Güven, ilişkilerin, arkadaşlıkların da üzerine kurulduğu bir şeydir. Ancak, saygı olmadan başarısız olur. İlişkiler ve özellikle arkadaşlıklar, biri diğerini olduğu gibi kabul ettiğinde ters gider. Arkadaşlıkların kötüye gittiği birçok durumla karşılaşmış olabiliriz, bunun nedeni yeterli saygının gösterilmemesidir. İstatistik olmayın, sizin için her şeyini veren arkadaşınıza saygı duymanın neden bu kadar önemli olduğunu öğrenin. Görünüş, para, toplumdaki statü, bunların hepsi kaybolur, ama birisine kim olduğu, geçmişi, yönelimi ve olduğu insan için saygı duymayı öğrendiğinizde, ömür boyu bir insan mücevheri kazanırsınız. Birbirimize saygı duymak bu kadar mı zor? Fiziksel güzelliğin, parasal standartların ve gücün dış görünüşünün ötesine bakmak, kişinin içine, kişiliğine ve hayattaki değerlerine bakmak bu kadar mı zor? Cevap hem EVET hem de HAYIR. Burada arkadaşlarınıza nasıl saygı duyacağınız ve ilişkilerinizi nasıl daha güçlü hale getireceğiniz konusunda bazı ipuçları gösterilmektedir..

Gerçekçi ol:

Birine saygı duymakla ilgili en önemli şey, hayatta gerçekçi olmak ve en az beklenti içinde olmaktır. İsterseniz medyayı suçlayın ama biz birini kusursuz cilt, kabarık saçlar, mükemmel çamaşır tahtası karın kasları ve gösterişli arabalar, gösterişli daireler ve üyelikler de dahil olmak üzere harcayabilecekleri ya da atabilecekleri gösterişli para için sevmeye şartlandık. kulüplerin suç-de-la-créme. Saygı bu mu? Kesinlikle değil!!

Saygı, kazandığın şeydir ve ömür boyu kalır, para kazandığın şeydir ve bağları bıçak gibi kesebilir. Saygı kazanmaya çalıştığınızda yanlış bir seçim yaptınız. Birine saygı duymak önemlidir, çünkü hayat tam bir çemberdir ve kim bilir bugün saygısızlık ettiğiniz aynı kişi yarın tekrar gelir ve bu yüzünüze bir tokat atmak olur. Ayrıca saygı ile birlikte güven ve güç gelir ve burada bahsettiğimiz pozitif güç ve güven budur..

Birini zorla kendine aşık etmek saygı değildir. Birini başkalarından ayrılmak ve sadece size ait olmak için manipüle etmek size saygı kazandırmaz. Partnerinizin arkasından veya arkadaşınızın arkasından yalan söylemek, aldatmak, gıybet etmek, onlar hakkında dedikodu yapmak size itibar kazandırmaz. Kişisel yaşamlarına, ailelerinin yaşamlarına veya kişisel ayrıntılarına çok fazla müdahale etmek size saygı kazandırmaz. Size tonlarca saygı kazandıracak şey, kişinin olduğu gibi olmasına izin vermek ve ihtiyaç duyduğu anda ve ona yardım etmektir..

Çizgilerinizi çizin:

Saygı, tamamen kişiyi, yaşam biçimini, arkadaşlarını, ailesini, sosyal yükümlülüklerini, kişisel yaşamlarını anlamak ve hiçbirine müdahale etmemekle ilgilidir. sorunları çözmede profesyonel olabilirsiniz, ancak sizden yardım istenmedikçe, bu sizin tarafınızdan profesyonel bir yardım eli olmamalıdır. Bu onların işlerine karışmak ve özel alanlarını işgal etmek olur, bu da tiksinti ve kayıtsızlığa yol açar, saygı görmez..

Size ihtiyaç duyduklarında arkadaşlarınız için orada olun ve mümkün değilse her zaman arayın, kısa mesaj, SMS veya whatsapp ve e-posta gönderin, ancak ruhen orada olduğunuzu ve onlarla ilgilendiğinizi bilmelerini sağlayın. Bu sana çok saygı kazandıracaktır, çünkü kalbinin derinliklerinden umursadığını gösterdin..

Son olarak, yardım etmeye ve saygı göstermeye gönüllü olurken drama kraliçesi olmayın, bu ikiyüzlülük olur. Bir sonrakine saygı duyarken kibar, sevecen ve gösterişsiz olmanız gerekir, yoksa birini olduğu gibi karşılıklı olarak sevmenin tüm amacı kaybolur. Önem veren bir arkadaş ol, saygının anlamını bilen biri ol!!