Dudak balzamları her kadın için mutlak gereklidir. Dudakları nemlendirir ve yumuşak ve esnek tutar. Ticari piyasada çeşitli dudak balsamı markaları bulunmaktadır. Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok tat ve renk tonu seçeneği var, ancak %100 doğal içerikli bir şey arıyorsanız, o zaman ev yapımı dudak balzamları sizin için en iyisidir..

Ev Yapımı Dudak Balsamı

Bir başka harika olumlu şey de, kendi dudak balsamınızı, seçtiğiniz tat ve renkle kişiselleştirebilmenizdir. İşte deneyebileceğiniz en iyi 9 ev yapımı dudak balsamı tarifi.

Basit ve Kolay Ev Yapımı Dudak Balzamları:

1. Hindistan Cevizi Ve Gül Dudak Balsamı:

ev yapımı dudak balsamı

1/8 fincan hindistancevizi yağı, ¼ fincan balmumu, 1/8 fincan karite yağı, bir çay kaşığı vanilya veya hindistancevizi özü, ¼ fincan taze veya kuru gül yaprağı, bir yemek kaşığı tatlı badem yağı gerekir. Tüm malzemeleri bir tencerede kısık ateşte hepsi eriyene kadar ısıtın. Bittiğinde, bunları bir kaba aktarın. Tamamen soğumaya bırakın ve dudak balsamınız hazır. Renkli dudak balsamı istiyorsanız, bir çay kaşığı pancar tozu gibi doğal renkler ekleyebilirsiniz..

2. Shea Yağı ve Lavanta Dudak Balsamı:

Shea Yağı ve Lavanta Dudak Balsamı

Bir parça karite yağı ve mango yağı ile bir parça balmumu bir çay kaşığı zeytinyağını alın. Tüm malzemeleri bir tencerede kısık ateşte birlikte ısıtın. Lezzet için bir yemek kaşığı lavanta yağı ekleyin. Renklendirme için herhangi bir doğal renk ekleyebilirsiniz. İyice karıştırın ve karışımı boş tüplere dökün. soğumaya bırak.

3. Nane Dudak Balsamı:

Nane Dudak Balsamı

Bir yemek kaşığı shea yağı, iki yemek kaşığı tatlı badem yağı, bir yemek kaşığı kıyılmış balmumu, beş damla E vitamini yağı ve nane yağını bir çift kazan veya tencerede orta ateşte ısıtın. Karışımı boş bir kaba dökün ve soğumaya bırakın. Nane dudak balsamı üşüttüğünüzde sinüslerinizi açar.

4. Nane ve Bal Dudak Balsamı:

Nane ve Ballı Dudak Balsamı

Nane ve ballı dudak balsamı yapmak için bir çay kaşığı petrol jölesini otuz saniye mikrodalgada tutun ve üzerine üç damla nane özü ekleyin. İyice karıştırın ve içine bir çay kaşığı bal dökün. Karıştırın ve karışımı bir kaba koyun. Bir kapakla kapatmadan karışımı gece boyunca bekletin. Ertesi sabah, karışım mükemmel bir şekilde ayarlanmış olmalıdır. Yeni yapılmış balsamı dudaklarınızda test edin ve kapağı kapatın..

5. Parlak Pembe Dudak Balsamı:

Parlak Pembe Dudak Balsamı

İki yemek kaşığı rendelenmiş balmumu, bir yemek kaşığı hindistancevizi yağı ve iki çay kaşığı tatlı badem yağını alın ve benmari usulü ısıtın. Karışıma biraz ışıltı için küçük bir parça eski kırmızı ruj ve yarım çay kaşığı ışıltılı göz farı ekleyin. Ateşten alın ve portakal veya limon gibi en sevdiğiniz uçucu yağdan on damla ekleyin ve iyice karıştırın. Karışımı boş bir kaba aktarın ve soğumaya bırakın..

6. Nane Çikolatalı Dudak Balsamı:

Nane Çikolatalı Dudak Balsamı

Bu nefis dudak balsamını yapmak için iki yemek kaşığı rendelenmiş balmumu, bir çay kaşığı hindistancevizi yağı, bir çay kaşığı badem yağı, bir çay kaşığı kakao yağı, 3 ½ damla E Vitamini yağı, 2 damla nane özü ve 2 çay kaşığı karıştırın. rendelenmiş çikolata. İyice karıştırın ve karışımı küçük bir kaba aktarın. soğumasına izin ver.

7. Vanilyalı Dudak Balsamı:

Vanilyalı Dudak Balsamı

İki yemek kaşığı rendelenmiş balmumu, 1 ½ yemek kaşığı E Vitamini yağı, bir yemek kaşığı sızma hindistan cevizi yağı ve 25 damla vanilya esansiyel yağını karıştırın. Dudak balsamınıza renk katmak için bir dilim eski ruj ekleyebilirsiniz. Tüm malzemeleri bir çift kazanda ısıtın. Malzemeleri boş bir kaba boşaltın ve soğumaya bırakın..

8. Limon Kireç Dudak Balsamı:

Limon Kireç Dudak Balsamı

Sırasıyla iki yemek kaşığı hindistancevizi yağı ve zeytinyağını, iki yemek kaşığı balmumu ve beş damla limon esansiyel yağı ve limon esansiyel yağını karıştırın. Karışımı ısıtmak için bir çift kazan veya bir büyük tencere ve bir küçük tencere kullanın. Kısık ateşte erimesini sağlayın. Karışımı sık sık karıştırın. Dudak balsamınıza biraz renk katmak için herhangi bir ruj tonu ekleyin. Karışımı kaplara dökün ve soğumaya bırakın..

9. Kakao Çiçeği Dudak Balsamı:

Kakao Çiçeği Dudak Balsamı

İki yemek kaşığı rendelenmiş balmumu ve hindistancevizi yağını seçtiğiniz kuru çiçek ile kısık ateşte eritin. Kakao yağı ekleyin ve iyice karıştırın. Darbeden çıkarın ve ¼ çay kaşığı E Vitamini yağı ve istediğiniz uçucu yağı üç damla dökün. Karışımı küçük bir kaba aktarın ve soğumaya bırakın..