Emzirme temelde bebeği kimyasal süt yerine anne sütü ile beslemektir. İlk emzirme çocuğun büyümesinde çok önemli kabul edilir. Vitaminler, proteinler, antikorlar açısından çok zengindir. Emzirme deneyimi çocuğunuz için çok özel ve faydalıdır. Bebekle neşeli bir bağ vardır ve emzirmenin pek çok sağlıklı faydası vardır. Bir ulus, emziren annelerden yararlanır, çünkü çocukların ölüm oranını büyük bir istatistiksel rakamla azaltır..

Emzirme İpuçları Bilgi ve Tavsiyeler

Emzirme İpuçları, Bilgi ve Tavsiyeler:

Bilgi:

Anne sütü anne için bir nimettir. Emzirmenin faydalarından bazıları şunlardır:

1. İlk Süt Sıvı Altın Olarak Kabul Edilir:

Doğumdan hemen sonra memeden gelen ilk koyu sarı süt, besin maddeleri ve antikorlar açısından oldukça zengindir ve bebekleri çeşitli hastalıklara karşı korur..

bent Çok Sindirilebilir: bebekler ve prematüre bebekler için anne sütünün sindirimi çok kolaydır ve içinde bol miktarda protein bulunur. Çok hafiftir ve bu nedenle yeni başlayanlar tarafından iyi sindirilir..

2. Hastalıklarla Mücadele Eder:

Antikorlar, hücreler ve hormonlar içerdiğinden kulak enfeksiyonu ve ishal gibi hastalıklara karşı savaşır. Kimyasal olarak formüle edilmiş anne sütü, doğal anne sütünün eşsiz formülü ile asla eşleşemez..

3. Kendinizi Harika Hissetmenizi Sağlayabilir:

Bebekle fiziksel temas, bağlanmaya yardımcı olur, ayrıca kendinizi sıcak, rahat ve güvende hissetmenizi sağlar. Acemi ile ten tene temas, oksitosin seviyelerinin üretimini artırır. Bu, anneyi sakinleştiren ve sütün düzgün akışına yardımcı olan bir hormondur..

4. Kadınlarda Çeşitli Sağlık Sorunlarıyla Mücadele Edebilir:

Aşağıdaki gibi hastalıkların daha düşük riski ile bağlantılıdır.

  • 2 tip diyabet
  • Yumurtalık kanseri
  • Meme kanseri
  • doğum sonrası depresyon

5. Kilo Kaybına Yardımcı Olur:

Araştırmalar, emziren annelerin, emzirmeyen annelere göre kilo verme şansının daha yüksek olduğunu gösteriyor..

İpuçları:

1. Doğumdan Sonra İlk Emzirme:

Anne ve bebek arasında sıcak bir temas ve temas olmalıdır..

2. Başlarken:

İlk süt, besin ve vitamin açısından zengin Kolostrum’dur. Acemi bir bebeğin midesi çok küçüktür ve çok fazla süt tutamaz. Bebeği beslemek genellikle daha fazla süt tedarikiyle sonuçlanır..

3. Bebeğin Vücut Saatine Dikkat Edin:

Emzirme zamanını saate göre ayarlamak yerine, bebeğin isteğine bakın ve ona göre karar verin. Bebeğin erken açlık belirtileri, kök salması, dudaklarını yalaması ve ellerini ağzına sokmasıdır. İlk birkaç hafta 8 veya daha fazla kez yapılmalıdır..

Emzirme iyi ve sıklıkla yapılırsa, diğer sıvılar vücut tarafından hiç gerekli değildir..

4. Süt Üretimi:

Bebek ne kadar çok süt emerse, sonuç olarak o kadar fazla süt üretilir. Büyüme ataklarının ilk birkaç ayında daha fazla süt gerekir.

5. Tam Bir Gıdadır:

İlk 6 ay bebeğin ihtiyacı olan tek yiyecek ve içecek. Beslenme düzgün yapılırsa bebeğin büyümesi de uygundur..

tavsiyeler:

ben) 6 ay sonra emzirme iyice yerleşip anne işe döndüğünde sütü sağabilir ve 3 gün buzdolabında saklanabilen bir kapta saklayabilir. Temiz şişelerde buzdolabında saklanmalı ve bebeğin ihtiyaç duyduğu besinleri öldürdüğü için ısıtılması önerilmemektedir..

ii) İyi uykular. Emzirme genellikle annelerin uyku pahasına olur. Bu yüzden bebek uyurken uyumaya çalışılmalıdır çünkü bebek uyandığında ve acıktığında ne kadar uykulu olursanız olun kalkmanız gerekir..

iii) Konukları ve ziyaretçileri yalnızca kendinizi aktif ve hazır hissettiğinizde davet edin. Emziren bir anne genellikle bebeğe bakmaktan yorulur. Bu yüzden başkalarıyla sadece bebek rahatken ve onlar uyurken buluşmalıdırlar..

iv) Utangaç olmayın ve her zaman partnerinizden yardım alın. Sonuçta çocuğa karşı da belli bir sorumluluğu var..