Aşil tendiniti, alt bacağın arkasında, yani ayak bileklerinin ve topukların yakınında aşırı ağrı olduğunda belirli bir durumu ifade eder. Ağrı bazen bacakların şişmesine de neden olur. Bu problemden muzdarip bireyler, aşırı ağrı nedeniyle yürümeyi veya koşmayı zor bulabilirler. Aşil tendon ağrısı için çeşitli ev ilaçları vardır. Aşil tendiniti için bu ev ilaçları harikalar yaratabilir ve ağrıyı çabucak iyileştirebilir. Bu nedenle çoğu kişi evde aşil tendon ağrısı tedavisini tercih etmektedir. Bu nedenle, doğal bir iyileşen fortendonitis istiyorsanız, bunlar sizin için en iyi ev ilaçlarıdır..

Aşil Tendon Ağrısı için ev ilaçları

Aşil Tendon Ağrısı: Nedenleri.

Aşağıda Aşil Tendinitinin Nedenleri Verilmiştir:

1. Artan Yaş:

Vücudunuz yaşlandıkça, ağrının yanı sıra yaralanmalara karşı daha savunmasız hale gelir. Bacaklar da dahil olmak üzere vücudunuzun birçok bölümünün zayıflama eğiliminde olmasının nedeni budur..

2. Fiziksel Aktivitelerde Ani Artış:

Bir spor salonu manyağıysanız, düzenli egzersiz yapma alışkanlığınız olabilir. Ancak antrenmanınızın yoğunluğunu aniden artırırsanız Aşil tendiniti yaşayabilirsiniz..

3. Obezite ve Fazla Kilo:

Aşırı kilolu ve obez biriyseniz, vücudunuzun aşırı ağırlığı bacaklarınıza çok fazla baskı uyguladığı için Aşil tendonu ağrısı probleminden muzdarip olabilirsiniz..

4. Hasta Giymek – Uygun Ayakkabı veya Yüksek Topuklu Ayakkabı:

Topuklu ayakkabı giyen bayanlar genellikle aşil tendiniti sorunu yaşarlar. Aynısı uygun olmayan ayakkabı giyme alışkanlığı olan kişiler için de geçerlidir..

5. Tıbbi Durumlar:

Sedef hastalığı veya yüksek tansiyon gibi bazı tıbbi durumlardan muzdarip insanlar da Aşil tendiniti probleminden muzdariptir..

Aşil Tendon Ağrısı: Belirtileri.

Aşağıda Aşil Tendon Ağrısının Ana Belirtileri verilmiştir:

1. Şişlik:

Aniden rahatsızlık ve ağrı hissederseniz veya alt bacaklarınızın, özellikle de topuklarınızın arkasında şişlik fark ederseniz, aşil tendiniti sorunu yaşıyor olabilirsiniz..

2. Baldır Kaslarının Çevresindeki Gerginlik:

Baldır kasları bacakların en hayati kısımlarıdır. Baldır kaslarınızın esnekliğini kaybettiğini ve gerginleştiğini düşünüyorsanız, bu Aşil tendinitinden muzdarip olduğunuzu gösterebilir..

3. Bacakların Sınırlı Hareketi:

Bacaklarınızın esnekliğinin azaldığını ve içlerinde hareket kısıtlılığı hissediyorsanız, aşil tendonu ağrınız olabilir..

4. Topuğun sıcaklığı:

Topuklarınızın yakınındaki cilt dokunulduğunda aniden ısınırsa, Aşil tendiniti sorunu yaşıyor olabilirsiniz..

Aşil Tendon Ağrısı İçin En İyi 10 Evde Tedavi Çözümü:

Evde tendinit ayak bileği tedavisi arıyorsanız, Aşil tendonu ağrısı için aşağıdaki ilk 10 çare sizin için en iyisi olacaktır:

1. Aşil Tendon Ağrısını Tedavi Etmek İçin Buz Paketi:

Aşil Tendon Ağrısını buz paketleri ile tedavi etmek

Buz torbası, tendinit için en şaşırtıcı ev ilaçlarından biridir. Etkilenen bölgeye soğuk kompres uygulanması, onu uyuşturmaya yardımcı olur, böylece ağrıyı ve diğer her türlü iltihabı azaltır..

Süreç Nedir:

Buz paketini etkilenen bölgeye yerleştirmeniz ve çıkarmadan önce yaklaşık 2 dakika orada bırakmanız gerekir. Daha iyi sonuç almak için bu işlemi 2-3 kez tekrarlamanız gerekir..

Bunu Ne Sıklıkta Yapıyorsunuz:

Bu işlemi gün içinde defalarca tekrarlayabilirsiniz..

2. Aşil Tendiniti için Hint Yağı:

Aşil Tendon Ağrısı için hint yağı çare

Aşil tendiniti tedavisi için en önemli ev ilaçlarından biri hint yağıdır. Hint yağında bulunan risinoleik asit, şişliği, ağrıyı ve iltihabı hafifletmeye yardımcı olur..

Süreç Nedir:

Sadece bir yemek kaşığı hint yağı almanız ve ardından doğrudan etkilenen bölgeye uygulamanız yeterlidir. Etkili sonuç almak için yaklaşık 20 dakika bırakmanız gerekir. Daha etkili sonuç almak için üzerine sıcak kompres de koyabilirsiniz..

Bunu Ne Sıklıkta Yapıyorsunuz:

Bu tendinit ayak bileği tedavisini evde günde en az iki kez kullanabilirsiniz..

3. Vitamin Açısından Zengin Gıdalar Tüketmek:

Aşil Tendon Ağrısı için gıdalar

C ve D vitaminlerinin insan vücudu için gerekli olduğu düşünülmektedir. En iyi Aşil tendiniti evde tedavi olarak kabul edilirler. Aşil tendon ağrısının daha hızlı tedavisine yardımcı olurlar.

Süreç Nedir:

Yeşil yapraklı sebzeler, turunçgiller, yağlı balıklar, yumurta sarısı, peynir gibi D vitamininin yanı sıra C vitamininden de zengin besinler tüketmelisiniz..

Bunu Ne Sıklıkta Yapıyorsunuz:

Vücudu sağlıklı tutmak ve her türlü ağrıdan uzak tutmak için vitamin yönünden zengin besinler düzenli olarak tüketilmelidir..

4. Aşil Tendinitini İyileştirmek İçin Zerdeçal Tozu:

Aşil Tendon Ağrısı: Tedavi için bitkisel ilaçlar

Zerdeçal tozu, tendinit için en iyi ev ilaçlarından biri olarak kabul edilir. Zerdeçalda bulunan kurkumin bileşiği, Aşil tendonu ağrısından hızlı iyileşme ile sonuçlanması nedeniyle çeşitli iyileştirici özelliklere sahiptir..

Süreç Nedir:

Bir bardak sıcak süt almanız ve içine bir çay kaşığı zerdeçal tozu eklemeniz gerekir. İyice karıştırıp içmelisin.

Bunu Ne Sıklıkta Yapıyorsunuz:

Bu harika içeceği düzenli olarak, tercihen gece boyunca içebilirsiniz..

5. Topuklara Masaj Yaptırmak İçin Nane Yağı:

Aşil Tendon Ağrısı için yağlar

Nane yağının tendinit için doğal şifa kaynağı olarak kabul edilen mentol içerdiğini çoğu kişi bilmez. Topuklarda oluşan ağrının yanı sıra şişliklerin de giderilmesine yardımcı olur..

Süreç Nedir:

6 damla nane yağını bir çay kaşığı hindistancevizi yağı ile karıştırmanız ve ardından bu karışımı etkilenen bölgeye nazikçe masaj yapmanız gerekir. Yaklaşık 30 dakika beklettikten sonra su kullanarak durulayabilirsiniz..

Bunu Ne Sıklıkta Yapıyorsunuz:

Daha iyi sonuçlar almak için bu uygulama işlemini günde 1-2 kez tekrarlayabilirsiniz..

6. Masaj için Mür Yağı:

Tendinit için en harika doğal ilaçlardan biri mür yağıdır. Bu, harika iyileştirici özelliklere sahip analjezik ve anti-inflamatuar bir yağdır. Bu yağ, Aşil tendonu ağrısının semptomlarını hafifletmeye etkili bir şekilde yardımcı olur..

Süreç Nedir:

Bir çay kaşığı hindistancevizi yağı ile bu uçucu yağdan 6 damla eklemeniz ve iyice karıştırmanız gerekir. Bundan sonra, bu karışımı kasların etkilenen bölgesine masaj yapın. Durulamadan önce yaklaşık 30 dakika bekletmeniz gerekir..

Bunu Ne Sıklıkta Yapıyorsunuz:

Mür yağı günde en az iki kez kaslara bu şekilde uygulanabilir..

7. Aşil Tendinitini İyileştirmek İçin Zencefil:

Aşil Tendon Ağrısı için bitkisel çözüm

Zencefil, Aşil tendonu ağrısı için en önemli ev ilaçlarından biridir. Zencefil, iltihap ve ağrı sorununu hafifletmeye yardımcı olan analjezik özelliklerin yanı sıra iltihap önleyici özelliklere de sahiptir..

Süreç Nedir:

Bir tencerede bir bardak suyu kaynatmanız ve içine yaklaşık 2 inç zencefil eklemeniz gerekir. Yaklaşık 5 dakika kaynatın ve ardından karışımı süzün. Daha sonra bu zencefil çayını biraz soğuttuktan sonra içebilirsiniz..

Bunu Ne Sıklıkta Yapıyorsunuz:

Bu harika zencefil çayını günde en az iki kez içebilirsiniz..

8. Kemik Suyu Tüketimi:

Aşil Tendon Ağrısı İçin Çorba

Kemik suyu, bireyler için evde en iyi Aşil tendonu ağrı tedavilerinden biridir. Tendonların hızlı iyileşmesine yardımcı olan glukozamin ve kondroitinden oluşur..

Süreç Nedir:

Yaklaşık 8 ons taze hazırlanmış kemik suyu alıp tüketmeniz gerekir. Bir bardak taze hazırlanmış kemik suyu genellikle 8 ons’a eşittir..

Bunu Ne Sıklıkta Yapıyorsunuz:

Tendinitin doğal iyileşme sürecini hızlandırmak için günde bir kez taze hazırlanmış bir bardak kemik suyu tüketebilirsiniz..

9. Aşil Tendon Ağrısını İyileştirmek İçin Epsom Tuzu:

Epsom tuzu kullanarak Aşil Tendonu Ağrı kesici

Epsom tuzu, önemli bir Aşil tendiniti evde tedavi olarak kabul edilir. İnsan vücudunun herhangi bir yerindeki ağrıyı, şişmeyi ve iltihabı iyileştirme gücüne sahiptir..

Süreç Nedir:

Ilık suyla dolu bir sürahi alıp içine yaklaşık yarım fincan Epsom tuzu eklemeniz gerekir. Bu karışımın tamamını büyük bir kaseye dökmeniz ve ardından ayaklarınızı içine batırmanız gerekiyor. Ayaklarınızı dışarı çıkarmadan ve silerek kurulamadan önce yaklaşık 30 dakika oturmanız gerekir..

Bunu Ne Sıklıkta Yapıyorsunuz:

Bu tedavi süreci düzenli olarak günde 2 – 3 kez tekrarlanabilir..

10. Aşil Tendinitine Çözüm Olarak Susam Yağı:

Susam yağı, en gerekli Aşil tendinit tedavisi ev ilaçlarından biri olarak kabul edilen harika bir yağ türüdür. Ayrıca iltihap ve ağrının azalmasına yardımcı olur..

Süreç Nedir:

Bir miktar susam yağı alıp biraz ısıtmanız gerekir. Ardından baldırdan başlayarak topuklara kadar nazikçe masaj yapmaya başlamalısınız. Biraz baskı uygularken ellerinizi yukarıdan aşağıya çok nazik bir şekilde çalıştırmanız gerekir. Bundan sonra, bacağınızı kalın bir bezle örtmeniz ve bir süre bu şekilde bırakmanız gerekir..

Bunu Ne Sıklıkta Yapıyorsunuz:

Susam yağını her gün düzenli olarak gece yatmadan önce bacaklarınıza uygulayabilirsiniz..