İsa dövme tasarımları dini fanatikler içindir. Bu dövmeler, İsa’yı hayatının her aşamasında tasvir ediyor. İsa’nın doğduğunu veya bir çoban olarak İsa’nın, hatta İsa’nın çarmıha gerildiğinin bir görüntüsünü seçebilirsiniz. Dövmeyi gerçekçi yapabilir veya basit bir siyah ana hat veya siluet tutabilirsiniz. Ayrıca, büyük veya küçük yapabilirsiniz.

En İyi Resimlerle En İyi İsa Dövme Tasarımları

Hatta imajının tamamı yerine ‘İsa’ kelimesini dövme yaptırabilirsiniz. Bununla birlikte, çoğu İsa dövmesi, dikenli bir taç giyen, kanayan ve acı çeken gözleri olan bir yüze sahip. Bununla birlikte, başka birçok harika İsa Mesih tasarımı da mevcuttur..

İsa Dövme Tasarımları & Anlamlı Fikirler:

Çeşitli İsa dövme tasarımları bu nedenle sadece Hıristiyanlarda değil, dünya çapında da popüler hale geliyor. Sadece İsa’ya olan sevginizi göstermekle kalmaz, aynı zamanda size ruhsal bir görünüm de verirler. İşte hem erkekler hem de kadınlar için görüntüleri ve anlamları olan en iyi İsa dövmeleri.

1. Kalp ve Çiçeklerle İsa Dövmesi:

İsa Mesih dövmesi

Bu İsa yüzleri dövmesi, İsa yüzü, kalbi ve çiçeklerinin bir birleşimidir. Kalp sevginin sembolüdür; dolayısıyla bu dövme, İsa’ya olan sevgiyi gösterir. Mürekkepli çiçekler, İsa’nın sonsuza kadar sizinle birlikte olacağına dair söz verdiğini gösteren denge, vaat ve umudu simgeleyen güllerdir. Ortak el, İsa’ya dua eden birini sembolize ederken. Dövmenin sonunda yazılan slogan, kişinin hayatından nasıl ayrıldığını ifade ediyor..

2. Sloganlı İsa El Dövmesi:

Eldeki İsa Dövmesi

Bu İsa dövmesi, kişinin dine ve İsa’ya olan bağlılığını gösterir. Bu dövme, bir haç ve güneş ışınlarının arkasındaki İsa Mesih’i içerir. Güzelliğine ek olarak, maneviyata olan bağlılığı göstermek için “Allah’a Güveniriz” sloganından bahsedilmiştir. Dövmeye verilen gri tonlar, dövmeye sonsuz bir görünüm verir. Bu dövme çeşitli renkler kullanılarak da yapılabilir, ancak siyah ve gri ile oluşturulduğunda kollarınızda en iyi görünümü verir..

3. Parmak Üzerinde Küçük İsa Haç Dövmesi:

Parmak Üzerinde İsa Haç Dövmesi

Bazen İsa dövmesinin içinde İsa olması gerekmez. Basit, küçük siyah bir haç, tıpkı acı çeken yüzünün yaptığı gibi, İsa’nın özünü sembolize eder. Bu tür bir dövme, parmaklarınızdan ayak parmaklarınıza kadar herhangi bir yere takılabilir. Bu basit sembol, İsa’ya olan sevginizi ifade eder. Kolejlerin gençleri tarafından yaygın olarak gerçekleştirilir. Bu sembol, içinde daha etkileyici göründüğü için koyu siyah renkte yaygın olarak gerçekleştirilir. Bu, kızlar için sonsuza kadar en iyi küçük İsa dövme tasarımlarından biridir..

4. Çiçeklerle Ebedi İsa Baş Dövmesi:

çiçekli İsa dövmesi

Bu İsa dövme tasarımı, İsa’yı sonsuz formunda gösterir. Dövme, İsa’nın insanları bulutlardan kutsadığını gösteriyor. İsa’nın bu şekli, çarmıha gerildikten sonraki halidir. Gri tonları olan koyu siyah renk, ona muhteşem bir görünüm kazandırır. Bu dövme esas olarak sırt ve omuzda taşınır. Bu, bugünlerde popülerlik kazanan İsa’nın güçlü dövmelerinden biridir..

5. Kanatlı İsa Dövmeli Adanmış Haç:

isa çapraz dövme

Bu dövme, aynı anda iki dövmeyi birleştiren bir şaheserdir. Bu dövme bir yandan sonsuzluğu gösteren kanatlı haçı içerirken, diğer yandan sevilen birinin kaybını gösteren unutulmaz bir tarihe ve isme sahiptir. Haçtaki kanatlar, bu dövmenin adandığı kişinin kendisi için bir melek olduğunu simgeliyor. Haç, İsa’nın lütfuyla şimdi cennette ikamet ettiğini, tarih ise bu dünyadan ayrıldığı günü gösterir. Bu tür dövmeler artık dünya çapında, özellikle Hıristiyan aileler arasında popüler hale geliyor..

6.  Sırtında Çoban İsa Dövmesi:

Çoban olarak İsa

İsa’nın asıl rolü, bir çoban olarak sürüsüne, yani insanlara bakmaktı. İsa’yı bir çoban olarak tasvir eden bir dövme, onun insanlığa gösterdiği yüce gönüllülüğü temsil eder. Allah’ın lütfunun bir hatırlatıcısıdır. Ayrıntılı ve gerçekçi görünümlü, muhteşem bir resim sunar. Dövmenin büyük olması genellikle bir kol veya bacaktan ziyade geniş sırt üzerine mürekkeplenir. İncil’den alıntılar veya satırlar bile ekleyebilirsiniz..

7. Önkolda Kanama İsa Dövmesi:

Önkoldaki İsa Dövmesi

Bu tür İsa dövme tasarımı, kullanılan renk kombinasyonu nedeniyle ün kazanıyor. Bu kanayan İsa yüzleri dövmesi, İsa’nın çarmıha gerilmeden önce yaşadığı acıyı gösterir. İnsanın dine, insanlığın kötülüğe karşı yürüttüğü acıları sembolize eder. Bu dövme aynı zamanda birkaç sorunla karşılaştıktan sonra iyilerin her zaman kötülüğe karşı zafer kazandığı mesajını verir. Bu dövmeyi daha canlı hale getirmek için kullanılan çeşitli renkler. Mürekkeplenen kan damlaları, İsa’nın çektiği acıyı etkili bir şekilde gösteriyor.

8. İsa’nın Çarmıha Gerilmesi Görüntüsü:

İsa'nın çarmıha gerilmesinin ayrıntılı bir görüntüsü

İsa’nın çarmıha gerilmesinin ayrıntılı bir görüntüsü, bakılması gereken tüyler ürpertici bir görüntüdür. Tasarımcılar genellikle İsa’nın gevşek vücudunun dibinde oturan bir veya iki yas tutan kişi ekler. Resim bir kez daha İsa’nın temsil ettiği her şeyi temsil ediyor. Koyu renk ve açık gri gölge, güzelliğine katkıda bulunur. Bu tür dövme, dövmeyi düzgün bir şekilde görmek için geniş bir alan sağladığı için sırtta yaygın olarak taşınır..

9. Ellerde İsa Dövmesinin Taçlı Bir Görüntüsü:

İsa'nın taçlandırılmış bir görüntüsü

İsa’nın, insanlığın kurtuluşunu getirmek için dünyaya gönderilen Tanrı’nın oğlu olması gerekiyordu. Bu nedenle, genellikle hak ettiği kral olarak tasvir edilir. Kutsal kalbi parlayan taçlı bir İsa yüzü, bu nedenle yaygın ancak mükemmel bir dövme tasarımıdır. Düzgün çizilirse, çarpıcı görünecek.

10. Erkekler İçin İsa’nın Kalbi Dövmesi:

Erkekler İçin İsa Dövmesi

İsa’yı kutsal kalbin sahibi olarak gösteren ayrıntılı bir görüntü, bir başka yaygın İsa dövme tasarımıdır. Mükemmel görünüyor ve genellikle renkli değil, ancak detaylar hala zarif ve çekici görünmesini sağlıyor. İsa’nın başının arkasında bir ışık küresi ve tüm görüntünün etrafında yaprak veya çiçek desenleri içerir..

11. Kolda Acı Çeken İsa Yüz Dövmesi:

Koldaki İsa Yüz Dövmesi

Bu tasarımlarda İsa’nın yüzü genellikle kanıyor ve gözleri derin bir acıyı yansıtıyor. Başına dikenlerden yapılmış bir taç tünemiştir. Bu dövme, insanoğlunun tanrının oğluna yaşattığı acıyı simgeliyor. Günah işlemek için değil, insanlığa bir hatırlatma görevi görür..

12. Bilekte Basit Bir İsa Adı Dövmesi:

Bilekte İsa Adı Dövmesi

Basit bir İsa kelimesi dövmesi, belirli bir yazı tarzında sadece İsa adıdır. Bazen insanlar etrafına yıldızlar veya desenler gibi başka süslemeler ekler. Ancak çoğu insan bunu mümkün olduğunca basit tutmayı tercih ediyor. Bu tür bir dövme, birkaç çekici yazı tipinden yapılabilir. Eğriler ve haç güzelliğine katkıda bulunur. Bu dövme el, boyun, sırt veya bileğe yapılabilir. Renkler eklendiğinde daha güzel görünüyor.

13. Kabile Mesih İsa Dövmesi:

en iyi-isa-dövme-tasarımları-resimli13

Bu İsa kabile dövmesi, vücutlarında küçük narin dövmeler isteyen insanları cezbeder. Bu dövme kabile dövmesi etkilerini gösterir. Tasarım, onu daha sevimli kılan güzel eğrilerle yapılmıştır. Bu dövme, bilekte, sırtta, boyunda veya omuzda taşınabilen manevi sembolün küçük bir parçasıdır. Bu dövme çoğunlukla kızları ona sahip olmaya çekiyor. Dövme, İsa’yı çarmıha gerilmiş bir biçimde gösteriyor ve bu da yaygın olarak popülerlik kazanıyor..

14. Kadınlar İçin Meryem Ana ve İsa Dövme Tasarımı:

Meryem ve İsa

Diğer bir yaygın tasarım, Meryem Ana ve bebek İsa’yı gösteren tasarımdır. Anne oğul arasındaki sevgiyi ve bu ilişkinin kutsallığını temsil eder. Meryem ve İsa dövmeleri genellikle güzel görünür. Bunu daha iyi tanımlayacak başka bir kelime yok.

15. Sırtında İsa Çarmıha Gerilmiş Dövme:

İsa'nın çarmıha gerilmiş formu

Çarmıha gerilmiş İsa formunun sanatsal bir siyah taslağı, İsa dövmesi için başka bir harika fikir. Yaratıcılığınız, taslağı oluşturma şeklinize yansır ve anlamınız görüntü tarafından belirginleşir. Bu İsa Mesih çapraz dövmesi, gerçekçi görünmese de, size birçok takdir dolu bakış kazandıracak.

Daha Dövme Tasarımları:

En İyi İsa Dövme Tasarımları 1

En İyi İsa Dövme Tasarımları 2

En İyi İsa Dövme Tasarımları 3

En İyi İsa Dövme Tasarımları 4

En İyi İsa Dövme Tasarımları 5

En İyi İsa Dövme Tasarımları 6

En İyi İsa Dövme Tasarımları 7

En İyi İsa Dövme Tasarımları 8

En İyi İsa Dövme Tasarımları 9

En İyi İsa Dövme Tasarımları 10

İsa dövme tasarımları, artık kastın bar olmadığı birçok insan arasında görülüyor. İsa ismi dövmesi, çiçek desenli İsa dövmesi, doğa, haç, vb. Popüler hale gelen bazı ünlü dövme tasarımları. Küçük dövmeler çekici bulunursa, insanlar sadece küçük bir haç veya isimle dövmeleri benimserken, büyük dövmeleri çekici bulanlar büyük renkli dövme tasarımlarını tercih ederler. Herhangi bir biçimde, bu dövmeler her zaman sevgi, barış, insanlık, manevi duygular vb..