Uylukların arasındaki veya iç uyluklardaki tahriş veya sürtünme dayanılmazdır ve biraz rahatlamak için özel bir yer ararız. Uyluklardaki kızarıklıklar hem erkeklerde hem de kadınlarda çok yaygın bir sorundur ve uygun olmayan hijyen, cilt enfeksiyonu ve hatta bazı alerjiler nedeniyle kızarıklıkları tetikler veya aşırıya kaçar, hatta kızarıklıklar uyluğun iç, ara veya üst kısmında meydana gelir. İç uyluk döküntüleri veya sporcu kaşıntısı, hareket halindeyken uylukların sürekli sürtünmesi nedeniyle obez insanlar için çok yaygın bir sorundur. Eğer likralı sıkı giyerseniz, cilt dostu olmayan iç çamaşırları kızarıklığa neden olabilir, bu nedenle pamuklu bir iç çamaşırına yapıştırın ve kızarıklıklardan koruyun..

Uyluk İçlerindeki Döküntüler İçin Ev Çözümleri

Aşırı terleme ve kot pantolon, pantolon gibi çok dar giysiler giymek ve hatta giysilerle o bölge arasında çok fazla sürtünme olması nedeniyle uyluklar arasında kızarıklıklara neden olur..

İç Uyluklarda Döküntü Belirtileri:

  • İlk aşamada, etkilenen bölge kızarır ve orada kalıcı kaşıntı ve yanma hissi olur..
  • Dışarıdaki cilt pul pul olabilir, ten rengi değişebilir ve kızarıklık daha da kötüleşebilir, sürtünme devam ederse.

İç Uyluk Arasındaki Döküntüleri Doğal Olarak Tedavi Edin:

Bu döküntüler genellikle kasık ve iç uyluk bölgesini etkiler ve zamanında tedavi edilmediği takdirde karın ve kalçaya yayılabilir ancak skrotum hiçbir şekilde etkilenmez. Ev ürünleri kullanarak bu kızarıklıkları nasıl giderebileceğimize ve bunları nasıl iyileştirebileceğimize dair bir yolculuğa çıkalım..

1. İç Uyluk Döküntülerini Tedavi Etmek İçin Büyülü Aloe Vera:

Bu büyülü bitki, muazzam bir amaç için kullanılır ve iç uyluklardaki döküntüleri tedavi etmek için yaygın olarak kullanılır. Yapraklarından çıkarılan taze jeli basitçe uygulayabilir veya hatta bazı malzemeleri karıştırıp daha etkili hale getirebilirsiniz..

Başvuru Süreci:

Bir kapta üç yemek kaşığı aloe vera jeli ile biraz taze demlenmiş yeşil çay ve lavanta suyunu karıştırın. Karışımı kızarıklık bölgesine uygulayın ve kurumasını bekleyin. Daha sonra soğuk suyla yıkayın ve kızarıklıkları azaltmak için günde 2-3 kez uygulayın..

2. İç Uyluk Döküntülerini Tedavi Etmek İçin İnanılmaz Kil:

Dünyevi bileşenler, herhangi bir cilt rahatsızlığını azaltmak ve hatta o bölgede meydana gelen iltihaplanma ve kaşıntıyı en aza indirmek için her zaman faydalıdır. Döküntüleri azaltmak için bentonit kil uygulayabilirsiniz..

Başvuru Süreci:

Bentonit kilini bir kapta suyla karıştırın ve topak kalmayacak şekilde iyice karıştırın, etkilenen bölgeye yayın ve tamamen kurumasını bekleyin. Daha sonra suyla yıkayın ve günde iki kez uygulayın, iyileşmeyi görün.

3. Uyluk İçi Döküntülerini Tedavi Etmek İçin Yatıştırıcı Nane Yaprakları:

Nane yaprakları serinletici bir etki sağlar ve ağrıyı giderir ve kaşıntı aynı zamanda iltihabı azaltır..

Başvuru Süreci:

Yumuşak temiz bir bez alın ve 5 dakika soğuk suda bekletin ve ardından çıkarıp suyunu süzün. Ellerinizle 20-30 nane yaprağını ezin ve bezin üzerine koyun ve ardından birkaç saniye boyunca yavaşça rahme sürün ve aynı işlemi 5-10 dakika tekrarlayın. Daha sonra soğuk suyla yıkayın ve daha hızlı sonuç almak için günde iki kez tekrarlayın..

4. Uyluk İçi Döküntülerini Tedavi Etmek İçin Harika Sarımsak ve Bal Ezmesi:

Bu kombinasyon hem kaşıntıyı azaltmaya hem de kızarıklıkları etkili bir şekilde azaltmaya yardımcı olur..

Başvuru Süreci:

İki diş ezilmiş sarımsak ve bir yemek kaşığı bal alın ve iyice karıştırın. Daha sonra kızarıklık bölgesine uygulayın ve 20 dakika bekletin ve su ile temizleyin. İstenen sonuçlar için günde iki kez uygulayın.

5. Uyluk Arasındaki Döküntü Tedavisi İçin Neem Yağı İyileştirici:

Neem yaprakları kayakla ilgili sorunları tedavi edebilir ve döküntüleri etkili bir şekilde azaltabilir.

Başvuru Süreci:

Temiz bir karıştırıcıda bir avuç neem yaprağını gül suyuyla karıştırın ve ince bir macun yapın ve etkilenen bölgeye uygulayın, tamamen kurumasını bekleyin. Soğuk suyla yıkayın ve küvete biraz neem yaprağı serpip bir süre bekletip bu suyla banyo yapabilir ve ciltle ilgili sorunları en aza indirebilirsiniz..

6. Uyluk Arasında Yulaf Ezmesi Tedavisi Döküntü kullanın:

Bu, uyluklar arasında meydana gelen döküntüleri tedavi etmek için harika bir bileşendir. Nemlendirici özelliği o bölgedeki fazla nemi emdiği ve kaşıntıyı azalttığı için kızarıklıkları kolay bir şekilde iyileştirir..

Başvuru Süreci:

Bir su bardağı yulaf ezmesini banyo suyuna ekleyin ve 15-20 dakika bekletin. Ardından normal su ile durulayın ve kurulayın. Bunu günde iki kez yapın ve rahatlayın..

7. Üst Uyluk Döküntülerini Tedavi Etmek İçin Soğan Suyu:

Soğan, iltihap önleyici ve mantar önleyici özelliklere sahiptir, bu nedenle üst uyluk kısmındaki kızarıklığı kolayca azaltabilir..

Başvuru Süreci:

Yarım soğanı ezin ve bir kasede suyunu çıkarın ve pamuk yardımıyla suyunu etkilenen bölgeye sürün. Kuruduğunda tekrar uygulayın, 4-5 kez tekrarlayın ve son olarak kurumasını bekleyin ve soğuk suyla yıkayın. Bunu her gün yapın ve kızarıklıklardan kolayca kurtulun.

8. Üst Uyluk Döküntülerini Tedavi Etmek İçin Buz Kompresörü:

Soğuk sıkıştırma, kızarıklığı azaltmaya çok yardımcı olur ve uyluk bölgesinde yatıştırıcı bir etki sağlar..

Başvuru Süreci:

Temiz bir bez üzerinde, biraz buz küpleri ve etkilenen bölgeyi bir dakika boyunca nazikçe ovalayın ve diğer bölgeye geçin ve iltihabın büyük ölçüde azaldığını hissedebilirsiniz. Bunu 5-10 dakika boyunca yapmaya devam edin ve anında rahatlama sağlamak için günde birkaç kez yapın..

Cilde zarar vereceğinden buzu doğrudan cilde uygulamayın..

9. Uyluklardaki Döküntüleri Tedavi Etmek İçin Zerdeçal Tedavisi:

Zerdeçal, tüm iyileştirici özelliklere sahip olduğu için yüzyıllardan beri her türlü cilt rahatsızlığını tedavi etmek için kullanılmaktadır..

Başvuru Süreci:

İki yemek kaşığı taze veya organik zerdeçal ile birkaç damla suyu birleştirin ve etkilenen bölgeye uygulayın. Kurumasına izin verin ve soğuk suyla temizleyin. Daha hızlı sonuçlar için günde iki kez tekrarlayın ve günlük olarak banyo suyuna biraz zerdeçal tozu karıştırın ve ciltle ilgili sorunları en aza indirin..

Bu ilaçları evde deneyebilir ve rahatsızlığınızı tedavi edebilirsiniz ancak bazı şeyleri aklınızda tutmanız gerekir..

  • Döküntülere neden olan bakterilerle savaşırken C vitamini açısından zengin yiyecekleri tüketmeye başlayın..
  • Kimyasal içermeyen sabun kullanmak ve temel hijyen rutinini takip etmek.
  • Bol giysiler giyin ve bölgeyi kuru tutmaya çalışın, çünkü terleme ve sıcaklık döküntüleri şiddetlendirebilir..