Etrafta birinin, ihtiyaç duyduğunda birinin, ağlayacak bir omuzun ya da her türden yargısız dinleyecek bir kulağın olmasını kim sevmez ki? Ve burada sevgililerden değil arkadaşlardan bahsediyoruz. Aslında bir arkadaşa sahip olmak, etkileşimde bulunabileceğiniz, her türlü soytarı gibi davranabileceğiniz ve olduğunuz gibi olabildiğiniz bir ruh eşine sahip olmak gibidir. Kalın ve ince zamanlar boyunca ya da soğuk bir kış akşamında sadece bira içmenin tadını çıkarırken, hayatı yaşamayı kolaylaştıran böylesine yakın bir insan çemberidir. Arkadaşlar, engellerden kurtulmanıza, etkileşim kurmanıza ve birbirinizle iyi iletişim kurmanıza yardımcı olur. Ve doğru arkadaş çevresiyle tanıştığınızda, bu arkadaşlığı kalıcı kılmak için harcanan çok şey var. Şimdi derin bir nefes alın ve nimetlerinizi sayın, çünkü bizim içimizde bir dostunuz var, size çevrenizdeki yakınlarla nasıl dostluk kuracağınızı söyleyecek biri..

Arkadaşlık Nasıl Sürdürülür

Her ilişkide olduğu gibi arkadaşlığın da inişleri ve çıkışları vardır. Dostlukta kavganın olmadığı yerde monoton ve sıkıcı olur derler. Günlük hayatımızın karmaşasından geçtiğini ve bunu paylaşacak birinin olmadığını hayal et. Evde ebeveynlerle veya yaşlılarla, hatta kuzenlerinizle bile paylaşılabilecek bazı şeyler vardır. Ancak, tüm sırların en yaramazı ve en karanlık olanı, arkadaşlarla güvenle paylaşılabilir. Bunun nedeni, gerçek arkadaşların asla yargılamamasıdır. Durumunuzu, koşullarınızı anlar ve size buna göre tavsiyede bulunurlar..

Bu Sonsuz Bağın Sürdürülmesine İlişkin İpuçları:

1. Sırf o senin en iyi arkadaşın olduğu için, kendi alanına sahip olmalısın ve onlara da kendi alanlarını vermelisin, bu da her zaman sırt üstü zıplamamaları ve boyunlarından nefes almamaları anlamına gelir. İyi arkadaşlık, birbirinize fazla yer ayırmadığınızda ve haftada birkaç saat de olsa birbirinizle kaliteli zaman geçirdiğinizde olur. Takipçi olmayın, partnerlerinin yolları ve alışkanlıkları hakkında varsayımlarda bulunarak aşk hayatlarını mahvetmeyin ve özellikle gönül meselelerinde tavsiye verirken tarafsız olun. Birbirinize yakın olmak için nedenler bulun, birbirinizi hayatınızda olup bitenlerden haberdar edin ve bir ara bir gezi planlayın. Ancak, alana ihtiyaç vardır ve bu nedenle, sevdiklerinizle birlikte olmak için birbirinize zaman vermek de dikkate alınmalıdır..

2. Güvenilirliği kanıtlamak için güvenilir olmanız gerekir ve bu çok önemlidir. Kaliteli arkadaşlar bulmak nadirdir, bu nedenle nadirdir, arkadaşınızın güvenebileceği ve güvenebileceği biri. Arada bir dağılırsanız, potansiyel en iyi arkadaşınız çekip gider, çünkü duymaya, dinlemeye, orada olmaya, onlarla ve ihtiyaçlarıyla ilgilenmeye istekli başkaları da vardır. Ancak bu, bir tür paspas haline gelmeniz, saygınlığınızı korumanız ve şu anda taahhütte bulunamıyorsanız mümkün olduğunda HAYIR demeyi öğrenmeniz anlamına gelmez. Onların sizinkinde olduğu gibi onların düşüncelerinde olduğunuzu onlara bildirin ve bunu yapmanın milyonlarca yolu vardır. Belki ara sıra telefonlarına bir metin mesajı ya da whats app ifadesi ya da belki bu konuda sosyal ağ sitelerini kullanarak, devam edin ve onlara ruhen ve yakında şahsen de olduğunuzu gösterin..

Arkadaş Olarak En İyi Olmak İçin Çaba Yapın:

Hepimiz herkesle iyi arkadaş olabiliriz, ancak sonsuza kadar en iyi arkadaş olmak için sevgi dolu bir kalp, özen ve anlayış gerekir. Peki sen hangisisin?