Gribin diğer adı olan grip, milyonlarca insanda ve çoğunlukla bağışıklık sisteminin zayıflaması nedeniyle ortaya çıkan oldukça yaygın bir sorundur. Sağlık için ciddi bir tehdit olmayabilir, ancak vücutta çok fazla sefalet ve rahatsızlığa neden olur. Aşırı durumlarda, sizi uygun şekilde dinlenmeye ve günlük yaşam tarzına ve ev işlerine bakmamaya zorlar. Bununla birlikte, profesyonel yardım ve ilaçlarla birlikte, grip semptomlarından anında rahatlama sağlayabilecek yollara bakmak önemlidir..

grip için ev ilaçları

İnfluenza adı verilen bu viral saldırı mevsimsel olabilir ancak herkeste ve her yaşta ortaya çıkabilir. Yavaş yavaş grip tedavisine yönelik güvenli ve basit tedaviler hakkında bilgi edinmek için aşağıdaki bu kılavuz çok yardımcı olacaktır. Birinci sınıf ev çözümlerini kontrol edebilir ve daha hızlı sonuçları elde etmek için bir veya iki kombinasyonu seçebilirsiniz..

Grip için En İyi Ev İlaçları:

İnfuenza için belirtilen en iyi 9 ev ilaçları ile burada bulalım.

1. Bal ve Soğan Suyu:

Bal ve Soğan Suyu

Bir kavanozda eşit miktarda soğan suyu ve bal karışımı hazırlayın ve bu sıvıdan günde bir kez yaklaşık 3-4 çay kaşığı tüketin. Bu, gripte en iyi sonuçları almanıza yardımcı olacaktır. Yavaş tedaviden sonra bile, krizi kökten tedavi etmenin etkili bir yoludur..

2. Papatya Çayı için:

papatya çayı

Papatya çiçeğini suda kaynatarak evde papatya çayı hazırlayın. Grip ve grip problemlerini kökten tedavi etmek için bu süzülmeli ve biraz bal ile ısıtılmalıdır. Birkaç gün içinde gözle görülür sonuçlar için her gün yaklaşık 203 bardak bu çay önerilir..

3. Uçucu Yağ Tedavisi:

Esans

Banyoda veya odada çeşitli esansiyel yağların kullanılması, grip belirtilerini tedavi etmede çok yardımcı olabilir ve ayrıca ana soruna yavaş yavaş rahatlama sağlar. Bunun için birkaç damla çay ağacı yağı, okaliptüs yağı, limon yağı, papatya yağı, hindistancevizi ve lavanta yağına ihtiyacınız olacak..

4. Bol Suya Sahip Olun:

hamile-İçecek suyu

Su, virüsü sistemden temizler ve vücudu nemlendirir. Ayrıca boğazda ve burun pasajlarında biriken mukusu inceltir. Yaklaşık 10-12 bardak su grip tedavisi için basit ve zahmetsiz bir çözümdür..

5. Bir Nemlendirici kullanın:

Nemlendirici kullanın

Nemlendirici, odada uygun nemi sağlar ve sistemin düzgün çalışmasını sağlar. Çoğu zaman kuru hava, insanlarda ağırlaştırılmış gribin nedenidir. Çalıştığınız veya uyuduğunuz odaya bir nemlendirici yerleştirmek, aslında sağlık rahatsızlığının tedavisine yardımcı olabilir..

6. Sarımsaklı Sebze Çorbası:

Sarımsaklı Sebze Çorbası

Vücuttaki iltihabı tedavi etmek ve hastalık hissinden kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlamak için biraz sarımsaklı taze hazırlanmış sebze çorbası alın. Bu, grip için kullanılabilecek kolay ve etkili ilaçlardan biridir..

7. C Vitamini Alımı:

Sarımsaklı Sebze Çorbası

C vitamini, bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur ve böylece grip ve gripten korur. Aynı amaçla, her gün diyete bir bardak taze portakal suyu ekleyebilirsiniz. Ayrıca sorunun tekrarlanmasını önleyecektir..

8. Sıcak Sıkıştırma:

Baş ağrısı ve boğaz ağrısı gibi grip semptomlarıyla mücadele etmek için sıcak bir kompres kullanılabilir. Bunun için bir bezi ılık suda ıslatın ve etkilenen bölgelere koyun. Kesinlikle yardımcı olacaktır.

9. Kekik Yağı:

Kekik yağı

Bir bardak suya bir damla kekik yağı, vücuda grip tedavisi için anti bakteriyel ve anti viral özellikler kazandırmaya yardımcı olur. Bununla birlikte, bu ev ilacı hamile kadınlar için hiç önerilmez..