Dövme yaptırmayı mı planlıyorsun? Artık dövmeler tabu olmaktan çıkıp zamansız hale geldi ve trend oldu. Dikkatlice planlanmış bir dövme çarpıcı bir şeydir. Dövme uzmanları, mürekkeplendiğinde en yaygın sorun olan insanlar hakkında özgürce konuşacaklar.

Bu nedenle, bu yazıda ne yapacağınızı ve dahası birincil dövme bilginiz için ne bekleyeceğinizi belirlemenizi kolaylaştıracak bir dövme yaptırmadan önce bilmeniz gereken şeyleri araştırdım..

Dövme yaptırmadan önce bilinmesi gerekenler

Dövme Yapmadan Önce Bilmeniz Gereken Önemli Şeyler:

Dövme yaptırırken göz önünde bulundurmanız gereken bahsi geçen şeyleri burada bulalım..

1. Hazırlıklı Olun:

Dövme yaptırmak ızdıraplı bir süreçtir, o koltukta uzun saatler oturuyor olabilirsiniz ve en son isteyeceğiniz şey ahlaksız bir ruh hali içinde olmaktır. Bunun için psikolojik olarak hazır olduğunuzdan emin olun ve en üstte görüneceksiniz..

2. Yeni İğnelerin Kullanıldığından Emin Olun:

Dövme sanatçınızın steril, tek kullanımlık ve tek kullanımlık iğneler ve dövme tüpleri kullandığından emin olun. Steril paketlerde mühürlenmeli ve önünüzde açılmalıdır. Dövme iğneleri steril ve tek kullanımlık olmalıdır.

3. Noktayı Akıllıca Seçin:

Kemikler ve tendonlar (boyun, omurga, ayak bileği arkası), vücut kısımlarında nispeten az dolgu (ayaklar, eller, eklemler) ile birlikte sinir uçlarının yoğun olduğu herhangi bir yerde (parmaklar, meme uçları, yüz) yer alan dövmeler olacaktır. acı verici ol. En mükemmel dövmeler, biyolojik olarak vücut hatlarıyla çalışan dövmelerdir..

4. Sarhoş Olmaktan Kaçının:

Dövme toplantınızdan önceki gece çok fazla içmekten kaçının. Akşamdan kalma olmak, ertesi gün muhtemelen kanınızı inceltir. Bu nedenle bol su için!

5. Sağlığınızın İyi Olduğundan Emin Olun:

Hastayken dövme yaptırmaktan uzak durun! Sadece çalışanlara, sanatçılara ve diğer müşterilere bulaşıcı olmakla kalmaz; dövmenizin iyileşme sürecini engelleyebilir.

6. Alerjik Reaksiyonlar:

Rujda veya göz farında bulunan pigmentler dövme mürekkebinde de bulunur. Bazı insanlar, alerjik reaksiyonları tetikleyebilecek bu pigmente alerjisi olabilir. Pigmentlere alerjiniz olmadığından emin olun. Dalmaya başlamadan önce uzmanlarla konuşun.

7. Stüdyo ve Ekipmanın Temiz Olduğundan Emin Olun:

Stüdyonun temiz ve düzenli olduğundan ve kullanılan ekipmanların tek kullanımlık olduğundan emin olun. Mürekkebe karar vermeden önce stüdyoyu ziyaret edin ve mekanda bir tur atın. Numune isteyin ve akıllıca seçin.

8. İyi Dinlenmiş Olduğunuzdan Emin Olun:

Dövme yaptırmadan önce iyice dinlenmiş olduğunuzdan emin olun. Ayrıca Aspirin almayın çünkü kanınızın pıhtılaşmasını engeller, dolayısıyla daha fazla kanarsınız..

9. Güneş Koruyucuları Kullanın:

Dövmenizin uzun süre dayanmasını istiyorsanız, güneşten uzak durursanız 10 ila 20 yıl arasında yaptırabilirsiniz. Bu renkleri korumak ve bu çizgilerin bulanıklaşmasını önlemek istiyorsanız, güneş kremi sürdüğünüzden veya uzun kollu giysiler giydiğinizden emin olun..

10. Sanatınızı Takdir Edin:

Karakterlerin kendileri güzel olduğu için Asya dili yazı tipinin, Asya dilini konuşmayanlar tarafından çok popüler dövmeler olduğunu bilmelisiniz. Bu, İbranice, Arapça ve zarif gliflere sahip diğer birkaç dil için geçerlidir. En azından kendi sanatınızı anladığınızdan emin olun..

11. Dövmelerin Fiyatlandırılması:

“Birinci sınıf dövme ucuz değildir, ayrıca ucuz dövme iyi değildir.” Dövme yaptırmak için seçim yapıldıktan sonra, bireylerin çoğunlukla bilmesi gereken şudur: “Ne kadara mal olacak?” Ucuz mürekkeple yapılabileceği için daha ucuz dövmelere girmeyin, bu daha sonra size zarar verebilir..

Dövme sanatçınız muhtemelen önümüzdeki haftalarda yeni dövmenizden sonra nasıl görüneceğinizi açıklayan hem sözlü hem de yazılı talimatlar verecektir. Verilerin büyük bir bölümünü şaşırtıcı bir şekilde kasıtlı olarak aldığınızdan/aldığınızdan emin olun, çünkü dövmeniz bakım sonrası aşamadan geçerken her şeyin eski haline gelmesini sağlamak için nihai hedefi göz önünde bulundurarak dövmenizle uygun şekilde ilgilenmeniz hayati önem taşır..

Görüntü Kaynağı: Deklanşör Stoku