Bir kişinin siyah gözle karşılaşmasının birçok nedeni olabilir. Bu sorun yalnızca son derece görünür ve utanç verici olmakla kalmaz, aynı zamanda birçok durumda görme, rahatsızlık ve hatta ağrı ile ilgili sorunları da beraberinde getirir. Profesyonellere göre, siyah gözle ilişkili nedenler arasında alerjik reaksiyonlar, burun pasajındaki yaralanmalar, ısırıklar, çene ameliyatları, diş enfeksiyonu, cilt enfeksiyonu ve hatta yüze darbe yer alır..

siyah gözden nasıl kurtulurum

Ayrıca bazı belirtiler olarak bölgede baş ağrısı ve şişliği de beraberinde getirir. Bununla birlikte, sorunun farkında olduğunuzda, bir sonraki en iyi şey, aynı şey için evde iyileştirici tedavilere bakmaktır. Aşağıdaki liste, seçilebilecek birinci sınıf ev tedavilerinden bazılarına sahiptir. Bu, siyah gözde görünür tedavi sonuçları için düzenli olarak ve hızlı bir şekilde kullanılabilir..

Siyah Gözler İçin En İyi Ev İlaçları:

1. Sıcak Sıkıştırma:

Bu, siyah göz oluşumundan bir veya iki gün sonra yapılması gereken bir çözümdür. Kan dolaşımını iyileştirmek için etkilenen bölgeye sıcak kompresler uygulanabilir. Bu, kanın hızlanmasına ve daha hızlı iyileşmeye yardımcı olur. Gözlere uygulamadan önce temiz bir bez ılık suya batırılmalı ve fazla sıvı alınmalıdır. Bu, sonuçlar için günde yaklaşık 2-3 kez 10 dakika boyunca yapılmalıdır..

2. Buz Kullanımı:

Siyah göz için buz

Soruna hızlı bir çözüm istiyorsanız, anında bir buz küpünü siyah göze uygulayın. Bu, iç kanamayı azaltmanın yanı sıra siyah gözün daha fazla morarmasını önlemeye yardımcı olur. Bir muslin bezine bir parça buz alın ve sonraki 20 dakika boyunca gözlerinizde tutun. Bu, ilk 48 saat boyunca günde birkaç kez yapılmalıdır..

3. Vazelin ve Acı Biber:

Vazelin ve acı biber

Beş yemek kaşığı eritilmiş vazelin alın ve buna bir yemek kaşığı kırmızı biber ekleyin. Bu karıştırılmalı ve soğutulmalıdır. Bu, göze girmediğinden emin olarak tüm göz çevresine uygulanmalıdır. Birkaç saat sonra ıslak bir bezle silin. Şiddetli siyah göz sorunu durumunda günde 3 kez yapmak zorunda.

4. Cadı Hazel Faydaları:

Cadı Fındığı ve yağı

Temiz bir pamuklu ped alın ve cadı fındığına batırın. Şimdi yatıştırıcı bir etki için bu pamuğu siyah gözlerin üzerine uygulayın ve siyah gözün iyileşme sürecini hızlandırın. Bu sıvı, siyah göz krizi zamanlarında kullanılabilecek en iyi sıvılardan biridir ve bugüne kadar mükemmel ev ilaçlarından biri olduğu bilinmektedir. Sorun azalıncaya kadar her gün fikri takip edin.

5. Arnika:

Arnica siyah göz için

Kara gözle ilişkili her türlü şişliği azaltmak için arnika, kullanılacak en iyi ilaçlardan biridir. Bu süreçte hasar gören göz kaslarının onarılmasına yardımcı olur. Piyasada hem merhem hem de yağ formunda mevcuttur. Sabitlenmiş sonuçlar için mümkün olan en kısa sürede kullanmaya başlayın.

6. Patates Dilimleri:

patates- 6

Siyah gözdeki şişlik ve ağrı patates dilimleri uygulaması ile tedavi edilebilir. Kalın dilimler halinde kesin, bir süre buzdolabında bekletin ve ardından bu dilimi 30 dakika boyunca etkilenen bölgeye yerleştirin. Aksi takdirde, aynı faydalar için patatesi rendeleyin ve gözlerde bekletin..

7. Karakafes Uygulaması:

Siyah göz için karakafes kökü

Karakafes köklerini biraz su ile macun haline getirin ve siyah göz probleminde en iyi sonucu almak için bunu etkilenen bölgeye her gün uygulayın. Ayrıca karakafes kökü çayı hazırlayabilir ve siyah göz bölgesini sıkıştırmak için içine bir bez batırabilirsiniz..