İki mücevher, sitrin ve topaz ile bağlantılı Kasım doğum günleri. Sitrin iyileştirici özellikleri ile bilinir; sıcak renginin efendi güneşten bir teklif olduğu söylenir. İki Kasım doğum taşı, yatıştırıcı enerjileriyle bilinir ve onları takanlara zenginlik ve sağlık getirir. Bunlar ekonomik ve bol miktarda bulunan iki taştır. Topaz’ın huysuzlukları iyileştirdiği, kabusları sonlandırdığı ve genel olarak dinginlik yaydığı söylenir. Sitrin rengi açık sarıdan kahverengiye kadar değişir. Sitrinin soluk sarı rengi genellikle topaz’a benzer; ikisi de genellikle birbiriyle karıştırılır. ‘Şifalı kuvars’ olarak da adlandırılan sitrin, olumsuz duyguları serbest bırakır. Bunlar, doğum günlerinde birine hediye etmek için eşsiz mücevherlerdir. Mücevher söz konusu olduğunda bunlar en iyisidir.

Genç Bayanlar İçin En Son ve Çekici Kasım Doğum Taşları Takıları:

İşte Kasım 2018’de doğanlar için Hindistan’ın en iyi Deigns of Birthstones takıları.

1. Sarı Yuvarlak Kasım Doğum Taşı:

Sarı Yuvarlak Kasım Doğum Taşı

Yuvarlak Sitrin yüzük ve küpe yapmak için uygundur; canlı sarı rengi takı yapımına uygundur. Doğum taşından yapılmış takılar takmak hayatınızda önemli bir etki yaratır..

2. Mavi Oval Kasım Doğum Taşı:

Mavi Oval Kasım Doğum Taşı

Harika mavi rengi ile oval şekilli topaz, çeşitli kalibre edilmiş boyutlarda mevcuttur. Her duruma uygun özelleştirilmiş topaz yüzükler piyasada mevcuttur.

3. Kasım Doğumtaşı Yüzükler:

Kasım Doğumtaşı Yüzükler

Topaz, burç taşı takıları için çok beğenilen bir taştır ve yüzüklerin merkezindedir. Bunlar, düğün, doğum günü, yıl dönümü gibi özel günlerde birine hediye etmek için doğru parçalar. Su mavisi rengi çok takdir edilir ve gümüş bir yüzükle güzel bir şekilde el yapımı topaz doğum taşı, mükemmel Kasım doğum taşı takısıdır..

4. Kasım Doğumtaşı Kolye:

Kasım Doğumtaşı Kolye

Güneşli ve parlak sitrin, Kasım ayının doğum taşı mücevher yapmak için mükemmel bir taştır. Sarı-altın değerli taşın rahatlatıcı ve hayat verici olduğu ve ideal bir yıldönümü hediyesi olduğu kadar Kasım doğum taşı takıları kadar uygun olduğu söylenir..

5. Kasım Doğumtaşı Küpeler:

Kasım Doğumtaşı Küpe

Topazın yanı sıra sitrin’den yapılmış güzel gümüş saplamalar; Bunlar Kasım ayında doğan herkes için mükemmeldir. Bunlar, Kasım ayında doğan sevdiklerinize hediye olarak idealdir. Pırlanta, gümüş, inciler bu değerli taşlarla harika kombinasyonlar oluşturur..

6. Kasım Birthstone Bilezikler:

Kasım Doğum Taşı Bilezikler

Bilezikler topaz burç taşı ile yapıldığında güzel aksesuarlardır; hatta güzel görünüyor. Anneniz Kasım doğumluysa, bunlar anneniz için anneler gününde mükemmel hediyeler..

7. Kasım Birthstone Halhal:

Kasım Doğum Taşı Halhal

Mavi topaz taşlı ayak bilekleri ile ayak bileklerinizi süsleyerek hayatınıza şık bir moda katın. Bunlar özel arkadaşınıza, annenize, kız kardeşinize hediye edebileceğiniz güzel bir mücevher parçası..

8. Kasım Birthstone Burun Saplaması:

Kasım Birthstone Burun Stud

Kasım doğum taşları burun takıları olarak mükemmeldir. Mavi topaz ve som çelik, burun halkanız için sahip olabileceğiniz en iyi kombinasyondur..

9. Sitrin Birthstone Kalp Kolye:

Sitrin Birthstone Kalp Kolye

Mutluluğun ve canlılığın simgesi olan kasım burç taşları, özel günlerde sevdiklerinize hediye etmek için birebir. Bu kalp kolye, sarının farklı tonlarında mevcuttur.

Değerli taşların iyileştirici gücü hakkında birçok efsane ve efsane vardır. Her ikisi de yatıştırıcı güçleri ile bilinen Kasım ayı doğum taşları olan topaz ve sitrin doğada bol miktarda bulunur. Topaz, sevgiyi ve şefkati sembolize eder, zenginlik verir ve giyen kişiyi akıl yapar. Antik çağda topazın toz haline getirilip şarapla karıştırılarak içildiğinde iyi bir gece uykusu sunduğuna inanılırdı. Taş ayrıca bir bireyin ruh hallerini dengelemeye yardımcı olur. Gözünüzü korkutan bir sorununuz varsa ve rüyada topaz görürseniz sorunun çözüleceğine inanılır. Sitrin genellikle turuncu-sarı topaz ile karıştırılır. Kasım burç taşı renkleri esas olarak sarı gölge ve maviyi içerir.