Doğum taşları veya Natal taşları, sertifikalı bir Gemolog ve astrolog tarafından kapsamlı bir bilgi ve konsültasyondan sonra takılacak güçlü ve ruhlu mücevher olarak kabul edilir. Doğum günü yıldızı ve ayı, taşın rengine ve türüne karar vermede çok önemli bir rol oynar. En iyi 15 doğum taşı türü hakkında daha fazla bilgi için, taş seçimi ile ilgili renk ve ay bu makalede ayrıntılı bir şekilde listelenmiştir..

Farklı Doğum Taşları Türleri:

Doğum taşları modern, mistik ve ayurvedik doğum taşları olarak sınıflandırılabilir. En son tasarımlardaki en iyi 15 doğum taşı listemize bir göz atın.

1. Garnet Doğumtaşı Yüzüğü:

Garnet Doğumtaşı Yüzük

Bu, Ocak ayında doğan insanlar için doğum taşıdır. Orta çağ granatına göre narın kırmızı rengi kan rahatsızlıklarını iyileştirmeye yardımcı olur ve kanamayı durdurur. Granat rengi kırmızıdan farklı olabilir, koyu kırmızı, yeşil, parlak sarı ve ayrıca mor renktedir. Tek eksik renk mavi. Bu taş, her zaman cilde temas eden gümüş bir yüzük haline getirilebilir..

2. Ametist Doğum Taş Zinciri:

Ametist Doğum Taş Zinciri

Şubat ayında doğan insanların doğum taşıdır. Ametist, Brezilya ve diğer Afrika ülkelerinde bolca görülen mor rengidir. Ametist boncukları zincir ve bilezik gibi farklı mücevher parçaları yapmak için kullanılabilir. Küçük bir ametist taşı ve kalp şeklinde gümüş bir kolye en iyi kombinasyondur..

3. Yeşim Doğumtaşı Küpe:

Yeşim Doğumtaşı Küpe

Mart ayında doğanlar ve Başak burcu olanlar için tavsiye edilen mistik, yeşil renkli doğum taşıdır. Saf ve erdemli aşkın sembolünü paylaşır ve aynı zamanda kötülüklerden korur..

4. Pırlanta Birthstone Kalp Kolye Kolye:

Pırlanta Birthstone Kalp Kolye Kolye

Nisan ayında doğanlar için önerilen en değerli Taş Ayurvedik doğum taşıdır. Elmas, bir Gemolog önerisiyle birlikte astrolog tavsiyesine bağlı olarak cilasız veya cilalı tipte olabilir..

5. Zümrüt Doğumtaşı Kolye:

Zümrüt Doğumtaşı Kolye

Bu, Mayıs ayının doğum taşı olan yeşil bir değerli taştır. Aynı zamanda Boğa burcu ve ayrıca kanser için değerli taştır. Bu taş antik değerli taşlardan biridir, Zümrüt kelimesi Yunanca yazıya göre Yeşil değerli taş anlamına gelir. Herhangi bir görme problemini tedavi etmek için kullanılır.

6. İnci Doğumtaşı Zinciri:

İnci Doğumtaşı Zinciri

Bu, Haziran ayının doğum taşıdır, aynı zamanda modernize edilmiş bir doğum taşıdır. İnci seti 1. evlilik yıl dönümünde hediye edilebilir, incinin tatlı sudan toplanması gerekir. En yaygın mücevher türü zincirdir, incinin boyutu değişebilir.

7. Yakut Birthstone Yüzük:

Yakut Doğumtaşı Yüzük

Bu, Temmuz ayının doğum ve renk taşıdır. Yakut, daha değerli görünmesini sağlayan parlak kırmızı bir renk yayar ve zümrüt ve elmastan sonra en değerli taş olarak kabul edilir. Bayanlar için pırlanta kolyeli yakut, Düğün sırasında kullanılan ünlü mücevher parçasıdır. Beyler için, yönlü kesim yakut yüzük önerilen en iyi aksesuardır…

8. Peridot  Doğumtaşı Yüzük:

Peridot  Doğumtaşı Yüzük

Bu, Ağustos ayının doğum taşıdır. Bu taşın rengi Zümrüt’e benzer. Ancak fark, hafif sarımsı bir renk tonu olabilir. Exodus bölümünde açıklanan İncil’e göre bu taşın Harun’un göğüs zırhı olduğuna inanılıyor. Göğüslük, İsrail’in on iki kabilesine benzeyen on iki değerli taş, on iki burç, yılın on iki ayı olan, dini törenlerde kullanılan bir giysidir..

9. Safir Birthstone Kolye Kolye:

Safir Birthstone Kolye Kolye

Safir doğum, Eylül ayı için Modernleştirilmiş burç taşı altında sınıflandırılır. Bu, 23. veya 45. evlilik yıldönümlerinde düşünülecek en iyi hediyedir. Özel kılmak için bu taş, Ruby değerli taşının rengi olan kırmızı renk hariç, renkli bir gökkuşağı rengi kolyeye oyulabilir..

10. Boulder opal Birthstone Kolye:

Boulder opal Birthstone Kolye

Bu, Opal doğum taşlarının türlerinden biridir, Opal, ethe silika bileşiminin düzenli olarak paketlendiği değerli opal olarak sınıflandırılır. Bu burç taşı Ekim ayı içindir. Taş, düzensiz şekilli Opal değerli taş ile demir taşından yapılmıştır. Silis tanecikleri, toprak kaya taneciklerinin su ile birlikte yeşilden kırmızımsı sarı renge dönüşmesinden kaynaklanan renk yayılmasına ateş denir..

11. Sarı Topaz Doğumtaşı Küpe:

Sarı Topaz Doğumtaşı Küpe

Altın Renk Topaz olarak da adlandırılan bu modern ve ayurvedik burç taşı Kasım ayı içindir. Aynı zamanda Akrep ve Aslan burçları içindir. Bu taş özellikle 23. evlilik yıldönümlerinde hediye olarak kullanılabilir. Bu değerli taş Rusya, ABD ve Brezilya’da görülür. Bu, hayatınıza inanç ve güven aşılar..

12. Oniks Doğumtaşı Kolye:

Oniks Doğumtaşı Kolye

Bu, Aralık ayının doğum taşlarından biridir ve ayrıca Aslan burcudur. Bu taş Hindistan, Brezilya, ABD’de bulunur. Bu ton, pürüzsüz bir dokuya sahip siyah renktedir. Bu taşın kalp hastalıklarını, nörolojik bozuklukları, Böbrek sorunlarını ve uyku apnesini tedavi ettiği söylenir. Siyah renkli ONYX taş boncuklar, ortasında gümüş bir kolye bulunan bir kolye şeklinde tasarlanmıştır..

13. Temizle Aytaşı Yüzük:

Aytaşı Yüzüğü Temizle

Bu, Temmuz ayı için renkli taş olarak sınıflandırılan Haziran ayı için modernize edilmiş Doğum Taşıdır. Renk tonu, ergenlik denilen değerli taşın önemli özelliğini, bu taşın çarpıcı yayılan renk kalitesini gösterir. Hindu Mitolojisine göre kutsal taş olarak kabul edilir. Bu taş sindirim sorunlarına, baş ağrılarına karşı savaşmaya yardımcı olur..

14. Turmalin Yeşili kedi Gözü Doğumtaşı Kolye:

Turmalin Yeşili Kedi Gözü Birthstone Kolye Ucu

Bu, Temmuz ayının renkli taşı ve aynı zamanda Ekim ayının doğum taşıdır. Farklı renkte gelen bu taş, kedi gözü özelliği ile yeşil renktedir. Renk, Vanadyum mineral bileşeninden kaynaklanmaktadır. Parçanın merkezinden yayılan ışık, bir kedi gözünü andırır. Bu tür opak değerli taşlar için kesim, genellikle düz olan ve yarı saydam değerli taşlar için yapılan yönlü kesimden daha yuvarlak bir şekle sahip bir kabaşon tarzındadır..

15. Kan Taşlı Bilezik:

Kan Taşlı Bilezik

Kalsedon, mart ayı için renk taşıdır. Kan taşı taşı, Kalsedon taşı çeşidinin altına düşer. Bu taş kristal kuvars parçacıklarından oluşur. Kan taşının muazzam iyileştirici özelliği vardır..

Burç burcuna göre taşın rengine ve türüne uygun olan doğru doğum taşlarını aya göre seçmelisiniz. Astrolog, burçla ilgili renkli bir doğum taşı veya doğum taşı seçimini önerecektir. Çeşitli faydaları nedeniyle, doğru türde Doğumtaşı takıları hakkında iyi bir araştırma yapmak ve bunları etrafınızda olumlu hisler uyandırmak için kullanmak için zaman ayırmaya değer..