Sadece o an için değil, ömür boyu orada olan arkadaşlara sahip olmak çok büyük bir nimet. Konuşacak, iç duygularınızı paylaşacak ve sizi sabırla dinleyip yargılamayan birinin olmadığını hayal edin. Kabus, değil mi!! Bu yüzden herkesin arkadaş olarak birine ihtiyacı var, tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi olabileceği, iddiasız, telefonu kapatmayan, takmayan ve her zaman birlikte tuhaf ve çılgın olabileceğin bir arkadaş..

Alışveriş yapmak, dışarıda yemek yemek, öğle yemekleri, filmler, drama ve tiyatro ya da belki de sokağın aşağısındaki yeni çocuk hakkında konuşmak, size yakın biri eşleştiğinde, hepsi harika ve eğlenceli görünecek, zihniyet açısından öyle değil mi? İşte bu yüzden ömür boyu sürecek arkadaşlara sahip olmak önemlidir, etrafınızda sahip olabileceğiniz ve birlikte yaşlanabileceğiniz biri..

Aşağıda eski dostları nasıl koruyacağınız konusunda en iyi adımları listeledik? hayatın boyunca.

Eski Arkadaşlar Nasıl Korunur?

Gerçek Hayat Senaryosu:

Kabul edelim ki erkekler ve kızlar, ayrılık acısı kaçınılmazdır. Hepimiz çocukluktan itibaren ömür boyu arkadaş seçer ve seçeriz, ancak büyüdükçe farklı yollarda ilerleriz. Bazılarımız üniversite değiştiriyor ve bir yıldan fazla bir süre şehir dışına taşınmak zorunda kalıyoruz..

Aramızda yeni yüksek ücretli işler bulan ve temelli olarak evden taşınan bazılarımız var. Belki de tüm aile, kendileri tarafından en iyi bilinen sebeplerden dolayı birlikte taşınmaya karar vermiştir. Böyle durumlarda arkadaşlar geride kalır ve biz de yüreğimizde bir taşla yolumuza devam etmek zorunda kalırız. Bu tür durumlar neredeyse her gün olur, ancak iradenin olduğu yerde mutlaka bir yol vardır. İletişimde kalmanın yollarını bulmalıyız ve arkadaşlar arasındaki dostluk bağının kopmamasına izin vermeliyiz..

[Daha fazla gör: İhtiyacı Olan Arkadaş Türleri]

1. Bugünlerde en iyi arkadaşınızı telefon veya skype üzerinden aramak angarya değil. Teknolojinin ilerlemesi sayesinde, ikiniz veya tüm grup birbirinizden kilometrelerce uzakta olsanız bile artık iletişimde kalabilir, sohbet edebilir ve hatta çevrimiçi takılabilirsin. Ancak, ayda bir veya iki haftada bir aynı şehirde kalıyorsanız, öğle yemeği, akşam yemeği veya birkaç kahve veya bira için bu konuda bir araya gelmek, kendinizi şımartmak için uygun ve harika görünüyor. iletişimde kalmak istemek, buluşmak için zaman alacak ve enerjiyi koyacaktır. Bir takılmayı planlamak harikadır; ancak, merkezi bir yerde, herkesin kolayca erişebileceği ve herkesin gelebileceği bir zamanda olmasını sağlayın. Biri başaramıyorsa, buna kızmak yerine anlamaya çalışın..

Daha fazla gör: En İyi Arkadaşınızdan Nasıl Ayrılırsınız?

2. Sizin ve yakın arkadaşlarınızın bağlantıda kalmasını sağlamanın bir başka yolu da bir kulübe katılmaktır. Bu çevrimiçi olabilir veya gerçek bir mekanda olabilir, ancak mantıklı ve herkesin beğenisine uygun bir kulüp tutun. Bu bir kitap kulübü olabilir; eskiler için bir kahve buluşması, bir yardım kulübü ve liste sonsuz olabilir. Bunu yaparak, yalnızca birbirinizin iletişim halinde kalmasına yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda birbirinizin yaşamdaki nüanslarını da yakalayabileceksiniz. kolaylıkla yetişkin bir yaşam sürmeye yönelik en iyi uygulamalar da paylaşılabilir

Çatışmaları Çözün:

Birçoğu, kılık değiştirmiş bir nimet olarak bu tür hangout’lar yaparak yemin etti. Eski arkadaşlarla tanışmanın ve bu tür fikirlerle iletişim halinde kalmanın, geçmişteki sorunları çözmelerine, birbirlerine daha yakın kalmalarına ve hem kişisel hem de profesyonel alanda kalıcı bağlar kurmalarına yardımcı olduğunu söylüyorlar. Öyleyse eski dostlukları sürdürmek için gereken her şeyi yapmaya hazır mısın?!!

Daha fazla gör: Arkadaşlarınıza Nasıl Saygı Duyarsınız?