Brain Gym, beyninizin daha keskin ve daha iyi çalışmasına yardımcı olan basit bir dizi egzersizden oluşur. Sizi güvende tutarlar ve kişiliğinizde dinamik değişiklikler meydana getirirler. Hareketleri yapmak çok kolay ve aynı zamanda çok etkili. Özellikle zor zamanlardan geçerken hayatta daha iyi kararlar almanıza yardımcı olur. Beyin jimnastiği egzersizlerinin özeti aşağıdaki birkaç paragrafta listelenmiştir..

Daha İyi Bir Zihin İçin Beyin Jimnastiği Egzersizleri

Daha İyi Bir Zihin İçin Beyin Jimnastiği Egzersizleri:

İşte Daha İyi Bir Zihin ve Vücut için En İyi 9 Beyin Jimnastiği Egzersizimiz.

Karın Nefesi:

Daha İyi Bir Zihin İçin Beyin Jimnastiği Egzersizleri

Ellerini karnına koy. Akciğerleriniz tamamen boşalana kadar ağzınızdan nefes verin. Şimdi bir balonu nefesinizle dolduruyormuş gibi nefes alın. Sonra çok yavaş nefes verin. Bu egzersizi yaklaşık üç ila dört kez yapın. Enerji seviyenizi artıracak ve merkezi sinir sisteminizi iyileştirecektir..

Beyin Düğmeleri:

Bir elinizi göbeğe koyun. Diğer elinizin başparmak ve parmaklarıyla köprücük kemiğinizin altındaki boşlukları hissetmeye çalışın. Soldan sağa bakarken bu alanı yaklaşık 30 saniye ile bir dakika arasında ovalayın. Bu, yazma ve konuşma becerilerinizin yanı sıra okuma alışkanlıklarınızı da geliştirecektir..

Cook’un Bağlantısı:

aşçı kancası

Önce sandalyeye oturun. Sol ayak bileğinizi sağ dizinizin üstünde tutun. Sağ elinizin yardımıyla sol bileğinizi tutun. Sağ elinizi kullanarak sağ ayağınızın topunu tutun. Nefes alırken, dilinizi ağzınızın çatısında düz tutun. Nefes verirken dilinizi gevşetmeye başlayın. Gözlerinizi kapatın ve pozisyonu dört ila sekiz nefes arasında tutun. Bu özgüveninizi artıracak ve sizi güçlendirecektir..

Çapraz Tarama:

Çapraz tarama yapmak için ayağa kalkın ve yerinizde yürüyün. Bunu yaparken her bir elinizi diğer dizinize dönüşümlü olarak yerleştirin. Nefes alırken kendinizi gevşetin ve yaklaşık dört ila sekiz nefes almaya devam edin. Bu egzersiz hafızasını ve okuma, yazma, öğrenme becerilerini geliştirmek isteyenler için harika..

Enerji Esnemesi:

Esnediğiniz zaman, her iki elin parmak uçlarını yanaklarınızdaki herhangi bir sıkı noktaya bastırın. Şimdi rahat ve duyulabilir bir esneme sesi çıkarın. Bunu yaklaşık üç ila dört kez tekrarlayın. Yaratıcılık seviyenizi artıracak, tüm gerilimi serbest bırakacak ve ifadelerinizi kolaylaştıracaktır..

Boyun Ruloları:

Derin nefes alırken omuzlarınızı gevşetin ve başınızı öne doğru eğin. Gözlerinizi çok yavaş kapatın ve başınızı bir yandan diğer yana çevirin. Burnunuzla küçük daireler çizin ve şimdi başınızı gevşetin. Nefesinizi iyileştirmek için bunu yaklaşık üç kez yapın..

Boşluk Düğmeleri:

Boşluk düğmeleri için her iki parmağınızı üst dudaklarınızın üzerine yerleştirin. Diğer elinizi sırtınızın alt kısmına koyun ve parmak uçlarınızın tırnak kemiğine değmesine izin verin. Derin nefes alın ve tavana doğru bakın. Şimdi bakışlarını indir ve bir kez daha tavana bak. Bunu üç ila dört kez yapın ve vücudunuzun rahatlamasına izin verin..

Düşünme Başlığı:

Elinizi her kulağın üstüne koyun. Şimdi kulakların dış kısımlarının kavisli kısımlarını açın. Bunu kulakların üstünden altına kadar yapın. Üç ila dört kez tekrarlayın. Bu, düşünme becerilerinizi, dinleme yeteneğinizi ve konsantrasyon seviyenizi geliştirir..

Yedi Dakika Ayarlama:

Yedi Dakikalık Ayarlama, her sabah yapmanız gereken bir dizi iyi beyin egzersizinden oluşur. Enerjinizi artıracak ve tüm günlük aktivitelerinizde daha iyi çalışmanıza ve daha iyi performans göstermenize yardımcı olacaktır. Bu egzersizleri sadece bir enerji artışı elde etmek için istediğiniz zaman yapabilirsiniz..