Depresyon, yaşamdaki belirli yaygın nedenler ve sorunlar nedeniyle bir kişiyi etkileyen aşırı bir üzüntü biçimidir. Durdurulmadığı veya doğru noktada tedavi edilmediği takdirde depresyonun zararlı sonuçları olabilir. Beyne ulaşır ve beyin vücudu kontrol ettiği için, sizi yaşam riskine yol açabilecek bir şey yapmaya ikna edebilir. Depresyon hakkında bilgi edinin, inceleyin ve çözün. Şiddetli depresyon vakalarında, insanlar genellikle intihar eğilimleriyle de görülmüştür. Bununla birlikte, depresyonda çoğu insanın en iyi sonuçları elde etmek için uygun danışmanlık alması gerekir. Depresyon tamamen psikolojik bir sorundur ve durum uzun sürmedikçe fiziksel sağlık üzerinde hiçbir etkisi yoktur..

Depresyon için Ev Çareleri

İyi haber olarak, depresyon tedavisi için daha hızlı bir şekilde kullanılabilecek çeşitli güvenli ve doğal ev ilaçları olduğunu hepiniz bilmelisiniz. Tamamen tedavi edemeyebilirler, ancak tedavide size kesinlikle yardımcı olacaklardır. Aşağıdaki kılavuzda depresyon için en doğal ev ilaçlarını kontrol edin ve en iyi sonuçları almak için bazı seçimler yapın:

İçerik tablosu

 • Depresyon Nedenleri
 • Depresyon Belirtileri
 • Depresyonun Önlenmesi
 • Depresyon İçin Basit Ev Çareleri
 • Sıkça Sorulan Sorular

Depresyon Nedenleri:

Neden depresyonda olduğunuzu hiç merak ettiniz mi? Bir yabancının rastgele bir yorumu, hatta çocuğunuzun yemek yemeyi reddetmesi depresyona yol açabilir. Ancak, bu sorunun aşağıda listelenen çok daha ciddi nedenleri vardır:

 • Ailede depresyon öyküsü.
 • Evdeki mutsuzluk.
 • Anksiyete Sorunları.
 • Hormonal Değişiklikler.
 • Fiziksel istismar.
 • Sevilen birinin ölümü.
 • Finansal Kriz.
 • iş endişeleri.
 • Yalnızlık.
 • Bazı ilaçlar.

Depresyon Belirtileri:

Artık nedenlerini gördüğünüze göre, depresyonda olmanın nasıl bir his olduğunu öğrenin:

 • Aşağılık Duygusu.
 • Hüsran.
 • Uyku bozuklukları.
 • Tükenmişlik.
 • kendini İstismar.
 • intihar girişimleri.
 • Saatlerce hiçbir şeye bakmak.

Depresyonun Önlenmesi:

Depresyon önlendiğinde daha iyidir! Birini bu durumdan kurtarmak zordur ve önemli kararlar vermek onları girdabına kapılmaktan kurtarabilir. İlk etapta depresyonu önlemek için aşağıdaki ipuçlarını okuyun:

 • Her zaman güvenilir bir aile üyesiyle konuşun.
 • Tereddüt etmeden iç düşüncelerinize güvenin.
 • Yanlış olma konusunda endişelenme.
 • Yeterli uyku almak.
 • Evden çıkıp neşeli yerlere gidin.
 • İnsanlar da dahil olmak üzere olumsuzlukları azaltın.
 • Düzenli egzersiz.
 • Besleyici yiyecekler yiyin.
 • meditasyon yap.

Depresyon İçin Basit Ev Çözümleri:

 1. safran özleri
 2. Egzersiz yapmak
 3. Diyet
 4. Işık Terapisini Kullanın
 5. Yardımcı Otlar
 6. Olumlu düşünme
 7. Akupunktur Tedavisi
 8. Yakın Kişilerle Konuşun
 9. Balık Yağı
 10. Alkolden Kaçının
 11. Kafein
 12. İbadet Hizmetleri
 13. Magnezyum Gıda
 14. Yeterli uyku almak
 15. Komedi İkramları
 16. Brezilya fındığı
 17. Sosyalleştirmek
 18. Mizah Arayın
 19. Rastgele Konuşmalar
 20. Gevşeme Terapileri
 21. Müzik
 22. Günlük Numarası
 23. Destek grupları

1. Safran Özleri:

Safran

Az miktarda safran özünün depresyon belirtileri üzerinde büyük etkileri olduğu ve uygun şekilde tedavi ettiği bilinmektedir. Bununla birlikte, büyük miktarlar yan etkilere neden olabilir ve bundan kaçınılmalıdır. Bu, depresyon için bilinen ev ilaçlarından biridir. Safran doğal bir uyku düzenleyicidir ve iyi uykuyu teşvik ederek depresyonu önler..

Nasıl kullanılır?

 • Sütte birkaç tutam safran kullanın.
 • iyi kaynatın.
 • Yatmadan önce bu sıcak içeceği tüketin.

Kim kaçınmalı?

Laktoza alerjiniz varsa süt içmeyiniz..

Daha fazla gör: Depresyon Nasıl Aşılır?

2. Egzersiz:

Düzenli egzersiz depresyon için doğal bir tedavidir. Fiziksel aktivite, vücut sisteminin yanı sıra işlevlerin düzenlenmesine yardımcı olur. Buna akıl da dahildir. Egzersiz aynı zamanda zihni uygun aktif durumda tutmak için gereken doğru sayıda hormonun salgılanmasına da yardımcı olur. Bunun dışında egzersizler, depresyonun en önemli nedenlerinden biri olan stresle başa çıkmada yardımcı olur. Genel olarak, depresyon tedavisi için her gün yaklaşık 30-45 dakikalık bir egzersiz rutininin sürdürülmesi önerilmektedir..

İpuçları: Egzersiz yapmak için açık bir yer bulmaya çalışın. Ayrıca iyi bir şirket ruh halinizi çabucak yükseltebilir..

3. Diyet:

Depresyon tedavisi için yapılması gereken bazı sağlıklı beslenme değişiklikleri vardır. Bu, sadık kalınacak etkili ev ilaçlarından biridir. Bazı dozların yanı sıra, ilgilenilmesi gereken hiçbir şey yoktur. Depresyonu ağırlaştırabilecek tatlıların alımını azaltmanın yanı sıra alkol ve kafeinden de kaçınılmalıdır. Bunun dışında B6 vitamini ve magnezyum yönünden zengin besinler depresyonu olan ve onu tedavi etmek isteyenler için oldukça önemlidir. Sağlıklı yiyin ve sağlıklı kalın mantra olmalıdır!

İpuçları: Tek bir besin grubuna kendinizi kaptırmak yerine dengeli beslenin.

Daha fazla gör: Depresyon Belirtileri

4. Işık Terapisini Kullanın:

yürüyüş 1

Genellikle, güneş ışığına maruz kalmamanın, depresyonun başlıca nedenlerinden biri olduğu görülmüştür. İnsanlar karanlık ve kış aylarında güneşli mevsimlere göre daha depresif duygular yaşarlar. Güneş ışığına maruz kalmak vücuda sadece D vitamini vermekle kalmaz, aynı zamanda bir ruh hali için gerekli olan serotonin üretimine de yardımcı olur. Depresyona yardımcı olmanın en iyi doğal yollarından biri olarak bir süre açık havada yürüyün.

İpuçları: Sabah erken güneş ışığı maksimum Vitamin emilimi için en iyisidir.

5. Yardımcı Olan Otlar:

Depresyon için Ev Çareleri - John's wort otu

Sarı Kantaron, çevrimiçi veya seçili mağazalarda bulunan, depresyon için doğal takviyelerden biridir. Dünya çapında milyonlarca insan tarafından etkin bir şekilde kullanılmaktadır. Dozu bir profesyonelle tartışın ve bunu her gün sorun tamamen azalana kadar kullanın..

İpuçları: Bunu asla tıbbi tavsiye olmadan denemeyin. Yalnızca önerildiği şekilde kullanın!

6. Olumlu Düşünme:

Depresyon için Olumlu Düşünme

Depresyonu evde nasıl tedavi edeceğinizi merak mı ediyorsunuz? Etrafınızdaki şeylerin olumlu taraflarını görün ve not edin. Olumlu fikirler ve düşünce getirmek için her gün bu listeyi gözden geçirmeye çalışın. Bu terapi, depresyonu tedavi etmenin oldukça doğal ve evde iyileştirici bir yoludur. Düzenli uygulama, işleri sizin için basitleştirebilir ve size olayların daha iyi tarafından bakma yeteneği kazandırabilir..

İpuçları: Olumlu kitaplar okuyun, alıntılar yapın ve kendi kendine moral konuşması yapın!

7. Akupunktur Tedavisi:

Depresyonu tedavi etmenin güvenli ve yüzde 100 doğal ve etkili yolu akupunktur kullanmaktır. Vücutta basınç oluşturan noktaların tedavisidir ve depresyon dahil her türlü sağlık krizine çözüm getirir. Size doğru yolda rehberlik edecek bir profesyonel işe alınmalıdır. Bu, depresyonla savaşmanın doğal yollarından biridir..

Daha fazla gör: Zihinsel Depresyonun Nedenleri

8. Yakın Kişilerle Konuşun:

Depresyon Konuşmasını Kapatmak İçin Ev Çözümleri

Bazen yalnızlık depresyonun en büyük faktörlerinden biridir. Size gerçekten yakın olan biriyle konuşur ve başlıca endişelerinizi tartışmaya çalışırsanız, depresyon tedavisinde size çok yardımcı olabilir. Depresyonun basit ama çok etkili bir tedavisidir. Asla yanıldığını düşünme! Her zaman açık fikirli yaklaşın!

9. Balık Yağı:

balık yağı takviyesi

Balık yağı, beyin ve işlevleri üzerinde iyi çalışan omega yağ 3 asitlerine sahiptir. Omega yağ 3 asitlerinin eksikliğinin depresyona neden olduğu görülmüştür. Balık yağı takviyeleri, depresyon için en iyi doğal tedavilerden biridir. Kaliteli kapsüller seçmek daha iyi sonuçlar sağlayabilir.

10. Alkolden Kaçının:

işareti İçmekten kaçının

Birçok çalışma, alkolün aslında hem erkeklerde hem de kadınlarda depresyonu desteklediğini kanıtlamıştır. Depresyon sırasında alkollü içeceklere bağımlı olan insanların yaygın bir manzara olması utanç verici. Alkol, yaşadığınız depresyonu artırabilir. Alkol yerine bira ve şarap içerek depresyonda kendinizi daha zinde hissedebilirsiniz. Bu, depresyon sorunlarını çözmek için en iyi ev ilaçlarından biridir..

11. Kafein:

Depresyon için kafein

Evde depresyon tedavisine mi ihtiyacınız var? O zaman doğru yere geldiniz. Bu nokta bizi kahvenin etkili bir şekilde depresyona sokabileceği ve kendinizi çok daha iyi hissettirebileceği konusunda eğitiyor. Kahve veya koladaki kafein içeriği, depresyon belirtilerini azaltabilir ve ruh halinizi düzeltmeye yardımcı olabilir..

İpuçları: Kahvenize biraz bitter çikolata eklemek de işinize yarayabilir.!

12. İbadet Hizmetleri:

Depresyon kontrolü için İbadet Hizmetleri

Yapılan bir araştırmaya göre ibadethanelere giden kişilerin depresyonu etkili bir şekilde azalttığı görülmüştür. Bu, bu alanda bir uzmana gitmeden depresyonu düzeltmenin en doğal yollarından biridir. Herkes bunu deneyebilir ve kesinlikle olumlu sonuçlar getirecektir..

İpuçları: İlahi müzik dinlemek de düşüncelerinizi iyileştirebilir ve kendinizi tekrar normal hissetmenizi sağlayabilir.!

13. Magnezyum Gıda:

Depresyon için Ev Çareleri- Megnezyum gıda

Uyku, depresyon için alınması gereken önemli doğal şeylerden biridir. Vücudumuz düzgün çalışması için günde en az 6 saat uyumamızı ister. Zihnin tüm vücudu çalıştırdığı için düzgün çalışması gerekir. Depresyon zihni ağır bir şekilde etkiler ve zevk almamızı engeller. Evde bir depresyon tedavisine ihtiyacınız varsa, yeterince uyumanız ve depresyona yol açan yaşadığınız kötü şeylerden zihninizin iyileşmesine izin vermeniz önerilir..

İpuçları: Uyku sorunları yaşıyorsanız, yatıştırıcı müzik dinlemeyi deneyin ve yatmadan en az bir saat önce tüm aktivitelerden uzak durun..

14. Yeterince Uyuyun:

uyuyor

Uyku, depresyon için alınması gereken önemli doğal şeylerden biridir. Vücudumuz düzgün çalışması için günde en az 6 saat uyumamızı ister. Zihnin tüm vücudu çalıştırdığı için düzgün çalışması gerekir. Depresyon zihni ağır bir şekilde etkiler ve zevk almamızı engeller. Evde depresyon tedavisine ihtiyacınız varsa, yeterince uyumanız ve depresyona yol açan yaşadığınız kötü şeylerden zihninizin iyileşmesine izin vermeniz önerilir..

İpuçları: Uyku sorunları yaşıyorsanız, yatıştırıcı müzik dinlemeyi deneyin ve yatmadan en az bir saat önce tüm aktivitelerden uzak durun..

Daha fazla gör: Depresyon için Yoga Asanaları

15. Komedi İkramları:

Komedi

Depresyon sırasında biraz gülmek sizi yavaş yavaş mutlu edebilir. Depresyon için ev ilaçlarına ihtiyacınız varsa, bu depresyonu tedavi etmenin en iyi yollarından biridir. Kendinizi komedi dramalarına veya komedi TV şovlarına maruz bırakmayı deneyin. Yürekten gülmek, stres ve depresyon için etkili ev ilaçlarından biridir..

16. Brezilya Fıstığı:

Brezilya fındığı

Brezilya fıstığı, depresyonu etkili bir şekilde azaltabilen selenyum açısından zengindir. Uzun yıllardır yapılan birçok araştırmaya göre vücudunda selenyum içeriği düşük olan kişilerin depresyona girme olasılığı daha yüksektir. Depresyondaysanız, bu özel elementi içeren yiyecekleri yemeyi deneyin. Bu, sizi kesinlikle yaşadığınız depresyon durumundan çıkaracaktır ve kaygı ve depresyon için en iyi doğal ilaçlardan biridir..

İpuçları: Sayısız avantajından yararlanmak için bunları atıştırmalık listenize eklemeyi deneyin..

17. Sosyalleşin:

Depresyon kontrolü için sosyalleşin

Sosyalleşme anahtardır. Sevdiğiniz insanlarla birlikte olun ve onlarla kaliteli zaman geçirin. Duygularınızı arkadaşlarınızla ve yakınlarınızla paylaşın, içlerinden biri sizi depresyonunuzdan çıkaracak bazı psikolojik hilelerle mutlaka size yardımcı olacaktır. Bir kabuğun içinde yaşamayı bırakın ve meslektaşlarınız veya arkadaşlarınızla biraz zaman geçirmeye başlayın..

İpuçları: Sosyalleşmek Sosyal Medya demek değildir! Biraz gerçek hayata geçmenin ve gadget’larınızı kapatmanın zamanı geldi!

18. Mizah Arayın:

Depresyondan geçiyorsanız, hemen hemen her durumda mizah aramanız gerekir. Tek başına kıkırdamak seni psikopat gibi göstermez. Beyninizi enerjik tutacak ve mizahsız bir dünya var mı? Tek yaptığımızın çalışmak olduğu bir dünyadan ayrılmak istemiyoruz. Kendinizi eğlendirmek son derece faydalıdır.

19. Rastgele Konuşmalar:

Depresyon kontrolü için Rastgele Konuşma

Depresyon için bazı ev ilaçlarına ihtiyacınız var mı? Bu tür duygusal sorunlardan muzdaripseniz, zihninizi ve kalbinizi sağlıklı tutacak belirli faaliyetlere katılmanız önerilir. İnsanlar bunu pek yapmaz, ancak yabancılarla konuşmak olan bu heyecan verici şeyi deneyebilirsiniz. Daha önce tanımadığınız kişilerle sohbet başlatmayı deneyin. Yeni arkadaşlar edinmek, bu heyecan verici aktivitenin süslü kelimesi olacaktır. Herkesin arkadaşa ihtiyacı olduğuna göre, eskiler sizi depresyondan kurtarmaya yetmediği için biraz daha fazla kazanmanın zamanı geldi..

İpuçları: Konuşmadan önce noktaları not edin ve olumsuz düşünceyi olabildiğince azaltmaya çalışın..

20. Gevşeme Terapileri:

Depresyon için gevşeme tedavisi

Tatile çık. Yurtdışına git ve çıldır. Kendinizi tanımanın en iyi yollarından biridir ve özellikle kendiniz hakkında yeni şeyler öğrenmek söz konusu olduğunda, kendinizin yaşı yoktur. Yalnız kalmayı bırakın ve aileniz veya arkadaşlarınızla yaşamaya başlayın. Onların birleşik sevgisi, depresyon hissini ortadan kaldırmanıza yardımcı olabilir..

İpuçları: Gadget’larınızı bir kenara bırakın ve yüz yüze kaliteli zaman geçirin.

21. Müzik:

Stres Nasıl Azaltılır - müzik dinleyin

İnsanların doğru müziği dinleyerek depresyonu etkili bir şekilde azaltabilecekleri kanıtlanmıştır. Ayrılık şarkılarını dinlemeyi bırak ve biraz rastgele git. Şimdiye kadar yayınlanmış en rastgele parça listesine sahip olduğu için radyoyu açın. Bu, anksiyete ve depresyon için kolay ev ilaçlarından biridir..

İpuçları: Ruh halinize daha fazla zarar verebilecek hüzünlü müzik dinlemekten kaçının.

22. Günlük Numarası:

Depresyon Kontrolü için Süt Yazımı

Depresyon için bu doğal ev çaresi genellikle ruh hali günlüğü numarası olarak adlandırılır. Bir günlükte mevcut zihin durumu hakkında yazmayı içerir. Eğer gelişiyorsanız, günlüklerinizdeki farklı düşüncelerin adilden iyiye doğru değiştiğini görebilirsiniz. Bu, depresyonu tedavi etmenin en iyi doğal yollarından biridir..

İpuçları: Düşüncelerinizin gizliliğini korumak için süt ürünlerini güvende tutun.

23. Destek Grupları:

Depresyon Kontrolü için Groupw'u Destekleyin

Depresyon, travma, şok veya trajik bir kaza geçirmiş hastalar için düzenlenen grup tartışma derslerine katılın. Uzmanlara göre, bu tür sınıflar Hindistan’da daha görünür hale geliyor ve bu iyiye işaret. Kendinize zarar vermeyi düşünmeden önce bu derslerden birine katılın..

Bunlar depresyon için en iyi ev ilaçlarından bazılarıydı. Elbette evde uygulanabilecek ve olumlu sonuçlar getirecek daha birçok çare var. Bu ipuçlarından herhangi birini denemeden önce, depresyonda olduğunuzu kabul etmeniz çok önemlidir! Tek başına öz farkındalık, depresyonla başarılı bir şekilde mücadelede yardımcı olabilir. Sadece kimsenin mükemmel olmadığı bir şeyi hatırla! Bu yüzden topu yuvarlamaya devam edin ve hayatınızın her dakikasının tadını çıkarın!

Sıkça Sorulan Sorular:

1. Depresyon yaşa bağlı bir faktör mü yoksa herkesi etkileyebilir mi??

Depresyon yaşınızdan çok içinde bulunduğunuz koşullarla ilgilidir. Küçük çocuklar bile evde veya okulda karşılaşabilecekleri bazı travmatik deneyimler nedeniyle depresyona girebilirler. Depresyon hastaları ile çevrili kişilerin stresli duygular nedeniyle kendilerinin de depresyona girme riski yüksektir. Nispeten iyi durumda olmanıza rağmen sizi bu duruma itmekten de genler sorumludur..

2. Depresyon Tedavisi İçin Bir Doktora Nasıl Yaklaşabilirim??

Depresyon tedavisinin ilk adımı, Depresyonda olduğunuzu kabul etmektir. Çoğu hasta zorla doktora götürülür, bu durumlarda tedavi, işbirliği yapılmaması nedeniyle daha az verimli olabilir. Bir doktorun size yardımcı olabileceğine tamamen inanıyorsanız, doğru yoldasınız. Belirtilerinizi listeleyin ve sizi desteklemesi için bir aile üyesi alın. Düzenli terapiler sizi çok yakında depresyondan çıkarabilir.

3. Antidepresanlar Doktora Danışmadan Kendi Başına Kullanılabilir mi??

Kesinlikle hayır! Aslında, Depresyon için kendi kendine ilaç almak tehlikelidir. Anti-depresanlar, sinirlerinizi gevşetebilen ve iyi bir uykuya neden olabilen zihin değiştiren ilaçlardır. Doz, hastanın durumuna göre belirlenir ve sadece bir doktor tarafından değerlendirilebilir. Bu ilaçlar bu nedenle reçetesiz satılan haplar olarak satılmaz ve sadece reçete gösterilerek satın alınabilir..

depresyon için ev ilaçları