Otlar gribi gerçekten tedavi edemez, ancak grip semptomlarını ve süresini kesinlikle hafifletebilirler. Önemli ölçüde rahatlama sağlamanın yanı sıra, gribi önleyebilecek şifalı bitkiler de vardır. Bazı gripler sizi ciddi şekilde hasta edebilirken, diğerleri hafiftir ve gerçekten bir tehdit oluşturmaz..

Grip Nedir ve Çeşitleri Nelerdir??

Grip, genellikle grip virüslerinin neden olduğu bulaşıcı bir solunum yolu enfeksiyonudur. Bunlardan bazıları vücut için ciddi tehdit oluştururken bazıları da vücudu zarar görmeden bırakır. Grip virüsü vücudunuza burun, göz veya ağız zarlarından girer, yani bu bölgelere her dokunduğunuzda kendinize virüs bulaştırıyorsunuz demektir. İşte bilmeniz gereken bazı grip türleri.

Yaygın olan üç tür grip virüsü vardır. Bunlar A, B ve C tipidir. A ve B tipi, nüfusun %20’sine varan oranda burun çekmesi, ağrıması, öksürmesi ve yüksek ateşle koşmasına neden olan yıllık grip salgınlarından sorumludur. C tipi ayrıca gribe neden olur; ancak, C tipi grip belirtileri çok şiddetli değildir.

Gribi Doğal Olarak Tedavi Etmek İçin Etkili Otlar

A tipi virüsler, büyük grip salgınlarından sorumludur ve hayvanları enfekte etme yeteneğine sahiptir. B tipi grip virüsü sadece insanlarda bulunur. Tip A’dan daha şiddetlidir, ancak Tip B’nin daha az zararlı olduğunu her zaman ekarte edemeyiz. C tipi virüsler insanlarda da bulunur. Bununla birlikte, A veya B tipinden daha hafiftirler. İnsanlar genellikle Tip C’den ciddi hastalık geçirmezler. Tip C grip virüslerinin salgınlara neden olduğu bilinmemektedir..

Grip Tedavisi İçin En İyi Doğal Bitkiler:

İşte grip için bazı etkili otlar.

1. Zencefil:

Zencefil, mide bulantısı, mide sorunları, sindirim sorunları, iltihaplanma, baş ağrıları, soğuk algınlığı, adet krampları ve grip semptomlarını tedavi etmek için kullanılan grip için popüler bir bitkisel ilaçtır..

Zencefil kökleri vücudun terlemesine ve vücuttaki patojenleri salmasına yardımcı olan ısınma özelliklerine sahiptir. Zencefil ayrıca vücudun bağışıklık sistemini iyileştirdiği bilinmektedir..

Grip durumunda, grip virüsünün vücuttan atılması için zencefil çay veya takviye şeklinde tüketilebilir..

İşte Nasıl Yapılır:

 • Su, zencefil ve tarçın tozunu kaynama noktasına getirin ve kaynamaya bırakın..
 • Zencefil ve tarçını suda kaynatın. 1 su bardağı suyu tencereye dökün.
 • Süzün ve bal ile karıştırın.

Etkili sonuçlar için günde 3 veya 4 kez içiniz..

2. Kemik Seti:

kemik seti

Bu bitkinin ateş ve gribe karşı kullanıldığı bilinmektedir. Bu bitkinin işlevi vücudun bağışıklık sistemini uyarmaktır..

Şiddetli ateşi tedavi etmenin yanı sıra Boneset, kırık kemikleri iyileştirmek ve vücut ağrılarını iyileştirmek için de kullanılabilir..

Ateşin etkisi altındayken, yataktayken günde 4-5 bardak çay şeklinde bu bitkiyi tüketin. Bu, vücutta terlemeyi indüklemeye yardımcı olur, böylece ateşi düşürür.

İşte İçecek Nasıl Yapılır:

 • Kurutulmuş kemik setini bir kavanoza koyun ve üzerine kavanozu dolduracak kadar kaynar su dökün..
 • Bu infüzyonun dört saat demlenmesine izin verin..
 • Süzün ve günde 4-5 bardak için..

Çayın tadı çok acıdır ve süzdükten sonra tekrar ısıtmak daha iyi olur..

3. Mürver:

Mürver

Bu, çok uzun süredir grip, soğuk algınlığı ve hatta sinüs enfeksiyonlarına karşı kullanılan iyi bilinen bir tonik..

Mürver genellikle çay şeklinde kullanılır. Bu bitkinin ayrıca terlemeyi artırarak ve böylece vücut dokularını detoksifiye ederek çalışan viburnik asit içerdiği bilinmektedir..

Bu özelliklerinden dolayı bu bitki ateşi düşürmeye, vücuttaki hücrelerdeki patojenleri temizlemeye ve genel olarak kanı temizlemeye yardımcı olur..

Grip için bu bitkisel ilacı evde kolayca yapın.

 • Orta boy tencereye su dökün ve içine mürver, zencefil, karanfil ve tarçın ekleyin..
 • İyice haşladıktan sonra üzerini kapatın. Sıvı yarı yarıya azalana kadar yaklaşık 45 dakika ila bir saat kaynamaya bırakın..
 • Şimdi, ısıdan çıkarın ve ele alınacak kadar soğumaya bırakın. Çilekleri ezin ve bir kavanoza veya hava geçirmez bir kaba süzün.
 • Mürverleri atın ve sıvının ılık olması için soğumaya bırakın. Artık sıcak olmadığında 1 bardak bal ekleyin ve iyice karıştırın..
 • Bal mürver karışımına iyice karışınca şurubu bir kavanoza dökün..

Az önce mürver reçeli yaptın. Buzdolabında saklayın ve yetişkinler için 1 yemek kaşığı, çocuklar için ½ kaşık kullanın..

4. Andrografi:

andrografi

Bu bitki, Hindistan’da uzun süredir Ayurveda ilaçlarının bir parçası olmuştur. Halk arasında sinüs ve diğer üst solunum yolu enfeksiyonlarını tedavi ettiği bilinmektedir. Andrographis ayrıca ateş, öksürük, baş ağrısı ve boğaz ağrısı semptomlarını da azaltır..

 • Günde üç kez iki adet 250-500 mg tablet veya kapsül aldığınızdan emin olun..

Mağazalarda kolayca bulunurlar ve semptomun ilk başlangıcında alındığında etkili olurlar..

Üst solunum yolu enfeksiyonlarına yatkın kişiler, enfeksiyonları önlemek için kış mevsiminde bu bitkiyi günlük olarak tüketmelidir..

5. Ekinezya:

Ekinezya

Ekinezya’nın yılan ısırıklarını ve yaralarını, çeşitli enfeksiyonları ve hepsi bir arada, vücut için genel bir tedaviyi tedavi ettiği bilinmektedir. Bu bitki bağışıklık sistemini güçlendirir, güçlü, sağlıklı tutar ve çeşitli patojenlere karşı çalışır..

Vücudun hastalıklara ve hastalıklara karşı savunmasını yok eden hiyalüronidaz adı verilen bir enzim vardır. Ekinezyanın bu enzime karşı çalıştığı bilinmektedir..

Bu çayı evde kolayca yapın.

 • Bir çay kaşığı kuru ot veya kökü bir bardak kaynamış suda beş dakika demleyin.
 • On dakika sonra çayı süzün ve ılık bir sıcaklığa ulaştığında için..

Hastalık sırasında üç kez 300 mg alın.

Vücuttaki çeşitli patojenlere ve virüslere karşı çalışmasının yanı sıra, bu bitkinin vücuttaki tümör büyümesini yavaşlattığına da inanılıyor..

6. Ginseng:

ginseng

Ginseng’in vücudun genel bağışıklık sistemini iyileştirdiği bilinmektedir. Bu nedenle, bu bitki düzenli olarak tüketildiğinde bağışıklığı güçlendirerek gribi uzak tutar..

Ginseng tüketmek vücudu soğuk algınlığı ve gripten korur.

Ancak yüksek dozlarda alındığında yüksek tansiyona veya kalp atış hızının artmasına neden olabilir..

Grip için bu Ginseng bitkisel ilacını evde kolayca yapın. Ginseng çay tozu piyasada kolayca bulunur. Çay tozunuzu biraz ginseng çay tozu ile tamamlayın ve her zamanki çayınızı biraz etki katarak yapın..

7. Anason:

Anason

Anasonun balgamdan kurtulduğu bilinmektedir ve yüksek dozlarda anti-viral özellikler içerir. Hazırlanması oldukça kolaydır ve işte günlük fincanınızı nasıl yapacağınız.

 • Kendinizi grip ve soğuk algınlığı virüsünden korumak için 1-2 çay kaşığı Anason alın ve bir fincan çayda kaynatın..

8. Altınmühür:

altınmühür

Bunun, temel olarak gelişmiş ve aktif bir bağışıklık sistemi anlamına gelen dalağa giden kan akışını arttırdığı bilinmektedir. Goldenseal, bağışıklık sistemini uyarmasının yanı sıra iyi bir antiseptiktir..

Standart doz, kapsül veya tablet şeklinde günde üç kez 4-6 gramdır ve genellikle diğer şifalı bitkilerle birlikte kullanılır..

Bu bitki tüketildiğinde vücuttaki tümör hücrelerinin, virüslerin, bakterilerin ve mantarların yok edilmesinden sorumlu olan beyaz kan hücrelerini aktive eder.

9. Seneca Yılankökü:

Seneca Yılan kökü

Seneca Snakeroot’un vücudu sinüs ve üst solunum yolu enfeksiyonlarına karşı koruduğu ve üst solunum yolu balgamını azalttığı bilinmektedir. Ayrıca amfizem ve bronşit tedavisine yardımcı olur..

Bu bitki çay şeklinde tüketilebilir, bir fincan çayda 1 tatlı kaşığı kullanılır..

Soğuk algınlığı ve Grip için Bitkisel Çözümler:

Soğuk algınlığı ve grip için en iyi bitkisel ilaçlardan bazıları, mutfağınızdaki şeylerden faydalanacak şeylerdir. neler yapabileceğinize bir göz atın.

1. Zencefil:

Zencefilin sağlığa faydaları yüzyıllardan beri kanıtlanmıştır. Etkileri artık bilimsel olarak kanıtlanmıştır ve soğuk algınlığı ve grip için etkili bir tedavidir. İşte sihirli kısım nasıl yapılır.

 • Kaynar suya biraz zencefil dilimleyin. ılık iç.

Ayrıca mide bulantısı ve gribe iyi geldiği bilinmektedir. Bugün bir zencefil çayı paketi alın ve normale dönün.

2. Bal:

Bal, antibakteriyel ve antimikrobiyal özellikleri ile bilinir. Çayınıza birkaç damla bal eklemek, soğuk algınlığı ve grip ile ilişkili boğaz ağrınızı giderecektir..

 • Suyu kaynatın ve biraz çay tozu ekleyin.
 • Kaynamaya bırakın ve biraz limon sıkın. Bir kaşık bal ekleyin ve çayı ekleyin. İyice karıştırın ve en iyi sonuç için en az 4-5 bardak için..

Ballı limon çayı öksürük ve soğuk algınlığını azaltmaya yardımcı olur..

3. Sarımsak:

Gün boyunca çiğ sarımsak kokusuna katlanmak zorunda kalabilirsiniz, ancak sarımsak yine de antimikrobiyal özelliklere sahip allisin olarak bilinen bir bileşik içerir. Grip ve soğuk algınlığı için bu bitkisel tedaviyi deneyin.

 • Taze sarımsağı bir bardak sütün içine ezin ve sabah ilk iş olarak aç karnına için..

Diyetinize daha fazla sarımsak ekleyin. Bu, ilk etapta hastalanmaktan kaçınmanıza yardımcı olabilir.

4. Zerdeçal ve Biber Çözeltisi:

Zerdeçal, sağlığınız için iyi olan yüksek antimikrobiyal özelliklere sahiptir. Soğuk algınlığı ve gribi tedavi etmek için basit bir zerdeçal ve biber içeceği yeterlidir..

 • Suyu kaynatın ve üzerine taze bir zerdeçal kökü ekleyin..
 • Bir bardağa süzün ve üzerine bir tutam karabiber ekleyin..

İçerken kökü atın. Etkili sonuçları görmek için bunu günde en az 5-6 kez için..

Daha çok çay insanıysanız, yapabileceğiniz ve içebileceğiniz en iyi iki bitki çayı burada. Bunlar soğuk algınlığı ve grip için en iyi bitkisel ilaçlardır..

5. Temel Çay:

İşte soğuk algınlığı ve grip için evde kolayca yapabileceğiniz klasik bir bitkisel ilaç..

 • 3-4 dilim zencefil kabuğu ve bir diş kıyılmış sarımsak alın. Bir kaynamaya getirin ve yaklaşık 20 dakika pişirin.
 • İster siyah, ister yeşil, ister oolong olsun çayı demlemek için zencefil suyu kullanın..
 • Sıcakken cayenne tozunu ekleyin. Tat için biraz bal ekleyin.
 • ve, Süt veya başka herhangi bir süt takviyesi ekleyin.

En iyi sonuçları elde etmek için günde 3-4 bardak için.

6. Sarımsaklı limonata:

Hastalığınız sırasında almanız gereken temel şeylerin klasik bir kombinasyonu olan bu sarımsaklı limonata karışımını için..

 • Bir kavanozda 2-4 diş kıyılmış sarımsak ve 3-4 dilim taze zencefili birleştirin..
 • Üzerini örtüp en az 20 dakika demlenmesine izin verin.
 • Tatmak için 2-3 limon suyu ve bal ekleyin

Otları süzebilir veya karışımda bırakabilirsiniz. Ilık ve soğuk değil ılık iç.

Bitkisel çay ve karışım tarifleri yapmak kolay çarelerdir. Malzemelerin çoğu, mutfağınızda herhangi bir zamanda kolayca bulunabilen yaygın malzemelerdir. Sizi etkilemeden önce, grip ve soğuk algınlığınızı iyileştirmek için bunları düzenli olarak içtiğinizden emin olun. Vücudunuzu ısıtır ve yatıştırır ve vücudunuzu rahatlatıcı bir pozisyona getirir. Bu sefer soğuk algınlığı ve grip için bitkisel ilaçlarımızla kendinizi rahat ettirin..