Dünya genelinde milyonlarca kişinin karşılaştığı en yaygın sorunlardan biri Cilt Alerjisidir! Belirli bir nesne cilt ile temas ettiğinde hemen aşırı tepki verir. Sonuç ciltte bir iltihaplanma, ardından kızarıklık, kaşıntı ve kızarıklıktır. Çoğu cilt alerjisi bir veya iki gün içinde azalırken, belirli koşullar yaşamı tehdit edebilir. Anında rahatlama için en iyi cilt alerjisi evde çare yöntemleri ile birlikte nedenleri, semptomları öğrenin..

Cilt Alerjisinden Anında Kurtulun

İçerik tablosu:

 • Cilt Alerjisinin Nedenleri
 • Cilt Alerjisinin Belirtileri
 • Önleme İpuçları
 • Cilt Alerjisi İçin Ev Çareleri
 • Sıkça Sorulan Sorular

Cilt Alerjisinin Nedenleri:

Cilt alerjisi, genellikle, belirli ürünlere veya maddelere karşı ters reaksiyona neden olabilen, bağışıklıkla ilgili bir bozukluktur. Bu reaksiyonları gerçekten neyin tetiklediğini kanıtlamak için net bir kanıt yoktur, ancak aşağıdaki faktörlerin birçok insanda cilt alerjilerine neden olduğu bilinmektedir:

 • Kontakt dermatit: Deri, kürk, boya, zehirli sarmaşık, kozmetik, kimyasallar gibi alerjenlere temas ettiğinde ortaya çıkan alerjiler.
 • İlaçlar: Antibiyotikler gibi birçok ilacın Cilt Alerjilerine neden olduğu bilinmektedir..
 • Oto-Bağışıklık Faktörleri: Bu hastalıklar vücudun kendi sağlıklı dokusuna saldırarak alerji ve kızarıklıklara neden olur..

Cilt Alerjisinin Belirtileri:

Deride alerjik bir reaksiyon, aşağıdakiler gibi birçok belirtiye yol açabilir:

 • Şiddetli Kaşıntı.
 • Kırmızılık.
 • Ciltte Enflamasyon.
 • kaynar.
 • Çatlamış cilt.
 • Kuru ve Pürüzlü Cilt.
 • Yanma hissi.

Önleme İpuçları:

Çoğu durumda cilt alerjilerini kökünden yok etmek kolay olmasa da, aşağıdakiler gibi belirli önlemler alarak sıklıklarını azaltabilirsiniz:

 • Alerjik reaksiyonlara neden olan öğelerin bir listesini tutun.
 • Alerjenlerinizle temastan kaçının ve bunları başka ürünlerle değiştirmeye çalışın..
 • Doktorlar tarafından reçete edilen ilaçları takip ederek alerjilerinizi yönetin.
 • Herhangi bir iç toksini temizlemek için bol su için.
 • Acil durumlarla başa çıkmak için doktorunuzdan bir alerji yönetim planı oluşturmasını isteyin..

Görmek Ayrıca: Toz Alerjisi İçin Çözümler

Cilt Alerjisi İçin Basit ve Kolay Evde Tedavi Çözümleri:

 1. Aloe Vera
 2. Elma sirkesi
 3. Fuller’ın Dünyası
 4. Yulaf ezmesi
 5. Bentonit kili
 6. Limon
 7. Hidrat
 8. nane yaprakları
 9. ardıç meyveleri
 10. Karanfiller
 11. Karbonat
 12. Reyhan

1. Aloe Vera:

Cilt alerjisi için Aloe Vera ev ilaçları

Popüler bir cilt alerjisi tedavisi ev ilacı Aloe vera’dır. Cilt dostu bir bitki olan Aloe Vera jeli, tüm dünyada, paketlenmiş ve önceden paketlenmiş kutularda veya sadece doğrudan cilt rahatsızlıklarını tedavi etmek için yaygın olarak kullanılmaktadır. Bir aloe yaprağı kesin, dış yaprak tabakasını saç derisine sürün ve iç kısımların şeffaf özsu ve etli kısmını kullanarak bir macun oluşturun ve uygulayın. Kaşıntı ve kızarıklığı anında yatıştırır ve size serinletici bir etki verir..

2. Elma Sirkesi:

Cilt Alerjisi için Elma Sirkesi

ACV veya Elma Sirkesi, etkilenen bölgelere doğrudan bir pamuk top veya çubukla uygulanabilen bir başka etkili cilt alerjisi ilacıdır. İçindeki uzman antibakteriyel antifungal özellikler, döküntüler üzerinde çalışarak döküntüleri ve kaşıntıyı, zorlu bir süre içinde önemli ölçüde azaltmak için yardımcı olur..

Ayrıca bakınız: Elma Sirkesi Faydaları

3. Fuller’ın Dünyası:

Cilt alerjisi için Fuller's Earth ev ilaçları

BURADAN SATIN ALIN

Fuller’ın toprağı, cilt alerjisi kaşıntısı için eski bir ev ilacıdır. Doldurucunun toprağı temelde sıkıştırılmış ve yakındaki herhangi bir eczanede ya kaya biçiminde ya da zemin biçiminde satılan katılaşmış temiz bir topraktır. Bir macun yapın ve etkilenen bölgelere uygulayın. Anında soğutma etkisi anında rahatlama sağlayacaktır..

4. Yulaf ezmesi:

Cilt alerjisi için yulaf ezmesi ev ilaçları

Her sabah güzel bir yulaf ezmesi kahvaltısı için mısır gevreği kasenizi alırken, şeker veya takviye olmadan biraz daha hazırlayın ve doğrudan cilde uygulayın. Hatta ham halini süt ve diğer malzemelerle karıştırarak da kullanabilirsiniz. İltihap önleyici özelliklerinin yanı sıra, etki sonrası serin bir yatıştırıcı da sağlar. Bu, vücuttaki cilt alerjisi için en iyi ev ilaçlarından biridir..

5. Bentonit Kil:

Cilt Alerjisi İçin Bentonit Kil

BURADAN SATIN ALIN

Bentonit kil, özellikle yüzünüzdeki kötü kızarıklıklar için bir kez daha mucizevi bir üründür. Bu, kaşıntılı cızırtılı alerji günleriniz sırasında etkili bir yüz veya cilt paketidir. Tıpkı dolgu toprağı gibi, kalın bir macun yapın, gazlı bez veya pamuklu ped üzerine eşit şekilde uygulayın ve yapışkan karışımı cildinize yapıştırın..

6. Limon:

Cilt alerjisi için limonlu ev ilaçları

Limon veya misket limonu, alerji üzerindeki etkili sonuçları nedeniyle ABD’de eyaletlerde ünlüdür. Evde yapılan bir rahatsızlık veya güzellik tedavisinde genellikle en yaygın iki gereksinimin kireç ve limon olduğu bir sır değildir ve burada da aynı şey geçerlidir. Bu elementlerin antibakteriyel inflamatuar kontrolü cilt üzerinde harikalar yaratır..

Ayrıca bakınız: Kilo Vermek İçin Limon Kullanmanın Yolları

7. Hidratlı:

Cilt Alerjisi için Nemlendirilmiş

Su, cilt alerjisi kaşıntısı için doğal bir çaredir. Bu sırada suyu el altında bulundurun, çünkü vücudunuz uygun şekilde yenilenmez ve nemlendirilmezse, cızırtılı soyulan cildin çoğuna ekstra stres eklenebilir. Vücuttaki daha az su içeriği kuru cilde yol açacaktır, bu da daha fazla kaşıntılı ve pullu cilt anlamına gelir..

8. Nane Yaprakları:

Cilt Alerjisi İçin Nane Yaprakları

Nane yaprağının taze serinletici hissi sizde işe yaramıyorsa, önemli azalma bir an önce farkedeceğiniz kızarıklıktır. Çoğu zaman, bölge serin ferahlatıcı yaprak tarafından biraz uyuşturulduğu için ağrı da azalır. Bir macun yapın ve doğrudan uygulayın. Bu, yüzdeki cilt alerjisi için en iyi ev ilaçlarından biridir..

9. Ardıç Meyveleri:

Cilt Alerjisi İçin Ardıç Meyveleri

Cilt alerjisi için bir başka en iyi ev ilacı Juniper Berry! Bunlar beklenmedik bir şey olabilir ama bana güvenin, yerel bakkalınız size biraz sağlamaktan çok memnun olacaktır. Bu meyveler, hala sürdürmekte olduğumuz bir gelenek olan, ciltte ev yapımı rahatsızlıklar için eski yöntemlerdi. Sadece ağrıyı gidermekle kalmaz, aynı zamanda etkilenen bölgenin fiziksel gelişimini de gösterirler..

10. Karanfil:

Cilt Alerjisi İçin Karanfil

Bu, her ikisinin de birbirini tamamladığı ardıç meyvelerinin yardımcısı gibidir. Karanfil, harika bir uyuşturma etkisine sahip olan öjenol içerir, bu nedenle doğrudan bir macun yaparak uyguladığınızda, bölge uyuşur ve ağrı azalır..

11. Kabartma tozu:

Cilt Alerjisi İçin Kabartma Sodası

Aloe Vera ile omuz omuza koşmak yine bir başka güzellik ürünü, kabartma tozu, kızarıklıktan kaşıntıya, akne ve enfeksiyonlara kadar cilt problemlerinizin çoğu için bir rahatsızlık. Bu, vücuttaki cilt alerjisi döküntüleri için etkili bir ev ilacıdır..

Önlemler: Kabartma tozu kızarıklıklar üzerinde oldukça güçlü olabilir ve durumu kötüleştirebilir. dikkatli kullanmalısın.

12. Fesleğen:

Cilt alerjisi için fesleğen ev ilaçları

Fesleğen cilt alerjisi için en iyi Hint ev ilacıdır. Fesleğeni sadece yemek pişirme ve tatmada yaygın kullanımından biliyor olabilirsiniz, ancak bu bitki anında yatıştırıcı bir soğutma etkisi vererek alerjiniz üzerinde mucizeler yaratabilir. Bu bitkiyi kullanmak için, biraz su ekleyerek yaprakları ile bir macun yapın. Daha hızlı bir rahatlama yaşamak için etkilenen bölgelere uygulayın..

Bu Cilt alerjisi ev ilaçlarının doktorlar tarafından onaylanmadığını unutmamalısınız. Bu yöntemlerin çoğu başarılı sonuçlar aldığını iddia eden birçok hasta tarafından denenmiştir. Bunlardan herhangi birini evde denemeden önce bir alerji uzmanıyla konuşmanız şiddetle tavsiye edilir. Ayrıca, bu ilaçlar anti-alerjik ilaçların yerine kullanılamaz. Sadece kaşıntılı koşullardan çevresel rahatlama sağlayabilirler.!

Sıkça Sorulan Sorular:

1. Cilt Alerjileri Nasıl Teşhis Edilir??

Diğer alerji türlerine kıyasla cilt alerjilerinin teşhis edilmesi kolaydır. Teşhisin çoğu, doktorun kliniğinde yapılan fizik muayene ile gerçekleşir. Ancak alerjeni bilmek için kan veya deri delinmesini içeren tıbbi bir testten geçmelisiniz. Her alerjeni belirlemek için duyarlılığı belirlemek için farklı bir süreç vardır..

2. Alerji Çekimleri Nelerdir??

Alerji aşılarının alerjiler için kalıcı bir tedavi olduğuna inanılıyor. Bu enjeksiyonlar, belirli alerjenlerle küçük dozlarda yapılır. Vücuda bu enjekte edildiğinde, size yaygın bir alerji vermek yerine sadece bağışıklık sistemi devreye girer. Bu çekimleri düzenli olarak yapmak vücudunuzu yavaş yavaş alerjene karşı dirençli hale getirebilir ve kalıcı bir çözüm sunabilir..

3. Alerjinin Ciddiyetini Nasıl Bilebilirim??

Herhangi bir cilt alerjisi, ciltte kaşıntı, kızarıklık veya tahriş ile karakterizedir. Bununla birlikte, ciddiyet durumdan duruma değişir. Çoğu semptom bir veya iki gün içinde azalır. Ancak bunlara ateş, kurdeşen, morluk, kontrol edilemeyen kaşıntı veya dairesel döküntüler eşlik ediyorsa hemen doktora başvurmalısınız..