Bebek bezleri, lazımlık eğitimi alacakları bir yaşa gelene kadar bebekler için mükemmeldir. En iyi bebek bezleri, piyasada bulunan bez veya hazır olanlardan yapılabilir. Bunlar bebeğin boyutuna göre çeşitli boyutlarda gelir. Böylece onları hem yaş açısından hem de kilo açısından alacaksınız. Mevcut en iyi bebek bezlerinden bebeğiniz için en iyisini seçebilirsiniz. Ve artık piyasada çocuk bezlerinin kullanımını teşvik eden birçok markanız var. Ayrıca bez çocuk bezi ile eski okula gidebilirsiniz. Kolayca satın alınabilecek bez bebek bezleri diken oldukça az sayıda yerel girişimci var. Yani bebeğiniz için mükemmel bir seçiminiz var. Doğru bir yol, evdeyken bez bebek bezi kullanmak ve dışarı çıkarken yastıklı çocuk bezi kullanmak olacaktır..

Hindistan'da Bebekler İçin En İyi Bebek Bezi

İçerik tablosu:

 1. bebek bezi nedir & Bebek Bezi?
 2. Bebek Bezi Bebek İçin Güvenli mi?
 3. Bebek Bezinin Faydaları
 4. Çocuk Bezlerinin Yan Etkileri
 5. Bebekler İçin Farklı Bez Çeşitleri
 6. 15 En İyi Bebek Bezi Markası
 7. İpuçları & Bebek Bezi Kullanımı İçin Önlemler

bebek bezi nedir & Bebek Bezi?

Yani bir bebek bezinin ne olduğunu bilmek istiyorsanız? Lazımlık eğitimi almamış bebekler için iç çamaşırı olarak bebek bezi kullanılır. Bu, iç çamaşırı olarak giyilir ve çocuğun dış giysilerini kirletmeden idrar ve dışkıyı emer. Genellikle bebeğin beline ve uyluklarına uyan elastik bir bandı vardır. Peki bebek bezi nedir? Bu, bebeğe bebek bezi koyma ve çocuğun her yerde özgürce dolaşmasına izin verme işlemidir. Bu aynı zamanda ebeveynlerin çocuğu herhangi bir sorun veya güçlük yaşamadan ev dışına çıkarmasını da mümkün kılar..

Bebek Bezi Bebek İçin Güvenli mi?

Yani bir sonraki soru, bebek bezi bebek için güvenli midir? Cevap evet ve hayır. Çocuğu saatlerce bebek bezi içinde bırakabilirsiniz, ancak çocuğu her gün birkaç saat serbest bırakmak önemlidir. Bu, cilde nefes alma şansı verir ve herhangi bir kızarıklık veya cilt yanığına neden olmaz..

Bebek Bezlerinin Faydaları:

Çocuk bezlerinin faydaları oldukça azdır ve bu nedenle ebeveynler artık onlarsız dışarı çıkamazlar..

 • Bebek bezleri çocuğun evden çıkarılmasına yardımcı olur. Bu yüzden kullanımları çok uygundur. Sadece onları giy ve çocuk işini sorunsuz bir şekilde yapabilir..
 • Tek kullanımlık çocuk bezleri kullanılabilir ve atılabilir ve bu nedenle bir sonraki kullanım için yıkanıp kurutulması gerekmez..
 • Halı kaplı evlerde mükemmel ve hijyenik bir ürün sağlar..
 • Ebeveynler ayrıca, bebekler için daha güvenli olan herhangi bir kimyasal içermeyen hipoalerjenik bebek bezlerini de satın alabilirler..
 • Bez bebek bezleri, ebeveynler için başka bir harika kullanımdır. Cilt üzerinde daha yumuşaktırlar ve nefes almasına izin verirler..
 • Bez bebek bezleri ekonomiktir ve çevre için de iyidir.

Çocuk Bezlerinin Yan Etkileri:

Bu yüzden bebek bezlerinin çocuğun sorunsuz hareket etmesine yardımcı olduğunu biliyoruz. Ancak bebek bezlerinin bazı dezavantajları da vardır..

 • Tek kullanımlık çocuk bezleri oldukça pahalıdır, özellikle de onları birkaç yıllığına satın almanız gerektiğinde..
 • Bu bezlerin gündüz veya gece saatlerce giyilmesi bebeklerde kızarıklıklara neden olabilir. Bebek bezleri ıslak olduğu için zararlı bakterileri ürerler..
 • Bu aynı zamanda uzun süreli lazımlık eğitimi süresine de yol açabilir. Çocuk bezine alışık olduğu için lazımlığa oturup işini yapmak istemeyebilir..

Bebekler İçin Farklı Bez Çeşitleri:

bebek bezi çeşitleri

Bugün piyasada pek çok bebek bezi çeşidi bulunmaktadır. Başlıca iki tip çocuk bezi, tek kullanımlık olanlar ve bez bebek bezleridir..

Tek kullanımlık bebek bezi:

 • yastıklı: Dokumasız kumaşların arasına yerleştirilmiş emici dolgulu bir tabakaya sahip çocuk bezleridir. Çok fazla sıvı emebilen ve yine de sarkmayan kalın emici pedlerdir..
 • Elastik bant: Bezlere yeniden kapatılabilir bantlar takılabilir veya elastik bantları olabilir. Yeni bebek bezleri, çocuğun beline zarar vermemek için ince lastiklerden yapılmış elastik bantlarla gelir..
 • Pantolon stili: Bunların en yenisi ise ayakta iken giyilebilen pantolon tipi bebek bezleridir. Bu, çok fazla zıplayan hiperaktif çocukların ebeveynleri için harika çalışıyor..
 • köşebentler: Bacakların etrafına, idrarın dışarı çıkmaması ve bebek bezi tarafından emilmesini önlemek için çift köşebentler konulmuştur. Bu, çocuğu çok fazla taşırken yardımcı olur.
 • Jel pedler: Emici ped artık sıvıyı jele dönüştüren ve bebek bezinin daha uzun süre kuru kalmasına yardımcı olan bir jel formunda gelir. Bu, bebeği kuru tuttuğu için gece kullanımı için iyidir..
 • Islaklık göstergesi: Ayrıca, bebek bezinin ne zaman dolduğunu size bildiren çizgiyi gösteren ıslaklık içeren bebek bezlerine de sahip olabilirsiniz. Bunlar, çocuğunuzla dışarıdayken ve bezi ne zaman değiştireceğinizi bilmeniz gerektiğinde faydalıdır..
 • hipoalerjenik: Tek kullanımlık bebek bezleri ayrıca çeşitli kokularda gelir ve bebeğin cildine yardımcı olan esansiyel yağlara sahiptir. Böylece cilt alerjisi olan bebekler, ciltlerini koruyan kimyasal içermeyen bebek bezlerine sahip olabilirler..
 • Boy: Bebeğin yaşına ve kilosuna göre tek kullanımlık çocuk bezi alırsınız..

Bez Bebek Bezi:

 • Pamuk: Bu çocuk bezleri, yeniden kullanılabilen emici kumaştan yapılmıştır. Bunlar tekrar kullanılabildikleri için ekonomiktir, bu nedenle çok fazlasına ihtiyacınız yoktur. Çeşitli renk ve tarzlarda gelirler.
 • havlu pedi: Çoğu bez bebek bezi, idrarın bir kısmını emmeye yardımcı olan bir emici mikrofiber havludan oluşan bir iç tabaka ile birlikte gelir. Bu, çocuğu korumak için düzenli olarak değiştirilebilir ve dezenfektanla yıkanabilir..
 • Su geçirmez: Bu bezler ayrıca çocuğun dış giysilerinin kirlenmemesi için su geçirmez bir katmana sahip olabilir. Çocuğu evden çıkarırken bunlar kullanılır..
 • Velcro/Çıtçıtlar: Geleneksel bez bebek bezleri pimlerle sabitlendi, ancak şimdi Velcro ve hatta çıtçıtlarla geliyorlar. Bunları takması oldukça kolaydır ve çocuk için daha güvenlidir..
 • Hazır Bez Bebek Bezi: Bunlar, tüm katmanları içine dikilmiş tek kullanımlık çocuk bezleri gibidir. Kullanıma hazır gelirler ve kolayca yıkanabilirler..
 • Hepsi bir bebek bezinde: bunların dışında da su geçirmez katmanlar var
 • Cep Bezi: Bunlar su geçirmez dış katmana ve emici mikrofiber katmanı yerleştirebileceğiniz bir açıklığa sahiptir..

15 En İyi Bebek Bezi Markası:

1. Pampers Easy Ups:

çocuk bezi

BURADAN SATIN ALIN

İşte Pampers’tan pantolon stili gibi çalışan harika bir bebek bezi. Bebek bezi maksimum 12 saat kullanılabilir ve bu nedenle bunu gece için koymak harika. Pantolon tarzı nedeniyle çocuğun iç çamaşırına alışmasına yardımcı olur. Velcro kenarlar, bebek bezini çocuğun rahatlığına göre ayarlamak için mükemmeldir. Çıkarmanız gerektiğinde bezi yırtabilirsiniz. İç astarı pamukludur ve bu, bebeğinizin cildinin yumuşak ve rahat olmasını sağlar. Emilimine yardımcı olan ekstra bir astar vardır. Bu ünlü bir markanın güzel bir bebek bezidir ve bu nedenle çoğu anne için doğru seçimdir..

Artıları:

 • Bebek bezindeki yeni astarlar onu süper emici yapar.
 • Bebek bezinin pantolon tarzı tasarımı çocuklar için harika

Eksileri: – Yok

2. Luvs Ultra Sızıntı Koruması:

Luvs Ultra Sızdırmazlık

252 bebek bezini bir arada ekonomik paketlerde size sunan havalı bir bebek bezi markasıdır. Şirket ayrıca ürününden oldukça emin ve bu nedenle üründen memnun kalmazsanız size para iade garantisi veriyor. Yani bu bebek bezlerini almak sizin için bir kazan-kazan durumu. Bebek bezleri, 12 saate kadar emmeye yardımcı olan ekstra bir astar malzemesi ile birlikte gelir. Bunlar gece veya uzun seyahatler için harikadır. Bu bebek bezlerinin bel kısmı geniş olduğundan çocuğu hareket halindeyken bile rahat ettirir. Bezler, dış giysilerin kuru kalmasına yardımcı olan ve kirlenmelerine izin vermeyen sızdırmaz bir tasarıma sahiptir..

Artıları:

 • Daha az fiyata çok çocuk bezi olan ekonomik marka
 • Para iadesi seçeneği ebeveynler için güzel bir plandır

Eksileri:- Yok

3. Küçük Snugglers’a Sarılır:

BURADAN SATIN ALIN

Bebeğiniz prematüre ise, prematüre bebekler için özel olarak tasarlanmış bu bebek bezlerine ihtiyacınız olacaktır. Bebek bezinde ayrıca göbek kordonu kısmının geçmesi için bir hüküm vardır. Bezin bel kısmı geniştir ve bu da sızdırmalara karşı yardımcı olur. Bezin alt kısmında çift katmanlı bir emilim vardır, bu da bebek bezinin 12 saate kadar kalmasına izin vermek için harikadır. Bu preemie bebek bezlerinde, bebek bezlerini ne zaman değiştirmeniz gerektiğini söyleyen bir ıslaklık göstergesi de bulunur. Bu bebek bezlerine koku eklenmez. Bu yüzden erken doğmuş bebekler gibi hassas olan bebekler için harikadırlar..

Artıları:

 • çok küçük ve narin olan erken doğmuş bebekler için mükemmel

Eksileri:– Yok

4. Huggies Overnite:

çocuk bezi

BURADAN SATIN ALIN

Bu, özellikle gece için bebekler için en iyi bebek bezlerinden biridir. Bu, bebeğin 12 saate kadar kuruluk sağladığı için bütün gece huzur içinde uyumasını sağlar. Bu bebek bezindeki jel ped, sıvıyı jel formuna dönüştürerek çalışır. Bu bebek bezi bant ile iyi bir şekilde yerinde kalır. Çocuğa rahatça giyilebilecek dostça bir elastik bant var. Islaklık göstergesi, bebek bezinin ne zaman değişmesi gerektiğini anlamanın mükemmel bir yoludur. Dizindeki satır, bebek bezinin sınırına ulaşıp ulaşmadığını size söyleyecektir. Bu bebek bezleri, cilt alerjisi olan bebekler için de harika olan süper yumuşak malzemeden yapılmıştır..

Artıları:

 • Bütün gece çalışır.
 • Bebek bezi döküntüleri yapmaz
 • Islaklık göstergesi harika bir kurtarış

Eksileri: – Sürekli kullanım için pahalı

5. Dünyanın En İyi Bakımı:

BURADAN SATIN ALIN

Bebeğiniz için hipoalerjenik bebek bezi arıyorsanız, bunlar sizin için en iyisidir. Bu bebek bezleri çevre dostu ve biyolojik olarak parçalanabilen malzemelerden yapılmıştır. Bebek bezinin bebeğin cildine temas eden astarı buğdaydan yapılmıştır, bu nedenle tamamen güvenlidir. Bebek bezleri ayrıca klor, boyalar, suni koku vb. gibi daha az kimyasal kullanır. Bezlerin kullanımı çok rahattır ve bebeğin cildini kaşındırmaz. Herhangi bir bebeğe uymasına yardımcı olan gerilebilir bir bel bandı vardır. Bebek bezinin astarları, neredeyse 12 saat boyunca nemi emebilecek kadar kalındır. Bu, gece kullanımı ve gündüz kullanımı için iyi çalışır.

Artıları:

 • Çevre dostu ve hipoalerjenik çocuk bezleri
 • Hassas cilde sahip bebekler için harika

Eksileri:– pahalı olabilir

6. Pampers Splashers:

BURADAN SATIN ALIN

Bebeğinizi havuza veya plaja götürmek istiyorsanız, bu bebek bezi sizin için en iyi bebek bezidir. Bu bebek bezi özellikle nem veya sudan şişmeyecek şekilde tasarlanmıştır. Bacakların yanlarında sızdırmayı engelleyen çift manşetler vardır. Bezlerde ayrıca çocuğunuza rahatça oturması için uzatabileceğiniz yan bantlar bulunur. Bebek bezleri su kullanımı için olduğundan, iç astarı ekstradır, böylece daha fazla nemi emebilir. Bu bebek bezleri, bebeği şık ve sevimli yapan güzel, renkli tasarımlara sahiptir. Bebeğiniz için bu bebek bezlerini deneyin ve farkı hissedin.

Artıları:

 • Plaj ve havuz başında oyun için çalışır
 • Kolay kolay su almaz

Eksileri:– Bunları sadece havuz kullanımı için ayrıca satın almak istemeyebilirsiniz.

7. Dürüst Çocuk Bezi:

dürüst çocuk bezi

BURADAN SATIN ALIN

Bunlar, bebeğiniz için satın alabileceğiniz başka bir çevre dostu bebek bezi markasıdır. Mısır nişastası ve buğday gibi bebeğin cildine zarar vermeyen doğal maddelerden yapılırlar. Bebek bezlerinde biyolojik olarak parçalanabilen ürünler kullanıldığından çevre dostudur. Yanlarda bebek bezini ayarlamak için kullanılabilecek tırnaklar vardır. Kullanılan koku bitki bazlı doğal olduğundan alerjisi olan çocuklar için harikadır. Hipoalerjenik bebek bezleri, herhangi bir kimyasal veya boya kullanmadığı için hassas ciltli bebekler için de mükemmel bir üründür..

Artıları:

 • Çevre dostu ürün, ebeveynler ve bebek için mükemmeldir
 • Alerjisiz bir bebek bezi bebeğin cildini mutlu eder

Eksileri:- Bunlar biraz pahalı olabilir

8. Bebek Ganics Bezi:

bebek bezi

Bebeğiniz için yumuşak bebek bezi arıyorsanız, Baby dahi tam size göre. Bu bebek bezlerinin rahat ve güvenli bir şekilde gerilebilir kenarları vardır. Ayrıca, bebek bezinin ne zaman değiştirilmesi gerektiğini bilmek için mükemmel bir ıslaklık göstergesine de sahip olursunuz. Bezleri kimyasal içermediği için bebeğinizin yumuşak cildi korunur. Bezin bebeğe temas eden astarı bitkisel maddelerden yapıldığı için zararsızdır. Emici tabakada bile bebeğin cildini yumuşak tutan bitki yağı bulunur. Bu nedenle bebeğiniz için bu mükemmel çevre dostu bebek bezlerini seçin ve cildinin özgürce nefes almasına izin verin..

Artıları:

 • Bebek bezlerinde kullanılan bitki materyalleri bebek için mükemmeldir.
 • Çevre dostu çocuk bezleri her zaman iyi bir seçimdir

Eksileri:- Yok

9. Prima Kuru Bebek Bezi:

BURADAN SATIN ALIN

Tek kullanımlık bebek bezleri üreten bir başka harika şirket olan Pampers markası bebeğinizi gerçekten şımartıyor! Bu bebek bezlerinde bebeğinizin cildini kuru tutan üç katmanlı emici malzeme bulunur. Bebek bezlerinin elastik bantları olduğundan, iyi esneyebilir ve hareket halindeyken bile bebeği içinde rahat tutabilir. Bu bebek bezlerinin çeşitli boyları ve kalıpları vardır, bu nedenle bebeğiniz için her zaman mükemmel olanı bulacaksınız. Bebek bezlerinin ıslaklık göstergesi, bebek bezlerinin tam olarak ne zaman değiştirileceğini bilmenin harika bir yoludur. Yaklaşık 12 saat boyunca bir şey istiyorsanız, bebeğiniz için bu bebek bezlerini seçin. Tek kullanımlık bebek bezi stili ile bu bebek bezlerini kullanıldıktan sonra kolayca atabilirsiniz..

Artıları:

 • Markalı çocuk bezleri, gündüz veya gece saatlerce iyi çalışır

Eksileri:– Yok

10. Broody Civciv Bezi:

Bunlar bebeğiniz için satın alabileceğiniz sevimli, süper yumuşak bebek bezleridir. Bu şirket ve çocuk bezleriyle ilgili bir diğer önemli nokta, biyolojik olarak parçalanabilir olmalarıdır. Bu, kirli bebek bezlerini kompost haline getirebileceğiniz anlamına gelir! Bu çevre için harika bir fikir değil mi? Bebek bezlerinin kendisi kimyasal içermeyen ürünlerden yapılmıştır ve hipoalerjeniktir. Bebek bezleri doğal malzemelerden yapıldığından oldukça nefes alabilir ve bebeği gün boyu rahat ve kuru cilt ile tutar. Bu da bebeğinizi kızarıklıklardan veya diğer cilt tahrişlerinden uzak tutacaktır. Kimyasal içermeyen bebek bezleri, hassas cilde sahip bebekler ve ayrıca kızarıklığa eğilimli olanlar için mükemmeldir..

Artıları:-

 • Biyolojik olarak parçalanabilen çocuk bezleri çevre için iyidir
 • Hipoalerjenik bebek bezleri hassas ciltler için iyi çalışır

Eksileri: – biraz pahalı olabilir

11. Naty by Nature Bezi:

BURADAN SATIN ALIN

İşte hassas ciltli ve alerjik reaksiyonlara yatkın bebekler için doğru olan bebek bezleri. Bu çocuk bezleri, iç katmanların yanı sıra dış katman için mısır malzemeleri ile yapılmıştır. Bu, bezi herhangi bir kimyasaldan, boyadan vb. uzak tutar. Bu bezlerde koku kullanılmaz ve bu aynı zamanda alerjileri uzak tutmaya da yardımcı olur. Bu bebek bezleri oldukça nefes alabilir, bu nedenle bebek hareket ederken ve oynarken bile rahat kalacaktır. Bu bebek bezlerinin bir diğer olumlu yanı da biyolojik olarak parçalanabilir olmalarıdır. Bu yüzden bebeğiniz kullandıktan sonra onu kompost haline getirin. Mutlu çocuk bezlerinizle çevreyi mutlu edin.

Artıları:

 • Çevre dostu bebek bezleri sizin ve bebeğiniz için mükemmeldir

Eksileri:– Yok

12. Kirkland Supreme Bezi:

Bu süper emici bebek bezleri, bebeğinizin cildini kuru ve rahat tutmanın mükemmel bir yoludur. Bebeğiniz bunları gündüz veya gece 12 saate kadar kullanabilir. Bunlar bebeğinizin ıslaklık hissi olmadan gece boyunca tatlı bir uyku çekmesine yardımcı olur. Ayrıca, bebek bezinin ıslaklığını ölçmenizi sağlayan bir ıslaklık göstergesi de bulunmaktadır. Çizgi sarıdan maviye döndüğünde, bebek bezini değiştirmeniz gerektiğini bilirsiniz. 12 saatlik kullanımda bile bebek bezleri oldukça nefes alabilir ve böylece bebeğiniz harika hisseder. Kimyasal yoktur ve çocuk bezleri hipoalerjeniktir. Bunlar hassas cilde sahip bebekler için mükemmeldir..

Artıları:

 • Dış katmandaki sevimli tasarımlar bebeği mutlu edecek
 • Hipoalerjenik bebek bezleri hassas bebekler için harikalar yaratır

Eksileri:– Yok

13. Pampers Cruiser Çocuk Bezi:

BURADAN SATIN ALIN

Bebekleriniz ilk ve değerli adımlarını atmaya başladığında, sağlam ve güvenli kalacak bebek bezlerine ihtiyaç duyarlar. Bebek bezleri dolduğunda sarkık hale gelir, bu nedenle bu özel bebek bezleri sarkmayan ekstra bir emici tabakaya sahiptir. Sızıntı olmaması, hem bebekler hem de ebeveynler için çok rahat olmasını sağlar. Çocuk koşarken veya yürürken ve düşerken bile bezi yerinde tutmaya yardımcı olan mükemmel elastik kayışlar vardır. Yan tırnaklar da çok yumuşaktır ve bu bebeği rahat tutar ve bebeğin daha özgürce yürümesine yardımcı olur. Bu yüzden, hareket etmeye yeni başlayan bebeğiniz için bu bebek bezlerini deneyin ve kullanın..

Artıları:

 • Yürümeye yeni başlayan bebekler için mükemmel
 • Bir streçte 12 saat çalışır

Eksileri:– Hipoalerjenik değildir, bu nedenle hassas cilde sahip bebeklerde sorun olabilir.

14. Bambo Doğa Bezi:

bambu doğa bezi

BURADAN SATIN ALIN

Bebeğiniz için bu hipoalerjenik bebek bezlerini, özellikle hassas bir cilde sahiplerse seçin. Bu bebek bezleri organik malzemelerden yapılmıştır ve bu nedenle yumuşak ve hipoalerjeniktirler. Astımlı veya başka alerjisi olan çocuklar bile bu bebek bezlerini kimyasal içermediği için kullanabilirler. Bebek bezlerinin nefes alabilen malzemesi vardır, bu nedenle bebek süper rahat hisseder. Bir bebek kuru olduğunda, iyi uyuyabilir veya huysuz hissetmeden hareket edebilir ve oynayabilir. Bu da anneleri mutlu ediyor. Bu nedenle, bebeğinizin hassas cilt alerjisi varsa bu bezi seçin. Bebeğinizi kuru ve temiz tutan bu nefes alabilen bebek bezleriyle sevindirin. Bunlar kolayca atılabilen ve değiştirilebilen tek kullanımlık çocuk bezleridir..

Artıları:

 • Alerjisi olan bebekler için doğru seçim
 • Hipoalerjenik bebek bezleri kimyasal içermez

Eksileri:– Yok

15. Huggies Slip-on Bezi:

BURADAN SATIN ALIN

Bu, yürümeye ve emeklemeye başlayan bebekler için mükemmel olan harika bir pantolon tarzı bebek bezi. Bebek lazımlık eğitimi alana kadar bu bezi kullanabilir ve bebeğinizin özgürce hareket etmesine izin verebilirsiniz. Bu bebek bezinin tasarımının giyilmesi çok basittir. Sadece bir pantolon gibi yukarı çekin ve herhangi bir tutturucuya gerek yok. Bu bebek bezlerini yapmak için kullanılan malzeme oldukça yumuşak ve gerilebilir, bu da bebeğin hareket etmesine ve verimli bir şekilde koşmasına yardımcı olur. Bu, ebeveynler için de harika olan mükemmel iç çamaşırı tarzı bebek bezi. Tasarım karmaşık değildir ve bu nedenle ebeveynlerin kirlendiğinde bebek bezlerini değiştirmesi kolaylaşır..

Artıları:

 • Pantolon tarzı bebek bezi en iyi ve kullanımı en kolay olanıdır.
 • Yumuşak malzeme bebeğin nefes almasını sağlar

Eksileri:– Yok

İpuçları & Bebek Bezi Kullanımına İlişkin Önlemler:

Bebekler için o kadar çok farklı bebek bezi türü var ki, bebeğiniz için doğru olanı seçmekte zorlanacaksınız. Bebek bezi tasarımları yukarıda tartışıldığı gibi tüm artıları ve eksileri vardır. Bebeğiniz için doğru bebek bezine karar vermeden önce bazı önlemler almanız gerekir..

 • Bebeğinizin alerjisi varsa ve cildinde sorun varsa hipoalerjenik bebek bezi almalısınız. Bu bezlerde bebeğin cildine zarar verebilecek boya gibi kimyasallar yoktur..
 • Bebeğiniz yürümeye veya ilk adımlarını atmaya başladıysa, pantolon tarzında yapılmış bebek bezlerini almakta fayda var. Bunlar çocuğa sorunsuz bir şekilde takılabilir ve bebeğin hareket etmesine ve koşmasına yardımcı olmak için yumuşak kenar çubuklarına sahiptir..
 • Prematüre bebekler, kendileri için özel olarak yapılmış ekstra küçük bebek bezlerine sahip olabilirler.
 • Çocuk bezlerini her zaman tamamen kirlenene kadar kullanın. Bu sayede cilt zarar görmez..
 • Bebeklerin cildini pürüzsüz ve pişiksiz tutmak için pişik kremi uygulayın.

Bebek bezi markaları ve bebek bezi şirketleri, size ve bebeğinize belirli ihtiyaçlar için mükemmel bebek bezlerini sunmak için çok çalışıyorlar..

Bebek bezi, anne ve bebeği için en iyi arkadaştır. Anneye ve bebeğe gece boyunca hareket etme ve kuru kalma özgürlüğü verir. Bebekler için en iyi bebek bezi markaları çoktur ve karar vermek kafa karıştırıcı olabilir. Ancak tüm bebek bezi markaları, bebeğiniz ve onun rahatlığı için harika bebek bezleri yapar. Bu farklı bebek bezi markalarının her biri size ekstra emici katmanlara sahip bebek bezleri sunar ve yeni bebek bezi markalarının da ıslaklık göstergeleri vardır. Farklı yaşlardaki bebekler için mükemmel olan pantolon tarzı veya bebek bezlerinin etrafına sarılabilirler..

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları:

1. Çevreye Faydalı Bebek Bezleri Alabilir miyiz??

Cevap: Sadece bebeğinize değil çevreye de yardımcı olan bir şey arıyorsanız, o zaman çevre dostu bebek bezleri en iyi seçimdir. Bu son derece çevre dostu çocuk bezleri için de gübrelenebilir olanları seçin. Bunlar, bebek tarafından kirlendiğinde kompostlanabilir. Bu şekilde çevreye yardımcı olur ve bebeğinizi sağlıklı tutarsınız..

2. En İyi Bebek Bezi Türü Hangisi – Bez mi Tek Kullanımlık mı?

Cevap: Bu kişisel bir seçimdir, ancak gün boyunca tek kullanımlık çocuk bezlerinin kullanılması tavsiye edilmez. Bebeğin cildinin nefes almaya ihtiyacı vardır ve bu nedenle günün bir kısmında bez bebek bezi kullanmak iyidir. Artık dışarıdan kolayca kirlenmemeleri için iyi çeşit bez bebek bezlerimiz var..

3. Bezi Toplu Olarak Almalı mıyım??

Cevap: Bebek bezleri günlük kullanım ürünü olduğu için toplu olarak satın almak ekonomik olarak daha iyidir. Bu şekilde tasarruf edeceksiniz. Alışveriş merkezlerinden teklifler geldiğinde çocuk bezi satın almak da tasarruf etmek için harika bir fikirdir. Ama her zaman bebeklerin yanı sıra bebek bezlerinin biraz daha büyük bedenlerini satın alın, her ay büyür.