Yağ yakmaya mı çalışıyorsun? Ama başarı elde değil mi? Yağ yakma artı kilo yönetimi, insanların egzersiz yapmasının başlıca nedenlerinden ikisidir. Büyük kas gruplarını zarif bir tarzda kullanan en iyi yağ yakma egzersizlerinin kardiyo egzersizleri olduğu bulundu..

Evde En İyi 5 Yağ Yakıcı Fiziksel Aktivite:

Erkekler ve kadınlar için birçok yağ yakma egzersizi vardır, ancak bunların en iyileri bu makalede tartışılacaktır. O halde bir göz atalım;

1. Koşu:

evde yağ yakma egzersizleri

Bu çok basit ve yağ yakmak için en iyi egzersiz çünkü herhangi bir ekipman ve spor salonu gerektirmiyor, sadece bir çift iyi ayakkabıya ihtiyacınız var. Göbeği etkili bir şekilde yakabilir. Stabil, düşük yoğunluklu bir kardiyovasküler antrenman sağlar. Koşmak, 300 kaloriye karşılık önemli miktarda kaloriyi, aksi halde yarım saatte daha fazlasını yakmaya yardımcı olur. Bu toplamı yine de aralıklarla artı tepelerle artırabilirsiniz. Kuvvet antrenmanı, koşu için yaralanmanın engellenmesinde gözlemlenen en yüksek öneme sahiptir. Haftada 3 ila 4 kez 5 ila 10 dakikalık koşularla başlayın.

2. İp Atlama:

yağ kaybı için en iyi egzersiz

Bu, kadınlar için evinizde yapabileceğiniz ve şu anda 30 dakikalık bir sürede 340 kalori yakmayı başarabileceğiniz hızlı bir yağ yakma egzersizidir. Vücut zıplar gibi dik olmalıdır. Bu, sadece bir ip gerektiren ve zıplamaya başlayan kolay bir çalışmadır. Zıplarken, düşük bir hızla başlamak ve ilerledikçe hızlanmak istersiniz. İp atlamak, yağ yakmak için başka bir harika egzersizdir..

3. Kickboks:

en iyi yağ yakma egzersizleri

Ek bir fayda olsa da, çeşitli sınıflar biraz güç ve esneklik egzersizlerinden oluşur. Güç seviyesine bağlı olarak her sınıf için 300 ila 500 kalori yakabilirsiniz. Bu, burpee gibi paralel bir kalori yakma oranı sunan, yağ yakma için ek bir yüksek yoğunluklu egzersizdir..

4. Dans:

yağ yakma egzersizi

Dans etmenin keyifli olduğunu hepiniz biliyorsunuzdur ancak hızlı bir ritimle dans etmeyi seçerseniz çok fazla kalori yakmayı bitirmiş olursunuz. Sadece 30 dakikalık bir mesafede, hızlı ritimlerle dans etmeyi seçerseniz, şu anda 30 dakikada 221 kalorinin üzerinde yakmayı bitirebilirsiniz. Dans ederken, yavaş ritimlerle başlayıp hızlı ritimlerle ilerlemeli, ardından yavaş bir ritimle bitirmelisiniz..

5. Kaya Tırmanışı ve Kürek:

yağ yakma egzersizi

Harika bir üst vücuda sahip olmak istiyorsanız tırmanışlı kürek tam size göre. Bunlardan daha fazlasını deneyin ve her 30 dakikada bir 300 – 380 kalori arasında herhangi bir yerde yakın. Tırmanma için özel ekipmana ve kürek çekmek için bir kürek makinesine ihtiyacınız var..

Evde Yağ Yakmak için En İyi 9 Egzersiz:

1. Kaldırma Ağırlıkları:

yağ kaybı egzersizi

Bu en etkili yağ yakma egzersizlerinden biridir. Doğru yapılırsa halter egzersizleri orta derecededir. Sonuç olarak, yakılan toplam kalori miktarı ölçeğin daha küçük ucunda olma eğilimindedir. Bununla birlikte, yüksek yoğunluklu harekete atfedilebilen endorfin içermeyen refah ve doyum duyguları kendi başlarına muhteşem motive edicilerdir. Ek olarak, ağırlık kaldırma, diğer tüm eylemler için iyi bir temel oluşturur..

2. Çakı Egzersizi:

yağ kaybı egzersiz

Jackknife Crunches, en kısa sürede maksimum tonlama için hem üst hem de alt abs’i birbirine bağlayan daha yüksek bir karın hareketidir. Düşük abs, ekipmanı dahil etmemek için sağlam olabileceğinden özellikle yararlıdırlar. Jackknife Crunches evde erkekler için en iyi yağ yakma egzersizleridir.

3. Burpe’ler:

30 dakikalık yağ yakma egzersizi

Son derece zor olsa da, bu yüksek yoğunluklu egzersiz, kalorileri hızlı yakmak için en iyilerden biridir. Aksi halde en az 100 kalori yakmanıza yardımcı olması için 10 dakika kondisyonda yönlendirebilirsiniz. Çekirdeğinizi, bacaklarınızı ve üst bedeninizi bir kerede tonlamanıza yardımcı olur. Bu nedenle, her birinin üstün nedenlerle korkmaya meyilli olduğu üçlü bir risk alıştırmasıdır. Egzersiz, vücuttaki fazla yağların yakılmasına yardımcı olması dışında zordur..

4. Egzersizi:

evde yağ yakma egzersizi

Karın kaslarını güçlendirmeye yardımcı olan en iyi karın yağ yakma egzersizlerinden birini egzersizi yapar. Eğitimli personelin rehberliği olmadan öğrenmesi, ustalaşması ve yapılması kolaydır. Bir yoga matı yerleştirin ve sırt üstü yatın. Şimdi dizlerinizi bükün ve kollarınızı başın arkasına koyun. Göğsünüz ve dizleriniz hizalanana kadar başınızı, omuzlarınızı ve boynunuzu yavaş yavaş kaldırın..

Egzersizi yaparken sırtınızın yaralanmasını önlemek için karın kaslarını içe doğru çekmeye çalışın. Yapabilene kadar setleri yapmaya devam edin ve tekrarları kademeli olarak artırmaya çalışın. Bu egzersizi daha etkili hale getirmek için egzersizi yaparken ayaklarınızı havada bile tutabilirsiniz. Ancak, bu tarz yeni başlayanlar için önerilmez..

5. Akciğerler:

evde yağ yakma egzersizi

Akciğerler, herhangi bir egzersiz seansından önce ısınma rutininin bir parçasıdır ve son derece faydalı karın yağ yakma egzersizleri yapar. Günlük akciğer hareketleri yapmak vücudunuzu güçlendirmeye ve tonlandırmaya yardımcı olacaktır. Bir bacağınız önde, diğer bacağınız biraz geride olacak şekilde düz durun. Şimdi vücudunuzu öne eğerken ön dizinizi bükün. Diğer bacağınızı düz tutun ve mümkün olduğunca öne doğru eğin. Normal ayakta durma pozisyonuna geri dönün ve bacakları değiştirin. Bu egzersizi tekrarlayın ve sayılarınızı kademeli olarak artırmaya çalışın. Akciğer hareketlerinde ustalaştıkça, üst baldırlarınızdan ve kalçalarınızdan yağların kolayca eridiğini göreceksiniz..

6. Yanal Sıçramalar:

evde yağ yakma egzersizi

Yanal sıçramalar her iki tarafınızda havada zıplıyor. Kasları da güçlendiren harika bir yağ yakma egzersizi şeklidir. Ayaklarınız omuz genişliğinde açık olacak şekilde düz durun. Kollarınızı sağda tutarken çömelin. Bu, sola atlamanızı sağlar. Şimdi patlayıcı ve yanal olarak yukarı zıplayın. Her iki ayağınızın üzerine inin. Kollarınız şimdi solda olacak şekilde tekrar çömelin ve tekrar ters yönde yukarı zıplayın. Mümkün olduğunca çok set yapmaya devam edin.

7. Bacak Kaldırma ile Yan Plank:

vücut yağını kaybetmek için en iyi egzersiz

Bu, vücut yağlarını kolayca eritmede etkili olan gelişmiş bir pilates şeklidir. Sağ tarafa yatın ve dirseğiniz ve sağ kolunuzun desteğiyle alt bedeninizi kaldırın. Şimdi kalçanızı, vücut hizalı olacak ve yalnızca sağ ayağınız ve eliniz yere değecek şekilde kaldırın. Sol elinizi kalçanızda tutun ve sol bacağınızı mümkün olduğunca yükseğe uzatın. Nefes al, nefes ver ve gel diğer tarafta aynı şeyi tekrarla.

8. Zıplama Squatları:

15 dakikalık yağ yakma egzersizleri

Zıplayarak ağız kavgası, hem kadınlar hem de erkekler için basit ama faydalı bir yağ yakma egzersizidir. Zıplayan ağız kavgası, vücut yağını kolayca eritmek için geleneksel ağız kavgasından bir varyasyondur. Ayaklarınız biraz ayrı olacak şekilde (yaklaşık omuz genişliği kadar) bir mat üzerinde düz durun. Düzenli ağız kavgası yapın ve ardından tüm gücünüzle zıplayın. Yere dokunurken vücudunuzu normal squat pozisyonuna indirin. Bu bir döngüyü tamamlar. Atlamadan sonra yere indiğinizde, vücudunuzun kontrolünü ele geçirmeniz önemlidir. Ayrıca sadece ayak parmaklarına değil, tüm ayağınıza atlayın. Her sette 10 tekrar ile günde 2-3 set zıplama squat yapın.

9. Zıplayan Krikolar:

20 dakikalık yağ yakma egzersizleri

Zıplama krikoları, mükemmel bir hızlı yağ yakma egzersizi olarak çalışan mükemmel bir kardiyo egzersizidir. Ayaklarınız bir arada ve kollar yanlarda olacak şekilde düz durun. Zıplayın, bacaklarınızı uzatın ve kolları kaldırın. Ayaklarınız birbirinden 2-3 metre uzakta olacak şekilde yere inin ve hemen tekrar zıplayın, bu sefer başlangıç ​​pozisyonunuza dönün. Her biri 10 tekrar ile 2-3 set gerçekleştirin.

Bunlar göbek yağını yakmak için en iyi egzersizlerden bazıları. Üstelik bunları evinizin rahatlığında kolayca yapabilir ve spor salonunda pahalı egzersiz seanslarına ihtiyaç duymadan sıkı bir vücuda sahip olabilirsiniz..