Indija yra įvairių kultūrų, religijų ir įsitikinimų šalis. Neatsiejama Biharo istorija ir kultūra apima daugybę mugių ir festivalių, atspindinčių vietos grožį ir kultūrą. Kiekviena Indijos valstija turi savo unikalią kultūrą, o Biharo festivaliai gražiai vaizduoja įvairius vaizdus. Nors Biharo festivaliai sujungia keletą festivalių, tokių kaip Holi, Durga puja ir kt., Garsiausias, unikaliai susijęs su Biharu, yra Chhath puja.

Peržiūrėkime šį straipsnį apie kai kuriuos garsius Biharo festivalius iš Bihario žemės. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugiau!

Garsiausios Biharo mugės ir festivaliai:

Festivaliai suburia bendruomenes, atspindinčias įvairovę, ir suteikia entuziazmo jūsų kasdieniškam gyvenimui. Pristatome jums Biharo festivalius, kurie atspindi visos valstybės dvasią. Ši kultūriškai susieta valstybė švenčia šventes, pasninkus ir melodingas liaudies dainas.

1. Chhath Puja:

Chhat Puja Bihare

Biharas yra būsena, kuri ateina į galvą išgirdus „Chatth puja“ festivalį ir yra viena garsiausių valstijos švenčių. Tai vyksta šešias dienas po Diwali ir yra skirta saulės dievui. Žmogus, stebintis chhath, dar vadinamas Parvati, festivalio metu pasninkauja nuo aušros iki sutemų, o paskui užbaigia saldumynų vartojimu. Pasninkas trunka keturias dienas ir baigiasi pooja prieš saulėtekį prie upės. Tikrą atsidavimą galėsite pamatyti stebėdami tūkstančius bhaktų prie upės.

Pagrindinė atrakcija: Moterys, besimaudančios upėje, pasninkaujančios ir siūlančios arghya, yra keletas pagrindinių šios šventės atrakcijų.

Kada: Lapkričio mėn.

Kur: Visame Bihare.

Festivalio trukmė: Keturios dienos.

2. Sama Chakeva:

Sama Chakeva Populiarus Biharo festivalis

Sama-Chakeva yra paukščių migracijos iš Himalajų link lygumų žiemos šventė. Tai taip pat žymi brolio ir sesers santykius, kai spalvingi paukščiai migruoja link Mithilos žemės. Sama ir Chakeva yra šios šventės metu laukiami paukščiai. Mažos mergaitės gražiai puošia paukščių stabus, pradėdamos šventes. Šventės baigiasi noru, kad šie paukščiai sugrįžtų kitais metais po Sama vidaai.

Pagrindinė atrakcija: Žmonės dainuoja įprastas melodijas, atlieka tam tikras ceremonijas ir galiausiai jaunos moterys upėje panardina sama chakeva stabus.

Kada: Lapkričio mėn.

Kur: Mithila regionas.

Festivalio trukmė: Devynias dienas.

3. Shravani Mela:

„Shravani Mela“ tradicinė biharo šventė

Kaip rodo pavadinimas, Shravani Mela švenčiama Shravan mėnesį ir yra mėnesio ritualas. Šis ritualas sujungia Deogarh ir Sutanganj miestus 108 km ilgio maršrutu. Kanwarias yra vardas, suteiktas bhaktams, dalyvaujantiems šiame rituale. Pirma, jie renka vandenį iš šventųjų Ghatų Sultanganj, vilkėdami šafrano spalvos drabužius. Tada bhaktai maudosi šventąją Šivą lingą, nuėję 108 km ilgio atkarpą basomis. Į šią šventę atvyksta žmonės iš visos šalies.

Pagrindinė atrakcija: Infuzija bhaktų iš visos šalies švęsti šią šventą šventę.

Kada: Liepos-rugpjūčio mėn.

Kur: Baba Baidyanath šventykla.

Festivalio trukmė: Vienas mėnesis.

4. Sonepuro galvijų mugė:

Sonepuro galvijų mugė

Senovės mitologija ir folkloras yra Sonepuro galvijų mugės Bihare šaknis. Tai vyksta Sonepure Bihare ir yra plačiausia galvijų mugė Azijoje. Naminiai galvijai, pavyzdžiui, drambliai, kupranugariai, avys ir paukščiai, atvežami iš visos šalies ir parduodami šioje mugėje. Pirmoji Purnima iškart po Diwali festivalio yra ta galvijų mugės diena. Jis pritraukia įvairius turistus visame pasaulyje, taip pat rengia magijos šou, liaudies šokius ir prekystalius, kuriuose parduodami rankdarbiai ir rankdarbiai.

Pagrindinė atrakcija: Naminių galvijų, tokių kaip drambliai, kupranugariai, avys ir paukščiai, pardavimas. Jame taip pat yra prekystaliai, kuriuose parduodami rankdarbiai ir rankdarbiai.

Kada: Lapkritį ir gruodį.

Kur: Sonepuras.

Festivalio trukmė: Keturias savaites.

5. Makar Sankranti Mela:

Makar Sankranti Mela biharo derliaus šventė

Sakare „Makar Sankranti Mela“ švenčiamas su dideliu entuziazmu Raharo mieste Bihare. Pasišventę gėlėmis dievybėms, bhaktai maudosi šventame vandenyje. Vietos kalba Makar Sankranthi dar vadinamas Sakraat arba Khichdi. Šios mela šventės metu ruošiami sezoniniai skanėstai, tokie kaip maska, tilwa, maska, ir visoje valstybėje vyksta mažo masto aitvarų skraidymo varžybos..

Pagrindinė atrakcija: Žmonės maudosi šventame vandenyje. Skraidymas aitvarais taip pat yra pagrindinė šios mela atrakcija.

Kada: Sausio mėn.

Kur: Rajgiras, Mandaro kalvos.

Festivalio trukmė: Dvi dienas.

6. Jitiya festival/ Jivitputrika:

Jitiya arba Jivitaputrika švenčiama nuo septintos iki devintos Krišnos-paksos mėnulio dienos Ašvino mėnesį ir yra trijų dienų trukmės induistų šventė. Tai šventė, kurią motinos, pasninkavusios be vandens, švenčia savo vaikų gerovei Indijos Biharo, Džarkhando ir UP valstijose, kur daugiausia kalbama Bhojpuri, Magadhi ir Maithili kalbomis. Tris dienas truksiančiame festivalyje pirmoji diena yra Nahai-Khai, kur mamos valgo maistą, paruoštą iš rausvos druskos ir ghee. Antroji diena yra Khur-Jitiya, kai mamos pasninkauja negerdamos vandens, trečia diena-Parana, kur mamos nutraukia pasninką valgydamos įvairius skanėstus..

Pagrindinė atrakcija: Pasninko valandomis moterys dainuoja įvairias dainas.

Kada: Rugsėjo-spalio mėn.

Kur: Visoje valstijoje.

Festivalio trukmė: Trys dienos.

7. Pitrapaksha Mela:

Pitrapaksha Mela Gaya

„Pitrapaksha Mela“ vyksta rugsėjo mėnesį Gajos mieste. Žmonės iš visų šalies dalių atlieka Šraddos ritualą, kad šioje mugėje garbintų savo protėvius. Šraddos ceremoniją atlieka gagaliai, Maggos Brahmanų palikuonys.

Manoma, kad jis atneša išgelbėjimą išėjusiai sielai ir yra neatskiriama induizmo kultūros dalis, ir manoma, kad Buda atliko pirmąjį pindaną Gaja.

Pagrindinė atrakcija: Šraddos ritualas garbinti savo protėvius.

Kada: Rugsėjo mėn.

Kur: Gaja.

Festivalio trukmė: 15 dienų.

8. Rajgir Mahotsav:

Rajgir Mahotsav bihar valstijos festivalis

Magadhano imperijos sostinė Bihare, Radžgiro miestas, turi ilgą ryšį su Buda ir Mahavira, todėl ji yra šventa tiek džainams, tiek budistams. Anksčiau žinomas kaip Rajgir Nritya Mahotsav, tai trijų dienų renginys, skirtas įvairioms šokio ir muzikos formoms, tokioms kaip pamaldumas, opera, liaudies muzika, baletas ir tt, švęsti. Ją kasmet rengia Biharo turizmo departamentas su Nalandos rajono administracija. Šiame „Mahotsav“ rengiami keli konkursai, kurie pritraukia turistus iš viso pasaulio ir kelis vietinius gyventojus.

Pagrindinė atrakcija: „Tonga“ lenktynės, kovos lenktynių varžybos, „Mehendi“ konkursai, „Food Plaza“, „Gramshree Mela“, „Mahila Utsav“ traukia tiek turistus, tiek vietinius gyventojus.

Kada: Spalio mėn.

Kur: Radžiras.

Festivalio trukmė: Trys dienos.

9. Bihula:

Bihula tradicinė šventė biharas

Biharo Bhagalpuro rajonas yra ta vieta, kur garsiai švenčiama Bihulos šventė. Su šiuo festivaliu siejami įvairūs mitai, jis gana garsus Rytų Bihare. Kiekvienais metais rugpjūčio mėnesį ši šventė švenčiama siekiant apsaugoti jų šeimas meldžiantis deivei Mansa. Šis festivalis taip pat yra vieta „Manjusha“ menui, vienai gražiausių valstybės liaudies meno formų.

Pagrindinė atrakcija: Nuostabiojo Manjusha meno ekspozicija.

Kada: Rugpjūtis.

Kur: Bhagalpuras, Rytų Biharas.

Festivalio trukmė: Vieną dieną.

10. Buda Jayanti:

Buda Jayanthi bodh gaya

Manoma, kad Buda Jayanthi yra diena, kai Buda gimė, nušvito ir mirė Baisakh Purnima, tą pačią pilnaties dieną, kuri paprastai būna gegužės mėnesį. Todėl ši diena švenčiama kaip Budos Jayanthi šventė, dažniausiai švenčiama Rajgir ir Bodh Gaya miestuose. Be to, įvairių budistų vienuolynų atstovai po Bodhi medžiu meldžiasi, todėl visa tai yra ypatinga.

Pagrindinė atrakcija: Įvairių vienuolynų atstovai meldžiasi po Bodhi medžiu.

Kada: Gegužė.

Kur: Bodhas Gaja, Radžiras.

Festivalio trukmė: Vieną dieną.

11. Jur Sital:

Jur Sital yra pirmosios Maithili Naujųjų metų dienos šventė. Indijos Mithila regione ją švenčia maithilis, kuris dar vadinamas Niryana tinkleliu Sankranthi. Šios šventės metu Mithilos žmonės duoda chulha rani arba viryklei taip reikalingą poilsį ir sunaudoja praėjusią dieną paruoštą maistą. Be to, namų vyresnieji per naktį saugo vandenį moliniuose puoduose, o kitą dieną išlieja vandenį ant šeimos narių galvų. Regiono žmonėms patinka skraidyti aitvarais ir įveikti karštį, žaidžiant „Holi“ su vandens telkinių dumblu.

Pagrindinė atrakcija: Mithilos regiono žmonės žaidžia Holi su vandens telkinių dumblu, kad įveiktų karštį.

Kada: Balandis.

Kur: Mithila regionas.

Festivalio trukmė: Vieną dieną.

12. Malmas Mela:

Malmas Mela garsus Biharo festivalis

„Malmas Mela“ yra viena iš didžiausių ir reikšmingiausių Indijos mugių, kuriose dalyvauja vietiniai gyventojai ir turistai iš visos šalies. Manoma, kad šis festivalis „Malmas“, kuris taip pat žinomas kaip „Adhimas“, yra 33 milijonai induistų kultūros dievų ir deivių Radžgiro rajone. Todėl bhaktos visą mėnesį aukoja maldas ir aukas, pažymėdamos to laikotarpio religinę svarbą. Be to, bhaktai iš viso pasaulio nuplauna savo nuodėmes, maudydamiesi karštame šaltinyje ir malmos mela metu pagerbia šventąją Radžgiro žemę..

Pagrindinė atrakcija: Įvairios savitarpio pagalbos grupių parduotuvės, teatrai, keli pasivažinėjimai vaikams.

Kada: Adhimas.

Kur: Radžiras.

Festivalio trukmė: Vienas mėnesis.

13. Chaurchan festivalis:

Chaurchan arba Chauthchandra yra festivalis, kurio metu Mithiloje su entuziazmu garbinamas mėnulis. Mithilos kultūra skatina gamtos išsaugojimą šimtmečius. Nesvarbu, ar tai mėnulio garbinimas Chaurchan, ar saulės garbinimo įstatymas Chhath, dauguma Mithila švenčių yra susijusios su gamta. Chaurachano šventė švenčiama Ganesh Chaturthi dieną Mithiloje, taip pat daugelyje vietų ji vadinama Chauthchandra. Moterys dažniausiai pasninkauja dienos metu ir vakare garbina mėnulį su Ganeshji.

Pagrindinė atrakcija: Mithilos žmonės šiai šventei gražiai puošia savo namus.

Kada: Rugpjūtis.

Kur: Mithila.

Festivalio trukmė: Vieną dieną.

14. Karamo festivalis:

Karamo festivalis Bihare

Karamo šventė švenčiama rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais arba induistų Bhadros mėnesį 11 -tą pilnaties dieną. Jauni kaimiečiai garbina Karamo dievą, siūlydami iš džiunglių atsineštus vaisius, gėles ir medieną. Daugelis genčių bendruomenių, tokių kaip Baiga, Oraonas, Binjhwari, Munda, Majhwar, Ho, Kortha, Korba ir kt., Visame Bihare švenčia šią šventę, nes ji jiems yra šventa.

Pagrindinė atrakcija: Moterys visą naktį šoka pagal liaudies dainas.

Kada: Rugpjūčio-rugsėjo mėn.

Kur: Biharo genčių sritys.

Festivalio trukmė: Vieną dieną.

15. Saraswathi Puja:

sarasvati puja bihare

Saraswathi Puja švenčiamas induistų Magh mėnesį Basan Panchami dieną. Ši šventė švenčiama visoje valstijoje kolegijose ir mokyklose su dideliu entuziazmu, o bhaktai šios pujos metu garbina induistų deivę Saraswathi. Manoma, kad deivė Saraswathi dovanoja savo palaiminimą bhaktams su nušvitimu ir žiniomis.

Pagrindinė atrakcija: Deivė Saraswathi dekoruota geltonomis gėlėmis ir saree. Daugelis žmonių veda aksharabhyasam ceremoniją savo vaikams.

Kada: Vasario mėn.

Kur: Visoje valstijoje.

Festivalio trukmė: Vieną dieną.

16. Hartalika Teej:

„Hartalika Teej“ yra viena garsiausių festivalių, švenčiamų Bihare Bhadrapados mėnesį Tritiya Tithi. Netekėjusios moterys taip greitai laikosi puikaus vyro, o ištekėjusios moterys pasninkauja ilgą savo vyro gyvenimą. Moterys greitai negeria vandens ir garbina Gauri Shankar, per dieną išklausę pasakojimą. Moterys paruošia Gauri-Shankar statulą su moliu ir brangina ją bei siūlo stabui suhag daiktus. Jie pasninkauja kitos dienos rytą. Naktį žmonės tris kartus atlieka aarti ir budi budhajan-kirtan.

Pagrindinė atrakcija: Moterys gamina Gauri-Shankar statulą iš molio. Žmonės naktį atlieka bhajan-kirtan.

Kada: Rugpjūtis.

Kur: Visoje valstijoje.

Festivalio trukmė: Vieną dieną.

17. Vaishali festivalis:

Vaishali festivalis yra Biharo festivalis, švenčiantis laimingą Jain guru, 24 -osios Tirthankara, gimtadienį. Jis švenčiamas kovo 22 d. Šios šventės padeda nutraukti kasdienio gyvenimo monotoniją ir skatina broliją bei brolybę visuomenėje. Jie taip pat atskleidžia Biharo kultūros paveldą.

18. Madhushravani:

Madhushravani yra festivalis, kuris švenčiamas Bihare Mithilanchal regionuose su didele pompastika. Paprastai jis švenčiamas rugpjūtį, kuris pagal induistų kalendorių patenka į Sawan mėnesį. Festivalis skatina broliją ir gimimą bei siekia juos integruoti į kasdienį gyvenimą.

19. Ram Navami:

Ram Navami yra svarbi induistų šventė, kuri Bihare švenčiama su didingumu. Ši šventė skirta palankiai dienai, kai gimė pagrindinis Ramajanos veikėjas lordas RAMA. Žmonės tai švenčia stebėdami pasninkus, puošdami šventyklas ir aukodami maldas jo garbei. Žmonės meldžiasi už bendruomenės sveikatą ir klestėjimą.

Bihare švenčiama daugybė kitų švenčių, nei paminėtos šiame straipsnyje. Biharo mugės ir festivaliai gražiai susieja mūsų ritualus ir tradicijas su mūsų gyvenimu. Turėkite nuostabią patirtį, kai planuojate kelionę į šią gražią vietą, naudodamiesi šiame straipsnyje pateikta informacija. Nepamirškite pranešti mums, ar šis straipsnis buvo naudingas, ir pasidalykite juo su draugais.

DUK:

1. Kada yra geriausias laikas aplankyti Biharą?

Ans: Vasara trunka nuo kovo iki birželio, o Bihare per tuos mėnesius yra karšta. Taigi, jei planuojate kelionę į Biharą, geriausias laikas būtų nuo spalio iki kovo, po Monsoon arba prieš vasarą.

2. Kokius populiarius maisto produktus turėtumėte išbandyti Bihare?

Ans: Kai planuojate aplankyti Biharą, nepamirškite pasimėgauti kai kuriomis iš šių virtuvių.

  • Tradicinės bihari virtuvės, tokios kaip Kahi bari, Ghugni, Litti.
  • Užkandžiai, tokie kaip Chaat, Kachri, Puchka.
  • Užkandžiai, tokie kaip Samosa-chutney, Kachori, Dal pithi.
  • Saldumynai, tokie kaip Malpua, Rabri, Khaja.

3. Kokia Biharo valstijos specialybė?

Ans: Nesmurto samprata per visą žmonijos istoriją kilo iš Biharo. Tai taip pat yra budizmo ir džainizmo, kurie buvo prieš 2600 metų, pagrindas nesmurtauti..