Düzensiz beslenme zamanlamaları, sağlıksız alışkanlıklar ve öğünler çoğu zaman çeşitli sağlık sorunlarına yol açabilir ve bunlardan biri de mide ekşimesidir. Özellikle ağır ve baharatlı bir yemekten sonra insanların en çok şikayet ettiği sorunlardan biridir. Bununla birlikte, tedavi için ilaçlara bakmak yerine, bu kadar basit ve karmaşık olmayan bir sağlık sorunu için ev ilaçlarını kullanmak en iyisidir..

Mide ekşimesi için ev ilaçları

Ev ilaçları güvenli, etkili ve aynı zamanda cepte iyi bir ölçüde makul. Ayrıca, ev tedavileri yoluyla mide ekşimesi için anında sonuç almak daha az çaba gerektirir. Aşağıdaki sağlık listesi, konu mide ekşimesi tedavisi olduğunda size hak eden fikirlerden bazılarını verecektir. Sonuçları almak için bunları özenle kullanın.

Mide ekşimesi için doğal ev ilaçları:

1. Sakız Çiğneyin:

sakız çiğnemek

Göğüsteki yanma hissini tedavi etmenin basit bir yolu, piyasada bulunan naneli sakız çiğnemektir. Bu neredeyse anında sonuç verecektir. Dişleri ve vücudu sağlıklı tutmak amacıyla şekersiz sakız kullandığınızdan emin olun..

2. Kabartma tozu:

Karbonat

Mide ekşimesi tedavisi için acil bir evde çare, suya ¼ çay kaşığı kabartma tozu alıp tüketmektir. 10-15 dakika içinde size sonuç vermeye başlayacak ve buna bağlı kalmanın ideal yollarından biridir..

3. Papatya Çayı:

Papatya çayı

Papatya çayı sadece zihin için değil aynı zamanda vücut için de yatıştırıcı özellikleriyle bilinir. Mide ekşimesi durumlarında bir bardak papatya çayı içmek tedavi için doğru karardır. Bu yemeklerden sonra yapılmalı ve evde taze olarak hazırlanmalıdır..

4. Meyan kökü:

meyan kökü

Pek çok uzmana göre meyan kökü çiğnemek mide ekşimesi için ev ilaçlarından biridir. Ancak, sonuçları almak için küçük bir parça aldığınızdan emin olun..

5. Badem:

badem 2

Bir avuç badem mide ekşimesi durumunda alınırsa yaklaşık yarım saat içinde sonuç vermeye başlayacaktır. Vücut sağlığı için daha birçok faydası vardır. Yemeklerden sonra biraz badem çiğnemeyi günlük bir rutin haline getirin..

6. Aloe Vera Suyu Alın:

aloe suyu

Aloe Vera, yatıştırıcı özellikleriyle bilinen doğal ürünlerden biridir. Mide ekşimesi durumunda, taze hazırlanmış Aloe Vera suyu veya piyasada bulunanlardan alın. Bu size anında sonuç vermeye başlayacak ve size yardımcı olabilecek birinci sınıf fikirlerden biridir..

7. Bir Elmanız Olsun:

elma 5

Elmanın mide ekşimesine en başta neden olan mide asidini nötralize ettiği bilinmektedir. Bir elma alın ve krizin ve beraberinde getirdiği rahatsızlığın tedavisinde ne kadar yardımcı olduğunu görün..

8. Zencefil:

zencefil 8

Bu, mide ekşimesi de dahil olmak üzere çeşitli avantajlara sahip, kolayca erişilebilen bir ev ürünüdür. Yaklaşık 2 gram zencefil çiğnenebilir veya zencefil çayı hazırlamak için kullanılabilir ve tedavi için tüketilebilir. Durumu kötüleştirebileceğinden belirtilen miktardan fazlasını almayın. Zencefilli gazoz veya zencefil pastil de bu amaç için düşünülebilir. Size istediğiniz sonuçları vermek zorunda.

9. Fesleğen Yaprakları:

Reyhan

Biraz fesleğen yaprağı çiğneyin ve mide ekşimesi sorununu ne kadar iyi tedavi ettiğini görün. Bununla birlikte, mide bulantısını ve gazı körfezde tutmanın ekstra faydaları vardır. Yaprakların taze olduğundan emin olun. Fesleğen yaprakları da bir bardak suda kaynatılabilir ve bu sıvı mide ekşimesi üzerinde doğru sonuçlar için tüketilebilir. Her türlü sindirim problemi için şiddetle tavsiye edilen ev ilaçlarından biridir..

mide ekşimesi için ev ilaçları