Mayıs ayının birincil doğum taşı Zümrüt olarak kabul edilir. Mücevherin güzelliği ve cüretkarlığı, şaşırtıcı güzelliği ile bilinen en nadide ve en değerli değerli taş-zümrütlerden biri olan ‘Mayıs’ın beşinci ayında doğan insanları simgelemektedir..

Beryl ailesine ait olan bu yeşil renkli taş, güzel rengini Chromium’dan alıyor. Değerli taşın, kullanıcıyı panikten korumak, epilepsiyi, dizanteriyi, ateşi vb. iyileştirmek de dahil olmak üzere birçok mucizevi güce sahip olduğuna inanılıyor..

Yeni Doğan Bebekler İçin En Son ve Faydalı Mayıs Doğum Taşları:

İşte en iyi mayıs doğum taşları ve en iyisini seçin.

1. Derin Renkli Mayıs Doğum Taşı:

Derin Renkli Mayıs Doğum Taşı

Mayıs ayının doğum taşı farklı tür ve renklerde gelir. Derin yeşil renkli zümrüt, milyonlar ödemeye değer bir güzelliktir. Mayıs doğum taşı renginin şaşırtıcı görünümü ve hissi ve yarattığı etki gerçekten büyüleyici.

2. Açık Renkli Mayıs Doğum Taşı:

Açık Renkli Mayıs Doğum Taşı

Zümrüt, gözleri daha çok rahatlatan daha açık renklerde de bulunabilir. Bu tür Mayıs doğum taş taşlarının güzelliği de kusursuz. Açık renkli zümrütler, koyu renkli taşların kombinasyonu ile dünya çapında kraliyet aileleri için değerli süslemelerde ve taçlarda kullanılmıştır. Çoğunlukla Brezilya madenlerinde bulunur..

3. Yıldız Mayıs Doğum Taşı:

Yıldız Mayıs Doğum Taşı

Yıldız zümrüt, trapiche zümrütlerine atıfta bulunur. Bu tür değerli taşlar doğada çok nadir bulunur ve taşın içinde hareket eden bir yıldız etkisi yaratan asterizm oluşur ve taşa benzersiz bir görünüm kazandırır..

4. Trapiche Zümrütleri Doğum Taşı Olabilir:

Trapiche Zümrüt Mayıs Doğum Taşı

Trapiche zümrütler, doğanın gizemli bir şekilde güzel yaratımıdır. Mücevher taşı, içinde siyah renkli yabancı maddelerle birlikte gelir ve altı katmanlı bir yıldızın etkisini taklit eden altıgen bir şekil oluşturur. Kolombiya madenlerinde bulunan bu zümrütlerin benzersiz bir çekiciliği ve büyülü bir etkisi vardır..

5. Kedi Gözü Doğum Taşı Olabilir:

Kedi Gözü Doğum Taşı Olabilir

Kedi gözü zümrütleri, Tabiat Ana’nın bir başka şaşırtıcı yaratımıdır. Taşın içinde, kedinin göz bebeklerine benzeyen parıldayan geniş bir yarığa sahip olduğu görülüyor. Etkiye Chatoyancy denir. Kedi gözü zümrütleri, mücevher kutusunun nadir bir şeklidir, çoğunlukla soluk yeşil renktedir..

6. Yuvarlak Mayıs Doğum Taşı:

Yuvarlak Mayıs Doğum Taşı

Yuvarlak kesim zümrütler güzel, görkemli ve her şey asil. Bu tür kesimler zümrütlerde oldukça popülerdir ve Mayıs burç taşı yüzükler ve Mayıs burç taşı küpeler için yaygın olarak kullanılmaktadır. Süslemeler, dilediğiniz durumlarda uygun kıyafetle giyilebilir. Mücevherin cazibesini ve cesaretini taşıyabilirseniz, o zaman mücevher de kesinlikle kendinizi özel hissetmenizi sağlayacaktır..

7. Kare Mayıs Doğum Taşı:

Kare Mayıs Doğum Taşı

Kare kesim zümrütler, yüzük, kolye veya başka herhangi bir süs eşyasında takılabilen güzel kesimli bir başka zümrüt şeklidir. Kare kesimler, kraliyet etkisi yayan büyük tek taşlı yüzükler olarak popüler bir şekilde giyilir. İçinde kare zümrüt bulunan her türlü süs eşyasının özel bir çekiciliği vardır..

8. Mayıs Doğum Taşları Bileklik:

Mayıs Doğum Taşları Bileklik

Zümrütlerle süslenmiş bilezikler, harika bir Mayıs doğum taşı takıları yapar. May doğum taşı bilezikler dar veya geniş tasarımlarda bulunabilir ve her elbiseye giyildiğinde farklı bir hava verir. Bilezik genellikle elmas ve yakut gibi diğer değerli taşlarla süslenir..

9. Mayıs Birthstone Kolye:

Mayıs Birthstone Kolye

Tıpkı May Birthstone kolye gibi, muhteşem bir zümrüt kolye sadece size iyi görünmekle kalmaz, aynı zamanda herhangi bir doğum taşının size vermesi gereken korumayı da sağlar. Kalp, yuvarlak, yıldız vb. gibi farklı şekillerdeki kolyelerin güzelliği, hemen hemen her kıyafeti muhteşem ve ışıltılı kılar..

Zümrüt, Mayıs ayının birincil doğum taşı olarak kabul edilse de, birçok kişi Akik, Krisopraz, Karnelyan, Kalsedon ve Safir vb..