Tek bir nefret kelimesinin dalgalanmalar yaratabileceğini ve bazen de ölümcül bir şekilde bağları koparabileceğini söylüyorlar. Güven, herhangi bir ilişkinin kendini sürdürmesi için yapıştırıcı görevi görür. Eski bir atasözü, arkadaşların etrafta olması önemlidir, çünkü hiçbir erkek bir ada olarak yaşayamaz. Ancak bir çini kase kırıldığında hiçbir yapıştırıcı çatlakları gizleyemez, aynı şekilde güven kırıldığında kişinin sevgisini ve güvenini geri kazanması çok zaman alır. Bununla birlikte, belki de en iyisi için dostluk hala yeniden canlandırılabilir. Ve bugün size en iyi arkadaşınızla o sevgiyi ve ilgiyi nasıl geri getireceğinizi anlatmak istiyoruz. Unutmayın, gerçek bir dünyada yaşıyoruz ve bu nedenle bir gecede mucizeler beklemiyoruz, pozitif olun ve sabırlı olun ve gerisini zamana bırakın çünkü “zaman her şeyi yaralar”… Müttefik McBeal!!

Dinleyin, gözlemleyin ve ardından uygulayın:

Sakin bir zihinle yapmanız gereken ilk şey, kavganın neden olduğunu anlamaktır. Bu adım üzerinde düşünmek önemlidir, çünkü sizin tarafınızdan sebep için bir özürün gerekli olup olmadığını size söyleyecektir. Yapmadığın bir hareket için özür dilemek elbette anlamsız, ama insan psikolojisine lanet olsun, yanılmamış olsan bile bir özür seni küçük ya da küçük yapmaz. Verilen bir özür durumu sakinleştirmeye yardımcı olur, böylece canlanma üzerine görüşmeler başlayabilir. Ancak, bunu söyledikten sonra, düşmeyin ve yalvarmayın ya da yalvarmayın, aşk sans ego ile, ilk hareketi yapın ve özür dileyin, biraz zaman verin ve sonra bir sonraki adıma geçin..

Bir sonraki adım, kavganın neden olduğunu anlamak mı? Altta yatan koşullar nelerdi? Neden sıktı? Özel hayatında her şey yolunda mı? Sorunları ve endişeleri, ciddi ve kolayca konuşulamayacakları mı var? Evde biri rahatsız mı? Maddi sıkıntıdalar mı? Yangını kıvılcım çıkaran istemeden bir şey söylediniz veya yaptınız mı? Onunla konuşurken, suçlama oyununa diren ve onları dinlerken sakin ol. Bazen cevap vermek ya da hiç konuşmak istemeyebilirler, günlerce bile olsa, onlara yer verin ve bunu herkese açık hale getirmeyin. Sakinleşeceği ve sizi ne kadar özlediğini anlayacağı zaman gelecek; gerçek dostlar egolarını bırakıp bir kez daha sarılırlar.

Arada bir (ve arada bir demek istiyoruz, bu yüzden onları bombalamayın) onlara kısa ve tatlı bir metin mesajı bırakın. Sizin tarafınızdan, onları ne kadar özlediğinizi söyleyen bir merhaba, ama aşırıya kaçmayın ve çok fazla çiçekli kelime ve cümle kullanmayın, o zaman asıl noktayı kaçırırsınız. Onlarla bir kez tanışmak istediğinizi bilmelerini sağlayın ve işleri yoluna koyun, belki açık bir tartışma.

Onların bakış açısından düşünün:

Bazen onları yargılamadan veya onlar hakkında fikir beyan etmeden önce onların ayakkabılarında bir mil yürümemiz gerekir. Perspektifler birinden diğerine farklıdır; bu nedenle diğerini anlamak önemlidir. Yakın zamanda dünyalarını altüst eden bir olay olabilir ve bu nedenle, artık onlarla olan dostluğunuz üzerindeki yansımaları ortaya çıkıyor. Onlarla konuşurken ve bağı neyin kopardığını öğrenirken duyarlı olun ve cevapları zorlamayın. Manipüle etmeyin, faydaları olan bir arkadaş olmayın, bu onları sadece hazırlıksız yakalar ve onu bir kez daha arkadaş olarak görme şansınız mahvolur..

Geçmişten ders alın, üzerinde durmayın. Ve ikiniz de zaman içinde en iyi arkadaşlar olarak geri döndüğünüzde, aynı hataları tekrar yapmayın.!!

Onlara Zaman Verin ve Sabırlı Olun:

İlişkinizi yeniden alevlendirmeye hazır olabilirsiniz, arkadaşınıza hemen bir şeyler başlatması için baskı yapmayın. İkinizin de eşit derecede ilgilenmeniz ve ilişkiyi canlandırmak için yatırım yapmanız gerekir. İletişim kurduktan sonra, düşünmelerini ve karar vermelerini bekleyin. Senin hazır olman, arkadaşının da eşit derecede hazır olduğu anlamına gelmez. Şanslıysanız, ilişkiniz nerede durakladığınızı bilmeden devam eder..

Anmak:

Sorun ne olursa olsun, her ilişkinin sevgi dolu ve mutlu anıları vardır. Bu olumlu ve keyifli anıları hatırlamaya çalışın ve onları besleyin. Sizi güldürecek anlardan bahsedin. Bu hareket, mutlu anları yeniden alevlendirmez, aynı zamanda kırık köprüleri onarmaya da yardımcı olur..

Bir ilişkiyi onarmak çok zaman ve sabır gerektirir. Bozulan bir ilişkiyi geri yüklemek hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleşmez. Kendini yansıtmanın, ilişkileri yeniden kurmada ve aynı zamanda uzun bir yol kat ettiğini unutmayın; ilişki düzelmediyse kendini suçlama. Arkadaşlık, sadece biri için değil, ikiniz için de yürütülecek bir kurstur. O tango için iki kişi gerekir. Zaman verin, sabırlı olun ve her şeyden önce çaba gösterin, sonuçları göreceksiniz..