Akşamdan kalma nasıl hızlı bir şekilde kurtulur? Bir akşam partisi düzenlediğinizde en son ne olur? Partiyi planlamak ve votka, bira veya mevcut herhangi bir içecek gibi içecekleri düzenlemek ve akşamdan kalma tedavisi olmayan bir içecek düzenlemek, bir araya gelmek söz konusu olduğunda listede yapılacak en iyi şeydir. Birçoğu, akşamdan kalma ve akşamdan kalma rahatlaması olan içmenin sonraki etkisini unutur. Sabahları baş ağrısı ve kusma ile alındıktan sonra baş ağrısının sık görülen bir belirtisidir. Bu durumda, eczaneye veya hastaneye koşmak yerine, evde stoklanan akşamdan kalma önleyici hapların yanı sıra basit ev ilaçları ile akşamdan kalma durumuyla başa çıkmaya hazırlıklı olmak en iyisidir..

akşamdan kalma ev ilaçları

akşamdan kalma nedir?

Akşamdan kalma, şiddetli bir içki içtikten, güçlü içkiyi aşırı tükettikten veya hatta sürekli hafif içki içtikten sonra baş ağrısı, akşamdan kalma kusma vb. gibi akşamdan kalma semptomları yaşadığınızı açıklamak için kullanılan bir terimdir. Böyle bir durum, ne zaman ve ne kadar içtiğinize bağlı olarak sabah veya gece ortaya çıkabilir, bu da akşamdan kalmalığın şiddetini ve akşamdan kalma iyileşme süresini yansıtır..

Akşamdan Kalma Belirtileri:

Alkol Akşamdan Kalması, seyreltilmemiş içeceğin sürekli tüketilmesinden veya seyreltilmiş içeceğin yüksek kalitede olmasından kaynaklanır. Ağır içki içtikten sonra yaygın olarak görülen başlıca çarpıcı belirtiler ve belirtiler, birkaç saat sonra veya sabah kalktığınızda hissedilebilir..

Ana semptomlardan bazıları şunlardır:

 • Ana semptom baş ağrısıdır, bazen baş dönmesi de hissedebilirsiniz..
 • Kusma
 • İshal
 • Ağız kokusu olarak da adlandırılan ağız kokusu.
 • Kafa karışıklığı
 • Bulanık görme
 • Sık kusma nedeniyle oluşan susuzluk.
 • ışığa duyarlılık
 • Yorgunluk ve zayıf hissetmek
 • Karın krampları
 • titreyen eller

Şiddetli vakalarda, alkol zehirlenmesi meydana geldiğinde belirtiler şunlardır:

 • Nefes almakta zorlanma
 • felçli saldırı
 • Vücut ısısı altına düşer
 • Solgunluk ciltte

Akşamdan Kalmaya Neden Olan Nedir??

Akşamdan kalmanın nedenleri çeşitli dış ve iç faktörlere bağlıdır. Ana dış faktör, kullanılan içeceğin türüdür; votka kalıntısı, bira kalıntısı veya diğer güçlü alkollerin neden olduğu, özümsenmesi ve vücuttan kolayca uzaklaşması zor olabilir. Böylece vücuttaki alkol içeriği daha uzun süre kalır ve akşamdan kalma kusmaya, baş ağrısına ve diğer semptomlara neden olur..

İç faktör, kişinin alkol alımına verdiği tepkiden ve karaciğerin tepkisinden başka bir şey değildir. Düşük metabolizması veya zayıf karaciğer rahatsızlığı olan bir kişi, vücut metabolizmasının alkol içeriğini kandan çıkarmak için yavaş olması nedeniyle akşamdan kalmalığa neden olur..

Akşamdan Kalma Ne Kadar Sürer??

İçtikten sonraki akşamdan kalma, bir bardak daha alkol almayı bırakmaya karar verdiğinizde, kabaca 24 saat sürer. Her vücudun alkolü asetaldehite ve sonra asetata bölme reaksiyonu farklı olduğu için süre tam olarak bilinmemektedir..

Alkol miktarı, alkolün türü, vücut ağırlığı, yaşı ve esas olarak karaciğerin durumu gibi çeşitli faktörler vardır. Alkol içeriği, bir tam gün olan ortalama 24 saatlik bir süre içinde kandan azalacaktır. Böylece, vücudun alkol içeriğinden arındırılması için kandaki alkol konsantrasyonunun (BAC) sıfıra düşmesi gerekecektir..

En İyi Akşamdan Kalma Tedavisi:

Burada en iyi sonuç veren en iyi 8 akşamdan kalma çaresini listeledik. Onlara bir göz atalım.

akşamdan kalma için doğal ilaçlar

1. Limon Akşamdan Kalma Tedavisi:

Güçlü içeceklerin yanı sıra bir kokteylle dolu sert bir sallanan parti, ertesi gün sabah akşamdan kalma bir şekilde uyanmanıza neden olabilir. Akşamdan kalma, herhangi bir alkollü içkiden bir veya iki bardaktan fazla içtiğinizde yaygın bir durumdur. Akşamdan kalma ile nasıl başa çıkılır?

Akşamdan kalmışlıktan kurtulmak için basit bir evde çare, limon gibi sitrik meyve kullanarak bir dakika içinde yapılabilir. Limon kolayca bulunur ve genellikle herkesin evinde görülür. Alkolün vücutta işlenmesi hipoglisemiye yol açarken glikoz üretimini engeller, bunun önüne geçmek için bir bardak şekerli limon suyuna alınır ve akşamdan kalma nöbeti atlatılır..

2. Yumurta Akşamdan Kalma Çözümü:

Akşamdan kalma için en iyi evde çare yumurta

Evde akşamdan kalma tedavisi, herkes için kahvaltı hazırlamak kolay olduğu kadar kolayca bulunabilen beyaz ve sarı renkli bir besin olan yumurta kullanılarak da yapılabilir. İki yumurtayı kırıp omlet veya çırpılmış olarak yapmak ve bir dilim kızarmış ekmekle yemek yemek, akşamdan kalma için kolay bir tedavidir..

Yumurtalar, alkol tükettikten sonra vücutta biriken alkol içeriğini aldehitle mücadeleden sorumlu temel faktör olan sistein adı verilen bir element içerir. Bu nedenle, sabah kahvaltısından sonra iyi bir başlangıç, haşlanmış veya çırpılmış yumurta alıp hafta içi normal rutine geri dönmektir..

3. Bir Fincan Kahve İçmek Akşamdan Kalma Tedavisi Evde Çözüm:

İyi bir akşamdan kalma içeceği kesinlikle kahvedir ve evde içilmesi kolaydır. Kahvede bulunan ve merkezi sinir sistemini uyarmaktan sorumlu olan ve dolayısıyla kendini daha enerjik ve hevesli hissettiren kafein iyi bilinen kimyasal içeriğidir. Bu, kahvenin nasıl vazgeçilmez bir sabah içeceği haline geldiğinin tarihidir. Aynı ideoloji bir akşamdan kalmalığı gidermek için de uygulanabilir..

Akşamdan kalmanın neden olduğu baş ağrısı, adenozin adı verilen kimyasaldan kaynaklanır. Bu kimyasalın panzehiri kafeindir, bu nedenle akşamdan kalma için bir fincan kahve içmek vücuttaki adenosini ortadan kaldırabilir ve baş ağrısını ve yorgunluk ve tembellik gibi başka bir yan etkiyi azaltmaya yardımcı olabilir. Böylece akşamdan kalma azalır ve azalır.

4. Zencefil Akşamdan Kalma Çözümü:

akşamdan kalma için hızlı çare

Evde akşamdan kalma tedavisi içeceği sadece mutfağı arayarak ve raftan Ginger alarak kolaylaştırılabilir. Zencefil, önceki gün güçlü alkol aldıktan sonra akşamdan kalmalığı tedavi etmeye yardımcı olan bulantı önleyici bir elementtir. Kusma hissini azaltır ve akşamdan kalma durumundan hızlı bir rahatlama sağlar..

Zencefil ayrıca sindirim sistemini stabilize etmeye ve mide astarını yatıştırmaya yardımcı olur. Sütlü veya sütsüz basit bir sıcak zencefil çayı yapmayı deneyin, yoksa iki ila üç dilim taze zencefil kesip çiğneyin. Zencefil suyu, şeker seviyesini kolayca yükseltmek için balla birleştirilebilir..

5. Antioksidan Yiyecek Akşamdan Kalma Ev Çözümü:

Alkol tüketimi, vücutta oksidatif stres nedeniyle oluşan serbest radikalleri serbest bırakmanıza neden olabilir. Bu serbest radikallere karşı savaşmak için akşamdan kalma bir gıda olan antioksidanlarla yüklü gıdaları tüketmek şarttır..

Yaygın olarak bulunan antioksidanlardan bazıları, çilek, üzüm, nar, havuç bitter çikolata, ceviz, badem gibi her türlü fındık ve tohumlar ve kabak çekirdeği, çam tohumu, ayçiçeği çekirdeği vb. gibi tohumlardır. Antioksidanlı akşamdan kalma önleyici içecek element yeşil çay ve meyve çayı gibi çayları içeriyordu. Kahvaltı ile birlikte yukarıda sıralanan gıda maddelerinden birini tüketin ve akşamdan kalma semptomlarını kolayca azaltın..

6. İçme Suyu Akşamdan Kalma Tedavisi Evde Çözüm:

Akşamdan kalma için basit ve kolayca bulunabilen bir akşamdan kalma evde çare, sadece sade içme suyu içmektir. Doğal bir idrar söktürücü olan alkol almak, normalden daha sık idrara çıkmanıza neden olabilir. Bu dehidrasyona, yorgunluğa, uyuşukluğa yol açar, ayrıca ishale de yol açabilir..

Dehidrasyon, vücuttan temel elektrolitlerin kaybına neden olarak zayıflığa neden olur. Bol su içmek elektrolit kaybıyla mücadele etmek için vücuttaki demir içeriğini artırmaya yardımcı olur ve akşamdan kalma semptomlarını azaltır. Akşamdan kalmayı önlemek için ihtiyati tedbir olarak içecekler arasında bir bardak su da tüketilebilir..

7. Muz Akşamdan Kalma Çözümü:

evde akşamdan kalma tedavisi

Güçlü alkol içtikten sonra iyi yemek, ertesi gün sabah kalkarken akşamdan kalma kusmayı önlemek için önemlidir. Herkesin evinde bulunan basit ev yapımı akşamdan kalma tedavisi muzdur. Uzun sarı kabuklu meyveler, B6 vitamini ve kan damarını gevşetmeye yardımcı olan ve böylece akşamdan kalma baş ağrısını önleyen magnezyum önemli minerali ile yüklüdür..

Yatmadan önce tüketilen iki ila üç muz, kan şekeri seviyesini korumanın yanı sıra sindirim sistemini asitliğe ve mide ekşimesine karşı güçlendirmeye yardımcı olur. Akşamdan kalma belirtileri sabahları yükselirse, iki muzu badem sütü ile karıştırın ve sabah kahvaltısı olarak için..

8. Yulaf Akşamdan Kalma Çözümü:

Önceki gece güçlü bir içki içtikten sonra sabah öğünün iyi bir kısmını yemek, akşamdan kalma semptomlarını azaltmaya ve günün sorunsuz ve istikrarlı geçmesine yardımcı olacaktır. Yapması kolay ev yapımı en iyi akşamdan kalma yiyeceklerden biri ve yulaf.

Süt veya su ile anında pişirilen süper sıcak yulaf, B vitamini gibi bol miktarda besin, magnezyum, kalsiyum ve magnezyum gibi mineraller içerir. Yulaf ayrıca sindirim sisteminin asidik seviyesini nötralize eder ve mide suyu salgısını düzenler. Bir çay kaşığı şekeri yulafla karıştırmak kan şekerini anında geri kazanacak ve aynı zamanda enerji seviyesini de yükseltecektir..

En İyi Akşamdan Kalma Tedavisi İçeceği:

Portakal Suyu, akşamdan kalma en iyi çare olarak çalışır. Onlara bir göz atalım.

1. Portakal Suyu Akşamdan Kalma Tedavisi İçeceği:

akşamdan kalma anında rahatlama

Meyveler, aynı şekilde tüketilebilen veya meyve suyuna dönüştürülebilen, yaygın olarak kullanılan akşamdan kalma ilaçlarından biridir. Yaygın olarak bulunan ve akşamdan kalma önleyici içecek yapmak kolay, OJ olarak da adlandırılan Portakal suyudur. Portakal suyu, metabolizmayı hızlandırmaktan ve böylece vücut metabolizmasını hızlandırmaktan sorumlu olan önemli bir vitamin olan C Vitamini içerir..

Vücuttaki alkol içeriği normalden daha hızlı emilir. Portakal suyu ayrıca susuz kalmanıza ve kendinizi daha iyi hissetmenize ve baş dönmesini önlemenize yardımcı olur. Fruktoz, sert bir akşamdan sonra vücudun enerji ve dayanıklılığını yeniden kazanmasını sağlayan portakal meyvesinin temel elementindeki şeker içeriğidir..

En İyi Akşamdan Kalma İlaçları veya Hapları:

Burada en iyi 2 akşamdan kalma ilacı veya akşamdan kalma hapı listeledik. Onlara bir göz atalım.

1. Akşamdan Kalma için Antasit Hapları:

akşamdan kalma önleyici hap akşamdan kalma anından kurtulma

Akşamdan kalma ilacı kullanarak akşamdan kalma çaresi, doğal ev yapımı tariflerle karşılaştırıldığında hemen sonuç verir. Bu bir avantajdır, ancak akşamdan kalmayı azaltmak için ilacı günlük olarak kullanmaktan kaçınmanız önerilir. Evde kolayca bulunabilen bir akşamdan kalma önleyici hap, antasit haplarıdır..

Alkol tüketimi, sindirim sisteminde mide suyu rahatsızlıklarına yol açarak asitlik ve asitlik ve şişkinlik gibi mide sorunlarına yol açar. Hassas bir sindirim sistemi de düzenli olarak sade alkol alındığında ishale yol açabilir. Asidik alarak mide sularını nötralize eder ve asitliği ve mide rahatsızlığı sorununu iyileştirir..

2. Akşamdan Kalma için Anti-İnflamatuvar İlaç:

evde akşamdan kalma tedavisi için en iyisi

Çok miktarda içecek tükettikten sonraki kaba kısım kesinlikle akşamdan kalmadır. Akşamdan kalma, kişinin enerji kaybetmesine ve yorgun hissetmenize neden olabilir. Akşamdan kalma semptomundan nasıl kurtulunur, kullanımı kolay akşamdan kalma tedavisi akşamdan kalma önleyici haplardır.

Aspirin, Ibuprofen gibi steroid olmayan antiinflamatuar ilaçlar (NSAID’ler) evde kolayca bulunabilen ve her zaman stokta bulunan bir ilaçtır. Anti-inflamatuar ilaçlar akşamdan kalma semptomlarını azaltır. Ancak, düzenli içme ve haşhaş için NSAID hapları önerilmez, çünkü bu hapların karaciğere zarar vermenin yanı sıra sindirim sistemi astarını bozmayı içeren yan etkileri vardır..

En İyi Akşamdan Kalma Tedavisi İpuçları:

Bir akşamdan kalma yaşarsanız, aklınızdaki en çok sorulan sorulardan bazıları, akşamdan kalmayı nasıl azaltacağınız veya akşamdan nasıl çıkacağınız ve akşamdan kalmayı nasıl rahatlatacağınızdır. Genellikle yaşanan akşamdan kalmalığa bağlı semptomlar şunlardır: alkollü içki içtikten sonra düzenli olarak şiddetli baş ağrısı, baş dönmesi ve diğer ilişkili akşamdan kalma semptomlarından muzdarip olmak. Bu sorunları yönetmek ve bunları bilmek ve bu akşamdan kalma semptomlarından kurtulmak için yeterince akıllı olmak için iyi bir taktik gereklidir. Aşağıda belirtilenleri deneyin ve akşamdan kalmayla ilgili ipuçlarını deneyin ve arkadaşlarla yapılan sert alkollü içecekler partisinden sonra hissedilen değişikliği deneyimleyin..

Yapılması gerekenler:

Alkol Almadan Önce:

 • İlk ve en önemli şey, kokteyl veya sade şarap veya hatta sert içecekler olabilen alkollü içecekleri ne kadar tüketebileceğinizi anlamaktır. Kapasiteyi bilerek, alım seviyesini sınırlayın ve ağır bir akşamdan kalmayı önleyin.
 • Düzenli bir alkol tüketicisiyseniz, her zaman bir karaciğer testi yaptırın..
 • Alerjik içeceklerden uzak durmak.

Alkol İçerken:

 • Daha az Congener içeren alkol içmeyi deneyin. Konjenerler, alkolün işlenmesi sırasında oluşan kimyasal toksik bir yan üründür. Daha az türdeşi olan içeceklerden bazıları votka, rom ve cindir..
 • Sadece kıvırcık olmayan içecek içmek.
 • Alkolün sadece meyve suları ile karıştırılması.

Alkolden Sonra Yatağa Gitmek:

 • Su iyi bir nemlendirici olduğundan yatağa bir şişe su ile gidin..
 • Sağlıklı ve iyi bir uyku almak da herkes tarafından dikkate alınması gereken bir noktadır..

Ertesi Gün Sabahı:

 • Sabah kalktığınızda iyi bir kahvaltı yapmak kahvenin yanında önemlidir. Karbonhidrat yüklü yiyecekler şeker seviyesini kolayca artırabilir.
 • Folat, B12 vitamini ve magnezyumunuzu artıran multivitamin tabletlerinde haşhaş.
 • Günaydın yürüyüşe çıkmak ve temiz havayı solumak. Bu şekilde kasları germek ve terlemek kendinizi daha enerjik hissetmenizi sağlayabilir..

Yapma:

 • Aç karnına içki içmekten kaçının, biraz yiyecek alın ve ardından iki ila üç bardak içecek alın. Bu şekilde tok hissedecek ve bir sonraki içeceği tüketmeyeceksiniz..
 • Kıvırcık içecekler kandaki alkol emilimini hızlandırdığından, alkol tükettiğiniz zamanlar arasında gazlı içecekler içmeyin..
 • Tekila, Viski ve Konyak gibi Kimyasal içeriği yüksek içecekleri içmekten kaçının. Bourbon viski yüksek miktarda bu kimyasal yan ürüne sahiptir..
 • Hassas bir mideniz, zayıf karaciğeriniz varsa sert içecekler içmekten kaçının..
 • Bir gece partisi yapmaktan ve daha uzun süre içmekten uzak durun.
 • Aynı anda sigara içmekten ve içmekten kaçının. Her ikisini de yapmak akşamdan kalma semptomlarını daha da kötüleştirebilir.
 • Karaciğer sorunu ile, içme tüketimi ayda sadece bir bardak ile sınırlandırılmalıdır..
 • Alkollü içeceklerin bir kombinasyonunu içmekten kaçının.

Akşamdan kalma çözümü, anında akşamdan kalma tedavisinin nasıl alınacağı veya herhangi bir akşamdan kalma ev çaresi olup olmadığı konusunda birçok şekilde tartışılabilen ilginç bir konudur. Ancak akşamdan kalmışlığı atlatmanın anahtarı, ilk kez akşamdan kalma yaşadığınızda tetikleyici faktörü bulmak ve akşamdan kalma oluşumunu önlemeye yardımcı olacak bir sonuç çıkarmaktır. En iyi akşamdan kalma çaresi, o andaki akşamdan kalma semptomunu tedavi etmek ve aynı zamanda sebebini tedavi etmektir. Akşamdan kalmayla nasıl başa çıkılacağı da, evde basit akşamdan kalma tedavisini öğrendikten sonra kesinlikle netleşecek olan bir sorudur. Size uygun olan ve partiden keyif alan alkollü içeceği seçin ve ertesi güne bir gülümseme ile baş ağrısı olmadan uyanın.!