Gudžarato festivaliai yra žinomi dėl savo linksmos atmosferos, kai žmonės mėgaujasi dainavimu, šokiais ir mėgaujasi visais ypatingais valstijai būdingais patiekalais. Gudžaratai gyvena iki galo, nes Gudžaratas vadinamas švenčių šalimi. Ištisus metus švenčiama daug festivalių, jie nepriekaištingai demonstruoja turtingos valstybės kultūros ir tradicijų grožį. Groja labiausiai patrauklūs ritmai, į kuriuos gražiai groja moterys savo blizgučiais ir vyrai, apsirengę gyvomis turbanomis.

Gudžarato kultūra ir festivaliai

Šiame straipsnyje pateikiamas populiarių Gudžarato festivalių sąrašas, supažindinantis su unikalia valstijos kultūra.

Gudžarate švenčiami garsūs festivaliai ir mugės:

Šventinis sezonas Gudžarate yra tada, kai galite pažvelgti į ghagra apsirengusias moteris ir vyrus, vykstančius į dhol šokį pagal Garbos melodijas. Šie Gudžarato festivaliai suteiks jums nuostabų vaizdą į ryškią kultūrą ir senas valstybės tradicijas..

1. Navaratri:

Navaratri Gudžarate

„Navratri“ Gudžarate yra gana populiarus tarp visų kitų festivalių ir švenčiamas su dideliu entuziazmu. Populiari gudžaratų Navratri svetainė yra Dandijos ir Garbos pasirodymai, o šių šokių populiarumas išplito visoje Indijoje, o ne tik Gudžarate. „Navaratri“ yra dešimties dienų šventė, kurios metu žmonės mėgaujasi muzika, Garba, Dandija, o vietiniai atlieka „Durga pooja“.

Pagrindinė atrakcija: Akustinė muzika ir šokis, demonstruojantis Gudžarato, Garbos ir Dandijos kultūrą.

Kada: Spalio mėn.

Kur: Visoje valstijoje.

Festivalio trukmė: 10 dienų.

2. Rann Ustav:

Rann Kutch festivalis

„Rann kutch“ festivalis yra vienas iš pagrindinių Gudžarato festivalių. Kai ruduo pasiekia aukščiausią tašką, Rannas iš Kučo (druskos pelkė) Thar dykumoje puošia šventinį pseudoportretą su ritmingais Ravanahatha šūksniais, gudžarati vyrais su ūsais, pagris ant putojančio balto smėlio. Gujarato Kutcho festivalio priešakyje yra žavus valstybės paveldas. Nepriklausomai nuo to, kur jie gyvena, žmonės patiria šį festivalį, nes tai yra toks lauktas metų laikas.

Pagrindinė atrakcija: Gudžaratų rankdarbių ir rankų darbo paroda, kultūriniai pasirodymai, Kutcho laukinės gamtos draustinio safaris, paukščių stebėjimas ir vietinės ekskursijos.

Kada: Nuo lapkričio iki vasario.

Kur: Rann of Kutch.

Festivalio trukmė: Nuo lapkričio iki vasario (keturi mėnesiai).

3. Uttarayan:

Uttarayan į gujarat

Uttarayan arba aitvarų festivalis yra vienas didžiausių Gudžarato festivalių. Ši šventė švenčiama su dideliu entuziazmu ir uolumu ir žymi derliaus sezono pradžią. Žmonės iš visos Indijos ir tolimų regionų, tokių kaip Kanada ir JAV, atvyksta į Gudžaratą dalyvauti šiame festivalyje. Spalvingi ir skirtingų formų aitvarai užpildo dangų, todėl svetainė tampa gražesnė, o šventės šiuo laikotarpiu yra aukščiausios.

Pagrindinė atrakcija: Aitvarų skraidymo varžybos, Skanūs maisto produktai, Tarptautinis aitvarų festivalis.

Kada: Sausio mėn.

Kur: Visame Gudžarate.

Festivalio trukmė: Vieną dieną.

4. Shamlaji Melo:

„Shamlaji Melo“ vyksta nepriekaištingai sukurtos, tris savaites truksiančios „Shamlaji“ šventyklos patalpose, dar vadinama „Kartik Purnima“ mugė. Bhaktai atvyksta didelėmis grupėmis kupranugarių vežimėliais ar pėdomis, maudosi Meshwo upėje šalia šventyklos ir dainuoja dainas dievybei. Tai gerbiama vieta prekiauti sidabro dirbiniais, audiniu ir papuošalais bei linksmintis.

Pagrindinė atrakcija: Vietiniai prekystaliai turi gražią ornamentų kolekciją, kultūrinę ir tradicinę patirtį.

Kada: Lapkričio mėn.

Kur: Shamalji šventykla.

Festivalio trukmė: Trys savaitės.

5. Vautha Mela:

Gudžarato prekybos gyvūnais festivalis dar vadinamas Vautha Mela. Daugelis kupranugarių ir asilų yra papuošti ornamentais ir dažais, o tai yra ryškus šios mela bruožas. Šios mela yra septynių šventų upių suartėjimo vieta, todėl žmonės mano, kad tai dar pamaldžiau nei Diwali. Žmonės gyvena palapinėse netoli mugės vietos, kelioms dienoms palieka savo namus. Nors Kichu yra ypač populiarus, kiekvieną dieną gaminamas vis kitoks patiekalas.

Pagrindinė atrakcija: Kioskai, kuriuose parduodama technika rankdarbiams, gražiai dekoruoti gyvūnai, gardžios virtuvės palapinėse.

Kada: Lapkričio mėn.

Kur: Vautha, Gudžaratas.

Festivalio trukmė: Penkios dienos.

6. Ratas Yatra:

Rath yatra vyksta keturiose srityse, įskaitant Jagannath šventyklą Ahmedabade, ir yra viena iš labiausiai laukiamų Gudžarato festivalių. Puošnių vežimų vedama procesija yra pagrindinis šios šventos metinės šventės akcentas. Pirmiausia išvalomas vežimo kelias, kuris prieš eisenos pradžią vadinamas Pahind vidhi. Tada skirtingus miesto kampelius dengia vežimų procesija.

Pagrindinė atrakcija: Tradicinis ir kultūrinis paradas bei maldos.

Kada: Birželio arba liepos mėn.

Kur: Jagannath šventykla, Ahmedabadas.

Festivalio trukmė: Vieną dieną.

7. „Modhera“ šokių festivalis:

Moderos šokių festivalis Gudžaratas

Jei norite Gujarate patirti klasikinio indiško šokio ir muzikos esmę, šokių festivalis „Modhera“, dar vadinamas Uttarardh Mahotsavis, yra idealus pasirinkimas trijų dienų šventei. Šis festivalis nukelia jus į Solanki imperijos laikus su nuostabiu saulės šventyklos Moderoje fone. Tai vienas garsiausių Gudžarato festivalių, kuris pakelia nuostabią Saulės šventyklos architektūrą ir visą didybę.

Pagrindinė atrakcija: Profesionalūs muzikos ir šokių pasirodymai, žvilgsnis į vietos istoriją ir spalvinga šviesų puošmena.

Kada: Sausio mėn.

Kur: Moderos saulės šventykla.

Festivalio trukmė: Trys dienos.

8. Bhadra Purnima:

„Bhadra Purnima“ mugė yra viena reikšmingiausių ir garsiausių Gudžarato festivalių, skirtų deivei Ambaji Ambaji šventykloje, trunkanti tris dienas. Vishwa jantra, trikampis objektas, reiškia dievybę, nes šioje šventykloje nėra stabų. Vietoj to žmonės skaito saptshati (septynis šimtus maldos eilučių) garbindami deivę mugės metu. Visi turi iškilmingą laiką atlikdami Garbą ir Bhavani, kai vakaras beldžiasi į duris.

Pagrindinė atrakcija: Įdomu prekiauti prekystaliais, muzikos ir liaudies šokių pasirodymais, maldomis ir aukomis.

Kada: Rugpjūčio arba rugsėjo mėnulio pilnatis.

Kur: Ambaji šventykla, Banaskantha, Gudžaratas.

Festivalio trukmė: Trys dienos.

9. Bhavnath Mahadev mugė:

Bhavanath Mahadev mugė Gudžaratas

Bhavbath Mahadev mugė yra gudžaratų festivalis, skirtas Viešpačiui Šivai. Daugelis žmonių mano, kad per tą laiką šioje vietoje apsilanko pats lordas Šiva, ir ši mugė yra penkių dienų reikalas. Išminčiai mugės pradžią žymi važiuodami drambliais, pučiant kriaukles ir vedant procesijas. Šios pagyvinančios šventės metu žmonės atlieka šokį, muziką, maldas ir aukas. Prieš atvykstant į šventovę, žmonės daro parikramą aplink Girnaro kalną.

Pagrindinė atrakcija: Kioskai, kuriuose parduodami stabai, rožančiai ir saldumynai, procesijos, kovos menai. Šokis ir muzika.

Kada: Vasario arba kovo mėn.

Kur: Bhavnath šventykla, Junagadas.

Festivalio trukmė: Penkios dienos.

10. Janmashtami:

Nors Viešpaties Krišnos gimtadienis yra švenčiamas visoje šalyje, nepakartojamas uolumas ir atsidavimas Dwaraka mieste, Gudžarate, paverčia Janmashtamį viena laukiamiausių valstijos švenčių. Vidurnaktį žmonės įdeda į lopšį Viešpaties Krišnos lėlę ir garbina jį, švęsdami Viešpaties Krišnos gimimą. Patraukli ir jaudinanti šios šventės dalis yra Dahi handi laužymas. Mishri, sviestas yra vieni mėgstamiausių dalykų, siūlomų Viešpačiui Krišnai.

Pagrindinė atrakcija: Dahi handi laužymas, Krišnos mantros giedojimas ir maldos, muzikos ir šokių šventės.

Kada: Rugpjūtis.

Kur: Dwaraka ir visoje valstijoje.

Festivalio trukmė: Viena ar dvi dienos.

11. „Kwant Fair“:

Daugiausia švenčiama genčių regionuose, „Kwant“ mugė yra viena iš Gudžarato derliaus švenčių. Įskaitant muziką ir šokį, jis demonstruoja įvairias tradicines Gudžarato meno formas. Unikalus šio festivalio akcentas yra tas, kad atlikėjai visos šventės metu nuspalvina savo kūną spalvomis iš ryžių ir pelenų, kurių dizainas ir atspalviai yra skirtingi.

Pagrindinė atrakcija: Žmogaus piramidės žaidimai.

Kada: Kovą, po Holi išvakarių.

Kur: Gudžarato genčių regionai.

Festivalio trukmė: Vieną dieną.

12. „Chitra Vichitra“ mugė:

Jei ieškote mugės, kurioje demonstruojamas Gudžarato grožis ir genčių tradicijos, „Chitra vichitra“ mugė yra puikus pasirinkimas. Ši mela švenčiama jauno mėnulio išvakarėse, kur vietinės moterys visą naktį gedi savo mirusių artimųjų, susirinkdamos prie upės. Žmonės dėvi tradicinius drabužius su šafrano turbanu, o per visas šventes žmonės grupėse dainuoja liaudies dainas.

Pagrindinė atrakcija: Būgno dūžiai, spalvingos mugės.

Kada: Kovo arba balandžio mėn.

Kur: Sabarkantha rajonas, Gudžaratas.

Festivalio trukmė: 2 dienos.

13. Paplūdimio šventė:

Garsiajame Tithal paplūdimyje vykstanti paplūdimio šventė yra viena iš pagrindinių Gudžarato švenčių. Festivalio metu rengiami keli pasirodymai, o paplūdimys papuoštas ryškiomis šviesomis, papildančiomis jo grožį. Taigi, ar norite mėgautis muzika, šokiais ar bet kokia sportine veikla, ši paplūdimio šventė yra idealus pasirinkimas. Paplūdimio kriketas, vandens kamuolys, tinklinis yra keletas kitų užsiėmimų.

Pagrindinė atrakcija: Šokių pasirodymai, muzika, maistas, veikla ir renginiai.

Kada: Spalio-lapkričio mėn.

Kur: Tithal ir Mandvi paplūdimys.

Festivalio trukmė: Penkios dienos.

14. parasparnių festivalis:

Jei ieškote adrenalino, parasparnių festivalis Gudžarate gali būti idealus pasirinkimas. Tai yra vienas iš geriausių Gudžarato festivalių, kurį rengia privačios organizacijos ir Gudžarato turizmas. Jis vyksta gruodžio ir sausio mėn. 26 dienas. Unikalus šio festivalio bruožas yra tas, kad jie siūlo mokymus visiems. Todėl nesvarbu, ar esate mėgėjas, ar patyręs parasparnis, jums bus smagu!

Pagrindinė atrakcija: Zorbingas, važinėjimas dviračiu, parasparniai, parasparniai.

Kada: Gruodis-sausis.

Kur: Satpura.

Festivalio trukmė: 26 dienos.

15. Raksha Bandhan:

Raksha Bandan gujarate

Balevas arba Raksha Bandhan kasmet švenčiamas Gudžarato valstijoje. Tai žinoma kaip brolijos šventė. Šią dieną seserys ant brolių riešų riša rachis arba apsaugines juostas.

16. Holi:

Holi Gudžarate

Holi kasmet švenčiama Gudžarato valstijoje. Tai žinoma kaip spalvų šventė. Tai laikas, kai visi vietiniai žaidžia spalvomis, o vienas kitą permirkę dažais ir spalvotu vandeniu. Kelių spalvų naudojimas šiame festivalyje reiškia gerą ir gausų pavasario derlių.

Galite rasti mirkančių gujju vibracijų, gražiai valdančių senas tradicijas, įkvėpus šiuolaikinio pasaulio, sukuriant unikalią sintezę šiame straipsnyje minimuose festivaliuose. Be to, galite paragauti vietinio maisto, rankdarbių ir daug kitų valstybei būdingų dalykų, todėl jūsų apsilankymas bus įsimintinas. Nepamirškite pranešti mums, jei šis straipsnis jums buvo naudingas!

DUK:

1. Kokius žinomus maisto produktus privalote valgyti apsilankę Gudžarate?

Ans: Kartu su spalvingomis Gudžarato šventėmis jūs privalote be perstojo valgyti šiuos maisto produktus.

 • Khaman dhokla.
 • Chakra.
 • Thhepla.
 • Fafda-jalebi.
 • Khandvi.
 • Gathiya.
 • Gudžaratų kadhi.
 • Surati undhiyu.

2. Kokie yra Gujarato apsipirkimo ypatumai?

Ans: Štai sąrašas dalykų, kuriuos galite nusipirkti, kai planuojate apsilankyti Gudžarate:

 • Tradicinis ghagra-cholis.
 • Bandhnis.
 • Patola šilko sarees.
 • Siuvinėtos antklodės.
 • Rankdarbiai ir rankdarbiai.
 • Khadi drabužiai.

3. Kokie yra tradiciniai Gudžarato šokiai?

Ans: Gudžarato populiarios tradicinės liaudies šokio formos yra Garba, dandiya raas, tippani, padhar, dangi ir sidi.