Evde dudak balsamı yapmayı biliyor musunuz? Dudaklarımız vücudumuzun en açıkta kalan kısmıdır ve bu nedenle kurumaya en yatkın kısımdır. Dudaklarımızı nemlendirmek ve nemlendirmek çok önemlidir. Dudak balzamları, çatlamış veya çatlamış dudaklar için en yaygın ve mükemmel çözümdür. Herkes dudak balsamını sever. Kolayca temin edilebilirler ve farklı çeşitlerde gelirler..

dudak balsamı nasıl yapılır 3

Ama hiç evde kolayca bulunabilen ürünlerle kendi dudak balsamınızı yapmayı denediniz mi? Eğer yapmadıysanız veya bir dudak balsamı bağımlısıysanız, kesinlikle bir tane yapmak için ellerinizi denemelisiniz. Hızlı, kolay ve ucuzdur. Bunları kendiniz kullanabilir veya ailenize ve arkadaşlarınıza hediye etmek için güzel kaplara doldurabilirsiniz..

Dudak Balsamı Nasıl Yapılır:

Evde kişiselleştirilmiş dudak balsamı yapmak için bazı kolay kendin yap yöntemlerini öğrenmek için okumaya devam edin..

1. Hızlı Dudak Balsamı Yapın:

Mikrodalga kabına gerekli miktarda petrol jölesi ekleyin ve mikrodalga fırında veya kaynayan suyun üzerinde bir kapta ısıtın. Dudak balsamınıza biraz renk katmak istiyorsanız, o zaman en sevdiğiniz eski ruj, göz farı veya allığı kazıyın. İyice karıştırıp tekrar ısıtın. Bu dudak balsamınıza bir renk katacaktır. Lezzet eklemek için, seçtiğiniz bir meyve suyunu karıştırın. Portakaldan nara kadar her şey olabilir. Karışımı soğutun ve sertleştiğinde balsamı güzel bir kaba koyun. Dudak balsamınız kullanıma hazır.

2. Limon Limonlu Dudak Balsamı Yapın:

Katı ve yağların bir kombinasyonu ile sürülebilir ancak sıvılaştırılmamış bir dudak balsamı yapın. Sırasıyla iki yemek kaşığı hindistancevizi yağı ve zeytinyağını, iki yemek kaşığı balmumu ve beş damla limon esansiyel yağı ve limon esansiyel yağını karıştırın. Dilerseniz alternatif olarak diğer uçucu yağları da kullanabilirsiniz. Karışımı ısıtmak için bir çift kazan veya bir büyük tencere ve bir küçük tencere kullanın. Kısık ateşte erimesini sağlayın. Karışımı sık sık karıştırın. Dudak balsamınıza biraz renk katmak için herhangi bir ruj, göz farı veya allık tonu ekleyin. Karışımı kaplara dökün ve soğumaya bırakın. Aromalı limon limonlu dudak balsamınız hazır. İster kendiniz kullanabilirsiniz, isterseniz paketleyip bir arkadaşınıza hediye edebilirsiniz. Doğal bir dudak balsamıdır..

3. Soğuğu Tedavi Etmek İçin İyileştirici Bir Dudak Balsamı Yapın:

İyileştirici dudak balsamları, üşüttüğünüzde dudakları ve sinüsleri yatıştıran E Vitamini ve nane içerir. İyileştirici bir dudak balsamı yapmak için bu tarifi izleyin. Bir yemek kaşığı shea yağı, iki yemek kaşığı tatlı badem yağı, bir yemek kaşığı kıyılmış balmumu, beşer damla E vitamini yağı ve nane yağını karıştırın. Karışımı, sık sık karıştırarak, orta ateşte yavaş yavaş benmari usulü eritin. Karışımı bir kaba döktükten sonra tamamen soğumaya bırakın. Hasta olduğunuzda çatlamış dudaklarınızda kullanıma hazırdır. Ayrıca nane esansiyel yağının varlığı nedeniyle sinüslerinizi açacaktır. Ayrıca hasta olan kapalı biri için düşünceli bir hediyedir..

4. Nane ve Ballı Dudak Balsamı Yapın:

Nane ve ballı dudak balsamı yapmak için bir çay kaşığı petrol jölesini otuz saniye mikrodalgada tutun ve üzerine üç damla nane özü ekleyin. İyice karıştırın ve içine bir çay kaşığı bal dökün. Karıştırın ve karışımı bir kaba koyun. Bir kapakla kapatmadan karışımı gece boyunca bekletin. Ertesi sabah, karışım mükemmel bir şekilde ayarlanmış olmalıdır. Yeni yapılmış balsamı dudaklarınızda test edin ve kapağı kapatın. Nane ve ballı dudak balsamı kullanıma hazır.