Orisos valstija šiaurėje ir pietuose ribojasi su Vakarų Bengalija ir Andra Pradešu; kartu su Bengalijos įlanka rytuose. Orisos festivaliai yra gerai žinomi dėl savo pakilios šventės ir šventinės nuotaikos, pasižyminčios ryškia didybe ir spalvomis. Šiame straipsnyje pateikiamas išsamus Odisha festivalių sąrašas, leidžiantis mums sužinoti daugiau apie pagrindinę Odisha šventę kartu su kitais festivaliais, švenčiamais Orisoje ištisus metus. Apsilankymas Orisoje niekada negali būti baigtas, nedalyvaujant jų šventinėse šventėse ar neapsilankius spalvingose ​​mugėse. Iš šimtų Orisoje esančių šventyklų atsiveria puikus vaizdas į turtingą Orisos kultūros paveldą.

Geriausia Odišos kultūra ir festivaliai:

Pažvelkime į Odisha festivalio sąrašą čia. Svarbios Odisha šventės yra šios.

1. Ratha Yatra arba vežimų festivalis:

orisos festivaliai

Tai vienas iš pagrindinių Odisha festivalių. Žinomas kaip Rath Yatra, jis taip pat vadinamas Chariot Festival. Šis festivalis paprastai vyksta birželio arba liepos mėnesiais. Piligrimai iš viso pasaulio atvyksta aplankyti šio festivalio, kuris prasideda Jyestha mėnesį pilnaties dieną. Ši diena bus Snana Yatra, kur Viešpaties Jagannath, Balabhadra ir Subhadra stabai paimami kartu su Sudarshana čakra. Tada jie maudosi Snana Mandap, pandale, pagal tradicines religines apeigas. Tada sakoma, kad jie susirgo karščiavimu. Taigi jie buvo karantine ir uždaromi į izoliatorių. Ši šventė trunka dvi savaites.

Be to, jie taip pat vartoja specialų ajurvedos vaistą, vadinamą boli, kartu su unikalia ir specialia medicinine skysta dieta, pavadinta „sarapana“. Šie vaistai juos saugo. Po dviejų savaičių buvimo Ashadha Shukla Dwitiya, tai yra antroji mėnulio mėnesio diena, trys dievai keliauja milžiniškomis vežimėlėmis, kad pamatytų laukiančius savo bhaktus lauke.

Kadangi Rath Yatra yra garsi Odisha šventė, buvo laikomasi kelių ritualų. Vienas garsus ritualas yra vežimų „šlavimas“ arba šluota. Tai daro Puri Gajapati Maharadža. Veiksmas atliekamas auksine šluota. Šis veiksmas skelbia, kad jis pirmiausia yra Viešpaties tarnas. Šiuo poelgiu ir savo darbo orumu jis demonstruoja socializmą. Milžiniškus vežimus traukia tūkstančiai žmonių. Žmonės traukia vežimus nepriklausomai nuo lyties, kastos, tikėjimo ir religijos. Jie tai daro norėdami skelbti Dievų universalumą visai žmonijai.

Kai tai bus baigta, visos dievybės ar stabai bus siunčiami atgal į Gundicha Ghara arba Mausi Maa Mandir. Ten jie lieka aštuonias dienas. Po to vyksta Bahuda Yatra arba grįžimo vežimų festivalis. Tada lordai grįžta į savo pradinę gyvenamąją vietą Šri Mandyre.

2. Sitalsasthi karnavalas:

Kitas „Odisha“ festivalių sąraše yra „Sitalsasthi“ karnavalas. Ši šventė švenčiama kaip karnavalas. Tai gimtoji šventė, švenčianti Viešpaties Šivos ir Parvati vestuves. Ji švenčiama visose Šivos šventyklose visoje Orisoje. Festivalis paprastai vyksta Jyaistha. Be to, šis festivalis paprastai vyksta Shuddha Panchami. Tada procesija iškeliama Shashti dieną. Šis festivalis žymi vasaros sezono pabaigą ir musonų pradžią. Tai viena iš plačiausiai švenčiamų Vakarų Odišos švenčių.

3. Gamha Purnima:

Kitas svarbus Odisha festivalis yra „Gamba Purnima“. Tai ritualinė ir tradicinė Orisos šventė. „Gamha Purnima“ festivalis taip pat žinomas kaip Raksha Bandhan. Šios gimtosios šventės metu seserys sieja rakhi prie brolių riešų, kad apsaugotų ir būtų jų meilės simbolis. Ši diena taip pat žymi, kur galima pamatyti įvairių kaimų ūkininkus, garbinančius karves. Gaminami įvairūs šalies pyragaičiai, vadinami Pitha, ir platinami saldumynai. Šią dieną Utkalos brahminai atlieka Upakarmos pują. Ši diena taip pat yra svarbi diena dėl Viešpaties Balaramo gimtadienio.

4. Ganesh Puja & Nuakhai:

Kitas svarbus Odisha festivalis yra Ganesh Chaturthi. Šią šventę stebi visa Orisos valstija ir ji švenčiama su dideliu religiniu užsidegimu, ypač kai kuriose vakarinės pakrantės dalyse, Bhadrapada Shukla Chaturthi. Šimtai Puja pandalų yra pastatyti Daršanui. Kitą dieną po Chaturthi yra žinoma kaip Nuakhai. Tai daugiausia žemės ūkio šventė. Teigiama, kad ši šventė sveikina naujus sezono ryžius ir šią dieną visi Vakarų Odišos žmonės švenčia valgydami naujus derlius iš žaliavinių laukų. Šios 2 dienos yra visos vyriausybės paskelbtos valstybinės šventės.

5. Hingula Yatra:

orisos festivaliai

Kitas garsus Odisha festivalis yra Hingula Yatra. „Hingula Yatra“ yra festivalis, kuriame švenčiamas „Shakti“ garbinimas, kuris laikomas Šiva puja. Ši šventė paprastai prasideda Vishuba Sankranti dieną. Tantrizmo religinė kultūra yra šio festivalio subkultūra. Atokiuose kaimuose ši šventė švenčiama labai griežtai. Vienas iš ritualų šios šventės metu yra tas, kad maldininkas savo maistą gamina iš specialios orkaitės ir valgo kartą per dieną iki šventės pabaigos. Kiekvieną Chaitros mėnesio ketvirtadienį deivei aukojamos specialios maldos.

Atsižvelgiant į Odisha festivalio sąrašą, galima suprasti, ką ši kultūra ir tradicijos reiškia vietos Odisha žmonėms. Šios šventės švenčiamos didingai ir didžiuliais įsitikinimais. Ruošiami vietiniai patiekalai ir veislės. Bendruomenės aukoja ir meldžiasi atitinkamam valdovui. Tikiuosi išgirsti jūsų komentarus apie šį Odisha festivalio sąrašą.

Dažnai užduodami klausimai ir atsakymai:

1. Koks yra garsusis Orisos maistas festivalių metu?

Pagrindiniai maisto produktai Orisoje švenčių metu yra kariai, dal, khattas, čatniai, ryžiai, saagas ir pithas.

2. Kas yra garsi šventė, pastebėta Orisos Puri šventykloje?

„Jagannath Puri Yatra“ yra garsus festivalis, vykstantis netoli Orio Puri šventyklos. Tai vežimų šventė, susijusi su Lordu Jagannathu. Tai seniausia jata iki šiol ir viena laukiamiausių švenčių.

3. Kas yra garsioji Konark šventyklos šventė?

Šokių festivalis „Konark“ yra garsus festivalis, švenčiamas klasikiniais šokiais kartu su muzika ir ekstravagancija. Šios šventės metu šventės vyksta saulės šventyklos „Konark“ fone. Kathak, Mohiniattam ir Odissi yra kai kurie šokiai, vykstantys per šį laiką, skirti sukurti broliškumo ir vienybės dvasią tarp žmonių.