Bebek bezi döküntüsü ve bebekler her yeni anneyle eş anlamlıdır. Bebeklerin karşılaştığı en yaygın sorunlardan biridir ve yeni ebeveynlere de acı verir. İltihaplı cilt, genital bölgede bir miktar sürtünme ile birlikte bebek bezi döküntüsü olarak adlandırılabilir. Bebek bezi döküntüsü için bazı ev ilaçları ile bebeğinizi bu ağrıdan kurtarabilirsiniz..

Bebeğinizin cildi hassas olduğu için çok daha nazik davranılması gerekir. Bu sorunun bazı belirtileri yanma hissidir ve bebek ağlamaya devam eder. Bebeğinizi hemen rahatlatan ve hazır bulunan pişik için bu cilt dostu ev ilaçlarını deneyin..

TOK:

 • Bebek Bezi Döküntülerinin Nedenleri
 • Bebek Bezi Döküntüsü Tedavisi
 • Yan etkiler
 • SSS

Bebek Bezi Döküntülerini Etkili Bir Şekilde Tedavi Etmek İçin 15 Evde Çözüm

Bebek Bezi Döküntülerinin Nedenleri:

Birkaç neden cinsel organların yakınında döküntülere yol açsa da, bebeklerde pişiklerin önde gelen nedenlerinden bazıları şunlardır:

1. Bez Markası: Kullandığınız bebek bezi markasını değiştirdiyseniz, bebeğinizin hassas cildinin reaksiyon göstermesinin nedeni bu olabilir..

2. Bezin Uzun Süre Kalmasına İzin Vermek: Kaka ve idrarla dolu olan bebeğinizin bezini zamanında değiştirmezseniz cilt tahrişine neden olabilir..

3. Uygun Olmayan Çocuk Bezi: Bebek bezi tam oturmamışsa, bebek bezinin kızarmasına neden olan sürtünmeye neden olabilir..

4. Hassas Cilt: Bebeğinizin cildi hassassa.

5. Enfeksiyon: Bebek bezi bölgesi uzun süre nemli bırakılırsa bakterilerin üremesi için mükemmel bir yerdir. Bu yüzden alanı iyice temizlemek gereklidir.

Bebek Bezi Döküntüsü için Ev Çareleri Tedavisi:

Bu makale, pişik oluşumunu nasıl önleyeceğinizi ve ev ilaçlarını kullanarak pişiği nasıl tedavi edeceğinizi açıklayacaktır..

1. Bebek Bezi Döküntüleri için Aloe Vera:

Aloe vera, yetişkinlerde, bebeklerde ve küçük çocuklarda döküntüleri tedavi etmeye yardımcı olan cilt rahatsızlığı özelliklerine sahiptir. Taze aloe jeli, bebeğinizin poposundaki etkilenen bölgelere yıkayıp kuruladıktan sonra uygulanabilir. Evde tamamen doğal bir bebek döküntü tedavisi olarak kabul edilir. Bebeğin cildi hassas değilse veya aloe veraya alerjisi yoksa tamamen güvenlidir..

2. Bebek Bezi Döküntüleri İçin Epsom Tuzu:

Epsom tuzu veya magnezyum sülfat olarak bilinen anekdot raporları, bebek bezi döküntüsü için en iyi tedavilerden biridir. Magnezyum transdermal olarak emilir, bu da bebeğinizin poposunu dakikalar içinde yatıştırmaya yardımcı olur..

Prosedür:

Bir bardak ılık su alın ve içine bir bardak Epsom tuzu ekleyin ve iyice karıştırın. Bebeğinizin altını 15 dakika suda bekletin..

Önlem:

Günlük bir şey yapmadığınızdan emin olun. Bu Epsom tuz banyosunu haftada bir veya iki kez kullanabilirsiniz..

3. Bebek Bezi Döküntülerini Tedavi Etmek İçin Anne Sütü:

Anne sütü, birçok iyileştirici özelliği olduğu için bebeklerde pişik için en iyi doğal ilaçlardan biri olarak kabul edilir. Bebeklerde pişiklerin neden olduğu ağrıları dindirmek ve yayılmasını önlemek için sadece birkaç damla anne sütü yeterlidir..

Prosedür:

Etkilenen bölgeye biraz anne sütü sürün ve kurumasını bekleyin. Bebek bezi döküntüsü için en iyi ve doğal çözümdür..

4. Elma Sirkesi:

Bebeklerde cinsel organlara yakın kızarıklıkların nedenlerinden bazıları mantar ve maya enfeksiyonları olabilir. Elma sirkesi, bakterileri öldürmeye yardımcı olan ve pişiğin ilerlemesini önleyen bebeklerde pişik için en iyi ev ilaçlarından biridir..

Hazırlık:

 • Bir bardak su alın ve iki kaşık elma sirkesi ekleyin..
 • Bebeğinizin altını her değiştirdiğinizde altını bu sıvıyla yıkayın..

5. Kabartma tozu:

Bakterilerin varlığı nedeniyle bebek bezi döküntüsü neden olabilir. Kabartma tozu, pişik için hızlı ve kolay bir tedavidir. Asidik PH’ı çıkararak ve alkali hale getirerek bebek bezi bölgesindeki ağrıyı gidermeye yardımcı olur..

Hazırlık:

 • Üç kaşık soğuk suyu bir kaşık kabartma tozu ile karıştırın.
 • Karışımı iyice birleştirin, ince bir macun oluşturun.
 • Macunu etkilenen bölgeye uygulayın ve kurumasını bekleyin..
 • Birkaç dakika sonra suyla nazikçe durulayın.

6. Yulaf Ezmesi Banyosu:

Yulaftaki antioksidan özellikler, hassas bebek cildinizin iltihaplanmasını iyileştirmeye yardımcı olur. Cildinizi nemli tutan, pişik için doğal ev ilaçları olan bir macun hazırlayabilir veya yulaf ezmesi banyosu çizebilirsiniz..

Hazırlık:

1. Yulaf ezmesi:

Bir kaşık toz yulaf ezmesini üç kaşık suda karıştırarak macun haline getirin. Yatıştırıcı bir etki için bu karışımı etkilenen bölgeye uygulayın..

2. Yulaf Ezmesi Banyosu:

Bir küvete ılık su alın ve iyice karıştırarak yulaf ezmesi ekleyin. Bebeğinizin poposunu birkaç dakika yulaf ezmesi banyosunda bekletin..

7. Mısır nişastası:

Mısır nişastası, herhangi bir biçimde sürtünmeyi azaltmaya yardımcı olur, bu nedenle kızarıklık olasılığını azaltır. Ve mısır nişastası, bir yağ kombinasyonu ile bebek bezi döküntüleri için bir tedavi görevi görür. Toz yerine de kullanabilirsiniz.

Hazırlık:

 • Bir kase alın ve zeytinyağı ile mısır nişastası ekleyin.
 • İçeriği iyice karıştırın, bir macun yapın.
 • Macunu döküntülü bölgeye uygulayın ve bir süre bırakın..
 • Ilık suyla iyice yıkayın.

8. Hindistan Cevizi Yağı:

Sızma hindistancevizi yağının iyileştirici doğası, bebek bezi döküntülerini tedavi etmenin en iyi yoludur. Bebeğin cildi, cinsel organlarında kızarıklık olduğunda iltihaplanır ve tahriş olur. Bu tamamen doğal ve asırlık ilaç, bebeğinize kızarıklıkların daha fazla yayılmasını durdurmaya yardımcı olan anında rahatlama sağlar. Maksimum sonuç için etkilenen bölgelere ılık hindistancevizi yağı uygularken nazik olun..

9. Yoğurt:

Sade yoğurt, pişik için en iyi doğal çözümdür. Cildi nemlendirir, böylece pişik olan bölgeyi iyileştirir. Herhangi bir katkı maddesi olmadan, doğal yoğurt, oda sıcaklığında da krem ​​olarak uygulanabilir..

10. Bal, Zeytinyağı ve Balmumu Karışımı:

Balmumu, zeytinyağı ve balın kombinasyonu, ayrı ayrı karıştırılarak artırılan iyileştirici özelliklere sahiptir. Bebeğinizin cilt tahrişinden kurtulmasını sağlayan doğal bir pişik tedavisidir. Tedavi edici etkisi ile kızarıklıkları hafifletir veya yok eder. Sadece topikal olarak uygulamayı ve ağızdan tüketmemeyi unutmayın..

11. Papatya Çayı Tedavisi:

Bal ve papatya çayının antiseptik özellikleri, bebek bezi döküntülerini iyileştirmeye yardımcı olur. Bu tedavi, diğer mantar enfeksiyonlarıyla birlikte bebeklerde pişik için mükemmel bir tedavi işlevi görür..

Hazırlık:

 • İki bardak papatya çayı hazırlayın ve soğumaya bırakın..
 • Bir kaşık bal ekleyin ve iyice karıştırın.
 • İçeriği küçük bir sprey şişesine koyun ve kızarıklık olan bölgeye uygulayın..

12. Bebeğin Cildini Temiz ve Kuru Tutun:

Maya ve bakteriler vücudun nemli ve kuru bölgelerinde gelişir, bebek bezi de bunlardan biridir. Bebek bezi döküntülerini iyileştirmenin doğal yollarından biri bebeğinizin cildini temiz ve kuru tutmaktır. Bebeğin altını iyice yıkayın, böylece enfeksiyona neden olan kalıntılar kalmaz. Temizledikten sonra yumuşak pamuklu bir bezle düzgün bir şekilde kurulayın..

13. Bezlerini Sık Sık Değiştirin:

Bebek bezini düzenli aralıklarla değiştirmek, pişiksiz ve mutlu bir bebeğin anahtarıdır. Yeni bir ebeveyn için telaşlı olmasına rağmen, bebek rahatsızsa sürekli uyanık olmaları gerekir. Anında kontrol ve bebek bezi değişikliği, bebek bezi döküntülerini tedavi etmenin en iyi yoludur. Yeni bir bebek bezi giymeden önce genital bölgeyi yıkayın ve kurulayın. Bebeğinizin cildinde tahriş veya iltihaplanma olmaması için her 3 ila 4 saatte bir bezini değiştirmeyi unutmayın..

14. Krem veya Losyon Uygulamak:

Ev ilaçları ile kızarıklıklarda düzelme olmazsa çinko veya Desitin içeren cilt dostu merhemler kullanabilirsiniz. Bebeğinizin cildinde koruyucu bir tabaka oluşturarak pişiklerin çabuk geçmesini sağlar. Her krem ​​bebeğin hassas cildine uygun olmadığı için bu kremlerden herhangi birini kullanmadan önce mutlaka bir doktora danışın..

15. Talk Tozu:

Bebek bezi bölgesinde tutulan nem, döküntülerin önde gelen nedenlerinden biridir. Toz uygulamak, alanı nemli, kokusuz ve temiz tutar. Bebek bezi döküntülerini gidermenin en iyi yollarından biridir ve salgının daha fazla yayılmasını önler. Yeni bir bebek bezi giymeden önce talk pudrası sürmeyi unutmayın..

Yan etkiler:

 1. Bebek bezi döküntüsü için ev ilaçları, ancak bebeği olumsuz etkilememesi için bazı önlemler alırsanız çok etkili olabilir..
 2. Bebeğinizin ilaçlarda kullandığınız bileşenlere alerjisi olmadığından emin olun..
 3. Bebeği tutarken dikkatli olun çünkü cildi hassastır ve nazik bakıma ihtiyaç duyar..

Bebek bezi, her bebeğin çocukluğunun vazgeçilmez ve inkar edilemez bir parçası haline geldi. Tüm avantajlarıyla birlikte pişik, hemen müdahale edilmesi gereken yaygın bir sorundur. Bu makale, sorunu çözmek ve tamamen önlemek için seçebileceğiniz bebek bezi döküntüleri için çok sayıda ev ilaçları sunmaktadır. Bebeğinize bezsiz biraz zaman vermeyi unutmayın ve bu da mutlu bir cilde, dolayısıyla mutlu bir bebekle sonuçlanır.!

Sorumluluk Reddi: Bu makale, sadece öneri olan, pişik için ev ilaçları hakkında görüşler sunar. Doktor tavsiyesinin yerini tutmazlar.

Sıkça Sorulan Sorular:

1. Piyasada Bulunan Bebek Bezi Çeşitleri Nelerdir??

Cevap: Bebek bezi döküntüsü, ister bebeklerde ister yetişkinlerde olsun, gecikmeden acil olarak tedavi edilmelidir. İşte piyasada bulunan bebek bezi türlerinden bazıları:

 • Bebekler ve Bebekler İçin Bebek Bezi: Bu tür bebek bezleri farklı boyutlarda ve çeşitli markalardan gelir. Bebeğinizin cildine ve ihtiyaçlarına uygun olanı seçtiğinizden emin olun..
 • Eğitim Bezi: Bunlar, külotlara benzeyen küçük çocuklar için doğru şekilde kullanılan pantolon tarzı çocuk bezleridir..
 • Temizlik Mendili: Bunlar ergenliğe ulaşan kızlar tarafından kullanılır. Bu ürünlerin aşırı kullanımı veya ilk kullanımı kızarıklıklara neden olur.
 • Yetişkin Bezi: Bu ürünler, mesane sızıntısı gibi tıbbi sorunları olan yaşlılar tarafından kullanılmaktadır. Yardıma ihtiyacı olan yetişkinler için hijyenik kalmanın bir yoludur..

2. Bebek Bezi Döküntüsü İçin Ne Zaman Doktora Gitmeliyim??

Cevap: Bu makalede bahsedilen ev ilaçları faydalıdır ve bebeğinizin ağrısını hafifletmeye yardımcı olur. Döküntü, ev ilaçlarını kullandıktan sonra iki ila üç gün içinde düzelmezse ve bebeğinizin vücudunun diğer bölgelerine yayılmaya başlarsa, bir doktora görünün..

3. Bebek Bezi Döküntüleri Yetişkinlerde ve Bebeklerde Aynı mı??

Cevap: Hem yetişkinlerde hem de bebeklerde pişiklerin kirli bir bez, uygun olmayan iç çamaşırlar ve temizlik eksikliği gibi birçok nedeni vardır. Bakterilerin yayılmaması için cilt dostu ürünler kullanmak ve uygun hijyen sağlamak gerekir..