Büyük ve şişkin bisepslere sahip olmak, düzgün olanlar kadar önemli değildir. Kitle geliştirmenin yanı sıra, pazıları güçlendirmeye de odaklanılmalıdır. Biceps, güç faktörleri için en önemli kısım olmayabilir, ama hey, kim onları göstermekten hoşlanmaz ki ha!! Gözlerinizi sarkık dalgalarla salladığınızı hayal edin, OMG, böyle bir kabus olurdu. Bu sizi etraftaki insanlığın alay konusu yapar ve bu konuda daha önce veya hiç bir zaman bir cadı olarak anılmak istemiyorsanız, pazıları çalıştırmaya başlayın..

biceps için egzersizler

Şimdi uzmanlar tarafından bize verilen en iyi on pazı egzersizine bir göz atalım. Yapılmasının kolay olduğuna ve size sıkı çalışma ve özveriyle sonuçları göstereceğine söz veriyoruz. Evet, acı yoksa kazanç da yok, o yüzden spor kıyafetlerinizi giyin ve başlayalım, başlayalım mı??

Biceps İçin İnanılmaz Egzersizler:

1. Eğimli Çekiç Bukleler:

Eğimli Çekiç Bukleler

Biceps için en iyi egzersiz olarak değerlendirilen eğimli çekiç bukleler her zaman favori olmuştur ve uzun bir yol kat etmiştir. Bu egzersiz için yapılan incelemeler her zaman olumludur ve bu egzersiz pazıları da güçlendirir. Fitness eğitmenleri, bu tür egzersizi yapmanın ana vurgusu, brachialis ve bachiorasdialis’e odaklanmak olacaktır. Yapmanız gereken tek şey, sağ elinizi sol pazı üzerinde tutmak ve sol elin ağırlıklarınızla bir avuçtan diğerine, yana doğru hareket etmesi gerekiyor..

2. Çekiç Kıvrımı:

Çekiç Kıvrımı

Bu pazı egzersizi şekli aynı zamanda nötr bilek pozisyonu olarak da bilinir ve fitness eğitmenlerine göre başa çıkmak için güçlü bir kıvrılmadır. Fitness uzmanlarına göre, dirsek fleksörleri bu hareketle bol aktivite ile halledilir ve en zor çalışma bölgesi brakialis olur. Bu, konsantrasyon buklelerinin etkili olması için bir vaiz tezgahı kullanılarak en iyi şekilde yapılır..

3. Ayakta Konsantrasyon Kıvrımı:

Ayakta Konsantrasyon Kıvrımı

Burada, omzunuz dönerken kollarınızı vücudunuzun önüne koymanız gerekir. Fitness uzmanları, uzun kafa alımının azaltılacağını ve zamanla pazı kalınlığının artacağını söylüyor..

Bunu, vücut ağırlığının desteklenmesi için boştaki eli meşgul ve meşgul olmayan bacağın üzerine koyarak yapın. Arıza noktasına geldiğinizde supinasyonlu tutuşu kullanın ve ardından biraz daha fazla yanacak olan çekiç tutuşuna geçin..

4. Halter Kıvrımı:

halter bukle

Bu klasik bir egzersizdir, zaman içinde test edilmiştir ve pazı geliştirme için en iyisi olduğu kanıtlanmıştır. Burada bileğin dönmesi brachii’ye yardımcı olur ve ne kadar emek gerektirebileceğini belirler. Uzmanlar, supinasyon hareketinin artırılabileceğini ve alınan yükün daha fazla olabileceğini söylüyor. Kavrama genişliği ile de oynanabilir ve bu da rahatsızlık endeksini düşürür..

5. EZ Çubuğu Kıvrımı:

EZ Bar Kıvrımı

Çoğu kişi, EZ çubuğunu kullanmanın düz çubuktan çok daha güzel ve rahat olduğunu düşünüyor. Yük biraz kaydırılır ve brachii pazı serbest bırakılır veya serbest dirseğe düşen yük şu anda kullanılmaz. Bu nedenle, fitness eğitmenleri, bunun pazı güçlendirme ve geliştirme için harikalar yaratacak bir egzersiz olduğunu söylüyor.

6. Zottman Kıvrımı:

Zottman Kıvrımı

Bicepsleriniz için hangi egzersizi seçeceğiniz konusunda kararsızsanız, Zorttman tehlikeyi çözecektir. Burada avuç içleriniz yukarı bakacak şekilde supinasyonlu bir tutuşla olacaktır. Ayrıca, fitness uzmanlarına göre, avuç içleriniz eğimli bir tutuşla aşağı iniyor, ağırlıklar indirildiğinde bu oluyor. Swoop vuruşu dirsek fleksörleri, brachii ve brachioradialis üzerindedir. Fitness uzmanları, kıvrılma hareketi açıkken yükün pazı brachii tarafından taşındığını söylüyor.

7. Dumbbell Biceps Curl:

Dumbbell Biceps Curl

Bu, tüm fitness guruları için bir kriter gibi temel bir hareket olacaktır. İnternete baktığınızda ve biceps egzersizlerini aradığınızda, hemen hemen tüm tanınmış spor salonları ve eğitmenler bu egzersizi başlangıç ​​olarak temel olarak söyleyecektir. Bunun nedeni, dambıl kullanmanın bileklerin esnek bir şekilde hareket etmesine yardımcı olmasıdır. Bilekler kolayca döndüğünde ve hareket ettiğinde bukleler kısa sürede ve hızlı bir şekilde gerçekleşir. Sonunda, supinasyon da kolay ve rahat.

8. Eğim İç-Bceps Kıvrımı:

Eğim İç Biceps Kıvrımı

Biceps brachii için iki kafa vardır ve her birinin tutturmak için farklı noktaları vardır. Uzun kafa ile omuz eklemi ona bağlanır, bu da üst kolun hareket ve egzersiz gerçekleştiğinde ne kadar kıvrılabileceğini kontrol etmesini sağlar. Fitness eğitmenleri, vücudun arkasındaki humerous üzerinde çalışıldığını söylüyor. Bu, uzun kafanın olabildiğince esnemesine izin verir. Çok yatay bir bankınız olduğunda, uzun kafa daha fazla gerilir..

9. Havai Kablo Kıvrımı:

Havai Kablo Kıvrımı

Egzersiz yaparken çift pazı üzerinde çalışmak istiyorsanız, baş üstü kablo kıvrılmasını yapın. Bu, kollarınızı yerinde tutar ve brachialis’in maksimize edilmesi de mümkündür. Fitness uzmanlarına göre dirseğiniz yükseldiğinde brakialis izole olur ve biceps brachii üzerinde çalışılır. Bir seferde sadece bir kol yapmak en iyisi olur, ikisini birlikte değil.

10. Geniş Tutuşlu Ayakta Halter Kıvrımı:

Geniş tutuş ayakta halter curl

Burada başka türlü karşılayabileceğinizden daha geniş bir tutuşa sahip olmanız gerekir. Bu, dış kısımda omuz rotasyonlarında size yardımcı olacak ve humerus da pozunu değiştirecektir. Bunu yaparak, kısa kafanız da ekstra harekete yardımcı olacaktır. Hilelerden kaçının ve bunun için geriye yaslanabilirsiniz. Üst aşırı yüklenmeyi sağlamak için zincirler ve bantlar kullanılabilir.

İyi ve güçlü pazıları hareket ettirmek ve havalı olmak için bu on ipucunun işe yarayacağını umuyoruz. Sizden önce aile hekiminize danışarak pazı geliştirmenin zorluğuna uygun olup olmadığınızı kontrol etmenizi ve size yardımcı olması için yalnızca sertifikalı bir spor salonu veya bir antrenör seçmenizi rica ederiz. Bu egzersizleri kendi başınıza yapmayın.