Eviniz fare kaynıyor mu? Köşelerde pusuya yatıp geceleri saldırmayı mı bekliyorlar? Bir fareden sonsuza kadar nasıl kurtulacağınızı mı merak ediyorsunuz? Hain bir fare kapanı çekip onu parçalara ayırmadan önce, bu makaleyi okuyun! Fareler en iyi arkadaşlarınız olmayabilir, ancak onları evinizden kovmak için şiddet içermeyen yöntemler vardır. Kendi çocuklarınıza zarar verebilecek fare zehiri veya kimyasallara harika alternatiflerdir. Onlardan kurtulmak için bu kusursuz doğal ilaçları denemenizi öneririz.!

Farelerden Kurtulmak İçin Doğal Çözümler

Farelerin Evinize Girme Nedenleri Nelerdir??

Farelerin evinize neden veya nasıl girdiğini merak ettiniz mi? İşte nedenler:

  • Dağınık, kirli bir ev, fareler de dahil olmak üzere zararlıları cezbeder.
  • Bu yaratıklar yiyecek ve barınak bulmak için duvarlardaki küçük çatlaklardan veya banyo borularından evlere girerler..
  • Vücut şekilleri, en küçük deliklerden veya boşluklardan geçmelerini sağlar.
  • Nemli, karanlık ve sıcak bir oda fareleri davet eder ve onlara doğru üreme ortamını sunar..
  • Yiyecek maddelerinin açık yerlerde ya da köşelerde ağzı kapatılmamış çöp konteynırlarında bulundurulması evde fare olma ihtimalini arttırır.

Doğal Çözümler Kullanarak Evde Fareden Nasıl Kurtulursunuz??

İşte evinizdeki farelerden kurtulmak için denenmiş ve test edilmiş bazı doğal çözümler:

1. Fareden Kurtulmak için Patates Püresi:

Farelerden Kurtulmak için Patates Püresi

Doğal bir malzeme ile evde fareden nasıl kurtulacağınızı merak ediyorsanız, Patates’i deneyin! Nişastalı patateslerin tadı çok lezzetlidir ve yemeklerin önemli bir bileşenidir, ancak patates püresi bu kemirgenler için çok tehlikelidir. Patates gevrekleri midelerinde genişledikçe ve sindirilmedikleri için onları öldürür, onlardan kurtulmanızı sağlar. Farelerin geldiğinden şüphelendiğiniz yüzeye iki veya üç yemek kaşığı serpin ve mucizenin gerçekleştiğini görün. Sadece güvenlik için çocukların veya evcil hayvanların bu dağınık olanları yemediğini görün.

2. Fareden Kurtulmak için Sihirli Karanfil:

Sihirli Karanfil

Karanfil, yemeklerin tadını arttırdığı için Asya mutfağında önemli bir baharattır, ancak fareler için çekici değildir ve onları başka yerlere gitmeye zorlar, bu nedenle onları güzel güvenli evinizden çıkarmanın kolay ve doğal bir yoludur. Sağlıklı karanfilleri evinize stratejik bir şekilde yerleştirebilir ve mümkünse üzerini pamuklu giysilerle örtebilirsiniz. Bunun yerine bir pamuğa 20-30 damla karanfil yağı döküp fare giriş noktaları olduğundan şüphelendiğiniz yerlere koyabilirsiniz. Koku buharlaştıkça 2-3 gün içinde topu değiştirin.

3. Fareden Kurtulmak için Kedi Kumunu Yerleştirin:

Farelerden Kurtulmak için Kedi Kumunu Yerleştirin

Fareyi evden nasıl çıkaracağınızı bilmek ister misiniz? Kitty Litter’ı deneyin! Fareler kediden korkarlar bu yüzden o evde kedi kokusu alırlarsa o evden çabucak kaçarlar. Böylece kedi kumunu evin giriş noktasına veya girdiğinden şüphelendiğiniz bir yere koyabilir ve evinizden kaçmalarını görebilirsiniz. Bu yavruları evcil hayvan dükkanlarından veya internetten kolayca alabilir ve bu kötü kemirgenlerden kolayca kurtulabilirsiniz..

4. Fareden Kurtulmak için Biber Nane Yağı:

Biber Nane Yağı

Farelerden kurtulmak için en iyi ev ilaçlarından biri Nane Yağıdır. Nane kokusunun büyük bir hayranı olurdunuz, ancak bu fare, bu harika kokuya dayanmaları oldukça zor olduğu için onları koklarken kilometrelerce koşar. Dilerseniz bahçe alanına ve girişe yakın yerlere nane bitkileri ekebilir ve evinizden kolayca uzaklaşabilirsiniz. Nane yağını farelerden kurtulmak için kullanmak için ayrıca bir pamuğa nane yağı koyup farenin giriş noktalarına yerleştirip kolayca uzaklaştırabilirsiniz..

5. Fareden Kurtulmak için İnsan Tuzakları Kullanın:

Farelerden Kurtulmak için İnsan Tuzakları Kullanın

Bunlar, fareyi canlı tutup evden dışarı atabileceğiniz başka bir yöntemdir. Bu yöntemler, fevkalade çalıştıkları için onlarca yıldır kullanılmaktadır. Piyasada ve çevrimiçi olarak, en sevdikleri yiyecekleri yerleştirip bırakabileceğiniz birçok tuzak alırsınız ve fareler girer girmez içine dolanır ve gelecekte de yeniden kullanabilirsiniz. Sadece tekrar kullanmadan önce yıkamanız gerektiğinden emin olun ve bu minikleri yakalamak için tekrar bir sahne çizin. Evinizdeki farelerden kurtulmanın en iyi yolu bu.

6. Fareden Kurtulmak İçin Amonyak Serpin:

Farelerden kurtulmanın en etkili yolu amonyaktır. Güçlü amonyak kokusu fareyi uyarır ve bu kokunun avcılarının idrarından geldiğini düşünür ve çok hızlı bir şekilde oradan ayrılır. Küçük kaplarda, gazın serbest kalması için küçük evler yapın ve biraz amonyak koyun ve bu kapları farenin girdiği yola yerleştirin. Güçlü kokusunu aldıktan sonra bir daha asla eve girmeyecekti. Çocuklara ve evcil hayvanlara karşı dikkatli olun, bu kapları kaldırmazlar..

7. Fareden Kurtulmak İçin Etkili Soğan:

Soğanlar

Soğan, mutfaktaki farelerden kurtulmanın en iyi yoludur. Soğanlar, birçok evcil hayvanın dayanamayacağı ölümcül, keskin bir kokuya sahiptir ve kaçarlar ve bulunduğunuz yeri terk ederler. Soğanları ikiye bölün ve fare giriş noktalarından şüphelendiğiniz yerlere koyun. Bir hafta içinde keskin kokular yayılmaya başlayınca soğanları değiştirin ve farenin evinizden çıkışını izleyin. Farelerden kurtulmanın en insancıl yolu bu.

8. Fareden Kurtulmak için Kakao Tozu ve Paris Alçısı Karışımı:

Farelerden Kurtulmak için Kakao Tozu ve Paris Alçısı Karışımı

İkisinin karışımı mükemmel çalışır ve bu tehlikeli fareleri evinizden uzak tutar..

Müsaitlik durumuna göre eşit miktarda Paris alçısı ve kakao tozu veya çikolata tozu alın. Küçük bir top yapın veya karışımı farenin girdiği bir yere koyun. Fare çikolata tozuna ilgi duyacak ve yemek yer yemez su aramak için evi terk edecek ve çok yakında ölecektir..

9. Fareden Kurtulmak için Tabasco Sos ve Deterjan Spreyi:

Tabasco sos ve deterjan spreyi

BURADAN SATIN ALIN

Sihir gibi çalışan farelerden kurtulmak için bu güçlü spreyi kullanın:

  • Üç çay kaşığı sabun deterjanı bir yemek kaşığı Tabasco sos ile biraz su ile karıştırın ve iyice karıştırın ve sprey şişesine dökün..
  • Güzergahından şüphelendiğiniz yere püskürtün ve kokusunu aldıktan sonra kendinizi rahat hissedecek ve evden kolayca çıkacaktır..

Farelerden kurtulmak için bu ev ilaçları kemirgensiz bir ev sağlayabilir. Bununla birlikte, aşırı önlemler almazsanız, farelerin yeniden girişini garanti edemezler. Duvarlarınızdaki ve tavanlarınızdaki tüm açık boşlukları veya çatlakları kapattığınızdan emin olun. Bir tesisatçı çağırın ve drenaj borularınızı tamir ettirin. Fareleri evinizden uzaklaştırabilecek en önemli husus, onu temiz ve minimum düzeyde tutmaktır. Farelere veda etmek için gereksiz şeyleri atın ve evinizin tıkanıklığını açın!

Sıkça Sorulan Sorular:

1. Bir Farenin Ortalama Ömrü Nedir??

Bir fare tipik olarak 18 ay yaşar. Farenin boyutuna ve türüne bağlı olarak kullanım ömrü farklılık gösterir. Farelerle ilgili en büyük zorluk, 2 aylık çok erken yaşta üreyebilmeleri ve yılda 6 ila 10 defaya kadar üreyebilmeleridir. Duvar boşluklarında veya karanlık köşelerde yuva yaparlar. Bu nedenle, fareleri evinizden kalıcı olarak kovmak neredeyse zorlaşabilir..

2. Fareler İnsanları Isırır mı?

Fareler genellikle insanlardan korkar. Bununla birlikte, farelerin küçük çocuklara veya yatalak insanlara saldırdığı birçok vaka vardır. Bir farenin tek bir ısırığı vücudunuza milyonlarca bakteri bulaştırabilir. Fare ısırıkları, kuduz nedeniyle birçok ölümden de sorumludur. Bir fare ısırığından şüpheleniyorsanız, 24 saat içinde kuduz aşısı yapmalısınız..

3. Fareleri Caydıracak En İyi Malzeme Nedir??

Farelerin neredeyse her şeyi ısırabilen çok keskin dişleri vardır. Bununla birlikte, çelik tellerin çiğnenmesi zordur, bu nedenle çoğu tesisatçı kanalizasyonların SS ağ ile kapatılmasını tavsiye eder. Çelik veya galvanizli tel örgü kullanarak tavan ve döşemedeki boşlukları kapatmak için kullanabilirsiniz..