalışın. Bu, daha fazla arkadaş çekecek ve ortak hedefleri ve hobileri paylaşanları bulmanıza yardımcı olacaktır. Girişi adınızı söyleyecek şekilde başlattığınızdan emin olun. Bu diğerini etkileyecek ve arkadaşça bir ortam yaratacaktır..

İşe Bir Arabayla Gidin:

Bir sosyal ağ sitesinde, hatta organizasyonlarda ve partilerde işler yolunda gitmiyorsa, işe özel ulaşım yerine arabayla gitmeyi deneyin. Bu size toplum içinde kalmanız ve sonunda arkadaş olabilecek yeni insanlar bulmanız için daha fazla zaman verecektir..

Deneyin ve Gönüllü Olun:

Gönüllülük arkadaş bulmanın etkili yollarından biridir. Yeni insanlarla tanışmanın yanı sıra ihtiyaç sahibi insanlara yardım etme şansı da verir. Yeni arkadaşlar bulmak için sosyal becerilerin ve yepyeni bir yönün geliştirilmesine yardımcı olur. Maksimum sonuç almak için çok konuştuğunuzdan ve burada konuşmalar başlattığınızdan emin olun..

Bunlar gülebileceğiniz, ağlayabileceğiniz ve birlikte takılabileceğiniz arkadaşlar bulmanın yollarından bazıları..