Arkadaşlık, tıpkı diğer herhangi bir ilişki gibi, kendi iniş ve çıkışları, inişleri ve çıkışları ile olacaktır. Ve senin hatan olmasa bile İyi Samiriyeli’yi oynayıp özür dilemen gereken zamanlar olacaktı. Özellikle arkadaşlıklarını kurtarmak isteyen herkesin kullanabileceği birçok yol vardır. Gerçek bir arkadaş, siz ve onlar arasındaki bağı korumak için zorlamadan her şeyi yapar. İşte kaybettiğinizi düşündüğünüz şeyleri nasıl kurtaracağınız konusunda bilmeniz gerekenler, bu nedenle lütfen okumaya devam edin ve aynı konuda bilgili olun.

Uygun şekilde düşünün, hareket edin ve yanıt verin:

En iyi arkadaşınızla ayrıldığınız ve bir şeyler yapılması gerektiğine dair esrarengiz bir his var. Bir şeylerin gerçekleşmesi için sonsuzluğu beklemeyin, bu yarardan çok zarar verebilir. Hazırlıklı olmak ve ilk hareketi yapan kişi olmak akıllıcadır. Sebebi, arkadaşınızın yapmış olabileceğiniz bir şey için size karşı öfke duyması olabilir. Ve bazen belki arkanızda yaptıkları bir şey için, bu da sizi bir düzeltmeye sokar ve şimdi bu konuda suçludurlar. Bu nedenle, konuşun, şimdi harekete geçin ve bir perinin uçup sihirli bir şekilde bir şeyleri düzeltmesini beklemeyin. Konuşmaya başlayın ama çok fazla bağırmayın ya da gevezelik etmeyin.

Tek başına veya arkadaşınla konuşup analiz ederken dürüst ol ve konuya açıklık getir, yoksa işe yaramaz. Her şeyin başladığı ana kadar geriye doğru adım atın, yaptığınız veya söylediğiniz, yapmadığınız veya söylemediğiniz bir şey miydi? Arkadaşınız garip ve kayıtsız davrandığı bir şey mi yaşadı? Belki bir şeye söz verdin ve söz verdiğin gibi teslim etmedin? Belki arkadaşın sana yapmayacağına söz verdiği bir şey yaptı ve şimdi seninle göz göze gelmekten vazgeçtiler mi? Bu nedenle, yargısız yargılar konuşun, sakin olun ve arkadaşınızı dinlerken empati gösterin. Konuştuğunda ve bunun senin hatan olduğunu anladığında, gururunu ve egosunu yut, soğuk ve sakin bir şekilde arkadaşına ne yaptığını neden yaptığını açıkla.!!

Dinle ve öğren:

Her zaman turlarda üçüncü taraf görüşmeleri olurdu, bu da arkadaşlığınızın dağılmasına neden olabilir veya olmayabilir, bu yüzden ikiniz veya grup diyoruz ve oturup bir şeyler konuşmalısınız. Bu işle ilgisi olmayan hiçbir üçüncü şahsın sizin ve onlar (arkadaşınız) için olan o kutsal alana girmesine izin vermeyin. Arkadaşınızın söylentilerin söylediği gibi hiçbir şey söylemediğini derinden biliyorsunuz, bu yüzden konuşun ve her şeyi netleştirin..

Son olarak, konuşma bittikten sonra sabırlı olun, sakin olun ve sakin olun, birlikte bir kahve içip farklı yollarınızda ilerleyin, birbirinize geçen günü düşünmek için yer ve zaman verin. Bazen dakikalar, saatler, günler veya haftalar alır, ancak sonunda en iyisi için çalışır. Belki bu, sizin ve onların büyük resme bakmayı öğrenmesi için verilmiş bir derstir. Eğer iğrenme hissi ortaya çıkarsa, o zaman henüz ele alınmamış sorunlar var demektir..

Bu yüzden nefes alın, rahatlayın ve zamanın geçmişin yaralarını iyileştirmesine izin verin, üzerinde durmayın. Devam edin ve zaman gerektirdiğinde arkadaşınızın yanında olun. Mucizeler neredeyse her gün gerçekleşir ve bir arkadaşlığı nasıl kurtaracağınıza dair bu makale, sizin ve arkadaşınızın ileride daha güçlü bağlar kurmasına yardımcı olacaktır, ancak şu andan itibaren konuşma aşaması bittiğinden sonraki adım sabırlı olmak ve birbirinize yer açmak olacaktır. iyileşmek ve iyileşmek için.